2023 PNA and Zones Championship Meet ( Sat, Apr 15, 2023 - Sun, Apr 16, 2023 )

Heat Sheet - 12 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8 Mixed 50 Y Fly
92 Swimmers

Heat 1 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 BAMWA Hile, Laurence 70-74 1:08.00 DQ NP 0
4 OREG Grassman, Emily 45-49 55.43 51.32 5 4
5 BERN King, Rachel 25-29 1:00.00 39.27 5 4
6 BERN Batdorf, Casandra 55-59 2:30.00 NS NP 0

Heat 2 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CSCM High, Marjorie 45-49 49.80 45.26 3 6
2 NEO Arden, Irene 65-69 49.00 45.15 3 6
3 LWM Colella, Lynn 70-74 47.00 43.16 1 9
4 BERN Nelson, Sidney 35-39 45.00 40.93 4 5
5 BAMWA Meyers, Kate 70-74 45.00 45.47 2 7
6 OREG Rousseau, Sandi 75-79 47.00 42.84 1 9
7 BERN Wolfe, Amy 50-54 49.00 52.34 3 6
8 LWM Kempe, Christine 45-49 55.00 47.13 4 5

Heat 3 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WWUS Farmer, Samantha 18-24 41.70 40.64 4 5
2 PSM Yuan, Lei 30-34 40.00 36.37 4 5
3 BAMWA Hilgers, RJ 55-59 40.00 47.12 3 6
4 HA Jensen-Bergren, Hillary 40-44 39.40 32.98 4 5
5 BWAQ Tuche, Megan 50-54 40.00 41.13 2 7
6 BERN Fotiou, Amanda 35-39 40.00 36.75 3 6
7 LCNM Hair, Margaret 65-69 41.68 38.10 2 7
8 MMAC Clutter, Cynthia 60-64 43.63 43.48 3 6

Heat 4 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BERN Rittenhouse, Jackson 25-29 38.00 32.11 6 3
2 OREG Vincent, Nancy 60-64 37.50 36.27 2 7
3 NEO Lippold, Mary 65-69 36.33 35.05 1 9
4 UC36 Troupe, Curt 65-69 35.88 NS NP 0
5 LWM Wright, Charles 50-54 36.00 35.47 2 7
6 BERN Schwartz, Michael 35-39 36.51 33.60 2 7
7 WWUS Osborne, Rae 18-24 37.76 39.05 3 6
8 UC36 Leick, Blaine 65-69 39.00 NS NP 0

Heat 5 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ORCA Bliss, Laura 35-39 35.00 33.87 2 7
2 SAM Ringstad, Kristin 25-29 34.34 34.91 4 5
3 UC37 Kochanowski, Lauren 30-34 33.00 32.12 3 6
4 CSCM Motley, Caitlin 35-39 32.21 30.27 1 9
5 TTFY Pilger, Robert 75-79 32.50 34.41 1 9
6 LWM Holzbach, John 65-69 34.00 34.68 2 7
7 GEM Geiger, Kyle 65-69 35.00 33.34 1 9
8 SAM Wood, Jason 45-49 35.74 33.86 4 5

Heat 6 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Li, Yun 25-29 32.07 32.24 3 6
2 BWAQ Ralstin, Grace 18-24 32.00 31.58 2 7
3 NEO Glezen, Paul 60-64 32.00 30.15 4 5
4 SAM Polidori, Wendy 50-54 31.85 31.59 1 9
5 BAMWA Baker, John 70-74 32.00 32.82 2 7
6 ORCA Chuang, Mason 40-44 32.00 31.12 7 2
7 OREG Phipps, Tom 65-69 32.04 36.79 3 6
8 NOVA Lauzon, Chantal 45-49 32.13 32.48 2 7

Heat 7 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CSCM Jennings, Lindsey 40-44 31.32 29.77 1 8
2 LWM Lindberg, Denise 40-44 31.00 29.77 1 8
3 BAMWA Nimb, Peter 55-59 30.44 NS NP 0
4 SAM Latimer, Danielle 30-34 30.24 NS NP 0
5 OREG Delmage, Arlene 60-64 30.44 31.46 1 9
6 TWIM Haynie, Carl 60-64 31.00 28.98 2 7
7 OREG Bernhardt, Carolyn 30-34 31.00 NS NP 0
8 NEO Hass, Katie 40-44 31.43 31.71 3 6

Heat 8 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OREG Jenkins, Valerie 55-59 30.03 30.53 1 9
2 UC37 Stockwell, Caleb 30-34 30.00 NS NP 0
3 OREG Burns, Nicholas 30-34 30.00 28.30 3 6
4 TWIM Anzilago Tesser, Guilherme 40-44 29.70 28.84 5 4
5 PSM Cermak, Gerald 55-59 29.78 30.46 2 7
6 HMST Cox, Gary 45-49 30.00 NS NP 0
7 BERN Snow, McGregor 40-44 30.00 27.34 3 6
8 CSCM Aitken, Kyle 25-29 30.13 30.14 5 4

Heat 9 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BWAQ Bradley, Blaire 35-39 29.50 NS NP 0
2 WWUS Knott, Olivia 18-24 29.37 29.32 1 9
3 HMST Smolyanov, Anthony 25-29 28.98 28.98 4 5
4 MIR Woare, Matthew 45-49 28.00 27.47 1 9
5 BERN Steenbeeke, Alain 60-64 28.40 29.18 3 6
6 OREG Hawkins, Aaron 40-44 29.18 29.32 6 3
7 MIR Dagg, Erica 30-34 29.50 26.77 1 9
8 BWAQ Bush, Gabe 45-49 29.59 29.43 2 7

Heat 10 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LWM Colella, Rick 70-74 28.00 26.30 1 9
2 UC36 Wrightson, Ian 55-59 28.00 NS NP 0
3 CSCM Sumnicht, Andrew 30-34 27.99 25.48 2 7
4 OREG Skinner, Sonja 45-49 27.67 27.93 1 9
5 CGSM Zacharias, Reva 25-29 27.90 26.40 2 7
6 UBCM Hooper, James 50-54 28.00 NS NP 0
7 LWM Yamamoto, Jin 45-49 28.00 30.35 3 6
8 LWM Thompson, Scott 40-44 28.00 28.15 4 5

Heat 11 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TWIM Shelly, Joseph 25-29 27.40 27.47 3 6
2 OREG DeNise, Caitlin 30-34 27.00 27.39 2 7
3 CSCM Bennett, John 40-44 26.96 26.30 1 9
4 BWAQ Sprinkle, Baden 35-39 26.80 25.85 1 9
5 ORCA Loegering, Isaac 25-29 26.82 26.49 2 7
6 LWM Whitbeck, Dave 40-44 27.00 26.61 2 7
7 UC36 Desancic, Boris 50-54 27.01 NS NP 0
8 OREG Hackley, Jeff 50-54 27.59 26.77 1 9

Heat 12 of 12

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BWAQ Wu, Joanna 25-29 26.43 25.28 1 9
2 UC35 Knox, Quentin 25-29 25.80 24.03 1 9
3 CGSM Petersen, Erik 30-34 24.55 25.02 1 9
4 OREG McComish, Matthew 18-24 23.58 24.17 1 9
5 UC36 Mendez, Tomas 30-34 24.10 NS NP 0
6 LWM Arevalo, Alan 18-24 25.37 25.41 2 7
7 OREG McComish, John 55-59 26.11 26.24 1 9
8 OREG Christensen, Douglas 60-64 26.74 26.74 1 9

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home