Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2010 SPMA SCY Regional and Zone Championship Meet ( Fri, May 7, 2010 - Sun, May 9, 2010 )
Event Results
Event 11: Mixed 500 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UNAT
Kostich, Alex
40-44
4:45.00
1/5
4:39.86
1
9
OCC
Ryan, Keith
25-29
4:50.35
1/6
4:42.59
1
9
VCM
Mc Conica, Jim
55-59
5:05.81
1/7
5:02.17
1
9
SDSM
Parker, Emily
18-24
5:07.25
1/3
5:08.35
1
9
SMMM
Weisenthal, Laurin
25-29
5:08.23
1/8
5:11.30
1
9
MVN
Lewis, Cynthia
30-34
5:20.15
2/5
5:11.96
1
9
ROSE
Scannell, Michael
45-49
5:20.00
1/2
5:14.80
1
9
SCAQ
Thomas, Bruce
50-54
5:23.12
2/4
5:15.47
1
9
NOVA
Riddle, James
45-49
5:25.00
2/8
5:16.01
2
7
MVN
Gunnell, Steve
35-39
5:20.05
1/1
5:16.51
1
9
MVN
Olsen, Rebekah
25-29
5:25.95
2/9
5:17.93
2
7
FMT
Buckley, Tim
50-54
5:22.00
2/6
5:18.82
2
7
ROSE
Skelly, Drew
40-44
5:26.11
2/1
5:20.54
2
7
MVN
Mitchell, Jeffrey
40-44
5:35.00
3/6
5:21.72
3
6
VCM
Blatt, Michael
50-54
5:35.91
3/4
5:22.14
3
6
ARIZ
Becker, John
45-49
5:29.83
3/5
5:23.26
3
6
SCAQ
Magit, Brad
50-54
5:24.14
2/3
5:25.66
4
5
SDSM
Wussler, Mark
50-54
5:23.84
2/7
5:25.85
5
4
NOVA
Puchalski, Danny
25-29
5:00.00
1/4
5:26.54
2
7
SOBA
Eberwine, Bob
45-49
5:45.00
3/1
5:32.41
4
5
VCM
Gruber, Glenn
60-64
5:36.25
3/3
5:32.73
1
9
TAM
Val, Laura
55-59
5:45.00
4/6
5:32.79
1
9
NOVA
McLeod, Bret
40-44
6:00.00
5/6
5:36.30
4
5
MVN
Moore, Katie
18-24
5:45.00
4/5
5:36.47
2
7
SCAQ
Leonard, Dan
55-59
5:40.60
3/2
5:37.54
2
7
SCAQ
Cook, Jenny
50-54
5:36.90
3/8
5:37.71
1
9
NOVA
Odgers, Emily
40-44
6:00.00
5/5
5:40.11
1
9
SDSM
Pentland, Matt
30-34
5:50.00
4/4
5:40.86
1
9
MVN
Gibson, Mike
45-49
6:15.00
6/3
5:42.60
5
4
CVMM
Caddel, Jinxi
35-39
6:09.47
5/1
5:42.69
1
9
NOVA
Kirker, John
35-39
5:20.00
1/9
5:46.59
2
7
UTAH
Knapp, Lo
55-59
5:52.46
4/3
5:47.09
2
7
OCC
Klobuchar, Madeline
18-24
5:25.00
2/2
5:47.72
3
6
UNAT
Darby, Bill
60-64
5:44.30
3/9
5:47.98
2
7
LVM
Val, Jamie
25-29
6:30.00
7/4
5:48.57
3
6
MVN
Albright, Philip
50-54
6:30.00
7/6
5:51.54
6
3
SOBA
Neilan, David
40-44
5:51.40
4/7
5:53.43
5
4
ARIZ
Major, Becki
45-49
5:57.99
4/2
5:56.02
1
9
MVN
Sorenson, T
40-44
6:05.70
5/8
5:57.67
2
7
MVN
Helliwell, Jessica
30-34
6:07.02
5/2
5:58.43
2
7
ROSE
Soderstrom, Tom
50-54
6:05.46
5/3
5:59.37
7
2
ARIZ
Lerew, Teri
40-44
6:08.23
5/9
6:01.65
3
6
MVN
Willment, Steven
50-54
5:36.00
3/7
6:02.26
8
1
OREG
Radcliff, David
75-79
6:05.44
5/7
6:03.87
1
9
ROSE
Cavanagh, Mike
45-49
6:03.28
5/4
6:04.82
6
3
SCMC
Ellington, Cheri
50-54
6:20.00
6/2
6:08.20
2
7
NOVA
Maclean, Tanya
30-34
6:15.00
6/7
6:08.72
3
6
MVN
Richell, Kelly
40-44
5:59.83
4/9
6:10.75
4
5
LVM
Saul, Joanne
50-54
6:13.54
6/6
6:14.38
3
6
MVN
Dobbs, Laura
40-44
6:50.99
8/8
6:15.28
5
4
WH2O
Larson, Charles
55-59
6:20.00
6/9
6:17.35
3
6
NOVA
Espino, Stanley
30-34
6:40.39
7/2
6:22.58
2
7
NOVA
Rovinsky, Jeff
35-39
6:29.60
6/1
6:22.91
3
6
WH2O
Figueiredo, Paulo
60-64
6:30.00
7/5
6:23.91
3
6
WH2O
Shore, Susan
45-49
6:14.00
6/4
6:24.34
2
7
NOVA
Kaspers, Heidi
40-44
6:00.00
4/1
6:25.22
6
3
NOVA
McGauley, Janine
40-44
6:40.00
7/3
6:28.72
7
2
NOVA
Juliusson, Julia
45-49
6:45.00
8/5
6:33.84
3
6
UTAH
Kessinger, Katy
55-59
6:50.21
8/3
6:35.34
3
6
UNAT
Haraszti, Tegze (Tex)
65-69
6:11.00
6/5
6:36.42
1
9
WH2O
Labelle, Laura
45-49
7:04.96
9/5
6:40.05
4
5
MVN
Uthus, Gwen
55-59
6:52.00
8/2
6:41.60
4
5
COTO
Kendall, Michael
40-44
6:20.00
6/8
6:42.36
6
3
SDSM
Coale, Bob
70-74
6:45.00
7/1
6:43.16
1
9
FDM
Vieira, Scott
40-44
7:00.00
8/9
6:45.89
7
2
MVN
Colonnese, Michael
65-69
7:05.18
9/6
6:48.63
2
7
VCM
Bleuel, Bart
65-69
7:13.89
9/2
6:50.21
3
6
ARIZ
Menard, Joanne
60-64
6:45.60
8/6
6:51.64
1
9
MVN
Switzer, Mike
40-44
15:00.00
11/9
6:51.68
8
1
NOVA
Cybulskis, Astrid
35-39
6:45.00
7/9
6:54.66
2
7
NOVA
Theders, Wendy
40-44
7:10.00
9/7
6:54.75
8
1
NOVA
Meloney, Kathleen
30-34
7:15.00
9/9
6:55.79
4
5
MVN
Jones, Peter
40-44
6:50.00
8/7
6:57.43
9
0
LBG
Powers, Patricia
50-54
7:13.66
9/8
7:02.36
4
5
NOVA
Wong, Ken
35-39
6:38.00
7/7
7:02.39
4
5
MVN
Weissman, Deanne
45-49
7:00.00
8/1
7:02.56
5
4
ROSE
Heather, Julie
50-54
7:30.00
10/4
7:04.24
5
4
ARIZ
Everett, Douglas
45-49
6:40.00
7/8
7:06.17
7
2
NOVA
Deputy, Kerry
45-49
7:10.00
9/4
7:07.99
6
3
LBG
Lambert, Heather
55-59
7:59.00
10/8
7:09.60
5
4
FMT
Bergstrom, Robert
65-69
7:22.44
10/6
7:15.51
4
5
MVN
Mitchell, Alison
55-59
6:50.00
8/4
7:16.73
6
3
MVN
Trowbridge, Val
55-59
8:30.00
10/1
7:19.43
4
5
MVN
Walker, Frank
55-59
7:20.93
10/5
7:21.41
5
4
COTO
Deffenbaugh, Lauri
45-49
7:12.00
9/3
7:22.89
7
2
OSM
Bullock, Michael
60-64
7:15.00
9/1
7:25.01
4
5
MVN
Spadoni, Linda
50-54
9:37.00
11/7
7:30.44
6
3
SDSM
Williams, Anne
70-74
8:08.00
10/2
7:47.75
1
9
MVN
Kotzbach, Bonnie
65-69
7:59.00
10/3
8:01.80
1
9
NOVA
Kirker, Amanda
30-34
7:42.00
10/7
8:12.93
5
4
MVN
Little, Jeanne
70-74
8:34.00
11/5
8:24.67
2
7
MVN
Richter, Jennifer
40-44
9:00.00
11/6
9:23.52
9
0
NOVA
Mc Kinley, Maureen
55-59
10:00.00
11/8
9:39.53
7
2
CVMM
Johnson, Lloyd
65-69
9:48.00
11/3
9:45.27
5
4
SDSM
Arth, Lee
85-89
9:36.77
11/4
9:56.38
1
9
MVN
Kornfeld, Maurine
85-89
11:21.60
11/2
10:24.98
1
9
SDSM
Howard, Kent
60-64
8:11.00
10/9
DQ
0
MVN
Barrero, Rafael
30-34
6:34.59
NS
NS
0
NOVA
Biessmann, Max
25-29
5:02.79
NS
NS
0
USF
Bockius, Edward
40-44
5:11.03
NS
NS
0
SDSM
Dunbar, Barbara
60-64
6:06.73
NS
NS
0
FLAQ
Erickson, Tim
50-54
5:15.54
NS
NS
0
UNAT
Goldsmith, Dara
40-44
7:54.85
NS
NS
0
WAMS
Harvill, Tom
45-49
6:00.00
NS
NS
0
SOBA
Jacobson, Patrick
25-29
5:12.00
NS
NS
0
MELO
Matena, Jana
45-49
5:24.25
NS
NS
0
STR
Morales, Henry
35-39
5:56.76
4/8
NS
0
LOST
Piemme, Frank
85-89
8:00.00
NS
NS
0
VCM
Raffaelli, Larry
65-69
6:35.00
NS
NS
0
ROSE
Tomikawa, Brian
55-59
8:34.99
NS
NS
0
UNAT
Yamada, Robert
50-54
6:40.64
NS
NS
0
NOVA
Zamarron, Adriana
25-29
7:45.00
NS
NS
0
COTO
Zawistoski, Lisa
40-44
7:30.42
NS
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home