Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
Dixie Zone 2019 LCM Championships ( Sat, Jun 15, 2019 - Sun, Jun 16, 2019 )
Event Results
Event 11: Mixed 100 M Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC55
Iovanovich, Igor
30-34
53.21
13/4
54.01
1
9
1776
Hiltabiddle, Steve
50-54
3:00.00
2/2
58.44
1
9
UC45
Snyder, Dan
35-39
NT
1/4
59.44
1
9
GS
Kothe, Mark
50-54
58.90
13/6
1:00.19
2
7
PALM
Rieder, David
25-29
56.98
13/3
1:01.09
1
9
UC55
Charcalla, Randy
40-44
1:00.36
13/7
1:01.59
1
9
PALM
Cook, Andy
55-59
1:03.00
12/7
1:01.79
1
9
PALM
LeMoine, Benjamin
35-39
1:01.75
12/5
1:01.86
2
7
NCMS
Hall, Seth
35-39
1:05.00
11/6
1:02.04
3
6
NCMS
Gendzel, Leonardo
40-44
1:02.52
12/6
1:02.08
2
7
NCMS
Havens, Kurt
35-39
1:01.56
12/4
1:02.26
4
5
PALM
Dyer, Andy
60-64
1:05.00
11/2
1:03.18
1
9
NCMS
Moran, Marty
50-54
1:04.00
12/8
1:03.50
3
6
GS
Seifried, William
18-24
1:00.50
13/1
1:04.10
1
9
GS
Kane, Robert
30-34
1:05.66
11/7
1:04.32
2
7
GS
Secoy, James
45-49
1:01.00
13/8
1:05.03
1
9
GS
Decker, John
45-49
1:04.15
11/4
1:05.56
2
7
AWJ
Lotan, Eran
45-49
1:02.27
12/3
1:05.98
3
6
PALM
Bruce, Stacey
45-49
1:07.02
10/4
1:06.27
1
9
GS
Dietrich, Jeff
25-29
1:08.00
10/5
1:06.33
2
7
PALM
Thaler, Daniel
30-34
1:03.25
12/1
1:06.80
3
6
PALM
Moro, Erin
40-44
1:04.52
11/5
1:06.88
1
9
PALM
Zazella, Jamie
40-44
1:09.00
10/6
1:08.65
2
7
PALM
Shake, Joe
60-64
1:05.84
11/1
1:09.56
2
7
GS
Read, Jack
50-54
1:10.00
10/7
1:09.87
4
5
PALM
Elias, Maria
55-59
NT
10/2
1:10.80
1
9
NCMS
Boyce, Logan
18-24
NT
1/3
1:11.17
2
7
WCYGF
Minchew, Lauren
30-34
1:12.00
9/3
1:11.35
1
9
GAJA
Hurst, Kim
50-54
1:10.42
9/4
1:11.81
1
9
NCMS
Dunn, Sara
45-49
1:10.85
9/5
1:13.06
2
7
PALM
Hallman-Kenner, Cathy
50-54
1:21.17
8/8
1:13.39
2
7
GS
Moore, Carolyn
55-59
1:10.00
10/1
1:15.03
2
7
VMST
Kellinger, Jenny
55-59
1:12.00
9/6
1:15.62
3
6
PALM
Northrop, Bill
60-64
1:14.14
9/7
1:16.07
3
6
GSMS
Weber, Gregory
65-69
1:10.28
10/8
1:16.10
1
9
PALM
Shaw, Brenda
50-54
1:12.85
9/2
1:17.42
3
6
NCMS
Jackson, Lindsey
25-29
NT
1/5
1:17.43
1
9
AWJ
Rossi, Leann
50-54
1:17.39
8/2
1:17.67
4
5
PALM
Fetchen, Courtney
18-24
1:20.00
8/1
1:18.09
1
9
GS
Smith, Nicole
35-39
1:16.55
8/3
1:18.49
1
9
PALM
Beardmore, Roger
65-69
1:16.39
8/5
1:19.36
2
7
UC55
Iovanovich, Courtney
30-34
1:15.00
9/8
1:19.95
2
7
NCMS
Alton, Dale
60-64
NT
2/7
1:20.20
1
9
PALM
Kasperski, Katriel
18-24
1:24.99
7/7
1:20.58
2
7
GS
Quinn, Cheryl
55-59
1:22.14
7/4
1:20.96
4
5
LOCO
Yates, Kevin
70-74
1:24.00
7/6
1:23.41
1
9
SCHH
Germeraad, Gary
65-69
1:24.90
7/2
1:24.32
3
6
WCYGF
Rogers, Mark
50-54
1:30.00
6/6
1:24.37
5
4
UC55
Lance, Robert
60-64
1:23.00
7/5
1:25.22
4
5
GS
Hebel, Janice
60-64
1:23.02
7/3
1:26.21
2
7
PALM
Beeman, Alexander
30-34
1:28.04
6/5
1:28.32
4
5
LOCO
Korsedal, Susan
65-69
1:25.15
7/1
1:29.27
1
9
PALM
Sidletsky, Marlis
40-44
1:28.18
6/3
1:30.04
3
6
LOCO
Miller, David
75-79
1:38.00
5/5
1:30.98
1
9
UC13
Smith, Jen
40-44
1:26.27
7/8
1:31.98
4
5
PALM
Seif, Gretchen
45-49
1:35.54
5/4
1:33.86
3
6
SCHH
McFadden, Rick
65-69
1:45.00
4/5
1:34.58
4
5
NCMS
Gratsou-Zodl, Violetta
45-49
1:31.76
6/7
1:35.27
4
5
AWLM
Beem, David
18-24
1:33.37
6/1
1:35.52
3
6
PALM
Northrop, Lisabeth
60-64
1:39.52
5/6
1:36.02
3
6
SCHH
Smith, Cynthia
65-69
1:27.80
6/4
1:36.32
2
7
SCHH
Taylor, Ginny
60-64
1:40.00
5/2
1:38.61
4
5
SCHH
Gordon, Pete
70-74
1:34.02
6/8
1:38.73
2
7
GS
Bleasdale, Donald
55-59
1:40.49
5/7
1:42.11
2
7
GS
Barber, Barbara
65-69
1:41.68
5/1
1:45.35
3
6
GS
Stuck, William
60-64
2:30.00
2/5
1:45.39
5
4
UC45
Brock, Thompson
45-49
2:15.00
3/8
1:49.46
4
5
NASH
Kendrick, Anne
65-69
1:50.02
4/6
1:50.52
4
5
NCMS
Miller, Jamie
65-69
1:44.40
4/4
1:50.76
5
4
GS
Robertson, William
80-84
1:44.00
5/8
1:53.11
1
9
AMS
Roark, Frances
70-74
1:51.53
4/7
1:53.41
1
9
GAJA
Newell, Sally
80-84
2:05.51
3/6
2:01.70
1
9
GS
Elliott, Kacky
80-84
2:00.42
3/5
2:06.16
2
7
GS
Durovchic, Fran
65-69
2:15.00
3/1
2:10.46
5
4
SCHH
Bender-Klein, Susan
70-74
2:45.00
2/6
2:11.13
2
7
GS
Knowles, Kristin
40-44
2:00.00
3/4
2:14.78
5
4
LOCO
Thomas, Wallace
70-74
2:01.17
3/3
2:16.52
3
6
GAJA
Woods, Albert
90-94
1:50.42
4/2
2:25.35
1
9
GAJA
Stolz, Irwin
90-94
2:15.00
3/7
2:27.29
2
7
LOCO
Ackerman, Louis
80-84
2:08.96
3/2
2:28.60
2
7
GS
Villa, Jose
50-54
NT
2/1
2:29.11
6
3
SCHH
Stewart, Joanne
80-84
2:16.48
2/4
2:33.52
3
6
GAJA
Haase, Judith
75-79
2:31.71
2/3
2:59.64
1
9
GS
Byer, Allan
65-69
1:57.64
4/1
NS
0
GAJA
Chuven, Herb
80-84
1:45.51
4/3
NS
0
GS
Cuadros, Lucas
18-24
54.00
13/5
NS
0
PALM
De Herder, Elizabeth
60-64
1:19.57
8/7
NS
0
NCMS
Denison, Paul
60-64
1:02.95
12/2
NS
0
PALM
Ekman, Evan
55-59
59.80
13/2
NS
0
NCMS
Greene, Dana
50-54
1:30.92
6/2
NS
0
LOCO
Johnson, Briana
50-54
1:57.76
4/8
NS
0
LOCO
Johnson, Clyde (Butch)
55-59
1:38.07
5/3
NS
0
NCMS
Moore, John
55-59
1:04.80
11/3
NS
0
NCMS
Robling, Steve
45-49
1:08.00
10/3
NS
0
GS
Schuman, Julia
35-39
NT
2/8
NS
0
UC21
Tonelli, Marlena
30-34
1:15.00
8/4
NS
0
NCMS
Uhl, Alicia
40-44
1:06.98
11/8
NS
0
NCMS
Vazquez, Maria
50-54
1:17.00
8/6
NS
0
NCMS
Vestal, Neal
65-69
1:15.00
9/1
NS
0
1693
Bricken, Susan
75-79
1:46.00
NS
0
NCMS
Dore, Mary
55-59
1:09.39
10/2
NS
0
NCMS
Goldstein, Lloyd
18-24
1:02.00
NS
0
NCMS
Lee, Lawrence
50-54
58.70
NS
0
GS
Williams, Kim
40-44
1:27.31
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home