Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational ( Sat, Feb 11, 2017 - Sun, Feb 12, 2017 )
Event Results
Event 14: Mixed 100 Y Fly
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
AWJ
Chia, Nei-Kuan
35-39
53.00
7/4
53.57
1
9
MGCM
Bailey, Bradley
45-49
57.00
7/2
56.03
1
9
MATT
Von Jouanne, Daniel
30-34
56.12
7/3
56.40
1
9
SYSM
Kendig, Jamie
35-39
58.00
7/1
57.17
2
7
MATT
Von Jouanne, Scott
18-24
58.00
7/7
57.76
1
9
OLD1
Velez, Jasson
40-44
55.00
7/5
58.01
1
9
AMS
Cosgrove, Michael
18-24
58.17
7/8
59.55
2
7
MATT
Smolin, Levi
25-29
1:04.68
6/2
1:02.22
1
9
AMS
Koch, Rebecca
25-29
1:02.00
6/3
1:02.25
1
9
PCST
Reyes, Daniel
25-29
1:01.27
6/5
1:02.34
2
7
MATT
Berry, David
55-59
59.96
6/4
1:02.45
1
9
GAJA
Hildebrandt, David
60-64
1:03.56
6/6
1:03.17
1
9
CTMS
Taylor, Chip
55-59
1:05.04
6/8
1:03.98
2
7
OLD1
Heapy, Gary
50-54
1:07.00
5/5
1:04.33
1
9
MATT
McCoy, Peter
45-49
1:05.00
6/7
1:04.71
2
7
UC15
Lushington, Michael
30-34
1:10.00
5/2
1:04.98
2
7
UC45
Morrison, Matt
45-49
1:10.06
5/8
1:08.22
3
6
AWJ
Welborn, George
65-69
1:05.00
6/1
1:08.48
1
9
AMS
Mihalik, Jennifer
35-39
1:20.00
4/2
1:09.66
1
9
GAJA
King, Ian
50-54
1:07.78
5/3
1:10.58
2
7
GAJA
Kucharski, Michael
45-49
1:10.82
4/5
1:10.81
4
5
ESMS
Tomley, Patty
45-49
1:10.99
4/3
1:10.83
1
9
UC45
Nedza, Mark
55-59
1:05.90
5/4
1:11.89
3
6
UC45
Wilson, Duane
35-39
1:20.00
4/7
1:12.29
3
6
GAJA
Countryman, Marianne
50-54
1:10.00
5/7
1:13.19
1
9
DAS
Trimble, Ginny
30-34
1:10.00
5/1
1:13.57
1
9
SM
Bruce, Alex
45-49
1:16.25
4/6
1:13.79
5
4
MATT
Hanson, James
60-64
1:30.00
3/5
1:16.35
2
7
GAJA
Lemmons, Stephanie
25-29
1:31.28
3/3
1:23.25
2
7
GCPS
Evans, Bill
65-69
1:21.62
4/1
1:25.52
2
7
ESMS
Bernasconi, Mark
55-59
1:33.00
3/2
1:26.18
4
5
MATT
Garcia, Samuel
50-54
1:40.00
3/8
1:27.07
3
6
GCPS
Miller, Sonia
50-54
1:29.00
3/4
1:27.29
2
7
SYSM
Dombrowski, Andrea
45-49
1:25.00
4/8
1:28.29
2
7
MASC
Hidalgo, Carlos
45-49
1:32.00
3/6
1:29.48
6
3
BUMS
Tourtual, Dorothy
65-69
1:34.00
3/7
1:33.95
1
9
GAJA
Zeigler, John
70-74
1:35.55
3/1
1:36.16
1
9
GAJA
Penn, Ginger
60-64
1:44.73
2/3
1:40.85
1
9
ESMS
Bender, Bill
65-69
1:43.27
2/5
1:42.29
3
6
AMS
Maly, Samantha
18-24
1:46.88
2/6
1:45.91
1
9
GS
Panayotoff, Kristi
65-69
1:48.73
2/2
1:49.44
2
7
ART
Edwards, Sara
35-39
1:41.70
2/4
1:49.88
2
7
MOST
Callaway, Linda
60-64
1:59.75
2/7
2:03.58
2
7
MATT
Umstaedter, Carol
65-69
2:21.44
1/4
2:16.44
3
6
GAJA
Ottosen, Sue
70-74
6:14.00
1/3
2:56.12
1
9
GAJA
Hamilton, Rebecca
65-69
4:19.72
1/5
3:50.89
4
5
GAJA
Eaton, Carlton
50-54
1:10.18
4/4
NS
0
SYSM
Mehok, George
45-49
56.51
7/6
NS
0
AMS
Paradis, Bennett
18-24
1:10.00
5/6
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home