Meet Home
Events
Swimmers
Schools
Scores
Login
2018 CCCAA Swim & Dive State Championships ( Thu, May 3, 2018 - Sat, May 5, 2018 )
Event Results
Event 4: Men 500 Y Free
School
Swimmer
Seed
Time
Prelims
HT/LN
Prelims
Time
Prelims
Pl
Finals
HT/LN
Finals
Time
Finals
Pl
Pts
OCC
Hemmens, Hayden
4:29.41
4/4
4:35.86
1
2/4
4:26.23
1
20
SIER
Ilin, Daniel
4:37.80
2/4
4:35.96
2
2/5
4:26.43
2
17
MARI
Cruse, Nick
4:44.68
3/3
4:41.74
6
2/7
4:36.01
3
16
SIER
Ilin, Slava
4:50.24
3/1
4:41.63
5
2/2
4:39.71
4
15
SMON
Holt, Matt
4:43.29
2/5
4:39.03
3
2/3
4:39.82
5
14
SIER
Cannedy, Vaughn
4:46.96
2/6
4:39.19
4
2/6
4:39.83
6
13
PCC
Odent, Sydney
4:37.43
3/4
4:42.24
8
2/8
4:40.29
7
12
DIAB
Fournier, Troy
4:42.63
3/5
4:42.23
7
2/1
4:46.51
8
11
ELCA
Jaouhar, Aziz
4:44.03
4/3
4:43.17
10
1/5
4:39.77
9
9
GOLD
Thompson, Jacob
4:45.02
4/6
4:43.07
9
1/4
4:39.90
10
7
RCC
Zaoui, Farouk
4:49.17
3/7
4:45.81
13
1/2
4:42.62
11
6
CUES
Lambert, Daniel
4:42.02
4/5
4:45.64
12
1/6
4:43.49
12
5
SJDE
Berry, James
4:44.85
2/3
4:44.73
11
1/3
4:45.02
13
4
MESA
Wixom, Blake
4:47.00
4/2
4:46.03
14
1/7
4:45.27
14
3
GOLD
McClafferty, Liam
4:51.77
4/8
4:48.16
16
1/8
4:48.56
15
2
SIER
Vorobyev, Leo
4:47.11
3/2
4:47.25
15
1/1
4:53.47
16
1
PALO
Altman, Jarad
4:46.49
3/6
4:55.45
25
NS
NS
0
MSAC
Chlebowski, Spencer
4:52.34
2/8
4:54.92
24
NS
NS
0
ELCA
Kircher, Wyatt
4:48.82
4/7
4:56.13
26
NS
NS
0
SJDE
Knapp, Jordan
4:55.18
1/6
4:52.74
22
NS
NS
0
SCC
Lemire, Matt
4:47.57
2/2
4:48.44
17
NS
NS
0
SIER
Nobili, Nick
4:51.83
3/8
4:56.36
27
NS
NS
0
SRJC
Schiano Dicola, Julian
4:50.87
2/1
4:52.09
20
NS
NS
0
GOLD
Wallace, Connor
4:49.41
2/7
4:51.08
19
NS
NS
0
SIER
Watkins, Alex
4:53.85
1/5
4:52.20
21
NS
NS
0
SIER
Westlake, Jaysen
4:50.16
4/1
4:53.57
23
NS
NS
0
SJDE
Wickman, Cody
4:54.41
1/3
4:57.92
28
NS
NS
0
SIER
Woo, Gary
4:53.28
1/4
4:49.38
18
NS
NS
0
SJDE
Berry, James
4:44.85
2/3
4:44.73
11
NS
4
SIER
Cannedy, Vaughn
4:46.96
2/6
4:39.19
4
NS
13
MARI
Cruse, Nick
4:44.68
3/3
4:41.74
6
NS
16
DIAB
Fournier, Troy
4:42.63
3/5
4:42.23
7
NS
11
OCC
Hemmens, Hayden
4:29.41
4/4
4:35.86
1
NS
20
SMON
Holt, Matt
4:43.29
2/5
4:39.03
3
NS
14
SIER
Ilin, Daniel
4:37.80
2/4
4:35.96
2
NS
17
SIER
Ilin, Slava
4:50.24
3/1
4:41.63
5
NS
15
ELCA
Jaouhar, Aziz
4:44.03
4/3
4:43.17
10
NS
9
CUES
Lambert, Daniel
4:42.02
4/5
4:45.64
12
NS
5
GOLD
McClafferty, Liam
4:51.77
4/8
4:48.16
16
NS
2
PCC
Odent, Sydney
4:37.43
3/4
4:42.24
8
NS
12
GOLD
Thompson, Jacob
4:45.02
4/6
4:43.07
9
NS
7
SIER
Vorobyev, Leo
4:47.11
3/2
4:47.25
15
NS
1
MESA
Wixom, Blake
4:47.00
4/2
4:46.03
14
NS
3
RCC
Zaoui, Farouk
4:49.17
3/7
4:45.81
13
NS
6
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home