2024 Delaware Valley LMSC Upper Perk Valley Y Masters Meet ( Sun, Feb 4, 2024 )

Heat Sheet - 11 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 13 Mixed 50 Y Free
65 Swimmers

Heat 1 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SVY Bruno, Kristie 18&O 1:30.00 51.42 10 0
3 FCR McCandless, Michele 18&O 1:00.00 40.43 1 6
4 CBRY Hart, Jodie 18&O 1:02.00 35.26 7 0
5 HACMS Epoca, Tiffany 18&O 1:19.00 59.88 3 3

Heat 2 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC08 Anttonen, Judy 18&O 49.02 54.81 1 6
2 CBRY Schupsky, Sara 18&O 43.00 28.60 3 3
3 HACMS Bhagat, Elizabeth 18&O 41.00 39.74 9 0
4 WBP Sauer, David 18&O 41.63 38.32 7 0
5 UC08 Druckenmiller, Arianna 18&O 44.00 37.57 8 0
6 LASH Giovarelli, Cecilia 18&O 1:00.00 34.64 6 0

Heat 3 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FST Holmes, Jennifer 18&O 40.00 35.62 2 4
2 FST Cribbin, John 18&O 38.50 38.03 3 3
3 CBRY Waldron, Jeffrey 18&O 36.32 31.38 4 2
4 1776 Hood, Patricia 18&O 38.37 36.89 1 6
5 SVY McMullen, Katie 18&O 40.00 34.87 4 2
6 HACMS Brace, Mark 18&O 40.00 33.31 6 0

Heat 4 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC08 Escher, Denise 18&O 35.70 33.67 3 3
2 CBRY Botelho, Ann 18&O 35.00 34.75 3 3
3 CBRY Kunkel, Stephen 18&O 34.68 35.50 1 6
4 1776 Wolff, Melinda 18&O 35.00 31.09 1 6
5 LASH Reihman, Kristin 18&O 35.00 28.32 1 6
6 HACMS Ardire, Katrina 18&O 36.00 34.33 5 1

Heat 5 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FCR Moore, Danielle 18&O 33.00 33.04 4 2
2 HACM Ross, Emily 18&O 33.00 30.42 3 3
3 WBP Kelly, Nancy 18&O 32.08 33.26 2 4
4 HACMS Patterson, Stefani 18&O 32.59 29.94 2 4
5 HACMS Zagaceta, Ashley 18&O 33.00 30.29 1 6
6 FCR Robinson, Wendy 18&O 33.07 NS NP 0

Heat 6 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LASH Andreus, Eric 18&O 32.00 27.78 5 1
2 LASH Brennan, Jennifer 18&O 31.60 31.32 1 6
3 YGMC Howard, Max 18&O 30.00 NS NP 0
4 1776 Lebold, Christopher 18&O 30.00 29.47 3 3
5 1776 Dougherty, Stephen 18&O 32.00 32.60 1 6
6 LASH Andreus, Kelley 18&O 32.08 32.76 2 4

Heat 7 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LASH Roberts, Cynthia 18&O 30.00 28.39 2 4
2 FCR Duffy, Shawn 18&O 30.00 28.16 1 6
3 FST Ewing, Amber 18&O 29.76 29.09 1 6
4 LASH Williams, Edward 18&O 30.00 26.83 2 4
5 HACMS Chubc, Joseph 18&O 30.00 NS NP 0
6 LASH Palmieri, Emily 18&O 30.00 31.29 4 2

Heat 8 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LASH Brezinsky, Bonnie 18&O 29.00 28.37 3 3
2 FCR Donati, Jacqueline 18&O 28.50 27.55 1 6
3 UC08 Ross, Michael 18&O 28.00 25.72 1 6
4 LASH Hill, Victoria 18&O 28.15 NS NP 0
5 SDS Stephens, Glenn 18&O 29.00 NS NP 0
6 LASH Marcincin, Corry 18&O 29.54 27.75 2 4

Heat 9 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SVY Robertson, Stephanie 18&O 27.41 28.03 1 6
2 UC08 Miller, Amber 18&O 27.00 29.79 2 4
3 LTKOP Wells, Connor 18&O 26.43 26.57 2 4
4 CBRY Gialias, Nicholas 18&O 27.00 26.69 2 4
5 UC08 Page, Joshua 18&O 27.28 27.50 3 3
6 CBRY Reynolds, Sean 18&O 27.50 27.15 4 2

Heat 10 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Moyer Morris, Deanne 18&O 25.70 25.62 1 6
2 LASH Lovett, Brian 18&O 25.00 24.67 1 6
3 UC28 Mattivi, Matthew 18&O 24.21 25.06 1 6
4 UC08 O'Toole, James 18&O 24.86 NS NP 0
5 LTKOP Knouft, David 18&O 25.39 25.76 3 3
6 UC08 Smith, Richard 18&O 26.29 26.29 2 4

Heat 11 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 FCR Duffy, Matthew 18&O 23.50 23.23 1 6
2 CBRY Zuiderhof, Matthew 18&O 23.00 23.23 1 6
3 1776 Botes, Eugene 18&O 22.50 NS NP 0
4 LVBN Gorter, Bradley 18&O 22.71 22.23 1 6
5 SVY Gross, Jeremy 18&O 23.13 23.00 1 6
6 SVY Rees, Greg 18&O 23.97 24.34 2 4

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
UC08 Petchel, Nicholas 18&O 1:04.00 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home