Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Reports
Login
2019 U.S. Masters Swimming Summer National Championship ( Wed, Aug 7, 2019 - Sun, Aug 11, 2019 )
Psych Sheet
Event 11: Men 100 M Free
341 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
McComish, Matthew
53.73
44/4
54.72
2
9
ROSE
Ubellacker, Samuel
53.77
44/5
NS
0
SFTL
Silverthorn, Nick
54.00
44/3
NS
0
RIPT
Nguyen, Cory
55.70
44/6
55.48
3
8
EGRA
Kandt, Alec
55.99
44/2
NS
0
NOVA
Kirk, Gabriel
56.83
44/7
56.74
5
6
ROSE
Jimenez, David
57.67
44/1
59.35
7
4
UC33
Stupin, Caleb
58.07
44/8
1:03.73
12
0
MVN
Haage, Matt
58.29
43/4
NS
0
GRA
Hill, Jamal
58.60
43/5
59.54
8
3
SFTL
Woodrow, Blake
58.77
43/6
1:00.33
9
2
GRA
Bilaver, Mathew
58.77
43/3
NS
0
MVN
Peralta, Daniel
59.98
43/2
58.06
6
5
UTES
Skorut, Nicholas
1:00.12
43/7
55.80
4
7
PSCM
Hotta, Meguru
1:01.19
43/1
54.11
1
11
ROSE
AmiryinClipps, Jamaal
1:02.57
43/8
1:02.94
10
1
TSTT
Chavez, Matthew
1:02.97
42/4
1:04.69
13
0
ROSE
Torres, Christian
1:03.78
42/5
1:05.83
14
0
UTES
Fordham, Cole
1:03.80
42/3
1:03.10
11
0
CVMM
Kim, Travis
1:04.00
42/6
NS
0
EMSC
Morrison, Zachary
1:05.05
42/2
NS
0
SPP
Galvez, Anthony
1:25.00
42/7
NS
0
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ROSE
Ubellacker, Wyatt
52.25
41/4
NS
0
AQUAC
Alfaro, Rafael
53.50
41/3
53.74
3
8
NTXL
Sussmeier, Robert
53.50
41/5
55.24
7
4
SFTL
Pazos, Enzo
53.95
41/6
53.62
1
11
UC32
Schmuhl, Stephen
54.12
41/2
53.92
4
7
PSCM
Saiko, Stanislav
55.00
41/7
53.64
2
9
MINN
Josephson, Wilson
55.29
41/1
55.11
6
5
UC44
Sherrier, David
56.00
41/8
NS
0
DCAC
El-Sayed, Amr
57.00
40/4
NS
0
UCLA
Anderson, Kyle
57.50
40/5
59.34
12
0
EBAT
Greer, George
57.84
40/3
55.79
8
3
ARIZ
Sarikas, John
58.00
40/6
57.34
9
2
GRA
O'Donnell, Patrick
1:00.00
40/2
58.86
10
1
SCAQ
Donaldson, Colin
1:00.00
40/7
59.76
14
0
GRA
Powers, Casey
1:00.70
40/1
58.99
11
0
CVMM
Barmann, Andrew
1:01.00
40/8
59.65
13
0
PSCM
Barcinas, Ken
1:01.01
36/3
54.95
5
6
SLOM
Voegele, Cameron
1:03.00
36/4
1:02.48
15
0
IM
Gorman, Jake
1:03.18
36/2
NS
0
RMST
Koons, Andrew
1:06.51
36/5
1:04.56
16
0
UC07
Meyers, Christian
1:10.99
36/1
1:17.74
17
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MVN
Cox, Andrew
54.65
39/4
54.16
3
8
USF
Owen, Cameron
54.89
39/5
53.45
2
9
SC
Gomez, Julio Cesar
55.00
39/3
57.34
7
4
NOVA
Kraus, Evan
55.20
39/6
55.64
4
7
SBSM
Kennedy, Neal
56.00
39/2
51.70
1
11
HOPK
Anderson, Joseph
56.23
39/7
56.47
6
5
PSM
Conroy, Chris
56.23
39/1
58.46
10
1
MVN
Giometti, Danny
56.55
39/8
56.30
5
6
DADS
Hashioka, Yasushi
56.70
38/4
NS
0
SLOM
Jacobs, RJ
56.98
38/5
57.39
8
3
DKTA
Smith, Ben
57.00
38/3
59.11
11
0
GRA
Banks, James
58.00
38/6
NS
0
UC06
Zimarev, Yury
59.60
38/2
1:03.99
16
0
SFTL
Wenzel, Serge
1:00.16
38/7
1:00.16
14
0
SCAQ
Barion, Christian
1:01.00
38/1
1:00.10
13
0
LVM
Stewart, Marko
1:02.97
38/8
58.02
9
2
GRA
Banks, Spencer
1:03.00
37/4
NS
0
NUTS
Fadloun, Taher
1:03.00
37/5
NS
0
UC23
Karakivrak, Ross
1:04.64
37/3
59.61
12
0
ENSW
Michael, Tyler
1:05.50
37/6
1:06.46
19
0
SCAQ
Shcheglov, Alexander
1:05.87
37/2
1:05.10
18
0
ROSE
Cohen, Jason
1:06.44
37/7
1:02.85
15
0
NOVA
Szymanski, Filip
1:06.55
37/1
NS
0
MVM
Stinson, Ian
1:08.00
37/8
1:04.07
17
0
ROSE
Fishwick, Scott
1:14.25
36/6
1:10.23
20
0
UC38
Torres, David
1:30.00
36/7
1:26.88
21
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SFTL
Ervin, Anthony
50.90
35/4
51.73
1
11
GRA
Marshall, Mario
52.68
35/5
53.22
3
8
NOVA
Dmytrow, Robert
53.19
35/3
56.51
8
3
SFTL
Sintjago, Rinaldo
54.36
35/6
54.82
4
7
PBM
Lotano, Daniel
54.37
35/2
55.11
5
6
UCLA
Rogan, Markus
54.54
35/7
52.18
2
9
SDSM
Newmann, Scott
54.70
35/1
56.55
9
2
PSCM
Carpenter, Alex
56.12
35/8
57.11
11
0
MILEN
Garcia, Andres
56.72
34/4
56.15
7
4
CARL
Burris, Billy
56.89
34/5
NS
0
USF
Samotyj, John
57.00
34/3
56.09
6
5
SDSM
Mendenhall, Kevin
57.95
34/6
58.34
14
0
LVM
Aldrich, Seth
58.00
34/2
1:00.32
15
0
LRM
Markovic, Srdan
58.21
34/7
57.71
12
0
GAJA
Snyder, Dan
59.44
34/1
57.96
13
0
NCMS
Havens, Kurt
59.99
33/4
1:01.28
18
0
NOVA
Goler, Jonathan
59.99
34/8
1:02.76
19
0
SCAQ
McAteer, Brian
1:01.00
33/5
56.60
10
1
UMAC
Strahota, Jeffrey
1:01.01
33/3
1:00.84
16
0
CGM
De Voss, Christopher
1:01.70
33/6
NS
0
GRA
Hochstrasser, James
1:01.74
33/2
1:03.38
21
0
SDSM
Beard, Marc
1:02.34
33/7
NS
0
UMAC
Oloughlin, Jonathan
1:02.97
33/1
1:03.04
20
0
MVN
Trowbridge, Jesse
1:03.24
33/8
1:06.91
25
0
MILEN
Campos, Jorge
1:04.58
32/4
1:05.08
22
0
ROSE
Burnett, Nicholas
1:05.00
32/5
1:05.54
24
0
AWYY
Carrington, Douglas
1:06.00
32/3
1:01.18
17
0
NOVA
Petkov, Krasimir
1:08.00
32/6
NS
0
MVN
Jarvis, Justin
1:10.00
32/2
1:05.24
23
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Gray, Trever
55.75
31/4
57.91
1
11
MVN
Mundl, Paul
59.37
31/5
58.18
2
9
CONN
Virgil, Jeremy
59.62
31/3
58.73
4
7
PAACR
Garcia, Roberto
59.95
31/6
58.37
3
8
LVM
Ford, Peter
1:01.00
31/7
NS
0
WIND
Iglesias, Rodrigo
1:01.00
31/2
NS
0
NOVA
Tabbert, Thomas
1:01.37
31/1
1:00.57
6
5
MVN
Rogers, Alan
1:01.64
31/8
1:04.08
11
0
AQUAC
Sugisawa, Takashi
1:02.12
30/4
1:02.44
8
3
MVN
Ambrosio, Irving
1:02.63
30/5
1:04.42
12
0
NOVA
Hwang, Wayne
1:03.00
30/3
59.58
5
6
UC33
Perdue, Andrew
1:03.00
30/6
1:08.25
19
0
NOVA
Lyon, Rex
1:03.00
30/2
NS
0
WIND
Foster, Ryan
1:03.03
30/7
1:03.71
9
2
MILEN
Mora, Eduardo
1:03.90
30/1
NS
0
CVMM
Achberger, Peter
1:04.00
30/8
1:04.74
14
0
STAN
Lungren, Matthew
1:05.05
29/4
NS
0
CVMM
Kretz, Jonathan
1:05.28
29/5
1:03.92
10
1
GRA
Kim, Steve
1:05.49
29/3
1:06.57
17
0
ROSE
Rey, Marc
1:05.50
29/6
1:04.71
13
0
SDSM
Al-mashat, Hashim
1:06.78
29/2
1:07.09
18
0
MVN
Foos, Todd
1:08.89
29/7
1:06.18
16
0
ROSE
Keim, John
1:09.64
29/1
1:05.50
15
0
ARIZ
Wallach, Ted
1:14.90
29/8
1:00.92
7
4
GRA
Compton, Brian
1:15.00
24/3
1:18.65
21
0
NOVA
Wojnowicz, Michael
1:25.00
24/2
1:18.20
20
0
ROSE
Gharibi, Armen
1:30.00
24/4
1:27.05
23
0
DCAC
Fenwick, Darren
1:32.00
24/1
1:24.75
22
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEM
Phillips, Tom
57.03
28/4
57.72
3
8
CVMM
Ball, Stephen
57.44
28/5
1:01.05
7
4
KENM
Landreth, John
57.50
28/3
57.14
2
9
UC07
Matheson, Kurt
58.23
28/6
NS
0
LVM
Wegner, Dan
58.43
28/2
56.91
1
11
RMST
Baldwin, Craig
58.72
28/7
1:00.15
5
6
MPNY
Krasykov, Volodymyr
59.00
28/1
NS
0
MVN
Gunnell, Steve
59.17
28/8
1:00.25
6
5
CVMM
Karren, Kelly
59.26
27/4
NS
0
MVN
Kurr, Kyle
1:01.48
27/5
59.68
4
7
MINN
Dowd, Jeffrey
1:01.51
27/3
1:03.89
15
0
SDSM
Campbell, Alex
1:01.56
27/6
1:01.74
10
1
MVN
Ahmadi-Kashani, Magid
1:02.00
27/7
1:01.66
9
2
CVMM
Buschmann, Darin
1:02.00
27/2
1:01.97
14
0
UCLA
Shenfeld, Brad
1:02.09
27/1
1:01.79
11
0
HFFM
Hurvitz, Tate
1:02.37
27/8
NS
0
UC33
Castro, Sal
1:03.50
26/4
NS
0
SCAQ
Dammann, Reid
1:04.00
26/5
1:06.20
17
0
GRA
Reason, Matt
1:04.80
26/3
NS
0
TAM
Shoenberger, Deacon
1:04.96
26/6
NS
0
RICE
Maeda, Takeshi
1:05.00
26/7
1:01.11
8
3
RICE
Mastracchio, Dominic
1:05.00
26/2
1:14.81
24
0
SDSM
Hughes, David
1:05.02
26/1
NS
0
SPP
McPeak, Charles
1:05.09
26/8
1:06.85
18
0
MILEN
Weisleder, Rodney
1:05.41
25/4
1:01.93
12
0
ABM
Colburn, Christopher
1:05.55
25/5
1:05.50
16
0
MVN
Fujimoto, Andy
1:05.90
25/3
1:01.96
13
0
TCC
Keep, Ryan
1:06.15
25/6
NS
0
DAM
Muir, Scott
1:06.22
25/2
1:06.97
19
0
MILEN
Wattson, Adrian
1:06.80
25/7
1:11.11
21
0
UC38
Spencer, Stuart
1:08.90
25/1
1:08.41
20
0
MILEN
Robles, Sergio
1:09.80
25/8
1:12.54
23
0
SDSM
Isaac, David
1:17.00
24/6
1:30.06
26
0
NOVA
Kennedy, Frank
1:20.50
24/7
1:12.12
22
0
NOVA
Atkinson, Mitch
1:35.95
24/5
1:23.66
25
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1776
Hiltabiddle, Steve
56.12
23/4
55.73
1
11
PSM
Nygren, Mats
58.14
23/5
57.60
2
9
MESC
Waldfried, Carlo
58.74
23/3
59.03
5
6
OREG
McComish, John
59.09
23/6
59.23
6
5
GRA
Boshoff, Nick
59.42
23/2
1:00.73
10
1
SBM
Power, Michael
59.53
23/7
58.81
4
7
UC32
Matheson, Brent
59.75
23/1
NS
0
SKY
Luebbe, James
59.85
23/8
59.59
7
4
WAMS
Bergen, Bert
1:00.43
22/4
58.64
3
8
ARIZ
Dickson, Kurt
1:00.52
22/5
59.84
8
3
CVMM
Boosin, Michael
1:01.03
22/3
1:01.06
11
0
SDSM
Bouchard, Mike
1:01.55
22/6
1:00.14
9
2
SDSM
Strate, Brian
1:01.78
22/2
NS
0
ROSE
Breitenbach, Ross
1:02.18
22/7
NS
0
WIND
McClung, Paton
1:02.47
22/1
1:02.86
13
0
CVMM
Marnoch, Eric
1:03.30
22/8
NS
0
SDSM
Webster, Dale
1:03.76
21/4
1:04.06
15
0
1693
Tingstrom, Michael
1:04.14
21/5
1:03.13
14
0
MVN
Mitchell, Jeffrey
1:04.69
21/3
1:02.85
12
0
SDSM
Rozow, Stephen
1:05.00
21/6
1:05.03
18
0
NOVA
Tobin, James
1:05.02
21/2
1:04.59
16
0
MILEN
Bolaños, Federico
1:05.62
21/7
1:05.61
20
0
MVN
Daniel, Dean
1:05.84
21/1
1:06.44
22
0
MVN
Pinedo, Alex
1:05.99
21/8
NS
0
UC43
Gomez, Javier
1:06.74
20/4
1:07.60
23
0
DAM
Krovetz, Ted
1:06.81
20/5
1:05.18
19
0
UC26
Harman, Brad
1:07.70
20/3
1:05.83
21
0
UC33
Whitten, Hesu
1:09.40
20/6
1:04.86
17
0
MVM
Goode, John
1:10.00
20/2
1:08.93
24
0
UC33
Williamson, Jeff
1:10.00
20/7
1:11.81
26
0
UC38
Fields, Eric
1:10.49
20/1
1:09.56
25
0
GAJA
Gaw, Mike
1:13.00
20/8
1:12.37
27
0
SCAQ
Chang, Mike
1:14.60
19/4
1:15.47
29
0
SKY
Sheets, Eric
1:16.58
19/5
1:17.56
30
0
MVN
Dowdle, Thomas
1:18.00
19/3
1:14.02
28
0
EMSC
Summers, Scott
1:19.00
19/6
1:22.12
31
0
MVN
Parker, John
1:28.00
19/2
NS
0
MVN
Seyhun, Serdar
1:40.00
19/7
NS
0
MILEN
Gonzalez, Cesar
1:47.29
19/1
1:47.86
32
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MICH
Anderson, Tony
57.54
18/4
56.92
1
11
PALM
Ekman, Evan
58.88
18/5
59.86
3
8
DDSA
Kollross, Jerry
59.00
18/3
58.35
2
9
WCM
Boone, Jon
59.78
18/6
1:01.24
4
7
SFTL
Horwitz, Peter
1:01.31
18/2
1:01.36
5
6
NEM
Weissman, Greg
1:01.93
18/7
1:04.64
10
1
CVMM
Adair, Scott
1:02.00
18/1
1:01.60
6
5
CMS
Kahl, Steven
1:02.81
18/8
1:02.05
7
4
TFAM
Doll, Dave
1:02.88
17/4
1:02.82
9
2
ENSW
Harris, Patrick
1:03.30
17/5
1:02.58
8
3
ARIZ
Richardson, Terry
1:03.50
17/3
NS
0
CVMM
Wall, Chris
1:04.00
17/6
NS
0
MINN
Young, Robert
1:04.99
17/2
NS
0
SDSM
Bender, William
1:05.00
17/7
1:08.72
16
0
SDM
Woods, Thomas
1:05.95
17/1
NS
0
SFTL
Richards, Mark
1:06.00
17/8
1:08.39
15
0
GS
McAdam, Robert
1:06.30
16/4
1:05.49
11
0
PSM
Cermak, Gerald
1:06.83
16/5
1:07.47
13
0
SRM
Pettibone, Chip
1:07.80
16/3
NS
0
MVN
Albright, Philip
1:08.50
16/6
NS
0
SWLB
Soedel, Sven
1:09.00
16/2
1:08.28
14
0
UC33
Zamora, Anthony
1:09.00
16/7
NS
0
ENSW
Turner, David
1:09.20
16/1
1:11.47
18
0
NOVA
Podmajersky, Tom
1:09.31
16/8
1:07.40
12
0
MVN
Gibson, Mike
1:11.75
15/4
1:09.38
17
0
ROSE
Turner, Michael
1:12.00
15/5
1:11.53
19
0
MVN
Sutton, Timothy
1:12.95
15/3
NS
0
UC33
Koujah, Samer
1:14.84
15/6
1:15.23
21
0
MVM
Campbell, Chris
1:15.00
15/2
1:12.50
20
0
SDSM
Eisenbraun, Michael
1:18.48
15/7
1:25.69
23
0
LVM
Gottsche, Jack
1:21.69
15/1
1:17.72
22
0
AGUA
Alali, Ahmed
1:28.00
15/8
NS
0
SDSM
Clepper, Al
1:41.01
10/8
NS
0
ROSE
Jihanian, Cedrick
1:44.54
1/3
1:42.23
24
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ROSE
Stephenson, Dan
59.22
14/4
1:00.40
1
11
CMS
Scott, Greg
1:00.50
14/5
1:00.56
2
9
MOVY
Sherman, Bill
1:01.05
14/3
1:01.55
3
8
NOVA
Stevens, Jeffrey
1:01.60
14/6
NS
0
GRA
Meaney, Pat
1:03.00
14/1
1:02.97
5
6
OREG
Patterson, Gary
1:03.00
14/7
1:04.56
7
4
PALM
Dyer, Andy
1:03.18
14/8
1:02.35
4
7
MAM
Heath, Robert
1:04.00
13/4
1:06.22
12
0
VCM
Blatt, Michael
1:04.51
13/5
1:03.47
6
5
AQUAC
Alfaro, Rafael Camacho
1:05.74
13/3
1:04.93
8
3
GRA
Menefee, Bruce
1:05.95
13/6
1:06.56
13
0
DAMM
Myers, Ross
1:06.00
13/7
1:05.73
9
2
NOVA
Lorenz, John
1:06.00
13/2
1:07.02
16
0
WIND
Fremont, Robert
1:06.50
13/1
1:05.81
10
1
GRA
Burke, Tom
1:07.06
13/8
1:05.85
11
0
SCYM
Tsuzuki, Ed
1:07.07
12/4
NS
0
CMS
Bowman, Herbert
1:07.10
12/5
1:08.04
19
0
SDSM
Perry, James
1:07.17
12/3
NS
0
AWJ
Hildebrandt, David
1:07.99
12/6
1:07.46
17
0
MVN
Walton, Norman
1:08.00
12/2
1:14.00
27
0
MVN
Jarvis, Scott
1:08.54
12/7
1:09.51
22
0
MVN
Hiller, Michael
1:08.55
12/1
1:09.00
20
0
UC33
Rieger, Carl
1:08.95
12/8
1:09.06
21
0
WCM
O'Brien, Kerry
1:09.00
11/4
1:10.06
23
0
ARKM
Strauss, Trip
1:09.00
11/5
NS
0
NOVA
Tapp, Jay
1:09.24
11/3
1:06.70
14
0
NOVA
Tapp, Jay
1:09.24
11/3
NS
0
SDSM
Genz, Michael
1:09.61
11/6
1:14.39
28
0
SFTL
Shaalan, Sherif
1:09.64
11/2
1:08.02
18
0
CSMT
Bargar, Scott
1:10.81
11/7
1:13.23
25
0
OPA
Glenn, Tim
1:10.93
11/1
1:06.72
15
0
LBG
Onisko, Kim
1:14.00
11/8
1:14.69
29
0
CMS
Morrison, Jeffrey
1:14.86
10/4
1:13.39
26
0
CONN
Burbank, Gerald
1:16.50
10/5
1:12.77
24
0
SBM
Fasth, Michael
1:18.36
10/3
1:22.11
30
0
MVN
Walker, Frank
1:21.97
10/6
NS
0
ROSE
Purgason, H Lee
1:25.64
10/2
1:27.93
32
0
NOVA
Catlin, Michael
1:28.30
10/7
NS
0
CVMM
Losinski, Mark
1:32.00
10/1
1:22.70
31
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Colella, Rick
59.04
9/4
1:00.86
2
9
SHARK
Groselle, Jack
59.88
9/5
59.49
1
11
LRM
Martin, Doug
1:01.00
9/3
1:35.69
25
0
CMS
Mann, Michael
1:03.00
9/6
NS
0
WMAC
Fochios, Dean
1:05.00
9/2
1:05.47
3
8
GMUP
Gandee, Brad
1:05.42
9/7
1:06.68
4
7
SDSM
Keeney, Mike
1:07.00
9/8
1:08.78
7
4
CVMM
Buckley, Mark
1:07.76
8/4
1:07.86
6
5
TTEX
Ravel, Rick
1:08.42
8/5
1:09.43
8
3
OREG
Edwards, Wes
1:09.00
8/3
NS
0
OREG
Brockbank, Doug
1:09.04
8/6
1:06.84
5
6
FREM
Harter, Phillip
1:11.10
8/2
NS
0
MHSM
Burgess, Doug
1:12.00
8/1
1:15.35
13
0
MINN
Bovard, Ralph
1:12.00
8/7
1:16.03
15
0
NEM
Meltz, Steve
1:12.04
8/8
NS
0
SWLB
Hayes, Robert
1:13.00
7/4
1:11.05
9
2
OREG
Larson, Allen
1:13.16
7/5
1:16.64
17
0
SCAQ
Pitzer, John
1:13.75
7/3
1:11.99
10
1
WIND
Scheff, Jonathan
1:14.00
7/6
1:12.34
11
0
NOVA
Bregman, Michael
1:15.00
7/2
1:14.29
12
0
UC33
Bower, Jerry
1:15.00
7/7
1:23.14
21
0
ROSE
Hitch, Walter
1:17.00
7/1
1:16.25
16
0
VCM
Foote, David
1:17.48
7/8
1:18.88
18
0
CVMM
Lamb, Brent
1:18.50
6/4
1:20.44
19
0
PBM
Beuttenmuller, David
1:19.00
6/5
NS
0
MOVY
Recalde, Marco
1:20.00
6/3
1:24.51
22
0
MVN
Longworth, Mark
1:20.03
6/6
1:15.56
14
0
SBM
Beguhl, Philip
1:32.92
6/2
1:35.07
24
0
ROSE
Tulin, Michael
1:36.27
6/7
1:38.89
26
0
UC33
Case, Bruce
1:39.22
6/1
1:31.05
23
0
UC33
Cannarella, Sam
1:43.29
6/8
1:43.70
27
0
ARIZ
Modjeska, Mark
2:00.00
1/4
1:22.77
20
0
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSP
Hassett, Chris
1:05.00
5/4
1:09.84
4
7
VCM
Gruber, Glenn
1:06.41
5/5
1:05.98
1
11
DAM
McPherson, Andrew
1:08.00
5/3
1:08.60
2
9
PBM
Heacock, Robert
1:09.45
5/6
NS
0
SHARK
Couch, Bob
1:09.60
5/2
1:08.73
3
8
TAM
Sherrill, Mike
1:16.00
5/7
NS
0
JAWS
Hammerstrom, John
1:17.00
5/1
1:14.62
5
6
CMS
Abbott, William
1:18.10
5/8
NS
0
PSM
Peterson, Steven
1:18.20
4/4
1:15.99
6
5
LVM
Cochran, Victor
1:19.96
4/5
1:33.76
10
1
MICH
Arneson, Gaard
1:20.00
4/3
1:19.06
7
4
CVMM
Freeman, Frank
1:22.93
4/6
NS
0
UC33
Batten, Hugh
1:25.00
4/2
NS
0
ARIZ
Bailey, Hop
1:29.00
4/1
1:28.64
8
3
MVN
Stuart, Ian
1:31.00
4/8
1:32.48
9
2
SBM
Rencus, Oded
1:36.45
2/1
1:36.12
11
0
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TAM
Burns, Richard
1:11.00
3/4
1:06.55
1
11
SDSM
Freshley, Mike
1:11.27
3/5
1:19.84
5
6
TOC
Elder, James
1:12.00
3/3
1:12.41
3
8
SDSM
Ralphs, Tony
1:12.60
3/6
1:12.34
2
9
SDSM
Andersen, Peter
1:15.37
3/2
1:16.16
4
7
PKPR
Straka, Peter
1:19.01
3/7
NS
0
SDSM
Carey, George
1:25.88
3/1
1:32.51
6
5
PBM
Reynolds, Wiley
1:33.00
3/8
1:36.26
7
4
ROSE
House, John
1:33.37
1/1
1:38.27
8
3
CLOV
Sanchez, David
1:36.59
1/2
1:43.97
9
2
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SBM
Farrell, Jeff
1:16.10
2/4
1:21.68
1
11
SFTL
Trauber, Ami
1:22.00
2/5
1:23.11
3
8
OREG
Nakata, Ronald
1:25.00
2/3
1:22.30
2
9
NOVA
Smethurst, Everett
2:00.00
2/6
1:52.51
4
7
RMST
Nobbe, Nick
2:00.00
2/2
2:01.49
5
6
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDSM
Best, Bob
1:45.00
2/7
1:38.02
1
11
Age Group 90-94
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GAJA
Stolz, Irwin
2:09.13
1/6
NS
0
FACT
Cornell, John
2:13.58
1/7
2:29.04
2
9
SDSM
Hubbard, Donald
2:19.51
1/5
2:11.23
1
11
Age Group 95-99
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Lamb, Willard
2:00.00
1/8
1:58.23
1
11
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home