Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 SW Zone Short Course Yards Championship ( Fri, Apr 27, 2018 - Sun, Apr 29, 2018 )
Event Results
Event 5: Mixed 400 Y IM
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NOVA
Ryan, Keith
30-34
4:24.00
7/4
4:25.06
1
9
SOBA
Halford, Tom
35-39
4:37.47
7/5
4:30.65
1
9
VCM
Shaffer, Mike
50-54
4:40.00
7/6
4:35.12
1
9
SLOM
Palmer, Ben
35-39
4:50.00
7/1
4:37.51
2
7
SLOM
Peterson, Adelynn
18-24
4:38.92
7/3
4:42.69
1
9
SDSM
Parker, Emily
30-34
4:49.24
7/7
4:48.09
1
9
CVMM
Koehler, Doug
50-54
4:48.60
7/2
4:48.98
2
7
MVN
Gunnell, Steve
45-49
4:50.55
6/4
4:49.65
1
9
SDSM
Ascher, Nathan
45-49
4:58.00
6/2
4:51.06
2
7
MVN
Herlihy, Brendan
40-44
5:10.00
5/6
4:51.93
1
9
GRA
Lucero, Michael
45-49
4:56.13
6/6
4:52.06
3
6
SLOM
Gibbons, Daniel
30-34
5:00.00
6/7
4:52.21
2
7
GRA
Granados, James
35-39
4:50.24
7/8
4:57.12
3
6
PSM
Nalli, Lyle
55-59
4:53.00
6/5
4:58.15
1
9
COOG
Gellatly, Jill
50-54
5:06.00
5/5
5:02.53
1
9
ROSE
Capizzi, Stefanie
30-34
5:03.42
5/4
5:05.52
2
7
MVN
Kurr, Kyle
45-49
5:00.00
6/1
5:06.82
4
5
GRA
Kim, Steve
40-44
5:10.92
5/2
5:07.36
2
7
ROSE
Daltorio, Robert
25-29
5:02.84
6/8
5:08.84
1
9
ROSE
Borton, Dan
50-54
4:53.61
6/3
5:13.62
3
6
RAA
Carpio, Raphael
25-29
5:10.00
5/3
5:17.52
2
7
NOVA
Bolcoa, Scott
35-39
5:17.54
5/7
5:21.12
4
5
ROSE
Mc Ginley, Patrick
50-54
5:25.76
4/4
5:23.31
4
5
VCM
Kerns, Hubie
65-69
5:24.04
5/8
5:23.99
1
9
SDSM
Given, Michael
50-54
5:27.40
4/5
5:25.22
5
4
LAPS
Spivey, Bonnie
55-59
5:23.32
5/1
5:26.89
1
9
GRA
Burke, Tom
55-59
5:42.37
4/1
5:27.85
2
7
NOVA
Kramer, Stephanie
40-44
5:37.44
4/6
5:28.05
1
9
MVN
Ripic, Steve
45-49
6:00.00
3/6
5:28.12
5
4
GRA
Jensen, Dan
55-59
5:39.00
4/2
5:28.60
3
6
CVMM
Weiderman, Jennifer
50-54
5:39.05
4/7
5:28.93
2
7
SLOM
Kim, Eileen
25-29
5:44.31
4/8
5:30.89
1
9
SPP
Younkins, Karen
30-34
5:28.00
4/3
5:32.96
3
6
UTAH
Knapp, Lo
60-64
5:45.00
3/4
5:35.91
1
9
NOVA
Bennett, Stacey
45-49
5:50.00
3/5
5:37.90
1
9
ROSE
Stengel, Julia
30-34
5:59.44
3/3
5:45.60
4
5
MVN
Furukawa, Patty
45-49
6:05.00
3/7
5:50.18
2
7
COLO
Vanderpoel, Nicole
50-54
6:04.55
3/2
5:52.41
3
6
SDSM
Freshley, Mike
75-79
6:10.00
3/1
6:10.83
1
9
LVM
Barry, Robin
50-54
6:10.06
3/8
6:15.53
4
5
ARIZ
Bailey, Hop
70-74
7:00.00
2/6
6:25.33
1
9
MVN
Zawistoski, Lisa
45-49
6:59.18
2/3
6:30.54
3
6
LVM
Waymire, Gina
50-54
7:30.00
2/7
6:31.19
5
4
GRA
Sheaks, Heidi
45-49
7:05.44
2/2
6:46.86
4
5
VCM
Lucas, James
65-69
6:15.00
2/4
7:06.04
2
7
ROSE
Cook, Sally
55-59
7:56.69
2/1
8:00.97
2
7
SUSA
Lund, Lynne
75-79
NT
1/8
8:07.19
1
9
LBG
Parnes, Bart
60-64
8:10.00
1/4
8:12.95
1
9
LBG
Jiang, Rachel
50-54
11:00.00
1/5
9:42.67
6
3
SDSM
Ralphs, Tony
70-74
6:57.67
2/5
DQ
0
MVN
Rines, Jennifer
40-44
5:20.00
NS
NS
0
ROSE
Simmons, Cheryl
50-54
6:00.00
NS
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home