Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Reports
Login
2019 U.S. Masters Swimming Spring National Championship ( Thu, Apr 25, 2019 - Sun, Apr 28, 2019 )
Psych Sheet
Event 35: Men 200 Y Free
296 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WH2O
Bondarenko, Nikita
1:39.99
35/5
1:40.09
3
8
NAM
Appleby, Andrew
1:41.33
35/6
1:38.63
2
9
SDSM
Franka, Neil
1:45.00
35/4
1:40.58
4
7
LVM
Beesley, Forrest
1:45.22
35/7
1:38.62
1
11
LVM
Van Wynsberge, Francois
1:48.11
35/3
1:46.85
5
6
USU
Howell, Jayden
1:48.94
35/8
1:52.20
7
4
LVM
Starkweather, Joe
1:49.00
35/2
1:58.97
10
1
NAM
Birnbrich, Luke
1:53.00
35/9
1:51.50
6
5
OREG
Wiggins, Baylor
1:54.95
35/1
1:55.77
9
2
NEM
Weis, Jason
1:56.38
34/5
1:55.57
8
3
OCY
Nguyen, Hao
1:57.83
34/6
2:25.02
17
0
LVM
Saricayir, Volkan
2:00.00
34/4
2:03.81
13
0
ARIZ
Alexiou, Athanasios
2:00.00
34/7
NS
0
UC36
Jo, Nate
2:01.04
34/3
2:02.77
12
0
AAAA
Beckman, John
2:03.30
34/8
1:59.86
11
0
SPP
Galvez, Anthony
2:10.84
34/2
2:09.73
14
0
PSM
Beaumont, Sam
2:15.24
34/9
2:11.62
15
0
PSM
Carlton, Zane
2:33.00
34/1
2:23.69
16
0
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CMS
Garnier, Jeff
1:41.00
33/5
1:38.70
1
11
TOC
Scheid, Trevor
1:42.34
33/6
1:41.78
2
9
NAM
Callahan, Keeler
1:43.80
33/4
1:44.43
4
7
DAS
Glaser-Garbrick, Dan
1:44.05
33/7
NS
0
EXCL
Lynch, John
1:47.50
33/3
1:48.54
8
3
MMAC
Borr, Tony
1:48.50
33/8
1:48.86
9
2
RAC
St. Vincent, Thomas
1:48.57
33/2
1:50.10
11
0
WH2O
Stryker, Sam
1:49.55
33/9
1:51.12
13
0
NAM
Birnbrich, Zachary
1:49.69
33/1
1:46.88
6
5
ARIZ
Knittle, Derek
1:51.00
32/5
1:49.90
10
1
WH2O
Peck, Nick
1:52.00
32/6
1:55.19
15
0
PSCM
Saiko, Stanislav
1:52.19
32/4
1:44.45
5
6
ARIZ
Sarikas, John
1:53.10
32/7
1:48.50
7
4
MMAC
Fisher, Ethan
1:53.26
32/3
1:50.49
12
0
PSCM
Barcinas, Ken
1:54.19
32/8
1:43.76
3
8
EXCL
Baxter, Brent
1:54.30
32/2
1:51.75
14
0
GRA
O'Donnell, Patrick
1:59.99
32/9
1:58.99
16
0
SCAQ
Donaldson, Colin
2:00.00
32/1
1:59.51
17
0
LTMM
Millard, Jelani
2:02.68
28/7
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ARIZ
Kirkpatrick, Adrian
1:42.37
31/5
1:47.11
2
8.5
ARIZ
Townsend, Darian
1:43.71
31/6
1:39.29
1
11
HOPK
Anderson, Joseph
1:46.52
31/4
1:47.67
4
7
XCL
Blazuk, Andrew
1:48.00
31/7
1:47.11
2
8.5
MVN
Giometti, Danny
1:48.50
31/3
1:50.07
8
3
NYCH
Brumberg, Eric
1:48.63
31/8
1:48.55
6
5
WH2O
Kunsch, Antoine
1:49.00
31/2
1:48.77
7
4
UC54
Zubrod, Brendan
1:49.00
31/9
NS
0
IM
Gensler, Benjamin
1:49.53
31/1
1:50.85
9
2
DOGW
Maréchal-McCoy, Maxime
1:51.00
28/4
1:47.82
5
6
NEM
Card, Mathew
1:53.22
28/3
1:52.03
10
1
GRA
Hochstrasser, James
1:58.73
28/5
1:58.58
11
0
NAM
Hartley, Ross
1:59.00
28/2
2:05.52
13
0
MAM
Law, David
2:03.99
28/6
2:05.65
14
0
ALEX
Taylor, Tim
2:04.54
28/1
2:01.72
12
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ARIZ
DeBerry, Tyler
1:41.76
30/5
NS
0
MICH
Vanderkaay, Christian
1:45.27
30/6
1:46.22
1
11
GRA
Gaines, Billy
1:46.14
30/4
1:47.06
2
9
ARIZ
Schwendinger, Todd
1:49.50
30/7
1:48.47
3
8
PSCM
Carpenter, Alex
1:50.04
30/3
NS
0
TXLA
McKee, Chris
1:52.85
30/8
1:50.40
4
7
IM
Nyweide, Justin
1:56.90
30/2
NS
0
MAM
Dunlap, Ryan
1:57.06
30/9
1:59.64
9
2
PBM
Manrique, Alejandro
1:57.69
30/1
1:54.52
5
6
WH2O
Larson, Adam
1:59.89
29/5
2:01.26
10
1
NCMS
Havens, Kurt
2:00.00
29/6
NS
0
ROSE
Keegan, Peter
2:00.50
29/4
1:59.11
8
3
CMS
Castor, Jimmy
2:00.62
29/7
1:57.46
7
4
RIO
Ainsworth, Chad
2:01.00
29/3
1:55.66
6
5
AA
Turner, Adam
2:04.44
29/8
2:02.74
11
0
RIO
Burnett, Jeremy
2:08.10
29/2
2:07.59
13
0
IM
Beard, Marc
2:15.00
29/1
2:03.11
12
0
ROSE
Burnett, Nicholas
2:15.00
29/9
2:08.03
14
0
SFTL
Hunter, Alvaro
3:15.71
28/8
2:57.76
15
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WMAC
Babcock, Andrew
1:46.34
27/5
1:47.21
1
11
SFTL
Hunter, Andy
1:49.21
27/6
1:55.25
10
1
IM
Newhouse, John
1:49.99
27/4
1:50.10
2
9
IM
Secor, Don
1:50.25
27/7
1:50.55
3
8
NAM
McKinley, Ryan
1:50.50
27/3
1:51.27
5
6
SFTL
Martinez, Juan
1:51.27
27/8
1:50.73
4
7
MINN
Recker, Jeffrey
1:51.75
27/2
1:53.89
8
3
ALEX
Jent, Daniel
1:53.54
27/9
1:57.54
11
0
SDM
Linford, Joe
1:54.35
27/1
1:54.65
9
2
NASH
Kemmerling, Steven
1:55.00
26/6
1:52.64
7
4
PSM
Murphy, Nathan
1:55.00
26/5
NS
0
WH2O
Peterson, Jeffrey
1:57.00
26/4
1:52.33
6
5
WIND
Iglesias, Rodrigo
1:57.50
26/7
2:04.29
16
0
WIND
Foster, Ryan
1:57.77
26/3
2:00.74
15
0
MMAC
Ericsson, Stein
1:59.50
26/8
1:59.08
13
0
SFTL
Torres, Martin
2:00.59
26/2
1:59.72
14
0
ARIZ
Wallach, Ted
2:01.20
26/9
1:57.79
12
0
NYAC
Goldberg, Brian
2:05.00
26/1
2:09.62
20
0
ARIZ
Meitin, Michael
2:07.65
22/7
2:07.77
19
0
SDM
Walter, Russell
2:08.33
22/8
2:05.34
17
0
OREG
Crooks, Alex
2:09.15
22/6
2:06.17
18
0
NTXL
Glass, Mark
2:25.22
22/9
2:36.94
21
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LVM
Wegner, Dan
1:45.70
25/5
1:48.92
1
11
NCMS
Andersen, Morten
1:49.80
25/6
1:52.48
3
8
CMS
Garland, Robert
1:52.50
25/4
1:51.55
2
9
UC21
Juiris, Peter
1:53.49
25/7
1:54.98
5
6
ARIZ
Wainwright, Joel
1:53.88
25/3
NS
0
NEM
Carroll, Stephen
1:54.49
25/8
NS
0
SPM
Gerrard, Sean
1:55.01
25/2
1:56.01
7
4
MWA
Herek, Sandro
1:55.74
25/9
NS
0
MMAC
Leibrand, Daniel
1:55.87
25/1
1:55.62
6
5
CMS
Edwards, Dan
1:57.00
24/5
1:58.05
9
2
KENM
Landreth, John
1:57.06
24/6
1:54.31
4
7
ARIZ
Valle, Marc
1:57.87
24/4
1:57.76
8
3
UMAC
Goodison, Michael
1:58.83
24/7
1:58.99
13
0
GRA
Lucero, Michael
1:58.88
24/3
2:07.89
21
0
SPM
Herman, Eric
1:59.53
24/8
2:08.24
22
0
WIND
Mcclung, Paton
1:59.55
24/2
1:59.40
14
0
INDY
Lathrop, George
1:59.60
24/9
2:00.79
16
0
ROSE
Passos, Andre
2:00.00
24/1
2:00.79
16
0
CMS
Rosinski, Thomas
2:02.00
23/5
1:58.43
10
1
CRUZ
Harbourt, Cliff
2:02.50
23/6
1:58.59
11
0
PSCM
Hall, Thomas
2:03.25
23/4
2:00.42
15
0
RGSC
Foote, Michael
2:04.00
23/3
2:11.06
25
0
MWA
Podalsky, Gregg
2:04.00
23/7
NS
0
UC04
Adams, Scott
2:04.15
23/8
NS
0
INDY
Koch, Joe
2:04.29
23/2
2:03.53
18
0
MWA
Itriago, Hilario
2:04.31
23/9
1:58.97
12
0
PSCM
Courtney, Chris
2:05.44
23/1
2:05.31
19
0
MICH
Yencer, Jeff
2:08.13
22/3
NS
0
MICH
Nitkiewicz, James
2:09.92
22/4
2:08.54
24
0
ASC
Schwarzendruber, Greg
2:10.00
22/2
2:06.33
20
0
CMS
Pazmino, Jorge
2:10.06
22/5
2:08.37
23
0
ARIZ
Schreiber, Tim
2:33.85
22/1
NS
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NITR
Unruh, Steven
1:47.77
21/5
1:48.87
2
9
PSM
Nygren, Mats
1:47.88
21/6
1:48.69
1
11
IAMA
Bennett, Dennis
1:51.39
21/4
1:51.74
3
8
ARIZ
Dickson, Kurt
1:51.97
21/7
1:53.57
5
6
ARIZ
DeBiase, Terry
1:52.00
21/3
1:52.08
4
7
PSM
Kays, David
1:53.39
21/8
1:56.42
9
2
NCMS
Moran, Marty
1:54.48
21/2
1:59.70
13
0
MOVY
Dixon, Glenn
1:55.40
21/9
NS
0
OREG
Sullivan, Scot
1:55.51
21/1
1:56.49
10
1
ARIZ
Badding, Gerald
1:56.72
20/5
1:54.94
7
4
MOVY
Hayden, Douglas
1:56.99
20/6
1:57.77
11
0
PSM
Chalendar, Lionel
1:58.00
20/4
1:54.14
6
5
PBM
Bessire, Brent
1:58.09
20/7
NS
0
CMS
Webber, James
1:58.75
20/3
NS
0
NEM
van Greuning, Len
1:59.00
20/2
1:56.29
8
3
IM
Young, Greg
1:59.00
20/8
2:06.99
19
0
SFTL
Horwitz, Peter
1:59.76
20/9
2:02.68
15
0
WIND
Lewis, Mike
2:00.02
20/1
2:01.17
14
0
PSCM
Gomez, Dave
2:01.00
19/5
NS
0
NAM
Wilhelm, John
2:02.07
19/6
2:04.70
17
0
ROSE
Breitenbach, Ross
2:03.23
19/4
1:59.18
12
0
WH2O
Ferguson, Daniel
2:04.00
19/7
NS
0
DAM
Krovetz, Ted
2:05.00
19/3
2:06.34
18
0
ASC
O'Leary, Mark
2:05.17
19/8
2:04.57
16
0
ARIZ
Kelty, John
2:07.00
19/2
2:12.77
22
0
LVM
Candela, Joseph
2:08.08
19/9
NS
0
PSCM
Brauer, Michael
2:09.52
19/1
2:13.79
23
0
MOVY
Poste, Rob
2:14.29
18/4
NS
0
UC33
Arne, Anthony
2:15.00
18/5
2:08.80
20
0
UC26
Harman, Brad
2:16.30
18/3
2:10.36
21
0
WMAC
Capps, Timothy
3:05.56
18/6
3:03.57
24
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
IM
Sims, David
1:48.79
17/5
1:50.95
1
11
SDSM
Blichfeldt, Tore
1:54.00
17/6
1:55.89
6
5
SAWS
Sfingi, John
1:54.04
17/4
1:56.45
7
4
CONN
Reul, Andy
1:54.90
NS
NS
0
MOST
Nichols, Stephen
1:55.00
17/3
1:50.98
2
9
PSM
Souviraa-Labastie, Bruno
1:55.03
17/8
1:55.82
5
6
CMS
Scott, Greg
1:55.60
17/2
1:57.12
8
3
NAM
Birnbrich, Chris
1:56.00
17/9
1:58.45
9
2
PSCM
Schuster, Fred
1:56.35
17/1
1:53.01
3
8
WAMS
Jaegers, Al
1:56.40
16/5
NS
0
SRM
Riblet, Jean-Philippe
1:57.66
16/6
1:54.95
4
7
WMAC
Steinhafel, Mark
1:58.40
16/4
1:58.81
10
1
ROSE
Taylor, Thomas
1:59.40
16/7
NS
0
ARIZ
Cleveland, Geoffrey
2:01.33
16/3
NS
0
ARIZ
Hagen, Dean
2:02.13
16/8
NS
0
WMAC
Fischer, James
2:02.15
16/2
2:02.55
13
0
WHA
Berryhill, Keith
2:02.36
16/9
2:05.52
15
0
MOVY
Valley, Eric
2:03.21
16/1
2:02.11
12
0
NCMS
Moore, John
2:03.76
15/5
2:04.30
14
0
QSSSJ
Keighley, Tim
2:04.48
15/6
2:01.16
11
0
CONN
Hebner, George
2:05.00
15/4
2:06.36
16
0
SMM
Baker, John
2:05.50
15/7
2:06.46
17
0
COOG
Mahaffey, Don
2:08.62
15/3
NS
0
SDM
Woods, Thomas
2:09.00
15/8
2:11.09
18
0
MOST
Richey, Steven
2:11.12
15/2
2:12.66
19
0
MMAC
Esparza, Chris
2:13.50
15/9
NS
0
MOVY
Orwick, David
2:15.00
15/1
NS
0
SFTL
Richards, Mark
2:18.00
14/5
2:20.40
21
0
PSCM
Goshert, Brett
2:20.00
14/6
2:17.39
20
0
MVM
Campbell, Chris
2:25.00
14/4
2:21.14
22
0
COOG
Keen, John
2:26.49
14/7
2:25.15
23
0
ARIZ
Legore, Jeffrey
2:30.28
14/3
2:30.44
24
0
PSM
Hansen, David
2:43.00
14/8
2:32.69
25
0
ROSE
Jihanian, Cedrick
3:50.20
14/2
3:43.14
26
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UCLA
Morales, Tito
1:57.00
13/5
1:56.98
1
11
PSM
Laffiche, Gilles
1:59.00
13/6
2:01.78
5
6
PSM
Guerin, Serge
1:59.77
13/4
1:59.80
3
8
TOC
Carter, Paul
2:00.00
13/7
1:57.93
2
9
CRUZ
Tallman, Karl
2:01.00
13/3
2:01.97
6
5
TXLA
Stinchcombe, Maxwell
2:01.35
13/8
2:09.50
15
0
SCAQ
Kajiwara, Doug
2:02.13
13/2
2:00.32
4
7
MOVY
Sherman, Bill
2:02.29
13/9
2:05.32
9
2
NAM
Callahan, Jim
2:03.55
13/1
2:04.38
7
4
PSM
Pailliez, Lionel
2:04.00
12/5
2:05.87
10
1
MAM
Cutting, Steve
2:04.61
12/6
2:04.56
8
3
WCM
O'Brien, Kerry
2:05.65
12/4
2:08.01
13
0
IM
Merrill, Nick
2:07.53
12/7
2:09.18
14
0
IM
Seibt, Andreas
2:08.70
12/3
2:06.18
11
0
ALEX
Bales, Paul
2:09.53
12/8
2:17.43
20
0
CMS
Nolte, Christopher
2:09.85
12/2
2:09.51
16
0
MINN
Smith, Darrell
2:11.01
12/9
2:07.26
12
0
SDSM
O'Neill, Gary
2:14.00
12/1
2:18.65
22
0
WMAC
Kaczmarek, Mark
2:14.50
11/5
2:23.93
28
0
EXCL
Phillips, Mike
2:14.72
11/6
2:21.74
25
0
GAJA
Kollross, Steven
2:14.96
11/4
2:13.22
18
0
OREG
Piette, Jeffrey
2:15.79
11/7
2:19.40
23
0
DAMM
Alkire, Jim
2:16.14
11/3
2:18.23
21
0
TULS
Dees, Jon
2:16.50
11/8
2:11.88
17
0
SCYM
Tsuzuki, Ed
2:20.20
11/2
2:14.58
19
0
TXLA
Wright, Stephen
2:21.78
11/9
NS
0
TVM
Hektner, Eric
2:23.80
11/1
2:23.86
27
0
YST
Ramos, John
2:24.01
10/5
NS
0
PCCM
Anderson, Robert
2:24.56
10/6
2:23.13
26
0
ARIZ
Oliver, Mark
2:24.78
10/4
2:30.02
30
0
CSMT
Bargar, Scott
2:26.38
10/7
2:21.53
24
0
PSCM
Kishi, Glen
2:32.00
10/3
2:29.12
29
0
ARIZ
Shaw, William
2:46.91
10/8
2:51.19
31
0
WMAC
Carabelli, John
2:59.75
10/2
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Colella, Rick
1:52.57
9/5
1:54.00
1
11
TXLA
Wood, Larry
2:04.90
9/6
2:08.60
4
7
LVM
Townsend, Scott
2:05.00
9/4
2:09.56
6
5
WMAC
Fochios, Dean
2:05.00
9/7
2:09.70
7
4
IM
Dodson, Phil
2:06.50
9/3
NS
0
LRM
Gooding, Jack
2:06.76
9/8
2:08.02
2
9
MICH
Olson, Chuck
2:07.00
9/2
2:08.34
3
8
VCM
Gruber, Glenn
2:08.32
9/9
2:08.75
5
6
IM
Toft, Victor
2:09.82
9/1
2:13.12
10
1
IM
Blumenthal, Jeffrey
2:11.11
NS
NS
0
TAM
Bernard, Alan
2:12.10
8/6
2:10.16
8
3
HLJ
Voisard, Brian
2:13.12
8/4
2:12.46
9
2
WMAC
Mandel, Barry
2:15.00
8/7
NS
0
OREG
Phipps, Tom
2:17.43
8/3
2:18.78
12
0
PSM
Bell, Alan
2:18.00
8/8
2:18.46
11
0
LVM
Ghan, Jeff
2:22.37
8/2
2:33.08
17
0
ARIZ
Ludwig, Terry
2:22.60
8/9
2:29.47
16
0
WH2O
Larson, Charles
2:25.00
8/1
2:28.11
13
0
WIND
Scheff, Jonathan
2:30.00
7/4
NS
0
ARIZ
Willer, Steven
2:32.14
7/5
2:28.81
15
0
OREG
Larson, Allen
2:32.72
7/3
2:28.45
14
0
PBM
Beuttenmuller, David
2:40.00
7/6
3:06.15
18
0
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Kirkland, Dan
2:08.12
6/5
2:09.16
1
11
WCM
DeLacy, James
2:15.90
6/6
2:13.85
2
9
PCCM
Ashford, Wes
2:19.53
6/4
2:24.74
4
7
PSM
McColly, Michael
2:29.00
6/7
NS
0
MMAC
Holly, Alan
2:32.00
6/3
2:21.95
3
8
ARIZ
Spiegel, James
2:34.00
6/8
2:32.76
5
6
PSM
Warner, Frank
2:35.00
6/2
NS
0
NCMS
Purser, David
2:39.00
6/9
2:38.36
6
5
WH2O
Figueiredo, Paulo
2:39.00
6/1
2:46.21
8
3
LVM
Jorgensen, Craig
2:39.90
5/5
NS
0
VCM
Owens, Robert
2:42.00
5/4
NS
0
CMS
Abrahams, Richard
2:45.39
5/6
2:45.33
7
4
ARIZ
Bailey, Hop
2:50.00
5/3
2:52.16
10
1
CMS
Burson, William
2:53.90
5/7
2:51.62
9
2
LVM
Cochran, Victor
3:15.00
5/2
3:16.04
11
0
NBA
Tucker, William
3:30.00
5/8
NS
0
SFTL
Akbar, Clyde
5:33.66
2/9
5:34.95
12
0
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDSM
Ralphs, Tony
2:25.41
4/5
2:23.68
1
11
PSM
Pilger, Robert
2:30.03
4/6
2:28.45
2
9
SDSM
Williams, Frank
2:44.82
4/4
NS
0
SFTL
Trauber, Ami
2:47.00
4/7
2:46.29
4
7
SDSM
Walker, Laurence
2:47.98
4/3
2:46.90
5
6
SDSM
Carey, George
2:48.16
4/8
2:55.13
6
5
OREG
Mohr, Ralph
2:51.61
4/2
2:55.55
7
4
SNM
Walker, Joseph
2:52.17
4/9
2:42.63
3
8
ARIZ
LeRoy, Richard
2:58.00
4/1
3:03.07
10
1
CRUZ
McCarthy, Raymond
3:00.35
2/4
3:02.30
9
2
UC42
Templet, Paul
3:01.00
2/3
NS
0
MMAC
Colonnese, Michael
3:01.15
2/5
3:03.71
11
0
PBM
Fisher, Alex
3:03.51
2/2
3:05.75
12
0
ARIZ
Pierce, Ted
3:10.00
2/6
3:01.60
8
3
SFTL
Buchan, Douglas
3:10.00
2/1
3:15.94
13
0
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
INDY
Mennen, Marty
2:40.00
3/5
NS
0
TOC
Van Horn, William
2:45.00
3/6
2:49.83
1
11
ARIZ
Worth, Al
2:53.00
3/4
3:09.66
4
7
ARIZ
McKinney, Kenneth
2:54.08
3/7
3:03.18
2
9
SFTL
Rimerman, Ira
3:04.06
3/3
3:05.00
3
8
NOVA
Smethurst, Everett
3:25.00
3/8
3:44.24
5
6
DAM
Norris, Robert
3:28.45
NS
NS
0
SPEL
Zeller, Max
3:30.00
3/9
NS
0
SAWS
Thomas, Nate
3:50.00
3/1
NS
0
DAM
Braly, Mark
4:37.36
2/7
NS
0
LVM
Hecker, Victor
5:00.01
2/8
NS
0
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ARIZ
Tewksbury, Glenn
3:18.59
1/5
3:22.32
2
9
OCSC
Bergen, Lee
3:32.18
1/4
3:19.68
1
11
ARIZ
Baker, Donald
3:34.00
1/1
5:05.52
5
6
ARIZ
Fritz, Jack
3:59.69
1/3
4:24.48
3
8
NCMS
Barrett, Steve
4:06.81
1/7
NS
0
LVM
Butler, Walter
4:15.00
1/2
4:28.43
4
7
Age Group 95-99
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Lamb, Willard
3:45.00
1/8
3:49.69
1
11
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home