Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
Dixie Zone 2019 LCM Championships ( Sat, Jun 15, 2019 - Sun, Jun 16, 2019 )
Event Results
Event 5: Mixed 200 M IM
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NCMS
Griffin, Jay
40-44
2:25.00
8/4
2:27.27
1
9
NCMS
Andersen, Morten
45-49
2:26.93
8/5
2:28.06
1
9
UC45
Snyder, Dan
35-39
2:31.28
8/2
2:33.15
1
9
1776
Hiltabiddle, Steve
50-54
5:00.00
1/6
2:33.34
1
9
PALM
Sites, Tyler
25-29
2:27.98
8/3
2:36.19
1
9
NCMS
Butcher, Rob
45-49
2:43.00
7/7
2:38.37
2
7
PALM
Ballard, Jessica
30-34
2:33.58
8/7
2:39.46
1
9
GS
Decker, John
45-49
2:36.00
8/1
2:39.50
3
6
PALM
Bruce, Stacey
45-49
2:53.86
6/7
2:41.09
1
9
NCMS
Holland, Irish
35-39
2:40.00
7/5
2:41.22
1
9
PALM
Betenbaugh, David
40-44
2:41.83
7/2
2:41.26
2
7
PALM
LeMoine, Benjamin
35-39
2:39.05
8/8
2:41.75
2
7
GS
Seifried, William
18-24
2:28.61
8/6
2:42.19
1
9
NCMS
Smith, Stratton
55-59
2:41.30
7/6
2:42.25
1
9
NCMS
Hall, Seth
35-39
2:45.00
6/5
2:43.93
3
6
GS
Cooper, Kenneth
50-54
2:59.00
5/5
2:44.86
2
7
ART
Chan, Amos
18-24
2:39.47
7/4
2:50.28
2
7
GS
Dietrich, Jeff
25-29
3:09.00
4/6
2:52.42
2
7
PALM
Vogler, Terry
45-49
2:46.05
6/3
2:53.56
4
5
NCMS
Vestal, Neal
65-69
2:44.41
7/8
2:56.46
1
9
PALM
Zazella, Jamie
40-44
3:03.38
4/4
2:57.42
1
9
PALM
Elias, Maria
55-59
2:56.45
5/4
2:57.71
1
9
WCYGF
Minchew, Lauren
30-34
3:00.34
5/7
2:58.47
2
7
GAJA
Chinn, Sarah
35-39
3:04.00
4/5
2:58.72
2
7
GS
Moore, Carolyn
55-59
2:55.02
6/1
2:59.08
2
7
AWJ
Countryman, Marianne
55-59
2:55.99
6/8
2:59.95
3
6
GAJA
Hurst, Kim
50-54
3:03.02
5/8
3:00.12
1
9
NCMS
Vazquez, Maria
50-54
3:00.00
5/6
3:00.33
2
7
PALM
Holland, Anna
35-39
3:00.00
5/2
3:00.70
3
6
PALM
Hallman-Kenner, Cathy
50-54
3:24.90
3/4
3:05.75
3
6
PALM
Scoggins, Olivia
18-24
2:40.00
7/3
3:07.84
1
9
UC55
Iovanovich, Courtney
30-34
3:10.00
4/2
3:10.12
3
6
NCMS
Nguyen, Sonny
40-44
2:59.99
5/3
3:13.80
3
6
SCHH
Koepp, Amy
45-49
3:18.00
4/7
3:13.94
2
7
PALM
Burkholder, Kirby
55-59
3:00.41
5/1
3:17.04
2
7
PALM
Wilson, Jamie
50-54
4:00.00
2/3
3:17.25
4
5
PALM
Northrop, Bill
60-64
3:22.00
4/1
3:26.13
1
9
WCYGF
Rogers, Mark
50-54
3:30.00
3/6
3:27.85
3
6
PALM
Kasperski, Katriel
18-24
3:23.99
4/8
3:30.71
2
7
PALM
Beardmore, Roger
65-69
3:27.00
3/3
3:35.43
2
7
PALM
Sidletsky, Marlis
40-44
3:48.26
2/5
3:42.70
2
7
GSMS
Updyke, Lisa
55-59
3:40.00
3/7
3:46.04
4
5
UC55
Lance, Robert
60-64
3:48.00
2/4
3:47.00
2
7
LOCO
Korsedal, Susan
65-69
3:45.13
3/1
3:52.90
1
9
LOCO
Carroll, Jim
75-79
6:30.00
1/2
4:00.84
1
9
GAJA
Hutto, Joe
65-69
4:03.35
2/6
4:07.84
3
6
GAJA
Zeigler, John
70-74
3:45.99
3/8
4:13.28
1
7
SCHH
Taylor, Ginny
60-64
4:51.00
1/4
4:14.86
1
9
GS
Bleasdale, Donald
55-59
4:20.61
2/7
4:22.36
3
6
GS
Panayotoff, Kristi
70-74
4:30.72
2/8
4:32.32
1
9
NASH
Kendrick, Anne
65-69
4:55.64
1/3
4:55.27
2
7
NCMS
Miller, Jamie
65-69
4:28.08
2/1
4:57.00
4
5
CONN
King, Sarah
35-39
6:30.00
1/7
6:10.47
4
5
UC13
Hanvey, Kris
55-59
3:25.00
3/5
NS
0
LOCO
Johnson, Clyde (Butch)
55-59
4:03.41
2/2
NS
0
LOCO
Johnson, Tanner
18-24
2:43.56
7/1
NS
0
NCMS
Moore, John
55-59
2:50.00
6/6
NS
0
NCMS
Robling, Steve
45-49
2:45.00
6/4
NS
0
UC21
Tonelli, Marlena
30-34
3:05.00
4/3
NS
0
NCMS
Uhl, Alicia
40-44
2:51.51
6/2
NS
0
SCHH
Walsh, Debra
65-69
4:53.71
1/5
NS
0
BUMS
Cothren, Jack
70-74
3:30.00
3/2
3:31.83
9
LOCO
Richardson, Laura
60-64
4:56.24
NS
0
GS
Wrenn, Rachel
25-29
3:17.50
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home