2023 PNA and Zones Championship Meet ( Sat, Apr 15, 2023 - Sun, Apr 16, 2023 )

Heat Sheet - 17 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 20 Mixed 100 Y Free
131 Swimmers

Heat 1 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
3 CSCM Carpenter, Kristin 55-59 3:00.00 NS
4 BERN Batdorf, Casandra 55-59 2:30.85 NS
5 BWAQ Drawbaugh, Kirby 85-89 2:33.00 NS

Heat 2 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 BAMWA Galvani, Bill 75-79 1:45.00 NS
2 OREG Grassman, Emily 45-49 1:37.03 NS
3 EFY Anderson, Graham 70-74 1:35.00 NS
4 OREG Rousseau, Sandi 75-79 1:34.00 NS
5 BERN Eastlake, Emily 30-34 1:35.00 NS
6 OREG Ward, Joy 80-84 1:35.00 NS
7 TWIM Ness, Kerry 50-54 1:38.00 NS
8 WWUS Jackson, Lucia 18-24 1:45.00 NS

Heat 3 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 BWAQ Parker, April 45-49 1:30.30 NS
2 PSM Chen, Jing 25-29 1:30.00 NS
3 CSCM High, Marjorie 45-49 1:28.55 NS
4 LWM Underbrink, Mary 60-64 1:27.00 NS
5 NEO Arden, Irene 65-69 1:28.00 NS
6 OREG Helm, Charlie 65-69 1:29.00 NS
7 BWAQ Noffke, Wendy 50-54 1:30.00 NS
8 PSM Peterson, Dick 85-89 1:31.03 NS

Heat 4 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 EFY Niegemann, Gary 60-64 1:25.00 NS
2 OREG Gettling, Janet 70-74 1:23.00 NS
3 LWM Colella, Lynn 70-74 1:21.00 NS
4 BWAQ Mason, Lauren 35-39 1:19.00 NS
5 LWM Moore, Sheila 60-64 1:20.00 NS
6 OREG Wiley, Heather 65-69 1:22.00 NS
7 BCMS Gordon, Claire 65-69 1:25.00 NS
8 CSCM Phillips, Sue 60-64 1:26.96 NS

Heat 5 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 LWM Wright, Charles 50-54 1:18.00 NS
2 TWIM Fogg, Stephen 70-74 1:16.83 NS
3 TWIM Neuhaus, Scott 65-69 1:13.01 NS
4 BWAQ Kim, Nellis 50-54 1:12.00 NS
5 TWIM Barnes, Brent 55-59 1:12.12 NS
6 BWAQ Stribling Geldien, Gail 40-44 1:16.59 NS
7 BWAQ Condotta, Robert 55-59 1:17.40 NS
8 BERN Schwartz, Michael 35-39 1:18.00 NS

Heat 6 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 PSM DeWard, Robert 45-49 1:11.50 NS
2 SAM Wood, Jason 45-49 1:10.71 NS
3 BERN Pound, Hallie 25-29 1:10.00 NS
4 BAMWA Cyger, Erin 50-54 1:10.00 NS
5 BWAQ Furtado, Krys 40-44 1:10.00 NS
6 TACM Prud'homme, Philip 50-54 1:10.38 NS
7 LWM White, Robert 70-74 1:11.46 NS
8 WWUS Osborne, Rae 18-24 1:11.79 NS

Heat 7 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 GEM Slobodyan, Olena 35-39 1:10.00 NS
2 TACM Phinney, Sandi 45-49 1:09.00 NS
3 TACM Morrison, Jeffrey 65-69 1:08.90 NS
4 NOVA Lauzon, Chantal 45-49 1:07.00 NS
5 LWM Holzbach, John 65-69 1:07.00 NS
6 TTFY Pilger, Robert 75-79 1:09.00 NS
7 HMST Phillips, Alex 35-39 1:10.00 NS
8 PSM Li, Yun 25-29 1:10.00 NS

Heat 8 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 PSM Pusateri, Rebekah 25-29 1:06.00 NS
2 UC36 Enriquez-Ortiz, Elizabeth 30-34 1:05.06 NS
3 BWAQ Bush, Gabe 45-49 1:05.00 NS
4 BERN Lang, Claire 25-29 1:05.00 NS
5 UC36 Reenders, Jeremiah 30-34 1:05.00 NS
6 OREG Phipps, Tom 65-69 1:05.01 NS
7 UC36 Troupe, Curt 65-69 1:05.47 NS
8 WWUS Fredlund, Emma 18-24 1:06.51 NS

Heat 9 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 BWAQ Ralstin, Grace 18-24 1:05.00 NS
2 OREG Andrus-Hughes, Karen 65-69 1:04.57 NS
3 MIBC Robinson, Charles 65-69 1:03.50 NS
4 CSCM Motley, Caitlin 35-39 1:03.03 NS
5 OREG Delmage, Arlene 60-64 1:03.06 NS
6 TWIM Anzilago Tesser, Guilherme 40-44 1:04.00 NS
7 UC36 Beyler, Brandon 18-24 1:04.72 NS
8 GEM Gillis, Pete 65-69 1:05.00 NS

Heat 10 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 LWM Hayes, William 70-74 1:03.00 NS
2 WWUS Knott, Olivia 18-24 1:01.88 NS
3 OREG Jenkins, Valerie 55-59 1:01.19 NS
4 TWIM Schwartz, Steven 55-59 1:00.71 NS
5 NEO Stenfjord, Tani 55-59 1:00.92 NS
6 SAM Latimer, Danielle 30-34 1:01.50 NS
7 LWM Scott, Michael 35-39 1:02.02 NS
8 OREG Reeves, Tessa 40-44 1:03.00 NS

Heat 11 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 CSCM Urquhart, Scott 50-54 1:00.59 NS
2 CSCM Aitken, Kyle 25-29 1:00.00 NS
3 PSM Cermak, Gerald 55-59 59.94 NS
4 GEM Geiger, Kyle 65-69 59.64 NS
5 CGSM Calvo, Morena 35-39 59.77 NS
6 BWAQ Smith, Daniel 60-64 59.99 NS
7 UC14 Williams, Jeff 60-64 1:00.17 NS
8 OREG Mcclafferty, Christine 45-49 1:00.70 NS

Heat 12 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 HMST Shindnes, Gabriel 25-29 59.00 NS
2 BWAQ Moore, Maki 35-39 59.00 NS
3 TWIM Scott, David 55-59 58.69 NS
4 UC36 Pelton, Regan 50-54 58.00 NS
5 TWIM Haynie, Carl 60-64 58.00 NS
6 BAMWA Nimb, Peter 55-59 59.00 NS
7 UC37 Stockwell, Caleb 30-34 59.00 NS
8 LWM McCarty, David 55-59 59.42 NS

Heat 13 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 BERN Steenbeeke, Alain 60-64 57.70 NS
2 OREG Skinner, Sonja 45-49 56.53 NS
3 OREG Josberger, Jim 50-54 55.50 NS
4 LWM Colella, Rick 70-74 55.50 NS
5 OREG Hawkins, Aaron 40-44 55.50 NS
6 WWUS Loeser, Jonas 18-24 55.74 NS
7 PSM Walker, Jon 45-49 57.00 NS
8 LWM Thompson, Scott 40-44 58.00 NS

Heat 14 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 CSCM Colella, Casey 25-29 55.25 NS
2 CSCM Perry, Maxwell 40-44 55.00 NS
3 UC36 Knittle, Brian 45-49 55.00 NS
4 BWAQ Wu, Joanna 25-29 54.63 NS
5 PSM Alex, Casey 50-54 55.00 NS
6 OREG Burns, Nicholas 30-34 55.00 NS
7 TWIM Alsberg, Maoz 50-54 55.02 NS
8 OREG DeNise, Caitlin 30-34 55.50 NS

Heat 15 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 CSCM Sumnicht, Andrew 30-34 54.45 NS
2 UC36 Meiss, Trevor 30-34 54.00 NS
3 UC36 Poppen-Eagan, Rowan 18-24 53.96 NS
4 UC35 Knox, Quentin 25-29 53.70 NS
5 OREG Edwards, Evan 25-29 53.90 NS
6 LWM Lemos de Lima, Tatiana 40-44 53.99 NS
7 CSCM Bennett, John 40-44 54.05 NS
8 PSM Sanchez, Carlos 45-49 54.50 NS

Heat 16 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 OREG Sullivan, Scot 55-59 53.49 NS
2 LWM Whitbeck, Dave 40-44 52.91 NS
3 NAM Holden, Blake 45-49 52.42 NS
4 MIR Hao, Yawei 30-34 51.57 NS
5 LWM Nussbaum, Benjamin 25-29 52.00 NS
6 ORCA Loegering, Isaac 25-29 52.75 NS
7 LWM Nygren, Mats 55-59 53.00 NS
8 BWAQ Sprinkle, Baden 35-39 53.50 NS

Heat 17 of 17

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time
1 UC36 Slanschek, Marvin 18-24 50.00 NS
2 LWM Prieve, Aric 18-24 49.94 NS
3 CGSM Hutchison, Tom 25-29 49.79 NS
4 LWM Mehta, Sivan 25-29 48.88 NS
5 CGSM Conroy, Chris 35-39 49.01 NS
6 WWUS Easter, Patrick 18-24 49.81 NS
7 PSM Gray, Trever 45-49 49.99 NS
8 BERN Cochell, Eddie 25-29 50.99 NS

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home