2019 Colonies Zone SCY Championship ( Fri, Apr 5, 2019 - Sun, Apr 7, 2019 )

Event Results

Event 3 Mixed 1650 Y Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RMST Koons, Andrew 25-29 18:44.06 1/4 18:36.56 1 9
1776 Hug, Laurie 50-54 18:44.81 1/5 18:37.20 1 9
UC08 Kannegieser, Robert 60-64 19:45.89 1/7 19:08.47 1 9
ALEX Murray, James 50-54 20:07.68 1/1 19:22.78 1 9
LASH Krause, Mary Kay 40-44 19:30.00 1/6 19:38.89 1 9
ALEX Palavecino, Matias 35-39 18:52.00 1/3 19:44.05 1 9
CHEL Chambers, John 60-64 19:44.82 1/2 20:18.08 2 7
LASH Roberts, Cynthia 35-39 20:30.21 2/4 20:21.03 1 9
L4S Full, Patrick 40-44 21:30.00 2/3 20:38.87 1 9
1776 Saucy, Stephanie 55-59 20:27.75 1/8 20:44.26 1 9
ETM Godesky, Alyssa 30-34 21:00.00 2/5 20:58.77 1 9
ALEX Bade, Marian 18-24 21:40.82 2/2 21:08.69 1 9
DCTC Wei, Laurie 18-24 21:11.97 6/2 21:16.92 2 7
DCRP Dustin, Kim 50-54 21:46.31 2/7 21:19.88 2 7
L4S Anthes, Peter 45-49 23:08.31 3/6 21:47.08 1 9
GSM Ryan, James 65-69 22:37.22 2/8 21:50.00 1 9
GMUP Grecco, Paul 55-59 21:30.00 2/6 21:54.65 1 9
LASH Flickinger, Erica 40-44 22:19.30 2/1 22:05.51 2 7
RIPM Rickard, Alan 60-64 22:58.00 3/5 22:43.13 3 6
ALEX Taylor, Alaina 35-39 22:39.92 3/4 22:58.29 2 7
1693 Ahlgren, Kyle 40-44 24:04.66 3/7 23:03.81 2 7
1776 Plimpton, Hannah 30-34 23:00.00 3/3 23:34.59 2 7
MERR Brown, Ann 55-59 23:29.45 3/2 23:49.32 2 7
GMUP Junta, Donald 55-59 24:30.08 4/4 24:22.47 2 7
NAMI Porter, Erford 55-59 24:05.00 3/1 24:36.51 3 6
1776 Watts, Sue 60-64 24:10.26 3/8 24:37.06 1 9
L4S Viellieu, Benjamin 60-64 25:00.00 4/5 24:57.62 4 5
FAFF McGroarty, Patrick 55-59 27:55.40 4/1 25:14.50 4 5
RMST Flynn, Merri 55-59 27:01.99 4/7 25:56.39 3 6
BERK Levine, Steven 65-69 26:00.00 4/3 26:12.38 2 7
UC10 Allen, Donald 55-59 28:00.00 4/8 26:26.59 5 4
L4S Goldberg, Marci 30-34 26:15.00 4/6 27:15.59 3 6
RMST Snowhite, Larry 70-74 29:55.20 5/3 28:44.05 1 9
UMAC Wagner, Cheryl 65-69 29:00.00 5/5 28:49.26 1 9
MERR Lowe, Jet 70-74 28:00.00 5/4 28:50.22 2 7
GSM Wallace, Richard 70-74 27:00.00 4/2 28:55.65 3 6
L4S Bowman, Branka 50-54 30:39.59 5/6 30:13.91 3 6
L4S Benjamin, Alexis 35-39 31:30.00 5/2 30:37.01 3 6
ETM Barras, Shannon 55-59 34:30.96 5/7 33:13.82 4 5
VMST Nicholas, David 80-84 36:00.00 6/4 35:17.18 1 9
L4S Christopher, Jody 50-54 35:00.00 5/1 35:29.04 4 5
VMST Kelleher, Joseph 75-79 35:00.00 5/8 35:40.47 1 9
L4S Stewart, Linda 60-64 41:00.00 6/5 40:31.32 2 7
L4S Hannam, Karen 75-79 42:25.85 6/3 44:03.70 1 9
L4S Johnston, Jennifer 70-74 52:19.64 6/6 55:28.86 1 9

UC10 Breese, David 70-74 32:00.00 NS NS 0
L4S Cantwell, Andrew 35-39 23:00.00 NS NS 0
PAA Gibson, Christopher 60-64 19:30.00 NS NS 0
UC12 Hart, Ellen 55-59 32:50.18 NS NS 0
UC12 Hart, Kevin 60-64 29:48.00 NS NS 0
CBFY Wiley, Keith 50-54 21:16.26 NS NS 0
ALEX McGhee, Karen 55-59 26:00.00 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home