Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships ( Fri, Dec 8, 2017 - Sun, Dec 10, 2017 )
Event Results
Event 38: Men 200 M Breast
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC02
Bauchwitz, Benjamin
2:20.00
4/5
2:20.20
1
17
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WAM
Morette, Kyle
3:12.75
3/3
3:06.71
1
17
WAM
Wild, Mark
3:25.58
2/5
3:22.16
2
15
CRM
Vanacore, Mark
3:28.64
2/4
3:36.93
3
14
SPM
Stiles, David
2:49.25
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Duguay, Robert
3:15.15
3/9
3:16.82
1
17
BUMS#
Poirot, Cedric
2:55.00
4/1
NS
0
GBM
Wraight, Thomas
2:50.69
NS
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Wright, Brendan
2:52.81
4/9
2:53.81
1
17
CHEL
Sabala, Michael
2:51.17
4/2
NS
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRM
Kwa, Ken
3:15.00
3/2
3:15.58
1
17
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UMAC
Goodison, Michael
2:37.09
4/4
2:37.63
1
17
GSP
Carroll, Stephen
2:49.00
4/3
2:59.47
2
15
GSP
Rubacky, Mark
3:01.79
3/6
3:00.77
3
14
SIMM
Hersh, Craig
2:43.00
4/7
NS
0
GSP
Hopkins, Kevin
2:55.00
NS
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWMR
Allen, Robbie
2:57.76
4/10
2:51.22
1
17
CONN
Wyckoff, Benjamin
3:01.87
3/4
3:04.07
2
15
NITR
Heber, Scott
2:35.00
4/6
3:08.99
3
14
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Naylor, Jeff
2:50.00
4/8
2:48.69
1
17
GBM
Davis, Guy
2:59.99
3/5
2:55.20
2
15
WCMS
Brown, Phil
3:04.52
3/7
3:07.57
3
14
GSP
Tyler, Bob
3:20.01
3/1
3:16.20
4
13
CONN
Lamontagne, Robert
3:14.11
3/8
3:24.00
5
12
CONN
Burbank, Gerald
3:35.00
2/3
3:27.57
6
11
CONN
Canning, Peter
4:10.00
1/4
4:18.16
7
10
MESC
Roth, Douglas
4:04.08
1/6
4:24.11
8
9
GBM
Gendreau, Edmund
2:46.00
NS
0
NBPB
Olson, Bob
3:10.04
NS
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ABC
McLaughlin, Brian
3:29.01
2/7
3:29.81
1
17
WMS
Fuerman, Ross
3:36.22
2/8
3:40.69
2
15
MAMA
Keil, Mark
3:48.21
2/1
3:58.08
3
14
ANA
Maldari, Frank
4:10.10
1/7
4:02.90
4
13
MIT
Heyison, Michael
3:55.00
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GWDM
Holt, Steve
3:28.00
2/6
3:24.27
1
17
SRPM
Olander, John
3:38.41
2/2
3:47.72
2
15
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MIT
Myers, Richard
3:23.00
3/10
3:22.65
1
17
AGUA
Bernstein, Rich
3:45.00
2/9
3:51.83
2
15
CONN
Epstein, Paul
4:00.00
1/5
4:00.97
3
14
SWMR
Nelson, Robert
3:58.12
NS
0
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Laux, Michael
4:30.00
1/3
3:54.02
1
17
ABC
Ribush, Nicholas
4:55.00
1/2
4:58.57
2
15
GSP
Coupe, George
4:36.00
1/8
5:31.97
3
14
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CRM
Martin, Charles
6:40.00
2/10
6:38.11
1
17
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home