2023 PNA and Zones Championship Meet ( Sat, Apr 15, 2023 - Sun, Apr 16, 2023 )

Heat Sheet - 8 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 6 Mixed 100 Y Breast
61 Swimmers

Heat 1 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 TWIM Walker, Thomas 75-79 3:00.00 2:43.48 2 7
3 OREG Helm, Charlie 65-69 2:20.00 2:24.10 6 3
4 BERN Eastlake, Emily 30-34 2:10.00 1:38.55 3 6
5 BAMWA Adkins-Narte, Heather 65-69 2:11.99 2:27.76 3 6
6 EFY Anderson, Graham 70-74 2:25.00 1:54.20 4 5

Heat 2 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OREG Gettling, Janet 70-74 1:40.00 NS NP 0
2 TWIM Ness, Kerry 50-54 1:37.00 1:31.91 3 6
3 MMAC Clutter, Cynthia 60-64 1:36.63 1:38.12 3 6
4 NEO Watson, Karen 55-59 1:32.14 1:26.32 1 9
5 TWIM Neuhaus, Scott 65-69 1:33.21 1:34.50 4 5
6 BWAQ Tuche, Megan 50-54 1:37.00 1:41.15 2 7
7 HA Jensen-Bergren, Hillary 40-44 1:39.98 1:27.36 3 6
8 OREG Wiley, Heather 65-69 1:46.00 1:44.03 2 7

Heat 3 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BWAQ Kim, Nellis 50-54 1:28.82 1:27.33 1 9
2 OREG Vincent, Nancy 60-64 1:28.00 1:29.05 1 9
3 BERN Peterson, Steve 75-79 1:26.90 1:22.16 1 9
4 LWM Chapman, Linda 65-69 1:25.89 1:24.71 1 9
5 UC37 Jarvis, Abby 18-24 1:26.23 1:24.40 1 9
6 BAMWA Baker, John 70-74 1:28.00 1:21.14 2 7
7 TACM Morrison, Jeffrey 65-69 1:28.48 1:39.78 5 4
8 PSM DeWard, Robert 45-49 1:31.50 1:15.70 2 7

Heat 4 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NEO Dillan, Gloria 60-64 1:25.50 1:31.22 2 7
2 LWM White, Robert 70-74 1:24.89 1:22.83 3 6
3 BWAQ Chan, Chelsea 30-34 1:24.00 1:22.88 2 7
4 TWIM Underbrink, Dan 65-69 1:23.08 1:29.58 3 6
5 CSCM Jennings, Lindsey 40-44 1:23.28 1:17.41 2 7
6 PSM Pusateri, Rebekah 25-29 1:24.34 1:22.80 3 6
7 WWUS Fredlund, Emma 18-24 1:25.05 1:30.41 2 7
8 BERN Lang, Claire 25-29 1:25.84 1:22.74 2 7

Heat 5 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NOVA Lauzon, Chantal 45-49 1:22.05 1:21.94 2 7
2 LWM McCarty, David 55-59 1:21.17 1:16.23 3 6
3 TWIM Barnes, Brent 55-59 1:20.53 1:17.87 4 5
4 LWM Johnson Seller, Lucia 25-29 1:20.00 1:13.54 1 9
5 BAMWA Stevens, Rod 65-69 1:20.00 1:20.47 1 9
6 UC14 Williams, Jeff 60-64 1:20.87 NS NP 0
7 LWM Lautman, Chris 65-69 1:22.00 1:25.08 2 7
8 ORCA Chuang, Mason 40-44 1:23.00 1:23.31 1 9

Heat 6 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 BWAQ Smith, Daniel 60-64 1:19.28 1:14.10 2 7
2 MIR McLaughlin, Danielle 35-39 1:15.12 1:11.49 1 9
3 OREG McComish, Matthew 18-24 1:12.20 1:13.08 1 9
4 CGSM Petersen, Erik 30-34 1:12.13 1:10.24 3 6
5 TWIM Scott, David 55-59 1:12.15 1:13.88 2 7
6 LWM Lindberg, Denise 40-44 1:14.00 1:11.16 1 9
7 OREG Stark, Allen 70-74 1:15.35 1:15.01 1 9
8 OREG Williams, Ava 30-34 1:20.00 1:19.25 1 9

Heat 7 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CGSM Calvo, Morena 35-39 1:12.05 1:15.76 2 7
2 NEO Roy, Benjamin 50-54 1:11.00 1:05.03 2 7
3 OREG Sullivan, Scot 55-59 1:09.99 1:10.95 1 9
4 PSM Guerrero, Ruben 30-34 1:07.00 1:03.79 1 9
5 LWM Kang, Patrick 25-29 1:08.00 1:03.42 4 5
6 UC36 Janson, Jeremy 30-34 1:10.00 NS NP 0
7 OREG Howell, Rick 60-64 1:11.00 1:13.77 1 9
8 OREG Skinner, Sonja 45-49 1:12.09 1:13.75 1 9

Heat 8 of 8

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CSCM Colella, Casey 25-29 1:04.74 1:03.50 5 4
2 LWM Mehta, Sivan 25-29 1:03.33 1:02.91 3 6
3 LWM Nussbaum, Benjamin 25-29 1:02.60 58.79 1 9
4 CGSM Campea, Scott 45-49 59.52 1:00.89 1 9
5 CGSM Conroy, Chris 35-39 1:00.01 1:01.51 1 9
6 UBCM Hooper, James 50-54 1:03.00 1:04.98 1 9
7 MIR Hao, Yawei 30-34 1:04.58 1:07.45 2 7
8 BERN Cochell, Eddie 25-29 1:04.99 1:02.40 2 7

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home