Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships ( Fri, Dec 8, 2017 - Sun, Dec 10, 2017 )
Psych Sheet
Event 4: Men 200 M IM
81 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Rebbecchi, Thomas
2:23.00
8/7
2:30.34
2
15
UC02
Dray, Jonathan
2:24.30
8/3
2:15.67
1
17
KFAC
Whyte, Dustin
3:30.00
2/3
2:33.52
3
14
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CHEL
Modrov, Drew
2:03.00
NS
0
SWMR
Burtchell, Eric
2:25.50
8/1
2:33.71
1
17
SPM
Stiles, David
2:27.40
8/10
NS
0
YNS
Opolski, Ian
2:45.00
5/7
2:45.06
2
15
CRM
Rifai, Sami
2:47.00
5/8
3:05.90
4
13
WAM
Mitchell, Craig
2:59.69
4/2
2:47.25
3
14
WAM
Wild, Mark
3:15.27
3/1
3:17.52
5
12
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWMR
Card, Mathew
2:28.73
7/6
2:27.24
1
17
SWMR
Wallace, Connor
2:30.00
7/4
2:33.46
2
15
WCMS
Sarwat, Ahmed
2:30.00
7/7
2:34.18
3
14
CONN
Duguay, Robert
2:55.05
5/1
2:54.50
5
12
BYB
Margono, Louis
3:00.00
4/9
2:35.97
4
13
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRM
Emmons, Michael
2:14.53
8/5
NS
0
MESC
DeHart, Pieter
2:22.22
8/6
2:25.27
2
15
UMAC
Strahota, Jeffrey
2:25.22
8/9
2:24.94
1
17
GSP
Wright, Brendan
2:35.00
6/5
2:31.35
3
14
LANE
Moynihan, Brian
3:12.00
3/8
3:08.08
4
13
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WAM
Hammond, Ben
2:24.41
8/8
2:28.48
3
14
GBM
Harker, Travis
2:30.01
7/3
2:26.56
1
17
GS
Decker, John
2:31.65
7/8
2:27.33
2
15
GSP
Edsall, Tyler
2:38.00
6/8
2:47.49
4
13
SRPM
Baden, Aaron
2:57.00
4/4
3:05.35
7
10
WSY
Chicoski, James
2:58.83
4/3
2:54.52
5
12
CRM
Kwa, Ken
3:10.00
3/6
3:04.45
6
11
YNS
Sullivan, John
3:21.31
2/4
3:15.40
8
9
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GBM
Bailey, Jerry
2:22.64
8/4
NS
0
UC02
Bashista, Mark
2:25.00
8/2
2:44.46
10
7
SWMR
Garcia, Albert
2:27.50
7/5
NS
0
SIMM
Hersh, Craig
2:32.00
7/2
2:30.04
1
17
NMEG
Johnson, William
2:32.00
7/9
NS
0
SWMR
Duru, Kaan
2:33.13
7/1
2:33.24
2
15
UMAC
Ellis, Andrew
2:35.00
7/10
2:33.48
3
14
UC02
Waldfried, Carlo
2:35.00
6/6
2:33.75
4
13
SWMR
Rogers, John
2:37.50
6/3
NS
0
MESC
Morse, Benjamin
2:40.00
6/2
2:42.64
6
11
WCMS
Strehle, Andrew
2:44.68
5/6
2:44.31
9
8
GSP
Hopkins, Kevin
2:45.00
5/4
2:44.10
8
9
GSP
Carroll, Stephen
2:45.99
5/3
2:39.72
5
12
GSP
Rubacky, Mark
2:56.91
4/5
2:43.53
7
10
BYB
Holmes, Jeff
2:57.60
4/7
2:56.60
11
6
GBM
Rooney, Alec
3:30.00
2/8
3:19.50
12
5
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSM
Faria, Jose
2:29.50
NS
0
SWMR
Allen, Robbie
2:36.90
6/7
2:28.40
1
17
SWMR
Sayles, Douglas
2:42.20
6/1
2:47.16
3
14
CONN
Wyckoff, Benjamin
2:43.71
6/10
2:43.10
2
15
GSP
Switzer, Robert
2:44.09
5/5
3:11.74
5
12
ABC
Belletete, Steve
2:57.00
4/6
2:49.91
4
13
GBM
Schmuhl, Frederick
2:58.23
NS
0
1776
Hiltabiddle, Steve
3:15.00
3/9
3:12.15
6
11
THOR
Mackin, Robert
4:00.00
NS
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GBM
Davis, Guy
2:36.00
6/4
2:30.67
1
17
WCMS
Brown, Phil
2:41.41
6/9
2:43.48
2
15
CRM
Davis, William
2:50.00
5/9
2:45.27
3
14
CRM
Scannell, Dennis
2:50.00
5/2
NS
0
SRPM
Purdy, Neil
3:00.00
NS
0
MAMA
Totten, Mark
3:05.00
3/5
3:36.39
6
11
MAMA
Foster, Walter
3:10.00
3/7
3:04.75
4
13
YNS
Dearmin, Carl
3:11.30
3/3
3:10.38
5
12
CONN
Canning, Peter
3:50.00
1/6
3:46.44
7
10
TNYA
Goran, Steven
5:29.00
1/8
NS
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEM
Bright, David
2:56.20
5/10
2:50.33
1
17
MESC
Syphers, Dale
3:02.45
4/1
2:58.85
2
15
GBM
Miller, Steve
3:02.91
4/10
NS
0
LANE
Mockler, Frank
3:10.00
3/4
3:07.41
3
14
MAMA
Keil, Mark
3:17.29
3/10
3:33.85
6
11
GBM
Ceckler, Jack
3:18.86
2/5
3:10.20
4
13
SWMR
Dow, Paul
3:25.00
2/7
3:43.33
7
10
SWMR
Elturkmani, Majed
3:32.00
2/2
3:27.46
5
12
NEM
Skolnick, Stewart
4:02.62
1/7
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRM
Schlicher, Fred
2:59.09
4/8
2:46.90
1
17
CONN
Geoghegan, William
3:14.00
3/2
3:11.27
3
14
HOLY
Cochrane, Scott
3:20.00
2/6
3:10.44
2
15
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWMR
Nelson, Robert
3:45.50
2/1
NS
0
AGUA
Bernstein, Rich
3:48.00
2/10
3:35.22
1
17
MESC
Rupert, Bill
3:50.00
1/5
4:09.00
3
14
CONN
Epstein, Paul
4:00.00
1/4
4:06.76
2
15
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LYMT
Pope, James
3:35.01
2/9
3:46.36
1
17
GBM
Read, Philip
4:30.00
1/3
4:45.96
2
15
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home