SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

NCCS Invitational

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Medley Relay
1 Women 200 Medley Relay
2 Men 200 Medley Relay
2 Men 200 Medley Relay
3 Women 200 Free
3 Women 200 Free
4 Men 200 Free
4 Men 200 Free
5 Women 100 IM
5 Women 100 IM
6 Men 100 IM
6 Men 100 IM
7 Women 100 Back
7 Women 100 Back
8 Men 100 Back
8 Men 100 Back
9 Women 50 Free
9 Women 50 Free
10 Men 50 Free
10 Men 50 Free
11 Women 100 Fly
11 Women 100 Fly
12 Men 100 Fly
12 Men 100 Fly
13 Women 50 Breast
13 Women 50 Breast
14 Men 50 Breast
14 Men 50 Breast
15 Women 400 Free Relay
15 Women 400 Free Relay
16 Men 400 Free Relay
16 Men 400 Free Relay
17 Women 500 Free
17 Women 500 Free
18 Men 500 Free
18 Men 500 Free
19 Women 100 Breast
19 Women 100 Breast
20 Men 100 Breast
20 Men 100 Breast
21 Women 50 Fly
21 Women 50 Fly
22 Men 50 Fly
22 Men 50 Fly
23 Women 100 Free
23 Women 100 Free
24 Men 100 Free
24 Men 100 Free
25 Women 50 Back
25 Women 50 Back
26 Men 50 Back
26 Men 50 Back
27 Women 200 IM
27 Women 200 IM
28 Men 200 IM
28 Men 200 IM
29 Co-ed 200 Free Relay
29 Co-ed 200 Free Relay
30 Women 200 Back
30 Women 200 Back
32 Women 200 Breast
32 Women 200 Breast
33 Men 200 Breast
33 Men 200 Breast
35 Men 200 Fly
35 Men 200 Fly

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Medley Relay
    Heat 1 of 2 Event 1 Women 200 Medley
        2 UVM C UVM NT 2:24.77
        3 DART A DART 2:14.06 2:11.48
        4 UVM B UVM NT 2:17.25
    Heat 2 of 2 Event 1 Women 200 Medley
        1 UCONN C UCONN 2:06.00 NT
        2 NUSC B NUSC 2:03.47 2:05.07
        3 NUSC A NUSC 1:58.23 2:00.94
        4 UCONN A UCONN 1:59.49 1:58.96
        5 UCONN B UCONN 2:04.00 2:05.06
        6 UVM A UVM 2:10.12 1:45.08
Event 1 Women 200 Medley Relay
    Heat 1 of 2 Event 1 Women 200 Medley
        2 UVM C UVM NT 2:24.77
        3 DART A DART 2:14.06 2:11.48
        4 UVM B UVM NT 2:17.25
    Heat 2 of 2 Event 1 Women 200 Medley
        1 UCONN C UCONN 2:06.00 NT
        2 NUSC B NUSC 2:03.47 2:05.07
        3 NUSC A NUSC 1:58.23 2:00.94
        4 UCONN A UCONN 1:59.49 1:58.96
        5 UCONN B UCONN 2:04.00 2:05.06
        6 UVM A UVM 2:10.12 1:45.08
Event 2 Men 200 Medley Relay
        1 UCONN C UCONN 1:52.00 NT
        2 UVM A UVM 1:47.87 1:54.15
        3 NUSC A NUSC 1:43.29 1:45.84
        4 UCONN A UCONN 1:45.63 1:44.40
        5 UCONN B UCONN 1:50.00 1:48.14
        6 DART A DART 1:59.59 1:52.72
Event 2 Men 200 Medley Relay
        1 UCONN C UCONN 1:52.00 NT
        2 UVM A UVM 1:47.87 1:54.15
        3 NUSC A NUSC 1:43.29 1:45.84
        4 UCONN A UCONN 1:45.63 1:44.40
        5 UCONN B UCONN 1:50.00 1:48.14
        6 DART A DART 1:59.59 1:52.72
Event 3 Women 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 3 Women 200 Free
        2 Serena DiLiberti NUSC NT 2:21.38
        3 Hannah Andrews NUSC NT 2:09.63
        4 Johanna Burgason MAIN NT 2:18.41
    Heat 2 of 3 Event 3 Women 200 Free
        2 Talia Hart UVM 2:21.02 2:27.20
        3 Nicolle Anderson UCONN 2:20.00 2:20.94
        4 Jackie Foley UVM 2:20.45 2:17.28
        5 Emma Hoyt UVM NT 2:24.85
    Heat 3 of 3 Event 3 Women 200 Free
        1 Melinda Wei UCONN 2:10.00 2:11.07
        2 Allison Noble NUSC 2:08.65 2:06.27
        4 Samantha Pinkes NUSC 2:00.58 2:10.20
        5 Madeline Wolf NUSC 2:08.98 NT
        6 Natalie Paliulis UCONN 2:17.00 2:21.39
Event 3 Women 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 3 Women 200 Free
        2 Serena DiLiberti NUSC NT 2:21.38
        3 Hannah Andrews NUSC NT 2:09.63
        4 Johanna Burgason MAIN NT 2:18.41
    Heat 2 of 3 Event 3 Women 200 Free
        2 Talia Hart UVM 2:21.02 2:27.20
        3 Nicolle Anderson UCONN 2:20.00 2:20.94
        4 Jackie Foley UVM 2:20.45 2:17.28
        5 Emma Hoyt UVM NT 2:24.85
    Heat 3 of 3 Event 3 Women 200 Free
        1 Melinda Wei UCONN 2:10.00 2:11.07
        2 Allison Noble NUSC 2:08.65 2:06.27
        4 Samantha Pinkes NUSC 2:00.58 2:10.20
        5 Madeline Wolf NUSC 2:08.98 NT
        6 Natalie Paliulis UCONN 2:17.00 2:21.39
Event 4 Men 200 Free
    Heat 1 of 2 Event 4 Men 200 Free
        1 Daniel McGann NUSC NT NT
        2 Sam Lichy NUSC NT NT
        3 Che Esch DART 2:07.31 NT
        4 Cameron Wright DART 2:18.28 NT
        5 Charles Haviland NUSC NT NT
    Heat 2 of 2 Event 4 Men 200 Free
        1 Daniel Bobylov UCONN 2:03.00 1:59.91
        2 Samuel Kokomoor UCONN 1:56.00 1:59.38
        3 Colin Bushweller UVM 1:47.50 1:51.75
        4 Yin Wai Li NUSC 1:54.73 1:56.97
        5 Brendan Stewart UCONN 1:59.00 2:07.41
        6 Andrew Cantito UCONN 2:05.00 2:05.23
Event 4 Men 200 Free
    Heat 1 of 2 Event 4 Men 200 Free
        1 Daniel McGann NUSC NT NT
        2 Sam Lichy NUSC NT NT
        3 Che Esch DART 2:07.31 NT
        4 Cameron Wright DART 2:18.28 NT
        5 Charles Haviland NUSC NT NT
    Heat 2 of 2 Event 4 Men 200 Free
        1 Daniel Bobylov UCONN 2:03.00 1:59.91
        2 Samuel Kokomoor UCONN 1:56.00 1:59.38
        3 Colin Bushweller UVM 1:47.50 1:51.75
        4 Yin Wai Li NUSC 1:54.73 1:56.97
        5 Brendan Stewart UCONN 1:59.00 2:07.41
        6 Andrew Cantito UCONN 2:05.00 2:05.23
Event 5 Women 100 IM
    Heat 1 of 3 Event 5 Women 100 IM
        2 Shannon Linsey NUSC NT 1:07.47
        3 Johanna Burgason MAIN NT 1:14.17
        4 Kara Gilbert NUSC NT 1:09.10
    Heat 2 of 3 Event 5 Women 100 IM
        2 Sarah Miller DART 1:13.64 NT
        3 Ilayda Alkislar NUSC 1:11.48 NT
        4 Katherine Daily UCONN 1:12.00 NT
        5 Thuy Vy Nguyen DART 1:18.88 NT
    Heat 3 of 3 Event 5 Women 100 IM
        2 Danielle Fontaine UCONN 1:09.00 1:08.07
        3 Gwendolyn Strickland UCONN 1:06.00 1:06.43
        4 Allie Romanowski UCONN 1:08.00 1:06.73
        5 Jessica Tjong UVM 1:09.88 1:11.82
        6 Gabriela Monasterio NUSC 1:11.00 1:11.14
Event 5 Women 100 IM
    Heat 1 of 3 Event 5 Women 100 IM
        2 Shannon Linsey NUSC NT 1:07.47
        3 Johanna Burgason MAIN NT 1:14.17
        4 Kara Gilbert NUSC NT 1:09.10
    Heat 2 of 3 Event 5 Women 100 IM
        2 Sarah Miller DART 1:13.64 NT
        3 Ilayda Alkislar NUSC 1:11.48 NT
        4 Katherine Daily UCONN 1:12.00 NT
        5 Thuy Vy Nguyen DART 1:18.88 NT
    Heat 3 of 3 Event 5 Women 100 IM
        2 Danielle Fontaine UCONN 1:09.00 1:08.07
        3 Gwendolyn Strickland UCONN 1:06.00 1:06.43
        4 Allie Romanowski UCONN 1:08.00 1:06.73
        5 Jessica Tjong UVM 1:09.88 1:11.82
        6 Gabriela Monasterio NUSC 1:11.00 1:11.14
Event 6 Men 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 6 Men 100 IM
        1 Matt Webber MAIN NT 1:11.00
        2 Colin Stewart UCONN 1:10.00 1:05.83
        3 Yue Yang UCONN 1:05.00 1:06.08
        4 Zachariah Tzepos UCONN 1:10.00 1:06.13
        5 Brandon Salimi UVM NT 1:08.83
        6 Andrew Schmitt NUSC NT 59.20
    Heat 2 of 2 Event 6 Men 100 IM
        1 Cole Rosenhein UCONN 1:04.00 1:03.34
        2 Harry Bertera UVM 1:02.99 1:01.21
        3 Anthony Petrozza UCONN 1:00.00 59.58
        4 Corbinian Wanner UCONN 1:01.00 1:01.31
        5 Michael Tashjian UCONN 1:03.00 1:04.11
        6 Evan Opsahl UCONN 1:04.00 1:05.89
Event 6 Men 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 6 Men 100 IM
        1 Matt Webber MAIN NT 1:11.00
        2 Colin Stewart UCONN 1:10.00 1:05.83
        3 Yue Yang UCONN 1:05.00 1:06.08
        4 Zachariah Tzepos UCONN 1:10.00 1:06.13
        5 Brandon Salimi UVM NT 1:08.83
        6 Andrew Schmitt NUSC NT 59.20
    Heat 2 of 2 Event 6 Men 100 IM
        1 Cole Rosenhein UCONN 1:04.00 1:03.34
        2 Harry Bertera UVM 1:02.99 1:01.21
        3 Anthony Petrozza UCONN 1:00.00 59.58
        4 Corbinian Wanner UCONN 1:01.00 1:01.31
        5 Michael Tashjian UCONN 1:03.00 1:04.11
        6 Evan Opsahl UCONN 1:04.00 1:05.89
Event 7 Women 100 Back
    Heat 1 of 3 Event 7 Women 100 Back
        2 Avery Lentini UVM NT 1:13.36
        3 Johanna Burgason MAIN NT 1:12.36
        4 Kate Vesely UVM NT 1:24.40
    Heat 2 of 3 Event 7 Women 100 Back
        2 Rachel Martin DART 1:16.08 1:16.00
        3 Marya Smith UVM 1:10.02 1:14.09
        4 Jessica Tjong UVM 1:12.16 1:12.21
        5 Melissa Shea UVM 1:16.57 1:23.07
    Heat 3 of 3 Event 7 Women 100 Back
        1 Angelica Loma UCONN 1:08.00 1:32.39
        2 Allison Noble NUSC 1:04.16 1:06.74
        3 Alexis Alvarez UCONN 1:03.00 1:09.42
        4 Caroline Miller NUSC 1:04.00 1:07.78
        5 Avery Carroll UCONN 1:07.00 1:08.11
        6 Morgan Lenney NUSC 1:08.94 1:10.11
Event 7 Women 100 Back
    Heat 1 of 3 Event 7 Women 100 Back
        2 Avery Lentini UVM NT 1:13.36
        3 Johanna Burgason MAIN NT 1:12.36
        4 Kate Vesely UVM NT 1:24.40
    Heat 2 of 3 Event 7 Women 100 Back
        2 Rachel Martin DART 1:16.08 1:16.00
        3 Marya Smith UVM 1:10.02 1:14.09
        4 Jessica Tjong UVM 1:12.16 1:12.21
        5 Melissa Shea UVM 1:16.57 1:23.07
    Heat 3 of 3 Event 7 Women 100 Back
        1 Angelica Loma UCONN 1:08.00 1:32.39
        2 Allison Noble NUSC 1:04.16 1:06.74
        3 Alexis Alvarez UCONN 1:03.00 1:09.42
        4 Caroline Miller NUSC 1:04.00 1:07.78
        5 Avery Carroll UCONN 1:07.00 1:08.11
        6 Morgan Lenney NUSC 1:08.94 1:10.11
Event 8 Men 100 Back
    Heat 1 of 2 Event 8 Men 100 Back
        2 Nicholas Small MAIN NT 1:15.29
        3 Jacob Cruger DART 1:02.30 1:04.74
        4 Berk Tural NUSC NT NT
    Heat 2 of 2 Event 8 Men 100 Back
        2 Henry Mack NUSC 59.96 1:02.85
        3 Gregory McCord NUSC 56.94 56.40
        4 Kevin Hancock UVM 57.59 56.16
        5 Noah Scott UCONN 1:00.00 59.18
Event 8 Men 100 Back
    Heat 1 of 2 Event 8 Men 100 Back
        2 Nicholas Small MAIN NT 1:15.29
        3 Jacob Cruger DART 1:02.30 1:04.74
        4 Berk Tural NUSC NT NT
    Heat 2 of 2 Event 8 Men 100 Back
        2 Henry Mack NUSC 59.96 1:02.85
        3 Gregory McCord NUSC 56.94 56.40
        4 Kevin Hancock UVM 57.59 56.16
        5 Noah Scott UCONN 1:00.00 59.18
Event 9 Women 50 Free
    Heat 1 of 4 Event 9 Women 50 Free
        1 Hannah Andrews NUSC NT 27.77
        2 Elizabeth Angotti NUSC NT 33.54
        3 Judy Li DART 36.00 30.01
        4 Kate Vesely UVM NT 32.58
        5 Melissa Shea UVM NT 36.69
        6 Avery Lentini UVM NT 32.02
    Heat 2 of 4 Event 9 Women 50 Free
        1 Jackie Foley UVM 30.12 0.00
        2 Campbell Field DART 29.86 29.61
        3 Brooke Parmalee UCONN 29.00 29.10
        4 Hannah Boyce NUSC 29.67 28.64
        5 Emma Hoyt UVM 30.01 29.61
        6 Sofia Isaza UVM 34.09 32.19
    Heat 3 of 4 Event 9 Women 50 Free
        1 Nicolle Anderson UCONN 28.00 29.98
        2 Lauren Roper UCONN 28.00 27.59
        3 Kate Ahern UVM 27.47 27.77
        4 Ana Leopold NUSC 27.64 28.44
        5 Maxime Braun UCONN 28.00 28.53
        6 Lauren Lepeak UVM 28.27 30.68
    Heat 4 of 4 Event 9 Women 50 Free
        2 Olivia Grossman UCONN 27.00 27.72
        3 Samantha Pinkes NUSC 25.59 27.43
        4 Caroline Miller NUSC 26.40 28.39
        5 Erin Supko UCONN 27.00 27.76
        6 Kara Gilbert NUSC 27.02 27.33
Event 9 Women 50 Free
    Heat 1 of 4 Event 9 Women 50 Free
        1 Hannah Andrews NUSC NT 27.77
        2 Elizabeth Angotti NUSC NT 33.54
        3 Judy Li DART 36.00 30.01
        4 Kate Vesely UVM NT 32.58
        5 Melissa Shea UVM NT 36.69
        6 Avery Lentini UVM NT 32.02
    Heat 2 of 4 Event 9 Women 50 Free
        1 Jackie Foley UVM 30.12 0.00
        2 Campbell Field DART 29.86 29.61
        3 Brooke Parmalee UCONN 29.00 29.10
        4 Hannah Boyce NUSC 29.67 28.64
        5 Emma Hoyt UVM 30.01 29.61
        6 Sofia Isaza UVM 34.09 32.19
    Heat 3 of 4 Event 9 Women 50 Free
        1 Nicolle Anderson UCONN 28.00 29.98
        2 Lauren Roper UCONN 28.00 27.59
        3 Kate Ahern UVM 27.47 27.77
        4 Ana Leopold NUSC 27.64 28.44
        5 Maxime Braun UCONN 28.00 28.53
        6 Lauren Lepeak UVM 28.27 30.68
    Heat 4 of 4 Event 9 Women 50 Free
        2 Olivia Grossman UCONN 27.00 27.72
        3 Samantha Pinkes NUSC 25.59 27.43
        4 Caroline Miller NUSC 26.40 28.39
        5 Erin Supko UCONN 27.00 27.76
        6 Kara Gilbert NUSC 27.02 27.33
Event 10 Men 50 Free
    Heat 1 of 5 Event 10 Men 50 Free
        2 Chris Krag UVM NT 24.67
        3 Matt Pan NUSC NT 24.27
        4 Quinn Severs MAIN NT 24.10
    Heat 2 of 5 Event 10 Men 50 Free
        1 Berk Tural NUSC NT NT
        2 Henry Mack NUSC NT 25.05
        3 Rob Nikolai DART 26.66 26.22
        4 Silas Mullin UVM 27.59 28.26
        5 Chris Morse UVM NT 25.60
    Heat 3 of 5 Event 10 Men 50 Free
        1 Nicholas Canino UCONN 26.00 26.00
        2 Daniel Bobylov UCONN 25.00 25.15
        3 Daniel McGann NUSC 24.19 24.45
        4 Yue Yang UCONN 25.00 28.85
        5 Andrew Wolf UCONN 25.00 26.11
        6 Matt Bough DART 26.08 25.42
    Heat 4 of 5 Event 10 Men 50 Free
        1 Brendan Stewart UCONN 24.00 25.06
        2 Jonathan Frank UCONN 24.00 23.27
        3 Richard Traub UCONN 24.00 24.93
        4 Ryan Nguyen UCONN 24.00 24.64
        5 Benjamin Molinari UCONN 24.00 26.31
        6 Aidan Walsh UCONN 24.00 24.52
    Heat 5 of 5 Event 10 Men 50 Free
        1 Kevin Coghlan NUSC 23.46 25.21
        2 Brian Stevens UCONN 23.00 24.09
        3 Henry Gridley NUSC 22.32 23.99
        4 Anthony Petrozza UCONN 23.00 23.66
        5 Jacob Cruger DART 23.46 24.07
        6 Kevin Gell NUSC 23.95 23.66
Event 10 Men 50 Free
    Heat 1 of 5 Event 10 Men 50 Free
        2 Chris Krag UVM NT 24.67
        3 Matt Pan NUSC NT 24.27
        4 Quinn Severs MAIN NT 24.10
    Heat 2 of 5 Event 10 Men 50 Free
        1 Berk Tural NUSC NT NT
        2 Henry Mack NUSC NT 25.05
        3 Rob Nikolai DART 26.66 26.22
        4 Silas Mullin UVM 27.59 28.26
        5 Chris Morse UVM NT 25.60
    Heat 3 of 5 Event 10 Men 50 Free
        1 Nicholas Canino UCONN 26.00 26.00
        2 Daniel Bobylov UCONN 25.00 25.15
        3 Daniel McGann NUSC 24.19 24.45
        4 Yue Yang UCONN 25.00 28.85
        5 Andrew Wolf UCONN 25.00 26.11
        6 Matt Bough DART 26.08 25.42
    Heat 4 of 5 Event 10 Men 50 Free
        1 Brendan Stewart UCONN 24.00 25.06
        2 Jonathan Frank UCONN 24.00 23.27
        3 Richard Traub UCONN 24.00 24.93
        4 Ryan Nguyen UCONN 24.00 24.64
        5 Benjamin Molinari UCONN 24.00 26.31
        6 Aidan Walsh UCONN 24.00 24.52
    Heat 5 of 5 Event 10 Men 50 Free
        1 Kevin Coghlan NUSC 23.46 25.21
        2 Brian Stevens UCONN 23.00 24.09
        3 Henry Gridley NUSC 22.32 23.99
        4 Anthony Petrozza UCONN 23.00 23.66
        5 Jacob Cruger DART 23.46 24.07
        6 Kevin Gell NUSC 23.95 23.66
Event 11 Women 100 Fly
        2 Angelica Loma UCONN 1:11.00 1:11.59
        3 Megan Foley NUSC 1:03.11 NT
        4 Melinda Wei UCONN 1:09.00 1:09.43
Event 11 Women 100 Fly
        2 Angelica Loma UCONN 1:11.00 1:11.59
        3 Megan Foley NUSC 1:03.11 NT
        4 Melinda Wei UCONN 1:09.00 1:09.43
Event 12 Men 100 Fly
        1 Harry Bertera UVM 1:12.14 59.74
        2 Yin Wai Li NUSC 56.00 57.46
        3 WenQin Chen NUSC 52.72 NT
        4 Colin Bushweller UVM 53.42 54.99
        5 Michael Tashjian UCONN 59.00 NT
        6 Yuhan Cheng NUSC NT 1:05.32
Event 12 Men 100 Fly
        1 Harry Bertera UVM 1:12.14 59.74
        2 Yin Wai Li NUSC 56.00 57.46
        3 WenQin Chen NUSC 52.72 NT
        4 Colin Bushweller UVM 53.42 54.99
        5 Michael Tashjian UCONN 59.00 NT
        6 Yuhan Cheng NUSC NT 1:05.32
Event 13 Women 50 Breast
    Heat 1 of 3 Event 13 Women 50 Breast
        1 Julia Burke UVM NT 38.30
        2 Isabella Miller UVM NT 41.76
        3 Talia Hart UVM 39.72 40.16
        4 Judy Li DART 42.00 40.48
        5 Brooke Ekborg UVM NT 45.21
        6 Grace Romania UVM NT 38.44
    Heat 2 of 3 Event 13 Women 50 Breast
        1 Brooke Parmalee UCONN 39.00 41.88
        2 Olivia Grossman UCONN 37.00 37.57
        3 Kate Ahern UVM 36.15 38.11
        4 Katherine Daily UCONN 37.00 37.56
        5 Sarah Miller DART 37.63 NT
        6 Natalie Paliulis UCONN 39.00 40.59
    Heat 3 of 3 Event 13 Women 50 Breast
        1 Maxime Braun UCONN 35.00 35.82
        2 Ilayda Alkislar NUSC 34.62 36.03
        4 Ava Asai-Sarris NUSC 33.03 35.07
        5 Allison Bloom NUSC 34.73 36.29
        6 Thuy Vy Nguyen DART 35.73 34.66
Event 13 Women 50 Breast
    Heat 1 of 3 Event 13 Women 50 Breast
        1 Julia Burke UVM NT 38.30
        2 Isabella Miller UVM NT 41.76
        3 Talia Hart UVM 39.72 40.16
        4 Judy Li DART 42.00 40.48
        5 Brooke Ekborg UVM NT 45.21
        6 Grace Romania UVM NT 38.44
    Heat 2 of 3 Event 13 Women 50 Breast
        1 Brooke Parmalee UCONN 39.00 41.88
        2 Olivia Grossman UCONN 37.00 37.57
        3 Kate Ahern UVM 36.15 38.11
        4 Katherine Daily UCONN 37.00 37.56
        5 Sarah Miller DART 37.63 NT
        6 Natalie Paliulis UCONN 39.00 40.59
    Heat 3 of 3 Event 13 Women 50 Breast
        1 Maxime Braun UCONN 35.00 35.82
        2 Ilayda Alkislar NUSC 34.62 36.03
        4 Ava Asai-Sarris NUSC 33.03 35.07
        5 Allison Bloom NUSC 34.73 36.29
        6 Thuy Vy Nguyen DART 35.73 34.66
Event 14 Men 50 Breast
    Heat 1 of 3 Event 14 Men 50 Breast
        2 Andrew Schmitt NUSC NT 29.53
        3 Brandon Salimi UVM NT 36.22
    Heat 2 of 3 Event 14 Men 50 Breast
        1 Quinn Severs MAIN NT 30.72
        2 Cameron Wright DART 35.13 33.52
        3 Cole Rosenhein UCONN 32.00 30.50
        4 Richard Traub UCONN 33.00 34.84
        5 Matt Webber MAIN NT 32.60
    Heat 3 of 3 Event 14 Men 50 Breast
        1 Colin Stewart UCONN 31.00 30.72
        2 Benjamin Molinari UCONN 30.00 33.52
        3 Jonathan Frank UCONN 28.00 30.50
        4 Brian Stevens UCONN 29.00 34.84
        5 Corbinian Wanner UCONN 30.00 32.60
        6 Andrew Wolf UCONN 32.00 NT
Event 14 Men 50 Breast
    Heat 1 of 3 Event 14 Men 50 Breast
        2 Andrew Schmitt NUSC NT 29.53
        3 Brandon Salimi UVM NT 36.22
    Heat 2 of 3 Event 14 Men 50 Breast
        1 Quinn Severs MAIN NT 30.72
        2 Cameron Wright DART 35.13 33.52
        3 Cole Rosenhein UCONN 32.00 30.50
        4 Richard Traub UCONN 33.00 34.84
        5 Matt Webber MAIN NT 32.60
    Heat 3 of 3 Event 14 Men 50 Breast
        1 Colin Stewart UCONN 31.00 30.72
        2 Benjamin Molinari UCONN 30.00 33.52
        3 Jonathan Frank UCONN 28.00 30.50
        4 Brian Stevens UCONN 29.00 34.84
        5 Corbinian Wanner UCONN 30.00 32.60
        6 Andrew Wolf UCONN 32.00 NT
Event 15 Women 400 Free Relay
        1 UVM A UVM NT 4:30.01
        2 UCONN B UCONN 4:02.00 3:32.71
        3 NUSC A NUSC 3:41.26 3:53.44
        4 UCONN A UCONN 3:55.00 3:55.60
Event 15 Women 400 Free Relay
        1 UVM A UVM NT 4:30.01
        2 UCONN B UCONN 4:02.00 3:32.71
        3 NUSC A NUSC 3:41.26 3:53.44
        4 UCONN A UCONN 3:55.00 3:55.60
Event 16 Men 400 Free Relay
        3 UCONN A UCONN 3:30.00 3:38.16
        4 UCONN B UCONN 3:35.00 3:42.03
        5 UVM A UVM NT 3:41.88
Event 16 Men 400 Free Relay
        3 UCONN A UCONN 3:30.00 3:38.16
        4 UCONN B UCONN 3:35.00 3:42.03
        5 UVM A UVM NT 3:41.88
Event 17 Women 500 Free
        1 Hannah Boyce NUSC NT 5:55.19
        2 Natalie Paliulis UCONN 6:22.00 6:17.23
        3 Kimberly Ma DART 6:10.00 5:51.83
        4 Nicolle Anderson UCONN 6:20.00 6:23.76
        5 Lauren Roper UCONN 6:30.00 6:13.16
Event 17 Women 500 Free
        1 Hannah Boyce NUSC NT 5:55.19
        2 Natalie Paliulis UCONN 6:22.00 6:17.23
        3 Kimberly Ma DART 6:10.00 5:51.83
        4 Nicolle Anderson UCONN 6:20.00 6:23.76
        5 Lauren Roper UCONN 6:30.00 6:13.16
Event 18 Men 500 Free
        1 Evan Opsahl UCONN 5:40.00 6:01.67
        2 Ryan Nguyen UCONN 5:30.00 5:37.81
        3 Samuel Kokomoor UCONN 5:24.00 5:32.38
        4 Corbinian Wanner UCONN 5:25.00 5:34.17
        5 Che Esch DART 5:36.52 5:40.57
Event 18 Men 500 Free
        1 Evan Opsahl UCONN 5:40.00 6:01.67
        2 Ryan Nguyen UCONN 5:30.00 5:37.81
        3 Samuel Kokomoor UCONN 5:24.00 5:32.38
        4 Corbinian Wanner UCONN 5:25.00 5:34.17
        5 Che Esch DART 5:36.52 5:40.57
Event 19 Women 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 19 Women 100 Breast
        2 Julia Burke UVM NT 1:24.73
        3 Katherine Daily UCONN 1:20.00 1:23.33
        4 Brooke Ekborg UVM NT 1:34.48
        5 Isabella Miller UVM NT 1:30.59
    Heat 2 of 2 Event 19 Women 100 Breast
        1 Allie Romanowski UCONN 1:17.00 1:16.38
        2 Ilayda Alkislar NUSC 1:16.25 1:21.00
        4 Ava Asai-Sarris NUSC 1:12.76 1:17.07
        5 Allison Bloom NUSC 1:16.89 1:20.09
        6 Olivia Grossman UCONN 1:20.00 1:19.25
Event 19 Women 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 19 Women 100 Breast
        2 Julia Burke UVM NT 1:24.73
        3 Katherine Daily UCONN 1:20.00 1:23.33
        4 Brooke Ekborg UVM NT 1:34.48
        5 Isabella Miller UVM NT 1:30.59
    Heat 2 of 2 Event 19 Women 100 Breast
        1 Allie Romanowski UCONN 1:17.00 1:16.38
        2 Ilayda Alkislar NUSC 1:16.25 1:21.00
        4 Ava Asai-Sarris NUSC 1:12.76 1:17.07
        5 Allison Bloom NUSC 1:16.89 1:20.09
        6 Olivia Grossman UCONN 1:20.00 1:19.25
Event 20 Men 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 20 Men 100 Breast
        2 Quinn Severs MAIN NT 1:07.32
        3 Cameron Wright DART 1:20.76 1:13.43
        4 Matt Webber MAIN NT 1:12.88
    Heat 2 of 2 Event 20 Men 100 Breast
        1 Benjamin Molinari UCONN 1:08.00 1:12.31
        2 Cole Rosenhein UCONN 1:07.00 1:07.90
        3 Jonathan Frank UCONN 1:02.00 1:04.19
        4 Kevin Coghlan NUSC 1:05.34 1:10.43
        5 Brian Stevens UCONN 1:07.00 1:09.52
        6 Gregory McCord NUSC 1:10.68 1:09.70
Event 20 Men 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 20 Men 100 Breast
        2 Quinn Severs MAIN NT 1:07.32
        3 Cameron Wright DART 1:20.76 1:13.43
        4 Matt Webber MAIN NT 1:12.88
    Heat 2 of 2 Event 20 Men 100 Breast
        1 Benjamin Molinari UCONN 1:08.00 1:12.31
        2 Cole Rosenhein UCONN 1:07.00 1:07.90
        3 Jonathan Frank UCONN 1:02.00 1:04.19
        4 Kevin Coghlan NUSC 1:05.34 1:10.43
        5 Brian Stevens UCONN 1:07.00 1:09.52
        6 Gregory McCord NUSC 1:10.68 1:09.70
Event 21 Women 50 Fly
    Heat 1 of 3 Event 21 Women 50 Fly
        1 Hannah Andrews NUSC NT 30.07
        2 Grace Romania UVM NT 34.62
        3 Maxime Braun UCONN 34.00 34.12
        4 Lauren Lepeak UVM 36.91 34.58
        5 Kate Vesely UVM NT 34.71
    Heat 2 of 3 Event 21 Women 50 Fly
        1 Erin Supko UCONN 32.00 32.27
        2 Kimberly Ma DART 31.60 30.49
        3 Gwendolyn Strickland UCONN 31.00 29.50
        4 Jackie Foley UVM 31.12 32.95
        5 Avery Carroll UCONN 32.00 31.49
        6 Morgan Lenney NUSC 32.08 31.39
    Heat 3 of 3 Event 21 Women 50 Fly
        2 Alexis Alvarez UCONN 29.00 29.33
        4 Ana Leopold NUSC 28.69 30.33
        5 Allie Romanowski UCONN 30.00 30.18
        6 Gabriela Monasterio NUSC 30.79 30.70
Event 21 Women 50 Fly
    Heat 1 of 3 Event 21 Women 50 Fly
        1 Hannah Andrews NUSC NT 30.07
        2 Grace Romania UVM NT 34.62
        3 Maxime Braun UCONN 34.00 34.12
        4 Lauren Lepeak UVM 36.91 34.58
        5 Kate Vesely UVM NT 34.71
    Heat 2 of 3 Event 21 Women 50 Fly
        1 Erin Supko UCONN 32.00 32.27
        2 Kimberly Ma DART 31.60 30.49
        3 Gwendolyn Strickland UCONN 31.00 29.50
        4 Jackie Foley UVM 31.12 32.95
        5 Avery Carroll UCONN 32.00 31.49
        6 Morgan Lenney NUSC 32.08 31.39
    Heat 3 of 3 Event 21 Women 50 Fly
        2 Alexis Alvarez UCONN 29.00 29.33
        4 Ana Leopold NUSC 28.69 30.33
        5 Allie Romanowski UCONN 30.00 30.18
        6 Gabriela Monasterio NUSC 30.79 30.70
Event 22 Men 50 Fly
    Heat 1 of 3 Event 22 Men 50 Fly
        2 Matt Pan NUSC NT 26.69
        3 Yuhan Cheng NUSC 29.38 28.44
        4 Chris Morse UVM NT 30.49
    Heat 2 of 3 Event 22 Men 50 Fly
        2 Zachariah Tzepos UCONN 27.00 26.99
        3 Evan Opsahl UCONN 27.00 28.82
        4 Yue Yang UCONN 27.00 27.71
        5 Sam Lichy NUSC 27.11 26.99
        6 Nicholas Canino UCONN 29.00 28.70
    Heat 3 of 3 Event 22 Men 50 Fly
        1 Michael Tashjian UCONN 26.00 26.77
        2 Samuel Kokomoor UCONN 26.00 26.47
        4 Kevin Hancock UVM 24.57 25.65
        5 Andrew Cantito UCONN 26.00 26.32
        6 Noah Scott UCONN 26.00 26.59
Event 22 Men 50 Fly
    Heat 1 of 3 Event 22 Men 50 Fly
        2 Matt Pan NUSC NT 26.69
        3 Yuhan Cheng NUSC 29.38 28.44
        4 Chris Morse UVM NT 30.49
    Heat 2 of 3 Event 22 Men 50 Fly
        2 Zachariah Tzepos UCONN 27.00 26.99
        3 Evan Opsahl UCONN 27.00 28.82
        4 Yue Yang UCONN 27.00 27.71
        5 Sam Lichy NUSC 27.11 26.99
        6 Nicholas Canino UCONN 29.00 28.70
    Heat 3 of 3 Event 22 Men 50 Fly
        1 Michael Tashjian UCONN 26.00 26.77
        2 Samuel Kokomoor UCONN 26.00 26.47
        4 Kevin Hancock UVM 24.57 25.65
        5 Andrew Cantito UCONN 26.00 26.32
        6 Noah Scott UCONN 26.00 26.59
Event 23 Women 100 Free
    Heat 1 of 3 Event 23 Women 100 Free
        2 Kara Gilbert NUSC NT 59.06
        3 Emma Hoyt UVM 1:06.98 1:05.68
        4 Talia Hart UVM 1:09.17 1:06.29
    Heat 2 of 3 Event 23 Women 100 Free
        2 Marya Smith UVM 1:05.99 1:02.68
        3 Campbell Field DART 1:03.42 1:05.29
        4 Hannah Boyce NUSC 1:04.07 1:01.76
        5 Brooke Parmalee UCONN 1:06.00 1:07.88
    Heat 3 of 3 Event 23 Women 100 Free
        2 Danielle Fontaine UCONN 58.00 58.96
        4 Samantha Pinkes NUSC 55.57 58.48
        5 Gwendolyn Strickland UCONN 59.00 1:00.17
        6 Jessica Tjong UVM 1:01.64 1:03.73
Event 23 Women 100 Free
    Heat 1 of 3 Event 23 Women 100 Free
        2 Kara Gilbert NUSC NT 59.06
        3 Emma Hoyt UVM 1:06.98 1:05.68
        4 Talia Hart UVM 1:09.17 1:06.29
    Heat 2 of 3 Event 23 Women 100 Free
        2 Marya Smith UVM 1:05.99 1:02.68
        3 Campbell Field DART 1:03.42 1:05.29
        4 Hannah Boyce NUSC 1:04.07 1:01.76
        5 Brooke Parmalee UCONN 1:06.00 1:07.88
    Heat 3 of 3 Event 23 Women 100 Free
        2 Danielle Fontaine UCONN 58.00 58.96
        4 Samantha Pinkes NUSC 55.57 58.48
        5 Gwendolyn Strickland UCONN 59.00 1:00.17
        6 Jessica Tjong UVM 1:01.64 1:03.73
Event 24 Men 100 Free
    Heat 1 of 4 Event 24 Men 100 Free
        3 Nicholas Small MAIN NT 1:04.62
        4 Chris Krag UVM NT 57.39
    Heat 2 of 4 Event 24 Men 100 Free
        3 Harry Bertera UVM 59.08 55.68
        4 Silas Mullin UVM 1:00.66 1:04.43
    Heat 3 of 4 Event 24 Men 100 Free
        1 Andrew Wolf UCONN 55.50 57.11
        2 Aidan Walsh UCONN 54.00 53.45
        3 Richard Traub UCONN 54.00 56.71
        4 Daniel Bobylov UCONN 54.00 55.74
        5 Colin Stewart UCONN 54.00 56.65
        6 Max Orman-Kollmar DART 58.50 56.63
    Heat 4 of 4 Event 24 Men 100 Free
        1 Brendan Stewart UCONN 53.00 54.94
        2 Anthony Petrozza UCONN 50.00 51.20
        3 Colin Bushweller UVM 49.60 50.48
        4 Henry Gridley NUSC 49.86 53.04
        5 Kevin Gell NUSC 52.04 52.83
        6 Daniel McGann NUSC 53.07 53.86
Event 24 Men 100 Free
    Heat 1 of 4 Event 24 Men 100 Free
        3 Nicholas Small MAIN NT 1:04.62
        4 Chris Krag UVM NT 57.39
    Heat 2 of 4 Event 24 Men 100 Free
        3 Harry Bertera UVM 59.08 55.68
        4 Silas Mullin UVM 1:00.66 1:04.43
    Heat 3 of 4 Event 24 Men 100 Free
        1 Andrew Wolf UCONN 55.50 57.11
        2 Aidan Walsh UCONN 54.00 53.45
        3 Richard Traub UCONN 54.00 56.71
        4 Daniel Bobylov UCONN 54.00 55.74
        5 Colin Stewart UCONN 54.00 56.65
        6 Max Orman-Kollmar DART 58.50 56.63
    Heat 4 of 4 Event 24 Men 100 Free
        1 Brendan Stewart UCONN 53.00 54.94
        2 Anthony Petrozza UCONN 50.00 51.20
        3 Colin Bushweller UVM 49.60 50.48
        4 Henry Gridley NUSC 49.86 53.04
        5 Kevin Gell NUSC 52.04 52.83
        6 Daniel McGann NUSC 53.07 53.86
Event 25 Women 50 Back
    Heat 1 of 4 Event 25 Women 50 Back
        2 Shannon Linsey NUSC NT 31.88
        3 Brooke Ekborg UVM NT 35.65
        4 Serena DiLiberti NUSC NT 36.90
    Heat 2 of 4 Event 25 Women 50 Back
        2 Sofia Isaza UVM 37.99 38.75
        3 Lauren Lepeak UVM 35.41 37.24
        4 Melissa Shea UVM 36.56 40.51
        5 Avery Lentini UVM NT 33.81
    Heat 3 of 4 Event 25 Women 50 Back
        1 Elizabeth Angotti NUSC 35.06 36.89
        2 Rachel Martin DART 34.91 36.04
        4 Kate Ahern UVM 34.09 34.06
        5 Erin Supko UCONN 35.00 33.67
        6 Campbell Field DART 35.39 37.33
    Heat 4 of 4 Event 25 Women 50 Back
        1 Angelica Loma UCONN 32.00 31.30
        2 Lauren Roper UCONN 30.00 36.16
        3 Alexis Alvarez UCONN 29.00 30.53
        5 Caroline Miller NUSC 30.34 31.32
        6 Ana Leopold NUSC 33.77 34.12
Event 25 Women 50 Back
    Heat 1 of 4 Event 25 Women 50 Back
        2 Shannon Linsey NUSC NT 31.88
        3 Brooke Ekborg UVM NT 35.65
        4 Serena DiLiberti NUSC NT 36.90
    Heat 2 of 4 Event 25 Women 50 Back
        2 Sofia Isaza UVM 37.99 38.75
        3 Lauren Lepeak UVM 35.41 37.24
        4 Melissa Shea UVM 36.56 40.51
        5 Avery Lentini UVM NT 33.81
    Heat 3 of 4 Event 25 Women 50 Back
        1 Elizabeth Angotti NUSC 35.06 36.89
        2 Rachel Martin DART 34.91 36.04
        4 Kate Ahern UVM 34.09 34.06
        5 Erin Supko UCONN 35.00 33.67
        6 Campbell Field DART 35.39 37.33
    Heat 4 of 4 Event 25 Women 50 Back
        1 Angelica Loma UCONN 32.00 31.30
        2 Lauren Roper UCONN 30.00 36.16
        3 Alexis Alvarez UCONN 29.00 30.53
        5 Caroline Miller NUSC 30.34 31.32
        6 Ana Leopold NUSC 33.77 34.12
Event 26 Men 50 Back
    Heat 1 of 2 Event 26 Men 50 Back
        2 Brandon Salimi UVM NT 31.83
        3 Rob Nikolai DART 34.07 34.35
        4 Silas Mullin UVM 38.19 38.30
        5 Nicholas Small MAIN NT 34.73
    Heat 2 of 2 Event 26 Men 50 Back
        1 Nicholas Canino UCONN 30.00 31.63
        2 Zachariah Tzepos UCONN 30.00 33.51
        3 Kevin Hancock UVM 25.18 26.26
        4 Noah Scott UCONN 27.00 27.49
        5 Andrew Cantito UCONN 30.00 33.87
        6 Matt Bough DART 34.00 29.99
Event 26 Men 50 Back
    Heat 1 of 2 Event 26 Men 50 Back
        2 Brandon Salimi UVM NT 31.83
        3 Rob Nikolai DART 34.07 34.35
        4 Silas Mullin UVM 38.19 38.30
        5 Nicholas Small MAIN NT 34.73
    Heat 2 of 2 Event 26 Men 50 Back
        1 Nicholas Canino UCONN 30.00 31.63
        2 Zachariah Tzepos UCONN 30.00 33.51
        3 Kevin Hancock UVM 25.18 26.26
        4 Noah Scott UCONN 27.00 27.49
        5 Andrew Cantito UCONN 30.00 33.87
        6 Matt Bough DART 34.00 29.99
Event 27 Women 200 IM
        1 Marya Smith UVM NT 2:39.22
        3 Melinda Wei UCONN 2:25.00 2:28.18
        4 Avery Carroll UCONN 2:25.00 2:34.83
Event 27 Women 200 IM
        1 Marya Smith UVM NT 2:39.22
        3 Melinda Wei UCONN 2:25.00 2:28.18
        4 Avery Carroll UCONN 2:25.00 2:34.83
Event 28 Men 200 IM
        2 Max Orman-Kollmar DART 2:18.00 NT
        3 Ryan Nguyen UCONN 2:10.00 2:12.14
Event 28 Men 200 IM
        2 Max Orman-Kollmar DART 2:18.00 NT
        3 Ryan Nguyen UCONN 2:10.00 2:12.14
Event 29 Co-ed 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 29 Co-ed 200 Free
        1 NUSC D NUSC NT 1:48.77
        2 UVM B UVM NT 2:06.43
        3 UVM A UVM NT 1:52.30
        4 NUSC B NUSC NT 1:43.13
        5 NUSC C NUSC NT 1:44.01
    Heat 2 of 2 Event 29 Co-ed 200 Free
        1 DART A DART 1:52.05 1:48.98
        2 NUSC A NUSC 1:38.98 NT
        3 UCONN A UCONN 1:32.00 1:45.39
        4 UCONN B UCONN 1:37.00 1:47.14
        5 UCONN C UCONN 1:43.00 NT
        6 DART B DART 2:03.20 1:55.61
Event 29 Co-ed 200 Free Relay
    Heat 1 of 2 Event 29 Co-ed 200 Free
        1 NUSC D NUSC NT 1:48.77
        2 UVM B UVM NT 2:06.43
        3 UVM A UVM NT 1:52.30
        4 NUSC B NUSC NT 1:43.13
        5 NUSC C NUSC NT 1:44.01
    Heat 2 of 2 Event 29 Co-ed 200 Free
        1 DART A DART 1:52.05 1:48.98
        2 NUSC A NUSC 1:38.98 NT
        3 UCONN A UCONN 1:32.00 1:45.39
        4 UCONN B UCONN 1:37.00 1:47.14
        5 UCONN C UCONN 1:43.00 NT
        6 DART B DART 2:03.20 1:55.61
Event 30 Women 200 Back
        2 Allison Noble NUSC 2:29.57 2:24.10
        3 Gabriela Monasterio NUSC 2:23.69 2:23.44
        4 Danielle Fontaine UCONN 2:26.00 2:26.29
        5 Shannon Linsey NUSC NT 2:20.68
Event 30 Women 200 Back
        2 Allison Noble NUSC 2:29.57 2:24.10
        3 Gabriela Monasterio NUSC 2:23.69 2:23.44
        4 Danielle Fontaine UCONN 2:26.00 2:26.29
        5 Shannon Linsey NUSC NT 2:20.68
Event 32 Women 200 Breast
        1 Julia Burke UVM NT 3:07.50
        2 Allison Bloom NUSC 2:46.86 2:55.98
        4 Ava Asai-Sarris NUSC 2:43.08 2:50.78
        5 Grace Romania UVM NT 3:09.07
        6 Serena DiLiberti NUSC NT 2:53.73
Event 32 Women 200 Breast
        1 Julia Burke UVM NT 3:07.50
        2 Allison Bloom NUSC 2:46.86 2:55.98
        4 Ava Asai-Sarris NUSC 2:43.08 2:50.78
        5 Grace Romania UVM NT 3:09.07
        6 Serena DiLiberti NUSC NT 2:53.73
Event 33 Men 200 Breast
        3 Kevin Coghlan NUSC 2:22.44 2:34.59
        4 Matt Pan NUSC NT 2:24.36
Event 33 Men 200 Breast
        3 Kevin Coghlan NUSC 2:22.44 2:34.59
        4 Matt Pan NUSC NT 2:24.36
Event 35 Men 200 Fly
        4 Aidan Walsh UCONN 2:15.00 2:18.20
Event 35 Men 200 Fly
        4 Aidan Walsh UCONN 2:15.00 2:18.20
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home