Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 COMSA Masters Short Course Championships ( Fri, Apr 13, 2018 - Sun, Apr 15, 2018 )
Psych Sheet
Event 1: Women 1000 Y Free
100 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
BG
Stevens, Elizabeth
14:00.00
DU
Lajeunesse, Brianna
16:15.00
FMST
Evezich, Kelsey
17:00.00
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
FMST
Porras, Felipe
13:50.00
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
DU
Coyle, Jean
12:00.00
GATC
Wahl, Danielle
12:10.00
THOR
Amico, Victoria
18:32.15
THOR
Amico, Victoria
18:32.15
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
DU
Sloss, Ryan
16:00.00
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
PPMS
Heidinger, Anna
11:44.45
SOPR
Lundin, Michelle
13:00.00
JAM
Gibbons, Chelsea
14:05.88
THOR
Moss, Amanda
20:50.00
THOR
Moss, Amanda
20:50.00
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
GATC
Fahey, Sean
11:18.42
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
GATC
Hovey, Brianne
14:31.48
BG
Ross, Karen
15:00.00
BG
Berens, Dore
18:20.00
CCA
Nilles, Kathy
25:32.57
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
PPMS
Fleischmann, Brian
10:10.00
FMST
Batchelder, John
10:55.00
PPMS
Trinidad, Reuben
11:27.58
DU
Owens, Daniel
13:20.00
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
JAM
O'Connell, Fontaine
13:35.00
LMS
Castellano, Sara
13:35.13
GATC
Vitcenda, Jessica
13:58.41
CRM
Hayes, Laurie
15:00.00
THOR
Soto, Sandra
16:05.59
THOR
Soto, Sandra
16:05.59
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
DU
Doherty, Kevin
10:30.00
PTT
Robinson, Eric
12:23.99
BG
Riccardi, Demian
13:00.00
CCA
Bovo, Todd
13:45.03
CMS
Edwards, Dan
13:55.00
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
PPMS
Wagner, Heather
12:10.00
JDAM
Dussliere, Julie
12:11.39
GATC
Garland, Crystal
12:48.03
CAC
McAfee, Karolyn
13:00.00
CMS
Headrick, Leslie
13:48.00
JAM
Hartney, Tanya
14:48.34
GATC
Kinnersley, Darcy
15:22.37
GATC
Heusch, Marina
19:00.00
CCA
Llewellyn, Jody
19:30.00
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
FAST
Villarreal, George
11:10.00
HRMC
Torres, Mark
12:30.69
FMST
Murphy, Seth
13:00.00
AM
Pazmino, Jorge
13:45.00
GATC
Hilgartner, Rife
14:00.00
CRM
Brown, Brian
15:00.00
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
GATC
Vanderpoel, Nicole
13:10.45
GATC
Butler, Debra
13:50.58
DU
Derr, Kirsten
14:00.00
GATC
Hyre, Anne
15:15.00
CCA
Wecksler, Michelle
18:01.04
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
DU
Barringer, Rob
11:31.00
DU
Wise, Mike
11:39.90
LMS
Brower, William
13:30.00
UC32
Mintz, Robert
16:40.00
SS
Bennett, Dean
17:21.62
DU
Le Vasseur, Andrew
17:30.52
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
DU
Najjar, Ellie
12:09.00
CAC
Garnier, Kathy
12:54.54
CAC
Steffe, Kathleen
13:30.00
FMST
Van Harte, Eva
13:30.00
SS
Dullea, Melanie
13:45.00
SOPR
McDonald, Kae
15:00.00
DU
Przekwas, Julie
15:15.49
CMS
Morrison, Mary
20:00.00
THOR
Townley, Antoinette
20:00.00
THOR
Townley, Antoinette
20:00.00
CCA
Clendenen, Karen
24:26.47
CCA
Andersson, Pia
30:30.05
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
SSMS
Cummins, Ron
12:00.00
FAST
Bakel, Joseph
12:25.00
BG
Kelly, John
14:30.00
BG
O'Keeffe, John
15:30.00
BG
Bever, Jeffrey
15:45.00
BG
Ramirez, Alfonso
15:47.22
UC32
Wilson, Bruce
20:00.00
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
GATC
Kerr, Ann
14:15.55
SOPR
Guidas, Claire
18:00.00
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
SOPR
Heggy, Terry
13:02.55
SS
Culp, Michael
13:51.00
CMS
Morrison, Jeffrey
14:28.40
CCA
McDonough, Jim
16:01.68
DU
Krainik, Gregory
17:20.00
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
DU
Laney, Judith
14:58.05
CMS
Roche, Carolyn
15:00.00
GATC
Fouts, Susan
16:30.00
BRKM
Young, Lydia
18:16.65
UC32
Schickli, Jeanne
18:30.00
CCA
Panos, Angie
19:05.66
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
FMST
O'Donnell, Michael
13:40.00
JAM
Ott, William
21:53.20
BG
Linn, Michael
29:30.00
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
OPA
Anziano, Marcia
18:30.23
GATC
Prall, Winifred
20:58.00
CCA
Noble, Ann
22:00.00
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
Pl
DU
Vaughan, James
15:50.00
GATC
Burson, William
16:50.00
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home