OC Riptide Aquatics Masters "Fools in the Pool" SCY Pentathlon ( Sat, Apr 1, 2023 )

Heat Sheet - 14 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Mixed 50 Y Free
112 Swimmers

Heat 1 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LBG Cole, Anita 75-79 1:10.85 1:21.27 2
2 MVN Zeise, Lisa 60-64 50.05 50.24 6
3 LBG Serna, Laura Isabel 50-54 45.00 36.96 2
4 RIPT Magrann, Karen 60-64 44.00 34.62 3
5 SWRD Ferguson, Ginny 65-69 45.00 39.08 4
6 SDSM Mitchell, Tom 85-89 50.00 48.19 1
7 LBG Davies, Lucila 25-29 1:10.00 37.07 3
8 LBG Peoples, Christopher 55-59 5:00.00 34.93 6

Heat 2 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LBG Parnes, Bart 65-69 43.00 42.36 8
2 LBG Derbyshire, Donald 65-69 40.00 39.72 7
3 LBG Smith, Stan 75-79 39.43 40.18 2
4 RIPT Bui, Trien 50-54 38.00 31.79 12
5 RIPT Turk, Kelsey 25-29 38.54 38.40 4
6 LBG Atkinson, Jocelyn 45-49 39.85 43.59 5
7 NOVA Paquin, Deborah 60-64 40.59 NS NP
8 WH2O Bove, Lisa 60-64 43.06 44.34 5

Heat 3 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NOVA Bradbury, Debbie 70-74 37.55 36.98 2
2 LAPS Cheeks, Alan 55-59 36.90 30.16 5
3 CVMM Robinson, Keith 60-64 36.50 33.67 7
4 MVN Montrella, Beverly 75-79 35.99 34.52 1
5 UC44 Cunningham, Marion 70-74 36.00 33.65 1
6 MVN Chedekel, Miles 70-74 36.86 38.93 2
7 LBG Stanbury, Nancy 70-74 37.33 40.96 3
8 MVN Olivares, Kathy 60-64 37.76 39.27 4

Heat 4 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 RIPT Gustin, Andrew 40-44 35.00 34.52 5
2 NOVA Dumiak, Keli 60-64 34.00 32.27 2
3 OJAI Umholtz, Ken 70-74 32.96 NS NP
4 LBG Liu, Jeff 45-49 32.11 29.70 8
5 CVMM Konopka, Beata 50-54 32.20 NS NP
6 MYST Lucas, Anna 40-44 33.67 32.49 2
7 DSST MacDonald, David 40-44 34.96 33.85 4
8 SDSM Neville, Cathy 65-69 35.16 35.09 3

Heat 5 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 RIPT Sullivan, Erin 25-29 32.00 29.27 2
2 NOVA Tesdall, Larry 60-64 31.00 29.25 5
3 NOVA Hibben, Veronica 65-69 30.50 29.17 1
4 RIPT Nguyen, Bang 50-54 30.35 30.37 11
5 LVM Saul-Zachau, Joanne 60-64 30.39 30.78 1
6 SDSM Connolly, Cindi 55-59 31.00 31.27 2
7 DSST Pelayo, Michael 30-34 31.00 31.23 2
8 CVMM Cox, Helen 65-69 32.08 31.53 2

Heat 6 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SWRD Najarian, Nathanael 45-49 30.00 28.37 5
2 RIPT Smith, Eric 50-54 30.00 27.96 10
3 CVMM Scoggins, Richard 65-69 30.00 29.80 5
4 UC33 Vernon, James 70-74 29.63 29.99 1
5 SWHM Miller, Logan 45-49 30.00 28.59 7
6 SNAP Sonnenfeld, Miles 35-39 30.00 26.55 4
7 FMT Smith, Jason 45-49 30.00 NS NP
8 SBM Reilly, Emily 30-34 30.00 29.53 2

Heat 7 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 LAPS Andersen, Peter 75-79 29.40 30.92 1
2 SDSM Von Hoffmann, Gerard 65-69 29.00 27.59 3
3 SWHM Miller, Noah 45-49 29.00 28.51 6
4 DSST Vaught, Jamison 25-29 28.99 25.64 5
5 UC33 Engelhart, Chris 60-64 29.00 27.24 3
6 MVN Olsheim, Elizabeth 45-49 29.00 30.01 4
7 LAPS Sleeis, Joyce 45-49 29.00 28.71 2
8 UC33 Margalis, Beth 35-39 29.50 NS NP

Heat 8 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NOVA Collins, Astrid 45-49 28.61 27.95 1
2 CVMM Cleavenger, Becky 55-59 28.21 27.55 1
3 NOVA Montgomery, Mark 65-69 28.00 27.69 4
4 NOVA Serbia, George 60-64 28.00 29.50 6
5 VCM Blatt, Michael 65-69 28.00 26.23 1
6 NOVA Kramer, Stephanie 45-49 28.18 29.49 3
7 LBG Onisko, Kim 65-69 28.51 30.63 6
8 UVAC Mindling, Jeffrey 55-59 28.70 28.83 4

Heat 9 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 FMT Burke, Tom 60-64 27.55 26.81 1
2 SCAQ Fahey, Lynn 30-34 27.46 27.34 1
3 DSST MacDonald, Todd 45-49 27.18 26.07 4
4 SWHM Cannon, Zach 35-39 27.00 26.89 5
5 NOVA Schaetz, Trina 50-54 27.00 26.49 1
6 NOVA Griffith, Karlyn 40-44 27.32 28.16 1
7 NOVA Schumacher, David 50-54 27.54 NS NP
8 WISC Schaetz, Emma 18-24 27.61 27.11 2

Heat 10 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 SWHM Lanzetta, Luca 50-54 27.00 27.58 9
2 RIPT Becraft, McKinley 18-24 26.92 27.98 3
3 SWHM Rigby, Benjamin 30-34 26.50 24.23 1
4 NOVA Dietrich, Jim 50-54 26.33 25.67 7
5 SOBA Merrigan, Brian 60-64 26.41 26.89 2
6 NOVA Tack, Joe 65-69 26.61 26.39 2
7 LBG Sheahan, Thomas 55-59 26.94 NS NP
8 NOVA Weissert, Toby 60-64 27.00 27.55 4

Heat 11 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 MYST Kent, Aric 50-54 26.21 26.43 8
2 OREG Higlett, Alexis 35-39 26.00 26.18 1
3 SOBA Shanney, Jason 40-44 25.85 26.45 3
4 ROSE Lee, Ryan 50-54 25.56 25.05 5
5 NOVA Sheela, Brock 45-49 25.63 25.42 2
6 RIPT Yao, Sarah 25-29 25.98 25.70 1
7 GRA Bever, Gregory 50-54 26.00 25.64 6
8 LBG Reese, Rhiannon 18-24 26.30 27.00 1

Heat 12 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 RIPT Santana, JeanPaul 25-29 25.48 24.89 4
2 SCAQ Szymanski, Filip 35-39 25.38 25.66 3
3 NOVA Yu, Peter 45-49 24.83 25.70 3
4 SDSM Strate, Brian 55-59 24.50 24.99 1
5 RIPT Yu, Steven 18-24 24.69 23.74 2
6 SDSM Jones, Kenton 55-59 25.23 25.40 2
7 SWMLB Morris, Jeffrey 35-39 25.42 25.36 2
8 DSST Cancino, Arcadio 25-29 25.53 26.19 6

Heat 13 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 MVN Sumner, David 50-54 24.00 24.28 4
2 NOVA Bartosh, Travis 35-39 23.60 23.97 1
3 NOVA Hwang, Wayne 45-49 23.50 23.78 1
4 ROSE Shi, Eric 25-29 23.00 23.49 3
5 RIPT Matsushima, Josh 25-29 23.20 23.47 2
6 ROSE Scott, Ronald 50-54 23.51 23.92 3
7 BEAV Polakoff, Taras 18-24 23.96 24.01 3
8 OREG Sellers, Christian 55-59 24.45 25.55 3

Heat 14 of 14

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl
1 NOVA Moore, Peter 50-54 22.41 22.44 1
2 NOVA Natalizio, Jeff 40-44 22.05 22.22 2
3 LAPS Hart, Jeff 35-39 21.50 NS NP
4 GRA Marshall, Mario 40-44 20.87 21.29 1
5 WH2O Bondarenko, Nikita 25-29 21.13 22.63 1
6 RIPT Ayers, Sam 18-24 22.00 22.58 1
7 NOVA West, Steve 50-54 22.34 23.11 2
8 RIPT Nguyen, Cory 25-29 22.77 NS NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home