2023 PNA and Zones Championship Meet ( Sat, Apr 15, 2023 - Sun, Apr 16, 2023 )

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8: Mixed 50 Y Fly

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WWUS Knott, Olivia 29.37 9/2 29.32 1 9
BWAQ Ralstin, Grace 32.00 6/2 31.58 2 7
WWUS Osborne, Rae 37.76 4/7 39.05 3 6
WWUS Farmer, Samantha 41.70 3/1 40.64 4 5
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG McComish, Matthew 23.58 12/4 24.17 1 9
LWM Arevalo, Alan 25.37 12/6 25.41 2 7
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Wu, Joanna 26.43 12/1 25.28 1 9
CGSM Zacharias, Reva 27.90 10/5 26.40 2 7
PSM Li, Yun 32.07 6/1 32.24 3 6
SAM Ringstad, Kristin 34.34 5/2 34.91 4 5
BERN King, Rachel 1:00.00 1/5 39.27 5 4
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC35 Knox, Quentin 25.80 12/2 24.03 1 9
ORCA Loegering, Isaac 26.82 11/5 26.49 2 7
TWIM Shelly, Joseph 27.40 11/1 27.47 3 6
HMST Smolyanov, Anthony 28.98 9/3 28.98 4 5
CSCM Aitken, Kyle 30.13 8/8 30.14 5 4
BERN Rittenhouse, Jackson 38.00 4/1 32.11 6 3
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MIR Dagg, Erica 29.50 9/7 26.77 1 9
OREG DeNise, Caitlin 27.00 11/2 27.39 2 7
UC37 Kochanowski, Lauren 33.00 5/3 32.12 3 6
OREG Bernhardt, Carolyn 31.00 7/7 NS 0
SAM Latimer, Danielle 30.24 7/4 NS 0
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CGSM Petersen, Erik 24.55 12/3 25.02 1 9
CSCM Sumnicht, Andrew 27.99 10/3 25.48 2 7
OREG Burns, Nicholas 30.00 8/3 28.30 3 6
PSM Yuan, Lei 40.00 3/2 36.37 4 5
UC37 Stockwell, Caleb 30.00 8/2 NS 0
UC36 Mendez, Tomas 24.10 12/5 24.06 0
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CSCM Motley, Caitlin 32.21 5/4 30.27 1 9
ORCA Bliss, Laura 35.00 5/1 33.87 2 7
BERN Fotiou, Amanda 40.00 3/6 36.75 3 6
BERN Nelson, Sidney 45.00 2/4 40.93 4 5
BWAQ Bradley, Blaire 29.50 9/1 NS 0
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Sprinkle, Baden 26.80 11/4 25.85 1 9
BERN Schwartz, Michael 36.51 4/6 33.60 2 7
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CSCM Jennings, Lindsey 31.32 7/1 29.77 1 8
LWM Lindberg, Denise 31.00 7/2 29.77 1 8
NEO Hass, Katie 31.43 7/8 31.71 3 6
HA Jensen-Bergren, Hillary 39.40 3/4 32.98 4 5
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CSCM Bennett, John 26.96 11/3 26.30 1 9
LWM Whitbeck, Dave 27.00 11/6 26.61 2 7
BERN Snow, McGregor 30.00 8/7 27.34 3 6
LWM Thompson, Scott 28.00 10/8 28.15 4 5
TWIM Anzilago Tesser, Guilherme 29.70 8/4 28.84 5 4
OREG Hawkins, Aaron 29.18 9/6 29.32 6 3
ORCA Chuang, Mason 32.00 6/6 31.12 7 2
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Skinner, Sonja 27.67 10/4 27.93 1 9
NOVA Lauzon, Chantal 32.13 6/8 32.48 2 7
CSCM High, Marjorie 49.80 2/1 45.26 3 6
LWM Kempe, Christine 55.00 2/8 47.13 4 5
OREG Grassman, Emily 55.43 1/4 51.32 5 4
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MIR Woare, Matthew 28.00 9/4 27.47 1 9
BWAQ Bush, Gabe 29.59 9/8 29.43 2 7
LWM Yamamoto, Jin 28.00 10/7 30.35 3 6
SAM Wood, Jason 35.74 5/8 33.86 4 5
HMST Cox, Gary 30.00 8/6 NS 0
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SAM Polidori, Wendy 31.85 6/4 31.59 1 9
BWAQ Tuche, Megan 40.00 3/5 41.13 2 7
BERN Wolfe, Amy 49.00 2/7 52.34 3 6
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Hackley, Jeff 27.59 11/8 26.77 1 9
LWM Wright, Charles 36.00 4/5 35.47 2 7
UBCM Hooper, James 28.00 10/6 NS 0
UC36 Desancic, Boris 27.01 11/7 28.33 0
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Jenkins, Valerie 30.03 8/1 30.53 1 9
BERN Batdorf, Casandra 2:30.00 1/6 NS 0
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG McComish, John 26.11 12/7 26.24 1 9
PSM Cermak, Gerald 29.78 8/5 30.46 2 7
BAMWA Hilgers, RJ 40.00 3/3 47.12 3 6
BAMWA Nimb, Peter 30.44 7/3 NS 0
UC36 Wrightson, Ian 28.00 10/2 NS 0
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Delmage, Arlene 30.44 7/5 31.46 1 9
OREG Vincent, Nancy 37.50 4/2 36.27 2 7
MMAC Clutter, Cynthia 43.63 3/8 43.48 3 6
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Christensen, Douglas 26.74 12/8 26.74 1 9
TWIM Haynie, Carl 31.00 7/6 28.98 2 7
BERN Steenbeeke, Alain 28.40 9/5 29.18 3 6
NEO Glezen, Paul 32.00 6/3 30.15 4 5
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NEO Lippold, Mary 36.33 4/3 35.05 1 9
LCNM Hair, Margaret 41.68 3/7 38.10 2 7
NEO Arden, Irene 49.00 2/2 45.15 3 6
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GEM Geiger, Kyle 35.00 5/7 33.34 1 9
LWM Holzbach, John 34.00 5/6 34.68 2 7
OREG Phipps, Tom 32.04 6/7 36.79 3 6
UC36 Leick, Blaine 39.00 4/8 NS 0
UC36 Troupe, Curt 35.88 4/4 34.02 0
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Colella, Lynn 47.00 2/3 43.16 1 9
BAMWA Meyers, Kate 45.00 2/5 45.47 2 7
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Colella, Rick 28.00 10/1 26.30 1 9
BAMWA Baker, John 32.00 6/5 32.82 2 7
BAMWA Hile, Laurence 1:08.00 1/3 DQ 0
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Rousseau, Sandi 47.00 2/6 42.84 1 9
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TTFY Pilger, Robert 32.50 5/5 34.41 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
SwimShare
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home