Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships ( Fri, Dec 8, 2017 - Sun, Dec 10, 2017 )
Event Results
Event 12: Men 200 M Back
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC02
Dray, Jonathan
2:22.00
5/5
2:17.64
1
17
CRM
Hobson, Ryan
2:22.74
5/6
2:26.18
2
15
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWMR
Burtchell, Eric
2:25.50
5/4
2:31.73
1
17
CONN
Gerard, William
2:36.93
4/5
2:37.61
2
15
WAM
Wild, Mark
3:25.17
2/2
3:25.19
3
14
SPM
Stiles, David
2:26.52
5/7
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Duguay, Robert
2:55.37
3/3
3:07.59
1
17
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MESC
DeHart, Pieter
2:28.22
5/9
2:29.26
1
17
HOLY
Musiak, Matthew
2:45.00
4/8
2:31.39
2
15
BAM
Leake, Michael
2:27.27
5/3
2:31.48
3
14
GSP
Wright, Brendan
2:35.00
5/1
2:42.93
4
13
ARDS
Hunter, Andy
2:38.00
4/6
NS
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GBM
Harker, Travis
2:27.27
5/8
2:24.93
1
17
CRM
Kwa, Ken
3:50.00
1/4
3:48.70
2
15
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Rubacky, Mark
3:09.27
2/5
3:00.31
1
17
NSY
Perz, Paul
3:08.00
3/10
3:06.96
2
15
MAMA
Prescott, Al
4:00.00
1/3
3:57.25
3
14
SWMR
Duru, Kaan
2:37.00
NS
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWMR
Theroux, Trent
2:27.42
5/2
2:28.41
1
17
SWMR
Allen, Robbie
2:42.85
4/3
2:36.65
2
15
SWMR
Sayles, Douglas
2:39.38
4/4
2:40.04
3
14
ABC
Belletete, Steve
2:52.00
3/5
2:53.29
4
13
CONN
Wyckoff, Benjamin
2:58.40
3/8
2:53.36
5
12
GSM
Faria, Jose
2:31.00
NS
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRM
Alexander, Mark
2:36.69
5/10
2:37.53
1
17
GSP
French, Chris
2:45.20
4/2
2:39.55
2
15
SWMR
Torgerson, Rob
2:55.00
3/7
2:52.98
3
14
CONN
Burbank, Gerald
3:20.00
2/7
3:00.97
4
13
MESC
Roth, Douglas
3:11.64
2/6
3:20.07
5
12
CONN
Canning, Peter
4:07.63
1/8
4:03.45
6
11
GBM
Gendreau, Edmund
2:40.00
4/7
NS
0
CRM
Scannell, Dennis
2:50.00
4/1
NS
0
MAMA
Totten, Mark
3:05.00
3/9
NS
0
GSP
French, Chris
2:45.20
NS
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NSY
Judelson, David
2:49.00
4/9
2:47.28
1
17
NEM
Bright, David
2:53.20
3/4
2:51.12
2
15
LANE
Mockler, Frank
2:52.00
4/10
2:54.22
3
14
WAAC
Heinbuch, John
2:52.36
3/6
2:57.76
4
13
MAMA
Keil, Mark
3:11.94
2/4
3:18.53
5
12
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRM
Schlicher, Fred
3:00.71
3/2
2:48.53
1
17
GBM
Kerkhove, Johan
3:20.50
2/3
3:12.68
2
15
CONN
Geoghegan, William
3:21.00
2/8
3:19.00
3
14
MESC
Darling, Drew
3:35.00
1/5
NS
0
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PITY
Rogacki, Daniel
3:07.63
3/1
3:00.79
1
17
AGUA
Bernstein, Rich
3:33.00
2/10
3:34.17
2
15
MESC
Rupert, Bill
3:30.00
2/9
3:38.21
3
14
SWMR
Roccabello, John
5:30.00
1/1
DQ
0
SWMR
Nelson, Robert
3:48.91
1/6
NS
0
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LYMT
Pope, James
3:30.67
2/1
3:41.82
1
17
GSP
Coupe, George
4:32.00
1/2
4:56.84
2
15
WAM
Hutchings, Dick
3:59.00
1/7
NS
0
SYSM
Mitchell, Jack
5:45.69
NS
0
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TYMS
Smith, Chris
4:40.00
1/9
4:26.02
1
17
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home