Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2016 Pacific Masters Long Course Swimming Championships ( Fri, Jul 22, 2016 - Sun, Jul 24, 2016 )
Psych Sheet
Event 9: Women 200 M Free
84 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MEMO
Breed, Catherine
2:10.00
1/4
2:11.33
1
22
BC
Sanzi, Allie
2:28.00
1/1
2:30.18
2
19
WCM
Hwang, Jenn
2:30.38
2/5
2:31.65
3
18
USF
Chan, Kristie
2:45.00
3/5
2:37.52
4
17
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CALM
Kohler, Kara
2:21.48
1/6
2:28.33
1
22
USF
Stewart, Heather
2:25.00
1/2
2:29.82
2
19
SMM
Ryan, Caitlin
2:30.30
2/4
2:40.97
3
18
USF
Ogara, Genevieve
10:00.00
NS
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TVM
Radecke-Noble, Jennifer
2:20.00
1/3
2:21.48
1
22
SON
Ryan, Aleah
2:31.05
NS
NS
0
MAM
Chinn, Sarah
2:35.27
2/2
2:34.47
2
19
SMAC
Flecker, Donita
2:50.00
3/2
3:01.56
4
17
SMM
West, Meredith
2:55.60
4/6
2:51.81
3
18
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
STAN
Rosenfeld, Liat
2:25.00
1/7
2:27.57
1
22
WCM
Keeler, Susan
2:29.00
NS
NS
0
SMM
Ferraris, Giulia
2:43.22
NS
NS
0
TVM
Groskopf, Sarah
2:43.67
NS
NS
0
SMAC
Scott, Emily
2:50.00
3/1
3:01.74
2
19
MELO
Carlyle, Erin
5:00.00
9/6
DQ
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
STAN
Glenn, Katie
2:13.14
1/5
2:12.42
1
22
WCM
Darling, Colleen
2:55.01
NS
NS
0
NUTS
Peroni, Diana
3:05.00
5/5
3:11.65
3
18
WCM
Ongerth, Ann Michelle
3:06.00
5/3
3:10.36
2
19
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAM
Cox, Juliet
2:32.00
2/3
2:33.49
1
22
SRM
Jones, Sara
2:35.58
2/7
2:37.21
3
18
MELO
Legros, Laura
2:40.12
2/1
2:36.63
2
19
CMAM
Bruno, Susan
3:06.20
5/6
3:10.83
5
16
USF
Cooper, Carla
3:30.00
6/2
3:08.98
4
17
MEMO
Bevilacqua, Deborah
3:30.00
6/7
3:36.25
6
15
MEMO
Espinosa, Rebecca
4:21.00
8/2
4:22.77
7
14
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Ward, Lisa
2:35.00
2/6
2:29.04
1
22
AHSM
Khouri, Carola
2:36.00
NS
NS
0
USF
Dornan, Gwen
2:43.25
2/8
2:44.86
4
17
WCM
Cook, Amy
2:43.37
3/4
2:42.93
3
18
MELO
Couch, Stephanie
2:45.71
3/3
2:45.98
5
16
SRM
Bulman, Robin
2:47.34
3/6
2:46.64
6
15
MELO
Collins, Helen
2:50.00
3/7
2:50.64
7
14
RPM
Harris, Karen
2:50.00
NS
NS
0
WCM
Boone, Danielle
2:50.65
4/4
2:41.32
2
19
WCM
Taylor, Catherine
3:02.67
5/4
2:59.67
9
12
USF
Hutchins, Kristin
3:15.00
5/1
3:04.91
10
11
JAMM
Kavalauskas, Alita
3:20.00
6/3
2:59.03
8
13
USF
Sullivan, Lynda
3:20.00
6/4
3:07.44
11
10
WCM
Dibley, Allison
3:21.75
6/6
DQ
0
SMM
Cotter, Victoria
4:03.64
8/5
NS
0
WCM
Asta, Lisa
4:09.00
8/3
4:21.15
13
8
USF
Glass, Elizabeth
5:00.00
9/5
4:07.84
12
9
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SRVM
Bilich, Bonnie
2:30.00
1/8
2:32.81
1
22
SDSM
Neville, Cathy
2:51.50
4/5
2:53.08
3
18
MELO
Breen, Barbara
2:53.00
4/3
2:52.49
2
19
NUTS
Coffee, Cassandra
3:02.50
4/8
3:07.86
4
17
SMM
Kruse-Elliott, Kris
3:15.00
NS
NS
0
TCAM
Loyd, Susan
4:00.00
7/1
3:44.99
5
16
TCAM
Hill, Siobhan
4:30.00
NS
NS
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LNRS
Helmrich, Susan
2:50.50
3/8
2:47.24
1
22
USF
Ogilvie, Carol
2:56.00
4/2
2:55.25
2
19
PCCM
Boyer, Karen
2:58.93
4/7
3:02.29
4
17
MEMO
Benjamin, Marcia
3:10.00
5/7
3:00.85
3
18
NUTS
Willard, Mimi
3:18.05
5/8
3:16.18
6
15
MELO
Strauss, Judy
3:20.00
6/5
3:15.05
5
16
QSS
Dobisz, Elizabeth
3:50.00
7/2
3:56.02
8
13
USF
Dunn, Audrey
4:15.00
8/6
3:49.92
7
14
USF
Niccolls, Dorothy
5:00.00
9/3
4:34.21
9
12
USF
Melamed, Ann
5:50.00
10/4
5:51.60
10
11
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAM
Shaps, Ruth
3:00.00
4/1
3:02.33
1
22
TAM
Shoenberger, Linda
3:07.27
5/2
3:11.66
2
19
RHMS
Coholan, Annette
3:30.08
6/1
3:44.27
3
18
BAY
Litman, Jacklyn
3:45.00
7/3
3:45.10
4
17
TCAM
Parola, Sheryl
3:46.00
7/6
3:48.15
5
16
TCAM
Davis, Beverley
5:18.75
9/2
4:34.45
6
15
USF
Petro, Susan
6:00.00
10/5
6:46.26
7
14
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TAM
Ridout, Nancy
3:32.59
6/8
3:32.72
2
19
SMM
Milner, Diane
3:40.00
7/4
3:28.63
1
22
USF
Coleman, Kate
3:55.00
7/7
3:51.42
3
18
WCM
Hill, Marcia
4:02.51
8/4
3:54.00
4
17
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAM
Munn, Susan
3:45.00
7/5
3:38.35
1
22
WCM
Ackerman, Dolly
4:30.00
8/7
4:35.70
2
19
USF
Hagiwara, Tanako
5:00.00
9/4
4:39.70
3
18
TCAM
Wivell, Toni
5:19.09
9/7
5:11.06
4
17
USF
Allen, Gloria
8:00.00
10/3
7:11.35
5
16
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NUTS
Flesh, Anice
4:00.00
7/8
4:29.29
1
22
USF
Bensu, Janet
5:00.00
8/8
5:16.41
2
19
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WCM
Hirsch, Ann
4:40.00
8/1
4:25.64
1
22
SMM
Lambertson, Ann
6:50.57
NS
NS
0
Key
DQ
Disqualified
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home