Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 Colonies Zone SCY Championship ( Fri, Apr 13, 2018 - Sun, Apr 15, 2018 )
Event Results
Event 31: Women 200 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1693
Ryczek, Emily
18-24
1:58.00
7/4
1:58.61
1
9
ALEX
McWilliams, Katie
30-34
2:04.97
7/3
2:02.45
1
9
DFSH
Greenawalt, Anne
30-34
2:06.79
7/7
2:02.73
2
7
1693
Greene, Shannon
30-34
2:05.34
7/2
2:04.63
3
6
UC12
Masson, Carina
30-34
2:05.00
7/6
2:06.82
4
5
CBFY
Halner, Kristina
18-24
NT
2/1
2:07.23
2
7
SVY
Mahaney, Melanie
25-29
2:09.00
7/8
2:07.61
1
9
ROCH
Gianniny, Dana
45-49
2:07.03
7/1
2:07.86
1
9
ARMS
Schwartz, Carleigh
25-29
2:12.08
6/6
2:08.38
2
7
1776
Hug, Laurie
50-54
2:09.02
6/4
2:10.79
1
9
ANCM
Roddin, Julie
40-44
2:10.18
6/3
2:11.67
2
7
ALEX
Fox, Amy
35-39
2:15.87
6/8
2:12.66
1
9
GSM
Davidson, Michelle
45-49
2:15.95
5/4
2:13.37
2
7
LASH
Roberts, Cynthia
35-39
2:19.00
5/3
2:13.84
2
7
ALEX
Aepli, Lauren
30-34
2:18.06
5/5
2:14.66
5
4
UC10
Olbum, Orly
18-24
2:15.00
6/7
2:15.08
3
6
1776
Saucy, Stephanie
50-54
2:15.34
6/1
2:16.26
2
7
RIPM
Cantilina, Amy
45-49
2:14.94
6/2
2:18.14
3
6
RMST
Bass, Amy
45-49
2:30.73
4/4
2:22.75
4
5
L4S
Ihrig, Ylva
45-49
2:26.00
5/2
2:22.97
5
4
RMST
Johnson, Mindy
50-54
2:20.00
5/6
2:23.12
3
6
ALEX
Keylon, Rachel
30-34
2:27.54
5/7
2:24.38
6
3
UC04
Talty, Leah
25-29
2:29.73
5/1
2:26.26
3
6
L4S
Becker, Marlene
50-54
2:35.00
4/7
2:27.24
4
5
LASH
Lovett, Mandy
40-44
2:34.39
4/6
2:28.77
3
6
RIPM
Emanuel, Florence
55-59
2:36.00
3/4
2:31.27
1
9
GMUP
Thompson, Kim
50-54
2:34.02
4/3
2:31.31
5
4
RMST
McNamara, Beth
50-54
2:35.01
4/1
2:32.89
6
3
VMST
Speer, Nancy
55-59
2:42.16
3/6
2:33.41
2
7
RMST
Dawson, Mandy
55-59
2:30.00
5/8
2:33.91
3
6
1776
Plimpton, Hannah
30-34
2:35.99
4/8
2:35.95
7
2
1776
Watts, Sue
60-64
2:34.95
4/2
2:36.27
1
9
MARY
Schaffer, Robyn
55-59
2:32.49
4/5
2:37.08
4
5
VMST
Lyttle, Ann
70-74
2:43.80
3/2
2:39.48
1
9
MERR
Brown, Ann
55-59
2:40.00
3/5
2:41.39
5
4
VMST
Barry, Marcia
65-69
2:46.55
3/7
2:43.76
1
9
L4S
Sours, Kate
18-24
2:50.08
3/1
2:49.99
4
5
ALEX
Bershok, Rhonda
50-54
2:56.00
3/8
2:52.33
7
2
ARMS
Hufford, Ellen
35-39
2:56.13
2/4
2:53.83
3
6
RMST
Bennett, Ruth
70-74
2:56.20
2/5
2:54.42
2
7
FAC
Cameron, Terri
50-54
3:07.38
2/2
2:55.83
8
1
1776
Figenshu, Susan
60-64
3:00.00
2/3
2:57.40
2
7
VMST
Schreiner, Beth
75-79
3:00.23
2/6
3:06.52
1
9
ANCM
Foley, Linda
60-64
3:15.00
2/7
3:12.32
3
6
WMST
Leilich, Joann
75-79
3:17.76
1/4
3:17.87
2
7
WFAC
Majola, Ignatia
30-34
3:54.00
1/3
3:35.22
8
1
L4S
Duquette, Michelle
35-39
3:40.00
1/1
3:37.58
4
5
L4S
Conze, Margaret
45-49
2:00.53
7/5
NS
0
1776
Swavely, Jill
50-54
2:40.00
3/3
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home