Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2019 PNA and PNW Zones Championship Meet ( Sat, Apr 13, 2019 - Sun, Apr 14, 2019 )
Event Results
Event 8: Mixed 50 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
HMST
Dovinh, Angeline
25.51
15/5
26.29
1
9
WWUS
Amans, Maddie
26.00
15/7
26.94
2
7
UC36
Bultman, Stephanie
27.02
13/2
27.54
3
6
WWUS
Deardorff, Emily
28.07
10/4
27.57
4
5
WWUS
Caulfield, Miranda
28.61
10/8
29.00
5
4
WWUS
Shomaker, Megan
29.14
9/7
29.12
6
3
WWUS
Gates, Jordyn
28.27
10/2
29.15
7
2
WWUS
Gilster, Liliana
29.49
8/5
29.60
8
1
WWUS
Moss, Julie
29.20
9/8
30.21
9
0
YPKC
Wulfestieg, Samantha
34.00
5/2
30.23
10
0
WWUS
Woodruff, Morgan
31.68
6/5
31.07
11
0
SAM
Daniels, Avery
35.53
4/2
37.57
12
0
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Mehta, Sivan
22.00
18/5
21.98
1
9
HMST
Repeta, Alex
23.85
18/8
22.11
2
7
HMST
Scheck, Joshua
22.39
18/3
23.08
3
6
UC36
Schedin, Jonah
23.13
18/2
23.57
4
5
LWM
Sehy, Nick
24.50
17/7
23.88
5
4
WWUS
Bock, Nathan
24.67
17/8
25.09
6
3
WWUS
Jo, Nate
25.50
15/4
25.33
7
2
WWUS
Carlton, Zane
27.63
12/4
26.86
8
1
WWUS
Nixon, Blake
27.20
13/7
28.03
9
0
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Martin, Rachel
27.72
12/5
26.80
1
9
BWAQ
Chan, Chelsea
27.81
12/2
27.46
2
7
UC36
Anderson, Sydney
28.00
11/1
28.57
3
6
SWYM
Christensen, Alyson
36.17
3/5
34.77
4
5
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORCA
Joern, Elliott
26.00
15/2
22.87
1
9
PSM
Contreras Sandoval, Isaac
26.00
15/1
24.61
2
7
ORCA
Fiannaca, Alex
29.00
9/2
25.21
3
6
SAM
Neff, John
26.75
14/1
25.72
4
5
YPKC
Plotnikov, Pavel
27.91
12/1
27.32
5
4
UC36
Janson, Jeremy
28.00
11/6
NS
0
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Kamat, Julie
25.74
15/6
25.15
1
9
LWM
Ferrel, Amelia
27.62
13/8
26.85
2
7
SAM
Service, Jenny
28.00
11/5
27.65
3
6
PSM
Calvo, Morena
27.74
12/3
27.73
4
5
HMST
Braggin, Jacquelyn
29.00
9/6
30.06
5
4
YPKC
Stadler, Krystina
33.00
6/7
30.32
6
3
NEO
Manwiller-Thompson, Becca
37.00
3/6
33.41
7
2
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CGSM
Conroy, Chris
22.49
18/6
22.66
1
9
PSM
Branham, Lucas
24.50
17/1
23.47
2
7
NEO
Morrison, Jeff
23.30
18/7
23.55
3
6
HMST
Dunn, Benjamin
25.00
16/2
23.65
4
5
UC35
Kim, Matthew
24.13
17/2
24.67
5
4
ORCA
Robertson, Ryan
28.00
11/8
26.36
6
3
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Petersen, Jillian
29.00
9/5
28.24
1
9
TACM
Kerekgyarto, Kristin
47.65
2/1
36.74
2
7
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CGSM
Trahms, Peter
24.00
17/5
24.48
1
9
GLAD
Tourigny, David
27.91
12/8
26.32
2
7
ORCA
Blankenship, Ed
30.74
7/5
30.23
3
6
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Cruze, Jennifer
34.00
5/6
31.49
2
7
SAM
Brown, Samantha
31.48
7/8
32.18
3
6
BWAQ
Verbeurgt, Little
42.00
2/6
32.49
4
5
BWAQ
Kim, Leslie
34.00
5/3
33.01
5
4
BWAQ
Connolly, Melissa
47.00
2/7
33.49
6
3
NEO
Clark, Katherine
34.46
5/1
35.00
7
2
YPKC
Martin, Julene
37.63
3/7
35.62
8
1
UC37
Golden, Sandra
38.59
3/8
37.23
9
0
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CGSM
Gray, Trever
21.89
18/4
21.88
1
9
UC36
Farrell, Andrew
24.00
17/4
23.69
2
7
LWM
Randall, Daniel
25.69
15/3
25.36
3
6
ORCA
Chuang, Mason
28.00
11/7
25.52
4
5
YPKC
Renker, Stephen
36.59
3/3
36.91
5
4
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Mcclafferty, Christine
27.00
13/3
27.01
1
9
TWIM
Koppelberger, Tamara
30.00
8/1
29.02
2
7
SARC
Beirne, Katherine
30.22
7/4
30.55
3
6
NOVA
Lauzon, Chantal
30.84
7/3
30.63
4
5
UC37
Gretsch, Jenna
33.95
5/4
32.09
5
4
SARC
Cortani, Andrea
31.45
7/1
32.88
6
3
BC
Masse, Lorraine
31.11
7/2
33.07
7
2
BWAQ
Holt, Megan
33.87
6/8
33.20
8
1
SWYM
Barrie, Renee
36.00
3/4
39.58
9
0
TACM
Hansen, Christina
1:00.00
1/5
45.60
10
0
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Desancic, Boris
25.00
16/7
25.27
1
9
SWYM
VanSant, Paul
29.00
9/3
25.31
2
7
TACM
Castle, Matt
26.09
14/4
25.83
3
6
TWIM
Koppelberger, Jason
29.29
8/4
29.56
4
5
TSC
Henzel, Gregory
32.58
6/2
31.56
5
4
SAM
Brown, Stephen
34.00
5/5
31.93
6
3
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BAM
Bullock, Sarah
28.00
11/4
28.75
1
9
UC36
Ream, Anna
35.44
4/6
31.71
2
7
BAM
Thomasson, Erin
32.00
6/3
32.75
3
6
TWIM
Tighe, Jenifer
1:00.00
1/4
37.56
4
5
SWYM
Herbert, Fern
1:02.00
1/3
54.50
5
4
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Nygren, Mats
24.00
17/6
23.92
1
9
LWM
Smith, Bryan
24.94
16/5
24.94
2
7
NEO
Inadomi, David
25.00
16/1
25.17
3
6
YPKC
Scott, David
26.33
14/3
26.18
4
5
BAM
Nimb, Peter
26.86
13/5
26.19
5
4
BAM
Kirchhofer, Karl
27.39
13/1
27.05
6
3
TWIM
Barnes, Brent
34.84
4/4
33.92
7
2
TWIM
Alsberg, Maoz
24.00
17/3
NS
0
NEO
Colella, Rodney
26.01
15/8
NS
0
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Jenkins, Valerie
28.26
10/6
28.04
1
9
OREG
Delmage, Arlene
29.83
8/3
28.12
2
7
BWAQ
Courtney, Zena
29.17
9/1
29.07
3
6
BAM
Lindley, Jane
31.02
7/6
30.53
4
5
SARC
Hogan, Elizabeth
37.68
3/1
39.17
5
4
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWYM
Hering, Brad
23.55
18/1
24.03
1
9
YPKC
Steenbeeke, Alain
25.00
16/8
25.28
2
7
YPKC
Bosselmann, Chip
27.90
12/7
26.26
3
6
LWM
Cermak, Gerald
26.81
14/8
26.33
4
5
YPKC
Link, Bradford
26.54
14/7
26.39
5
4
BAM
Powell, Robert
30.00
8/2
29.02
6
3
SEAS
Timmons, Jack
30.15
8/8
30.38
7
2
BWAQ
Condotta, Robert
40.00
2/5
34.03
8
1
MOVY
Valley, Eric
25.00
16/6
NS
0
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SAM
Bolerjack, Wanda
35.00
4/5
33.35
1
9
OREG
Wiley, Heather
35.00
4/3
33.52
2
7
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GEM
Geiger, Kyle
27.00
13/6
27.25
1
9
SARC
Keller, John
27.80
12/6
28.03
2
6.5
TWIM
Neuhaus, Scott
28.38
10/7
28.03
2
6.5
TWIM
Fritschen, Tom
28.76
9/4
29.53
4
5
OREG
Helm, Charlie
39.25
2/4
39.81
5
4
BWAQ
Fullen, Warren
28.25
10/3
NS
0
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Davis, Charlotte
28.50
10/1
28.48
1
9
OREG
Royle, Mary Anne
32.42
6/6
33.85
2
7
TWIM
Kassen, Elizabeth
37.00
3/2
38.04
3
6
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC30
Hedrick, Trip
24.73
16/4
24.09
1
9
LWM
Colella, Rick
24.99
16/3
24.26
2
7
OREG
Tennant, Mike
26.85
13/4
25.79
3
6
OREG
Philbrick, Larry
26.40
14/6
25.87
4
5
LWM
Hayes, William
26.30
14/5
26.07
5
4
NEO
Heffernan, Charles
34.75
5/8
35.14
6
3
ORCA
Robinson, James
34.14
5/7
38.14
7
2
BAM
Myrick, Don
50.00
2/8
45.03
8
1
OREG
Edwards, Wes
26.40
14/2
NS
0
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Gettling, Janet
33.00
6/1
32.25
1
9
BAM
Welch, Sarah
35.55
4/7
36.70
2
7
GLAD
Litt, Arni
45.00
2/2
42.61
3
6
BC
Dillon, Sally
35.93
4/1
NS
0
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Wright, Larry
28.25
10/5
28.43
1
9
SWYM
Fogg, Stephen
31.17
7/7
31.15
2
7
BAM
Voegtlen, Barney
30.00
8/7
31.16
3
6
SWYM
Swink, Don
29.89
8/6
31.25
4
5
YPKC
Peterson, Steven
31.60
6/4
32.29
5
4
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Ward, Joy
36.00
4/8
37.46
1
9
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Pilger, Robert
28.00
11/3
28.05
1
9
Age Group 85-89 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC31
Knight, Richard
40.00
2/3
41.14
1
9
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home