OC Riptide Aquatics Masters "Fools in the Pool" SCY Pentathlon ( Sat, Apr 1, 2023 )

Heat Sheet - 14 Heats

<<< Previous Event    

Event 5 Mixed 100 Y IM
108 Swimmers

Heat 1 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
3 LBG Cole, Anita 75-79 3:21.51 4:06.28 2
4 MVN Zeise, Lisa 60-64 2:21.62 2:34.50 5
5 RIPT Magrann, Karen 60-64 2:30.00 NS NP
6 LBG Peoples, Christopher 55-59 10:00.00 1:36.01 6

Heat 2 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LBG Serna, Laura Isabel 50-54 2:15.00 1:48.10 2
2 LBG Parnes, Bart 65-69 2:00.00 1:53.50 7
3 NOVA Bradbury, Debbie 70-74 1:58.55 1:40.39 2
4 LBG Derbyshire, Donald 65-69 1:55.00 1:51.10 6
5 UC44 Cunningham, Marion 70-74 1:56.00 1:27.91 1
6 RIPT Turk, Kelsey 25-29 2:00.00 1:44.47 4
7 LBG Davies, Lucila 25-29 2:00.00 1:38.99 3
8 SDSM Mitchell, Tom 85-89 2:20.00 2:30.30 1

Heat 3 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LBG Atkinson, Jocelyn 45-49 1:49.75 1:53.45 5
2 LBG Smith, Stan 75-79 1:46.40 1:55.96 2
3 NOVA Paquin, Deborah 60-64 1:39.39 NS NP
4 MVN Chedekel, Miles 70-74 1:37.46 1:44.14 2
5 LBG Stanbury, Nancy 70-74 1:38.85 1:50.20 3
6 MVN Olivares, Kathy 60-64 1:40.27 1:37.40 3
7 SWRD Ferguson, Ginny 65-69 1:48.00 1:41.67 4
8 WH2O Bove, Lisa 60-64 1:52.41 1:52.41 4

Heat 4 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 MVN Montrella, Beverly 75-79 1:34.61 1:30.56 1
2 SDSM Neville, Cathy 65-69 1:32.55 1:32.58 3
3 OJAI Umholtz, Ken 70-74 1:27.03 NS NP
4 SNAP Sonnenfeld, Miles 35-39 1:25.00 1:09.56 4
5 LAPS Cheeks, Alan 55-59 1:25.90 1:18.43 5
6 NOVA Serbia, George 60-64 1:30.00 1:19.67 5
7 CVMM Robinson, Keith 60-64 1:33.69 1:25.44 6
8 RIPT Gustin, Andrew 40-44 1:35.00 DQ NP

Heat 5 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LVM Saul-Zachau, Joanne 60-64 1:25.00 1:24.55 2
2 NOVA Schumacher, David 50-54 1:24.10 NS NP
3 RIPT Sullivan, Erin 25-29 1:22.00 1:15.63 2
4 LBG Onisko, Kim 65-69 1:20.91 1:28.95 5
5 CVMM Cox, Helen 65-69 1:22.00 1:23.21 2
6 LAPS Andersen, Peter 75-79 1:22.49 1:24.61 1
7 NOVA Dumiak, Keli 60-64 1:24.63 1:23.44 1
8 SWRD Najarian, Nathanael 45-49 1:25.00 1:16.45 6

Heat 6 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SDSM Connolly, Cindi 55-59 1:20.00 1:17.23 2
2 SWHM Cannon, Zach 35-39 1:20.00 1:10.99 5
3 UC33 Vernon, James 70-74 1:19.72 1:24.33 1
4 NOVA Hibben, Veronica 65-69 1:19.00 1:17.93 1
5 CVMM Konopka, Beata 50-54 1:19.63 NS NP
6 CVMM Scoggins, Richard 65-69 1:20.00 1:14.34 4
7 FMT Smith, Jason 45-49 1:20.00 NS NP
8 MYST Lucas, Anna 40-44 1:20.50 1:19.61 2

Heat 7 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SWHM Miller, Logan 45-49 1:18.00 1:16.12 5
2 LBG Liu, Jeff 45-49 1:17.55 1:15.32 4
3 VCM Blatt, Michael 65-69 1:16.00 1:10.86 2
4 SDSM Von Hoffmann, Gerard 65-69 1:16.00 1:08.51 1
5 DSST Pelayo, Michael 30-34 1:16.00 1:16.37 2
6 MVN Olsheim, Elizabeth 45-49 1:17.00 1:19.53 4
7 NOVA Collins, Astrid 45-49 1:17.91 1:15.39 3
8 SWHM Miller, Noah 45-49 1:18.00 DQ NP

Heat 8 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 UC33 Engelhart, Chris 60-64 1:15.00 1:11.56 2
2 SWHM Lanzetta, Luca 50-54 1:15.00 1:12.44 8
3 LBG Sheahan, Thomas 55-59 1:15.00 NS NP
4 NOVA Griffith, Karlyn 40-44 1:13.57 1:15.40 1
5 SCAQ Fahey, Lynn 30-34 1:13.59 1:12.23 1
6 NOVA Tesdall, Larry 60-64 1:15.00 1:12.73 3
7 RIPT Smith, Eric 50-54 1:15.00 1:16.03 9
8 DSST Cancino, Arcadio 25-29 1:15.05 1:08.74 7

Heat 9 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NOVA Montgomery, Mark 65-69 1:13.00 1:11.68 3
2 FMT Burke, Tom 60-64 1:12.83 1:13.92 4
3 NOVA Schaetz, Trina 50-54 1:12.09 1:08.67 1
4 SBM Reilly, Emily 30-34 1:11.56 1:13.71 2
5 UVAC Mindling, Jeffrey 55-59 1:11.98 1:12.27 4
6 NOVA Kramer, Stephanie 45-49 1:12.59 1:13.02 2
7 WISC Schaetz, Emma 18-24 1:12.99 1:08.31 2
8 CVMM Cleavenger, Becky 55-59 1:13.02 1:11.14 1

Heat 10 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 DSST Vaught, Jamison 25-29 1:10.99 1:01.77 5
2 UC33 Margalis, Beth 35-39 1:10.50 NS NP
3 GRA Bever, Gregory 50-54 1:10.00 1:04.71 5
4 SCAQ Szymanski, Filip 35-39 1:10.00 1:07.49 3
5 MYST Kent, Aric 50-54 1:10.00 1:08.30 7
6 ROSE Lee, Ryan 50-54 1:10.24 1:05.93 6
7 OREG Sellers, Christian 55-59 1:10.69 1:09.00 3
8 LAPS Sleeis, Joyce 45-49 1:11.05 1:10.34 1

Heat 11 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 RIPT Becraft, McKinley 18-24 1:08.97 1:09.10 3
2 RIPT Yu, Steven 18-24 1:08.00 58.01 2
3 OREG Higlett, Alexis 35-39 1:07.00 1:06.29 1
4 NOVA Dietrich, Jim 50-54 1:06.34 1:03.64 4
5 NOVA Weissert, Toby 60-64 1:07.00 1:07.42 1
6 NOVA Yu, Peter 45-49 1:07.22 NS NP
7 RIPT Santana, JeanPaul 25-29 1:08.63 1:07.27 6
8 SOBA Merrigan, Brian 60-64 1:09.97 DQ NP

Heat 12 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NOVA Sheela, Brock 45-49 1:05.98 1:05.58 2
2 RIPT Yao, Sarah 25-29 1:05.77 1:05.01 1
3 SWHM Rigby, Benjamin 30-34 1:05.22 1:01.10 1
4 SDSM Strate, Brian 55-59 1:04.50 1:04.59 1
5 LBG Reese, Rhiannon 18-24 1:05.00 1:04.81 1
6 DSST MacDonald, Todd 45-49 1:05.52 1:07.27 3
7 SOBA Shanney, Jason 40-44 1:05.94 1:09.22 3
8 SDSM Jones, Kenton 55-59 1:06.23 1:05.09 2

Heat 13 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SWMLB Morris, Jeffrey 35-39 1:03.63 1:01.30 1
2 RIPT Matsushima, Josh 25-29 1:00.00 1:00.06 4
3 MVN Sumner, David 50-54 1:00.00 58.42 2
4 RIPT Ayers, Sam 18-24 59.00 56.06 1
5 NOVA Hwang, Wayne 45-49 59.00 1:02.00 1
6 ROSE Shi, Eric 25-29 1:00.00 59.22 3
7 ROSE Scott, Ronald 50-54 1:01.50 1:01.89 3
8 NOVA Bartosh, Travis 35-39 1:03.89 1:01.81 2

Heat 14 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NOVA Moore, Peter 50-54 58.00 NS NP
2 BEAV Polakoff, Taras 18-24 56.22 1:01.75 3
3 GRA Marshall, Mario 40-44 53.37 53.89 2
4 NOVA Natalizio, Jeff 40-44 52.23 51.80 1
5 NOVA West, Steve 50-54 53.08 56.12 1
6 WH2O Bondarenko, Nikita 25-29 56.07 57.78 2
7 RIPT Nguyen, Cory 25-29 57.16 56.97 1
8 LAPS Hart, Jeff 35-39 58.00 NS NP

<<< Previous Event    
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home