Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
Dixie Zone 2019 LCM Championships ( Sat, Jun 15, 2019 - Sun, Jun 16, 2019 )
Event Results
Event 8: Mixed 200 M Back
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PALM
Rieder, David
25-29
2:19.99
6/4
2:26.34
1
9
GS
Kothe, Mark
50-54
2:40.10
6/7
2:36.57
1
9
PALM
Ballard, Jessica
30-34
2:31.26
6/5
2:39.78
1
9
PALM
Betenbaugh, David
40-44
2:38.56
6/6
2:40.63
1
9
NCMS
Smith, Stratton
55-59
2:41.00
6/1
2:42.80
1
9
UC55
Donahue, Meghan
30-34
2:39.66
6/2
2:44.51
2
7
NCMS
Holland, Irish
35-39
2:48.00
5/5
2:45.01
1
9
GS
Decker, John
45-49
2:45.00
6/8
2:45.70
1
9
ART
Chan, Amos
18-24
2:47.45
5/4
2:46.31
1
9
PALM
Gardner, Mary (Maggie)
25-29
2:57.00
5/6
2:47.32
1
9
PALM
Vogler, Terry
45-49
2:51.33
5/3
2:53.70
2
7
NCMS
Vazquez, Maria
50-54
2:58.00
5/2
2:54.46
1
9
PALM
Shaw, Brenda
50-54
2:58.97
5/7
2:57.27
2
7
AWJ
Countryman, Marianne
55-59
3:06.89
4/5
3:03.59
1
9
NCMS
Klein, Jonathan
60-64
2:32.00
6/3
3:04.51
1
9
SCHH
Koepp, Amy
45-49
3:06.09
4/4
3:05.66
1
9
PALM
Burkholder, Kirby
55-59
3:00.96
5/8
3:11.79
2
7
NCMS
White, Warren
65-69
3:00.00
5/1
3:15.07
1
9
BUMS
Cothren, Jack
70-74
3:30.00
4/2
3:23.25
1
9
PALM
Beeman, Alexander
30-34
3:16.79
4/6
3:25.39
1
9
NCMS
Pillmore, Bill
70-74
3:34.00
4/1
3:31.81
2
7
PALM
Wilson, Jamie
50-54
3:14.10
4/3
3:32.53
3
6
GS
Bopp, Sara
55-59
3:35.00
4/8
3:36.12
2
7
LOCO
Hoffmann, Peter
65-69
3:40.00
3/5
3:40.42
2
7
WCYGF
Rogers, Mark
50-54
3:50.00
3/7
3:42.23
2
7
GSMS
Updyke, Lisa
55-59
3:43.42
3/3
3:44.25
3
6
NCMS
Nguyen, Sonny
40-44
3:33.33
4/7
3:45.80
2
7
PALM
Seif, Gretchen
45-49
3:45.83
3/2
3:47.52
2
7
LOCO
Korsedal, Susan
65-69
3:36.09
3/4
3:48.72
1
9
GAJA
Delair, Stan
70-74
3:45.00
3/6
3:51.51
3
6
GAJA
Hutto, Joe
65-69
4:16.42
3/8
4:14.39
3
6
GS
Panayotoff, Kristi
70-74
4:31.47
2/4
4:30.48
1
9
GAJA
Newell, Sally
80-84
4:44.53
2/3
5:04.26
1
9
GS
Elliott, Kacky
80-84
4:55.00
2/2
5:12.96
2
7
GS
Robertson, William
80-84
5:50.00
2/1
5:55.26
1
9
CONN
King, Sarah
35-39
6:30.00
1/5
5:57.54
2
7
SCHH
Stewart, Joanne
80-84
5:46.36
2/7
6:11.77
3
6
GAJA
Haase, Judith
75-79
5:54.83
2/8
6:19.90
1
9
LOCO
Thomas, Wallace
70-74
6:19.34
1/4
6:43.68
4
5
GS
DeMere, Susan
60-64
NT
1/3
NS
0
LOCO
Johnson, Briana
50-54
4:31.77
2/5
NS
0
SCHH
Walsh, Debra
65-69
4:47.46
2/6
NS
0
GAJA
Zeigler, John
70-74
3:50.11
3/1
NS
0
NCMS
Lee, Lawrence
50-54
2:22.11
NS
0
LOCO
Richardson, Laura
60-64
5:05.76
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home