Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
CVMM 9th Annual 2024 Matt Biondi SCY Masters Meet (Pentathlon Format) ( Sun, Mar 17, 2024 )
Event Results
Event 5: Mixed 100 Y IM
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
PCM
Cho, Allison
1:20.00
9/1
1:09.41
1
BWAQ
Ralstin, Grace
1:13.36
11/5
1:12.05
2
BWAQ
Ralstin, Madeline
1:13.36
11/3
1:12.36
3
SMSC
Allen, Jamilynn
1:30.00
5/2
1:21.65
4
CVMM
Ramin, Melika
1:33.39
5/8
1:33.58
5
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
UC33
Honng, Brian
53.50
19/4
53.81
1
CVMM
Hurtubise, Marcel
57.23
19/6
56.61
2
CVMM
Graczyk, Sawyer
1:05.56
16/6
1:06.89
3
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
SMSC
Hendrick, Kristina
1:12.00
12/4
1:07.23
1
ROSE
Basil, Kiki
1:20.00
9/8
1:11.30
2
ROSE
Lee, Phoebe
1:13.03
12/7
1:14.65
3
CVMM
Poelman, Rachel
1:15.00
11/8
1:16.52
4
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
MVN
Gillilan, Loren
1:00.00
18/5
52.76
1
WH2O
Bondarenko, Nikita
57.78
19/2
53.92
2
GRA
Cabral, Felipe
1:04.35
17/1
1:01.28
3
LVBN
Hayes, Tyler
1:00.26
18/6
1:03.09
4
ROSE
AmiryinClipps, Jamaal
1:00.99
18/2
1:03.44
5
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
CCAM
Vega, Paula
1:08.05
15/1
1:08.33
1
CVMM
English, Alison
1:10.00
14/8
1:11.66
2
ROSE
Kim, Dain
1:20.00
8/3
1:15.80
3
GRA
Neal, Alexandra
1:29.95
6/7
1:31.82
4
LBG
Ballister, Sarah
1:45.00
4/8
1:36.08
5
SMSC
Jones, Cara
2:10.00
2/7
1:58.34
6
SMSC
Ben-Aderet, Shantal
4:00.00
1/3
2:36.63
7
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
ROSE
Porrazzo, Ralph
54.99
19/5
53.49
1
CCAM
Gamble, Grant
59.80
18/4
1:01.30
2
SDSM
Agudelo, Jorge
1:00.00
18/3
1:01.59
3
GRA
Soso, Carter
1:11.11
13/2
1:04.68
4
UC33
Green, Zachary
1:07.00
15/5
1:04.99
5
GRA
Neal, Daniel
1:10.63
13/5
1:10.63
6
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
ROSE
Kisacik, Seda
1:17.00
10/7
1:12.40
1
PCM
Burton, Christy
1:13.20
11/4
1:12.52
2
GRA
Jenkins, Erica
1:15.78
10/3
1:16.04
3
SMSC
Chaney, Sara
1:13.53
11/6
1:17.11
4
SMSC
Cullors, Stefanie
1:23.50
7/5
1:18.00
5
VCM
Hall, Mikayla
1:30.00
5/6
1:19.59
6
OJAI
Wickholm, Bethany
1:25.00
7/6
1:19.84
7
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
LVBN
Tredennick, Thomas
59.46
19/8
1:00.67
1
CVMM
Reisfield, Alexander
58.21
19/7
1:04.65
2
ROSE
Dimotakis, Manolis
1:09.00
14/5
1:08.26
3
WH2O
Escobar, Antonio
1:11.00
13/3
1:13.70
4
UC33
Seminario, Jean Pierre
1:20.00
8/5
1:18.26
5
SMSC
Jones, Shawn
2:00.00
3/1
1:21.47
6
SMSC
Chaney, Jeff
1:08.00
15/7
DQ
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
OREG
Higlett, Lex
1:06.29
15/4
1:06.69
1
NASH
Whitney, Ashley
1:15.00
10/4
1:07.75
2
SLOSM
Scott, Christine
1:11.00
13/6
1:09.59
3
CVMM
Prezzano, Calley
1:09.72
14/6
1:11.59
4
DAM
Nehrebecki, Helene
1:10.09
13/4
1:12.43
5
SPP
Barber, Nicole
1:10.00
14/2
1:12.77
6
CVMM
Mescher-Cox, Megan
2:00.00
3/7
1:18.90
7
VCM
Riley, Kylie
1:17.70
10/1
1:20.37
8
UC33
Seminario, Mindy
1:30.00
5/7
1:22.68
9
ROSE
Yazzie, Tiffany
1:30.00
5/4
1:23.84
10
CVMM
Pryor, Vanessa
1:37.00
4/3
1:28.50
11
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
LBG
Fletcher, Stanley
1:15.00
10/5
1:06.18
1
VCM
Acker, Christopher
1:15.00
11/2
1:07.23
2
CVMM
Ybarra, Dominicke
1:15.00
11/7
1:09.42
3
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
CVMM
Finotti-Sheppard, Jennifer
1:07.69
15/6
1:06.31
1
NOVA
Kramer, Stephanie
1:12.60
12/5
1:14.69
2
PCM
Duque, Tiffany
1:19.00
9/2
1:17.95
3
ROSE
Duncan, Fiona
1:59.00
3/2
1:34.43
4
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
CVMM
Denny, Michael
1:04.50
16/4
1:02.68
1
SMSC
Gargas, Brian
1:08.00
15/2
1:02.74
2
CVMM
Buschmann, Darin
1:03.58
17/5
1:03.67
3
NOVA
Sheela, Brock
1:04.93
16/5
1:05.40
4
PCM
Duque, Max
1:19.00
9/6
1:14.41
5
DSS35
Jones, Simon
2:00.10
2/6
1:55.09
6
CVMM
Melekhov, Alex
1:10.00
14/7
NS
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NOVA
Schaetz, Trina
1:06.00
16/8
1:08.49
1
SFTL
Dussliere, Julie
1:13.00
12/6
1:14.41
2
CVMM
Crosby, Dawn
1:23.50
7/4
1:24.77
3
PCM
Schulman, Jessica
1:25.00
7/7
1:26.25
4
PCM
Morgenstern, Angie
1:39.00
4/6
1:36.51
5
LBG
Carlin, Elizabeth
1:45.22
3/3
1:51.70
6
NASH
Berry, Marie
2:00.00
3/8
DQ
GRA
Frias, Teresa
1:40.00
4/7
NS
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
NOVA
West, Steve
56.00
19/3
56.33
1
MVN
Sumner, David
59.00
19/1
58.31
2
ROSE
Scott, Ronald
1:01.32
18/7
1:00.55
3
CVMM
Ball, Stephen
1:13.00
12/2
1:04.29
4
ROSE
Lee, Ryan
1:03.92
17/6
1:04.90
5
GRA
Reason, Matt
1:08.94
14/4
1:08.06
6
VCM
Herrell, Tom
1:12.00
13/1
1:08.47
7
CVMM
Henry, Christopher
1:04.00
17/2
1:10.87
8
UC33
Berke, Chris
1:30.00
6/8
1:14.14
9
UC33
Jimenez, Walter
1:18.00
9/4
1:14.90
10
GRA
Lucero, Michael
1:09.85
NS
NS
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
CVMM
Konopka, Beata
1:20.90
8/2
1:20.72
1
CVMM
Nishi, Krish
1:40.00
4/2
1:26.08
2
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
GRA
Magee, Mark
1:04.38
17/8
1:02.86
1
SDSM
Strate, Brian
1:02.81
18/8
1:03.31
2
CVMM
Trainor, Clark
1:10.00
14/1
1:04.91
3
SDSM
Jones, Kenton
1:07.50
15/3
1:04.99
4
ROSE
Kung, Anthony
1:08.07
15/8
1:08.26
5
ROSE
Borton, Dan
1:09.50
14/3
1:10.74
6
UC33
McAniff, Peter
1:20.00
8/4
1:11.31
7
PCM
Lee, Kyu
1:03.00
17/4
1:13.36
8
PCM
Anderle, Scott
1:16.50
10/2
1:16.67
9
ROSE
Hilger, Eric
1:30.00
5/3
1:17.80
10
GRA
Kreger, Jeffrey
1:19.00
9/3
1:22.44
11
SCAQ
Chang, Mike
1:26.80
6/4
1:24.80
12
ROSE
Baldocchi, Bob
1:05.25
16/3
NS
LBG
Sheahan, Thomas
1:13.16
12/8
NS
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
CVMM
Calhoun, Maria
1:45.00
3/5
1:25.29
1
BVM
Reich, Tamara
1:27.76
6/6
1:31.31
2
CVMM
Calderón, Teresita
1:52.00
3/6
1:31.98
3
CVMM
Cleavenger, Becky
1:12.00
13/8
NS
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
CVMM
Smith, Don
1:05.60
16/2
1:02.15
1
VCM
Lum, Bryant
1:01.83
18/1
1:02.98
2
CLMS
Gonzalez, Oscar
1:04.00
17/7
1:03.68
3
CLMS
Wisdom, Jim
1:06.00
16/7
1:16.03
4
CVMM
Matthews, Mike
1:18.00
9/5
1:17.25
5
VCM
Gonzalez Hibner, Roger
1:22.00
8/1
1:20.66
6
CVMM
MacNaughton, Andrew
1:20.00
9/7
1:21.51
7
MVN
Flores, Vincent
1:40.00
4/1
1:31.48
8
WH2O
Gustavson, Jeffrey
1:34.19
4/4
1:33.01
9
RD
Kierman, Michael
NT
1/2
1:38.24
10
MVN
Barker, Douglas
1:40.00
NS
NS
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
RIPT
Hibben, Veronica
1:17.93
10/8
1:15.76
1
CVMM
Cox, Helen
1:20.37
8/6
1:20.31
2
OCCM
Soso, Catherine
1:30.00
5/5
1:22.75
3
CVMM
Marshall, Shelly
1:25.00
7/2
NS
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
UCLA
Morales, Tito
1:03.65
17/3
1:03.36
1
CCAM
Kajiwara, Doug
1:06.00
16/1
1:06.08
2
VCM
Blatt, Michael
1:12.86
12/3
1:12.57
3
CLMS
Sidenberg, Phil
1:15.00
11/1
1:12.80
4
CVMM
Lubow, Owen
1:13.07
12/1
1:13.78
5
CVMM
Scoggins, Richard
1:16.00
10/6
1:14.34
6
CVMM
Marshall, Bill
1:26.00
7/8
1:19.29
7
ROSE
Rice, Terence
1:28.12
6/2
1:19.63
8
CVMM
Robinson, Keith
1:27.15
6/5
1:22.36
9
ROSE
Campbell, Frank
1:22.00
8/7
1:22.91
10
SBM
Johannsen, David
1:22.00
8/8
1:23.74
11
BVM
Armstrong, Dan
1:23.68
7/3
1:24.22
12
LBG
Onisko, Kim
1:25.00
7/1
1:31.36
13
VCM
VandenBerg, David
1:27.61
6/3
1:32.80
14
LBG
Parnes, Bart
2:00.00
2/5
1:54.25
15
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
WH2O
Ciraulo, Christie
1:29.99
6/1
1:23.56
1
GRA
Scherwat Ducourneau, Wendy
2:00.00
2/3
1:57.15
2
LBG
Garber, Kim
2:02.78
2/2
2:00.88
3
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
OJAI
Rasch, David
1:11.58
13/7
1:11.53
1
CVMM
Edwards, Clive
1:30.17
5/1
1:21.79
2
SMSC
Williamson, William
1:35.00
4/5
1:23.46
3
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
LBG
Cole, Anita
3:40.75
NS
NS
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
VCM
Owens, Robert
3:32.00
1/4
1:43.11
1
SDA
Warder, Michael
1:45.00
3/4
1:44.19
2
UC33
Freeman, Frank
2:00.00
2/4
1:50.38
3
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home