Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2024 Ohio SCY Masters State Championship Meet ( Sun, Apr 14, 2024 )
Event Results
Event 17: Mixed 100 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
O*H*
Messina, Olivia
1:15.00
3/3
1:12.35
1
11
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAS
Lashua, Matthew
47.24
8/6
47.81
1
11
DAS
LaBianco, Jeff
48.50
8/4
49.59
2
9
DAS
Skotnicki, Joseph
51.97
7/6
50.86
3
8
UC17
Mann, AJ
51.46
7/5
50.91
4
7
CBUSC
LaVielle, Sam
53.00
7/8
51.08
5
6
BSCOH
Clark, Jake
55.09
7/10
54.03
6
5
OHAAC
Soboslay, Stephen
1:06.06
4/4
1:03.62
7
4
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
COAS
Racke, Caroline
51.22
8/10
53.74
1
11
DAS
Storm, Gracie
1:00.99
5/4
59.78
2
9
OHSP
Eblin, Natalie
1:06.65
4/7
1:04.27
3
8
DAS
Siefert, Morgan
1:10.89
4/10
1:08.53
4
7
UC17
Savini, Lorenza
1:08.51
4/3
1:10.32
5
6
OHSP
Gesouras, Amanda
1:10.23
4/1
1:13.55
6
5
COAS
Hubbard, Sophia
1:02.41
NS
NS
0
PCY
Weisbrod, Claire
1:10.00
NS
0
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
O*H*
Tanovskiy, Nazar
49.40
8/3
49.29
1
11
TCSC
Skinner, CJ
52.60
7/7
50.80
2
9
UC17
Mitchell, Max
54.00
7/9
52.68
3
8
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OHSP
Noonen, Shayna
NT
1/3
1:27.42
1
11
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
COAS
Fleagle, Josh
43.80
8/5
44.77
1
11
CM
Battoclette, Ross
50.06
8/2
51.44
2
9
CM
Brus, Michael
50.49
8/9
52.58
3
8
NAM
Morrison, Kyle
52.86
7/3
52.81
4
7
DAS
Snyder, Erich
56.50
6/4
53.58
5
6
UC17
Coons, Charles
NT
1/8
54.24
6
5
OHSP
Harlan, Matthew
1:10.00
4/9
1:03.04
7
4
OHSP
Patton, Rowan
1:12.45
3/6
1:10.48
8
3
CMAC
Adams, Andrew
50.95
8/1
NS
0
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CM
Mpitsos, Michael
49.20
8/7
48.78
1
11
PCY
McHugh, Dustin
56.50
6/6
54.96
2
9
OHSP
Phillips, Collin
57.88
6/2
1:00.51
3
8
MCF
Hindanov, Timur
NT
1/7
1:07.46
4
7
OHSP
Perry, John
1:11.05
3/5
1:12.92
5
6
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC18
Mathias, Jennifer
NT
1/4
1:08.84
1
11
PCY
Maloney, Catherine
1:10.00
4/2
NS
0
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OHSP
Weichel, Kevin
58.70
6/9
59.45
1
11
O*H*
Lewis, Christopher
1:00.00
6/10
59.96
2
9
COAS
Wagner, Kevin
1:20.00
3/1
1:10.58
3
8
COAS
Collins, Drew
1:45.00
2/2
NS
0
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
COAS
Rosenberg, Marni
1:35.00
2/3
1:20.31
1
11
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CM
Barrett, Josh
53.41
7/2
55.39
1
11
COAS
Gonia, Chad
1:05.22
5/10
1:06.18
2
9
NAM
Jap, Peter
52.00
7/4
NS
0
COAS
Paige, Bruce
49.50
8/8
NS
0
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
O*H*
Hodgekins, Amy
1:06.00
4/6
1:06.26
1
11
DAS
Whitehead, Beth
1:30.17
2/4
1:30.08
2
9
COAS
Oppenheim, Emia
1:18.68
3/9
NS
0
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
O*H*
Kramer, Michael
56.86
6/7
56.67
1
11
COAS
Zogbaum, Mark
59.91
6/1
58.14
2
9
LTDUB
Sweeney, Clancey
56.00
6/5
59.24
3
8
MCF
Estelle, Stephen
1:10.00
4/8
1:02.44
4
7
INDY
Dolence, Mike
1:05.00
5/1
1:03.31
5
6
OHSP
Burke, Daniel
1:20.00
NS
0
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MCF
Kuriger, Cheryl
1:03.19
5/2
1:02.13
1
11
PCY
Martin, Jeanie
1:03.63
5/9
1:07.07
2
9
LTDUB
Webster, Chris
1:14.89
3/7
1:13.37
3
8
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NAM
Wilhelm, John
1:02.00
5/3
58.73
1
11
MCF
Koelling, Kurt
57.70
6/8
59.00
2
9
O*H*
Lear, Donald
1:01.00
5/7
1:00.36
3
8
PCY
Betz, Steven
1:00.58
5/6
1:00.83
4
7
OHSP
Kristofic, Eric
1:13.25
3/4
1:14.29
5
6
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
DAS
Smith, Jeanne
1:48.30
2/9
1:56.33
1
11
O*H*
Ventura, Lucy
2:00.00
1/5
2:00.23
2
9
PCY
Hamann, Susan
1:20.00
2/5
NS
0
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
COAS
Eltringham, Syd
1:16.00
3/8
1:16.25
1
11
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
COAS
Ritter, Susan
1:06.00
4/5
1:08.08
1
11
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
COAS
Ritter, James
54.84
7/1
57.22
1
11
OHSP
Ellis, Rob
1:20.00
3/10
1:19.44
3
8
UC17
Coons, James
NT
1/6
1:23.16
4
7
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PCY
Adamson, Chris
1:23.00
2/6
NS
0
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
O*H*
Douglass, Nick
1:18.49
3/2
1:20.17
1
11
OHSP
Neufeld, Elliot
1:30.80
2/7
1:43.23
2
9
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
O*H*
Paris, Susan
1:41.95
2/8
1:44.61
1
11
Age Group 85-89 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
O*H*
Easton, Luise
1:48.61
2/1
NS
0
Age Group 85-89 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
O*H*
Hall, Sid
1:54.00
2/10
1:50.62
1
11
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home