2023 PNA and Zones Championship Meet ( Sat, Apr 15, 2023 - Sun, Apr 16, 2023 )

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4: Mixed 200 Y Free

62 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 100-104 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Lamb, Willard 4:34.19 1/6 4:32.38 1 9
Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WWUS Ramirez, Ginae 2:36.53 3/3 2:36.48 1 9
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Prieve, Aric 1:50.00 8/5 1:50.02 1 9
UC36 Poppen-Eagan, Rowan 1:59.32 8/1 1:54.84 0
WWUS Loeser, Jonas 2:03.43 7/6 2:09.97 2 7
UC36 Beyler, Brandon 2:34.52 4/8 2:30.18 0
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BERN Pound, Hallie 2:20.00 5/7 2:10.75 1 9
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC35 Knox, Quentin 2:02.50 7/3 1:57.23 2 7
BERN Cochell, Eddie 2:08.71 6/5 1:54.41 1 9
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Anderson, Sydney 2:10.00 6/6 2:10.22 0
OREG Bernhardt, Carolyn 2:25.00 5/8 2:17.09 1 9
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MIR Hao, Yawei 1:59.40 8/8 1:57.71 1 9
OREG Burns, Nicholas 2:15.00 6/1 2:07.50 2 7
UC36 Reenders, Jeremiah 2:15.10 5/3 2:06.83 0
BERN Alexander, Nick 2:41.50 3/6 2:41.58 3 6
PSM Yuan, Lei 3:00.00 2/5 2:52.30 4 5
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MIR McLaughlin, Danielle 2:01.36 7/5 2:03.40 1 9
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Sprinkle, Baden 1:59.00 8/7 1:55.50 1 9
ORCA Simpson, Kevin 2:30.00 4/2 NS 0
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Reeves, Tessa 2:15.00 6/8 2:19.34 1 9
HA Jensen-Bergren, Hillary 2:34.50 4/1 2:27.14 2 7
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Whitbeck, Dave 1:54.00 8/6 1:57.09 1 9
LWM Thompson, Scott 2:05.00 7/2 2:00.67 2 7
OREG Hawkins, Aaron 2:05.50 7/7 2:10.34 3 6
ORCA Chuang, Mason 2:42.00 3/2 2:31.89 4 5
CSCM Andelin, Travis 3:10.00 2/6 2:39.84 5 4
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Rasmussen, Karen 2:33.26 4/7 2:46.48 1 9
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Gray, Trever 1:49.62 8/4 NS 0
HMST Cox, Gary 2:00.00 7/4 NS 0
BWAQ Bush, Gabe 2:15.00 5/5 2:16.40 1 9
LWM Yamamoto, Jin 2:15.00 5/4 2:16.91 2 7
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CGSM Nelson, Kirk 1:58.00 8/2 2:06.24 3 6
OREG Josberger, Jim 2:05.57 7/1 2:00.99 2 7
UC36 Pelton, Regan 2:06.00 7/8 2:05.45 0
NEO Roy, Benjamin 2:10.00 6/3 1:58.97 1 9
CSCM Urquhart, Scott 2:11.21 6/2 NS 0
PSM Ivanov, Alex 3:15.05 2/7 2:51.06 4 5
TWIM Ness, Kerry 3:30.00 2/8 3:05.71 5 4
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CSCM Carpenter, Kristin 8:00.00 1/7 2:54.00 1 9
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Nygren, Mats 1:54.00 8/3 1:57.33 1 9
PSM Cermak, Gerald 2:17.33 5/6 2:20.96 2 7
BWAQ Condotta, Robert 2:58.56 2/4 2:57.89 3 6
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Moore, Sheila 2:50.00 3/7 NS 0
MMAC Clutter, Cynthia 2:54.63 3/8 2:56.54 1 9
LWM Underbrink, Mary 3:09.00 2/3 3:11.30 2 7
CSCM Ewalt, Anne 4:00.00 1/3 3:23.96 3 6
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Hathaway, David 2:07.03 6/4 2:04.70 1 9
UC14 Williams, Jeff 2:19.28 5/2 NS 0
BERN Hicks, Roger 2:30.00 4/6 2:25.96 2 7
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Andrus-Hughes, Karen 2:27.57 4/4 2:20.33 1 9
NEO Lippold, Mary 2:35.00 3/4 2:35.27 2 7
BAMWA Belt, Barbara 2:53.28 3/1 2:55.55 3 6
OREG Wiley, Heather 3:10.00 2/2 3:00.75 4 5
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GEM Geiger, Kyle 2:13.63 6/7 2:15.59 1 9
MIBC Robinson, Charles 2:23.00 5/1 2:18.32 2 7
TACM Morrison, Jeffrey 2:28.27 4/5 2:47.08 5 4
LWM Holzbach, John 2:30.00 4/3 2:33.69 4 5
BAMWA Stevens, Rod 2:35.00 3/5 2:31.45 3 6
OREG Helm, Charlie 3:38.10 1/4 3:47.32 6 3
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAMWA Hunt, Andrea 3:20.00 2/1 3:06.31 1 9
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NEO Kimball, Hugh 3:45.00 1/5 3:34.69 1 9
Age Group 85-89 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Drawbaugh, Kirby 5:10.00 1/2 4:49.59 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home