Palm Springs Masters SCY Swim Meet ( Sun, Jan 29, 2023 )

Heat Sheet - 11 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 14 Mixed 100 Y Free
88 Swimmers

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
PSP Green, Lola 65-69 1:45.83 NS 0

Heat 1 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Zippel, Isabel 60-64 2:10.00 1:58.84 5 14
2 ARIZ Clifford, Gynt 80-84 1:50.29 1:46.73 1 20
3 ROSE Cracchiolo, Carol 70-74 1:36.68 1:44.21 1 20
4 MVN Stuart, Margaret 60-64 1:35.00 1:31.73 4 15
5 LBG Parnes, Bart 65-69 1:35.00 1:36.22 7 12
6 CMAC Twomey, Mary 65-69 1:41.52 1:43.41 2 17
7 SPP Pelletier, Tenzin 18-24 2:00.00 1:30.62 3 16

Heat 2 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Torres, Omar 40-44 1:35.00 NS NP 0
2 LBG Nowakowski, Mark 35-39 1:30.00 1:12.38 4 15
3 MVN Olivares, Kathy 60-64 1:30.00 1:28.66 3 16
4 CMAC Chyun, Grace 45-49 1:30.00 1:14.99 4 15
5 LBG Derbyshire, Donald 65-69 1:30.00 1:32.02 6 13
6 UC33 Ross, Julie 65-69 1:30.00 1:36.35 1 20
7 QUAC Holland, Bert 70-74 1:31.76 1:27.62 1 20
8 MVN Stuart, Ian 75-79 1:35.00 1:29.28 2 17

Heat 3 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVN Malley, Julie 55-59 1:23.74 1:31.82 2 17
2 LBG Som de Cerff, Melissa 50-54 1:21.42 1:23.17 3 16
3 MVN Montrella, Beverly 75-79 1:19.24 NS NP 0
4 ARIZ Martin, Susan 60-64 1:18.68 1:19.45 1 20
5 ARIZ Martoni, Samantha 60-64 1:19.07 1:19.80 2 17
6 UC33 Maclean, Robert 65-69 1:20.09 NS NP 0
7 TAM Eisenman, Judy 65-69 1:22.50 NS NP 0
8 MYST Kelleher, Shannon 35-39 1:25.00 1:18.16 2 17

Heat 4 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSMS Spleen, Anthony 55-59 1:16.00 1:08.45 4 15
2 CROC Millward, Bill 60-64 1:15.00 1:24.39 8 11
3 UC33 Lutschaunig, Art 60-64 1:15.00 1:12.78 7 12
4 SPP Adler, Katie 35-39 1:13.20 1:04.85 1 20
5 MINN Nelson, Sarah Eicher 65-69 1:14.15 NS NP 0
6 SBM Farrell, Jeff 85-89 1:15.00 1:13.48 1 20
7 MVN Seretan, Mark 65-69 1:16.00 1:12.93 5 14
8 SPP Cranston, Meredith 25-29 1:17.82 1:18.43 2 17

Heat 5 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ARIZ Modjeska, Mark 65-69 1:12.29 NS NP 0
2 UC33 Rothwell, Martha 45-49 1:11.00 1:13.87 3 16
3 BVM Armstrong, Daniel 65-69 1:10.68 1:10.59 4 15
4 ROSE Guida, Roberto 40-44 1:10.00 59.90 1 20
5 TAM Ralphs, Tony 75-79 1:10.00 NS NP 0
6 LBG Dirlam, Michael 55-59 1:10.99 1:03.74 3 16
7 UC33 Sick, Hollie 30-34 1:12.00 NS NP 0
8 ROSE Hampson, Hailey 25-29 1:13.00 1:05.01 1 20

Heat 6 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TAM Andersen, Peter 75-79 1:08.50 1:13.37 1 20
2 SDPM Kirby, Jennifer 50-54 1:07.35 1:05.08 2 17
3 SPP Escobar, Antonio 35-39 1:07.00 1:02.33 3 16
4 UC33 Sekido, Jeff 50-54 1:05.00 NS NP 0
5 UC33 Egan, Mark 60-64 1:06.00 1:01.32 3 16
6 SCAQ Vega, Paula 30-34 1:07.00 1:04.59 2 17
7 RAA Aladross, Sarah 18-24 1:08.00 1:03.95 1 20
8 ROSE Terada, Yuya 30-34 1:10.00 59.92 4 15

Heat 7 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RAA Knopke, Carl 50-54 1:05.00 1:02.42 6 13
2 SCAQ Bryan, Christopher 55-59 1:03.30 NS NP 0
3 LBG Thornburg, Kurt 65-69 1:02.85 1:04.52 3 16
4 NOVA Collins, Astrid 45-49 1:02.44 1:02.87 2 17
5 DSST McDermott, Bart 65-69 1:02.50 1:02.08 2 17
6 TRB Wegner, Karin 50-54 1:02.87 1:03.34 1 20
7 NOVA Schumacher, David 50-54 1:04.28 1:00.88 5 14
8 OREG Jenkins, Valerie 55-59 1:05.00 1:01.19 1 20

Heat 8 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 LBG Sheahan, Thomas 55-59 1:01.53 1:02.18 2 17
2 UC33 Walker, Heidi 45-49 1:00.37 1:01.79 1 20
3 CMAC Pombo, Diego 60-64 1:00.00 1:02.49 5 14
4 MVN Ampula, Aaron 45-49 1:00.00 1:05.67 1 20
5 CMAC Broadfield, Lisa 40-44 1:00.00 1:02.25 1 20
6 WH2O Adams, Robert 60-64 1:00.36 NS NP 0
7 MVN Borzone, Ray 60-64 1:01.07 1:01.95 4 15
8 MVN Gibson, Mike 60-64 1:02.00 1:03.36 6 13

Heat 9 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SDSM Silva Valles, Elijah 25-29 59.00 NS NP 0
2 MYST Kent, Aric 50-54 58.00 58.95 3 16
3 RIDG Meek, Greg 65-69 57.00 57.11 1 20
4 SDSM Hoff, Kevin 30-34 56.40 55.31 3 16
5 UC33 Smith, Donny 60-64 56.97 1:01.11 2 17
6 NOVA Yu, Peter 45-49 57.38 NS NP 0
7 SPP McPeak, Charles 50-54 59.00 1:00.31 4 15
8 PSP Rose, Ferdinand 50-54 1:00.00 57.57 2 17

Heat 10 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSP Heuchling, Geoffrey 60-64 55.80 55.34 1 20
2 NOVA Bartosh, Travis 35-39 53.65 53.40 1 20
3 SDSM Gutto, Shane 30-34 53.43 NS NP 0
4 SWMLB De Michaelis, Andrew 30-34 52.87 51.93 2 17
5 PSM Yung, Cejih 35-39 53.00 55.32 2 17
6 ROSE Baldocchi, Bob 50-54 53.50 NS NP 0
7 OREG Sellers, Christian 55-59 55.66 57.36 1 20
8 SDSM Tavcar, Alja 30-34 56.00 55.76 1 20

Heat 11 of 11

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Yee, Jeremy 18-24 52.00 NS NP 0
2 RAA Gomez, Justin 18-24 51.50 52.91 2 17
3 SDSM O'Donnell, Patrick 30-34 50.50 NS NP 0
4 ROSE Ladygin, Vladimir 25-29 48.20 48.83 1 20
5 SDSM Gimenez, Ruben 30-34 49.00 48.38 1 20
6 ROSE Ramirez, Joshua 18-24 51.10 51.63 1 20
7 GRA Pierce, Jonathan 25-29 51.57 53.50 2 17
8 ROSE Scott, Ronald 50-54 52.31 52.78 1 20

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home