2024 Delaware Valley LMSC Upper Perk Valley Y Masters Meet ( Sun, Feb 4, 2024 )

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 9: 100 Y IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Botes, Eugene 18&O 58.50 8/3 57.44 1 6
FCR Duffy, Matthew 18&O 1:01.00 8/2 59.90 1 6
LASH Thurstlic, Alexander 18&O 1:01.00 8/4 1:00.17 1 6
LASH Ostapenko, Mark 18&O 1:06.00 7/2 1:02.63 2 4
LASH Lovett, Brian 18&O 1:03.00 8/1 1:03.53 1 6
UC28 Mattivi, Matthew 18&O 1:01.83 8/5 1:03.92 1 6
1776 Moyer Morris, Deanne 18&O 1:04.95 8/6 1:04.26 1 6
LTKOP Knouft, David 18&O 1:05.88 7/4 1:04.82 1 6
UC08 Ross, Michael 18&O 1:15.00 6/2 1:05.80 1 6
UC08 Druckenmiller, Jim 18&O 1:06.78 7/5 1:06.19 2 4
LASH Williams, Edward 18&O 1:20.00 4/4 1:08.64 3 3
FCR Donati, Jacqueline 18&O 1:15.00 6/5 1:09.65 1 6
LASH Andreus, Eric 18&O 1:17.00 5/4 1:09.94 2 4
LASH Marcincin, Corry 18&O 1:14.42 6/3 1:11.02 2 4
FCR Duffy, Shawn 18&O 1:15.00 6/1 1:12.10 1 6
CBRY Reynolds, Sean 18&O 1:13.50 7/6 1:13.21 3 3
SVY Robertson, Stephanie 18&O 1:12.01 7/1 1:13.94 1 6
CBRY Kriley, Patrick 18&O 1:17.00 5/5 1:14.19 2 4
HACMS Zagaceta, Ashley 18&O 1:15.00 6/4 1:14.95 1 6
HACM Ross, Emily 18&O 1:20.00 4/3 1:15.11 2 4
HACMS Patterson, Stefani 18&O 1:16.59 5/3 1:15.59 1 6
LASH Reihman, Kristin 18&O 1:40.00 2/5 1:16.42 1 6
UC08 Sassaman, Rich 18&O 1:30.00 3/6 1:16.57 1 6
TBAM Stayman, Hayley 18&O 1:20.00 4/2 1:17.33 2 4
1776 Dougherty, Stephen 18&O 1:17.00 5/2 1:17.40 1 6
UC08 Charles, Bradford 18&O 1:30.00 3/1 1:18.58 2 4
LASH Palmieri, Emily 18&O 1:19.00 5/1 1:21.24 2 4
FCR Moore, Danielle 18&O 1:26.22 4/6 1:24.67 3 3
1776 Wolff, Melinda 18&O 1:29.00 3/2 1:24.91 1 6
UC11 Weston, Bruce 18&O 1:27.63 3/4 1:25.86 2 4
FCR Robinson, Wendy 18&O 1:25.34 4/1 1:26.38 1 6
1776 King, Molly 18&O 1:34.22 2/2 1:26.75 3 3
HACMS Hand, Doreen 18&O 1:31.00 2/4 1:30.82 2 4
LASH Giovarelli, Cecilia 18&O 2:00.00 2/1 1:31.04 3 3
WBP Kelly, Nancy 18&O 1:19.94 5/6 1:31.32 2 4
UC08 Escher, Denise 18&O 2:30.45 1/4 1:34.04 3 3
HACMS Ardire, Katrina 18&O 1:30.50 2/3 1:34.44 4 2
HACMS Brace, Mark 18&O 2:00.00 2/6 1:37.18 4 2
CBRY Kunkel, Stephen 18&O 1:30.00 3/5 1:39.17 3 3
HACMS Bhagat, Elizabeth 18&O 3:23.00 1/2 1:41.87 5 1
FCR McCandless, Michele 18&O 2:30.45 1/3 1:45.86 1 6
CBRY Waldron, Jeffrey 18&O 1:27.44 3/3 DQ 0
FST Garnsey, Angela 18&O 1:15.43 6/6 NS 0
YYMS Goldberg, Caren 18&O 1:25.00 4/5 NS 0
1776 Sauter, Trace 18&O 1:05.00 7/3 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home