SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

O*H*I*O Masters 2017 SCY Pentathlon Swim Meet

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Mixed 50 Fly
2 Mixed 100 Fly
3 Mixed 50 Back
4 Mixed 100 Back
5 Mixed 50 Breast
6 Mixed 100 Breast
7 Mixed 50 Free
8 Mixed 100 Free
9 Mixed 100 IM
10 Mixed 200 IM
11 Mixed 200 Medley Relay
12 Mixed 400 Medley Relay

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Mixed 50 Fly
    Heat 1 of 6 Event 1 Mixed 50 Fly
        1 Stephanie Duda O*H* 32.00 30.84
        2 Jason Campbell MSCS 31.00 31.16
        3 Andrew Reid O*H* 27.93 27.38
        4 Cara Colker-Eybel O*H* 30.00 27.31
        5 Charles Comella O*H* 31.00 26.68
    Heat 2 of 6 Event 1 Mixed 50 Fly
        1 Nick Douglass O*H* 34.99 33.73
        2 Daniel Smith PRTR 33.00 29.95
        3 Briana Batesole PRTR 32.84 31.86
        4 Edward Borsuk O*H* 33.00 32.73
        5 Lawrence Terkel O*H* 34.00 34.32
    Heat 3 of 6 Event 1 Mixed 50 Fly
        1 Andrew Powell UC18 40.00 40.44
        2 Melani Sherman O*H* 37.67 39.63
        3 Thomas Motheral O*H* 35.00 37.19
        4 Gregory Kappa O*H* 35.75 35.24
        5 Matt Freeman O*H* 38.35 34.89
    Heat 4 of 6 Event 1 Mixed 50 Fly
        1 Mark Schenk O*H* 50.00 40.04
        2 Marilyn Douglass O*H* 40.21 40.13
        3 Tricia Louden UC17 40.00 39.79
        4 Kristine Urban PRTR 40.00 42.69
        5 Joan Inderhees O*H* 44.00 44.62
    Heat 5 of 6 Event 1 Mixed 50 Fly
        1 Carl Meador O*H* 1:25.00 1:21.92
        2 Ed March O*H* 1:10.00 1:12.10
        3 Ann Marshfield O*H* 50.58 45.07
        4 Anne Hegnauer O*H* 59.00 56.50
        5 Chad Rohr MSCS 1:10.00 35.85
    Heat 6 of 6 Event 1 Mixed 50 Fly
        2 Sarah Sargent O*H* NT 34.87
        3 Judith Norton O*H* NT 36.07
        4 Elizabeth McCauley O*H* NT 37.10
Event 2 Mixed 100 Fly
        3 Ashley Zoeller O*H* 1:10.00 1:08.58
        4 Kinsey Kolega CAQT NT 1:25.39
Event 3 Mixed 50 Back
    Heat 1 of 6 Event 3 Mixed 50 Back
        1 Andrew Reid O*H* 37.01 33.74
        2 Stephanie Duda O*H* 37.00 33.34
        3 Jason Campbell MSCS 31.00 31.65
        4 Charles Comella O*H* 32.00 29.16
        5 Daniel Smith PRTR 37.00 36.59
    Heat 2 of 6 Event 3 Mixed 50 Back
        1 Melani Sherman O*H* 40.37 40.19
        2 Tricia Louden UC17 39.30 40.09
        3 Briana Batesole PRTR 37.28 37.17
        4 Edward Borsuk O*H* 38.00 36.91
        5 Marilyn Douglass O*H* 39.68 40.85
    Heat 3 of 6 Event 3 Mixed 50 Back
        1 Matt Freeman O*H* 46.66 41.47
        2 Nick Douglass O*H* 41.99 38.66
        3 Kristine Urban PRTR 41.00 41.73
        4 Gregory Kappa O*H* 41.03 40.90
        5 Lawrence Terkel O*H* 45.00 45.55
    Heat 4 of 6 Event 3 Mixed 50 Back
        1 Anne Hegnauer O*H* 1:03.00 1:03.61
        2 Joan Inderhees O*H* 55.00 51.83
        3 Andrew Powell UC18 47.00 44.72
        4 Mark Schenk O*H* 50.00 46.57
        5 Chad Rohr MSCS 1:01.00 38.65
    Heat 5 of 6 Event 3 Mixed 50 Back
        1 Judith Norton O*H* NT 38.83
        2 Carl Meador O*H* 1:25.00 59.02
        3 John Daily O*H* 1:07.00 1:07.84
        4 Ed March O*H* 1:15.00 1:09.20
        5 Fred Molai O*H* NT 54.40
    Heat 6 of 6 Event 3 Mixed 50 Back
        2 Rebekah Owen UC17 NT 46.64
        3 Elizabeth McCauley O*H* NT 36.78
        4 Sarah Sargent O*H* NT 36.38
Event 4 Mixed 100 Back
        1 John Daily O*H* 2:30.00 2:28.61
        2 Cara Colker-Eybel O*H* 1:20.00 1:06.10
        3 Ashley Zoeller O*H* 1:10.00 1:12.33
        4 Kinsey Kolega CAQT 1:12.00 1:26.50
        5 Robert McDonald O*H* 1:50.00 1:44.54
Event 5 Mixed 50 Breast
    Heat 1 of 6 Event 5 Mixed 50 Breast
        1 Lawrence Terkel O*H* 39.00 38.55
        2 Nick Douglass O*H* 36.10 37.67
        3 Charles Comella O*H* 35.00 34.93
        4 Edward Borsuk O*H* 36.00 36.03
        5 Jason Campbell MSCS 37.00 37.25
    Heat 2 of 6 Event 5 Mixed 50 Breast
        1 Briana Batesole PRTR 41.64 42.67
        2 Matt Freeman O*H* 40.37 40.37
        3 Stephanie Duda O*H* 40.00 39.48
        4 Andrew Reid O*H* 40.01 34.51
        5 Kristine Urban PRTR 41.00 44.04
    Heat 3 of 6 Event 5 Mixed 50 Breast
        1 Gregory Kappa O*H* 45.23 45.53
        2 Joan Inderhees O*H* 44.00 43.49
        3 Daniel Smith PRTR 42.00 43.07
        4 Tricia Louden UC17 43.70 42.48
        5 Melani Sherman O*H* 44.71 44.74
    Heat 4 of 6 Event 5 Mixed 50 Breast
        1 Rachael Toth O*H* NT 49.55
        2 Mark Schenk O*H* 50.00 47.25
        3 Andrew Powell UC18 46.00 41.24
        4 Marilyn Douglass O*H* 49.96 50.38
    Heat 5 of 6 Event 5 Mixed 50 Breast
        1 Carl Meador O*H* 1:25.00 1:11.83
        2 Anne Hegnauer O*H* 1:05.00 59.30
        3 Chad Rohr MSCS 1:01.00 46.93
        4 Ed March O*H* 1:05.00 54.86
    Heat 6 of 6 Event 5 Mixed 50 Breast
        1 Fred Molai O*H* NT 52.52
        2 Rebekah Owen UC17 NT 47.96
        3 Sarah Sargent O*H* NT 45.05
        4 Judith Norton O*H* NT 45.08
        5 Elizabeth McCauley O*H* NT 44.83
Event 6 Mixed 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 6 Mixed 100 Breast
        2 Robert McDonald O*H* 1:40.00 1:46.28
        3 Ashley Zoeller O*H* 1:30.00 1:25.47
        4 Ann Marshfield O*H* 1:38.58 1:34.98
        5 Cara Colker-Eybel O*H* 1:40.00 1:17.51
    Heat 2 of 2 Event 6 Mixed 100 Breast
        2 Kinsey Kolega CAQT NT NT
        3 Rachael Toth O*H* NT 1:49.98
Event 7 Mixed 50 Free
    Heat 1 of 6 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Lawrence Terkel O*H* 29.00 28.77
        2 Edward Borsuk O*H* 28.00 28.11
        3 Andrew Reid O*H* 25.16 24.91
        4 Charles Comella O*H* 27.00 26.56
        5 Stephanie Duda O*H* 29.00 27.97
    Heat 2 of 6 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Gregory Kappa O*H* 30.68 31.41
        2 Nick Douglass O*H* 30.47 30.70
        3 Jason Campbell MSCS 29.00 28.54
        4 Matt Freeman O*H* 29.72 30.71
        5 Briana Batesole PRTR 30.50 30.45
    Heat 3 of 6 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Tricia Louden UC17 34.12 34.51
        2 Andrew Powell UC18 32.00 31.32
        3 Melani Sherman O*H* 31.76 31.41
        4 Thomas Motheral O*H* 32.00 32.86
        5 Daniel Smith PRTR 32.00 27.44
    Heat 4 of 6 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Ed March O*H* 45.00 43.64
        2 Kristine Urban PRTR 39.00 33.69
        3 Marilyn Douglass O*H* 35.74 36.07
        4 Joan Inderhees O*H* 38.00 36.55
        5 John Daily O*H* 53.00 55.57
    Heat 5 of 6 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Fred Molai O*H* NT 37.28
        2 Chad Rohr MSCS 1:01.00 30.27
        3 Mark Schenk O*H* 40.00 34.12
        4 Anne Hegnauer O*H* 56.00 48.38
        5 Carl Meador O*H* 1:25.00 55.32
    Heat 6 of 6 Event 7 Mixed 50 Free
        1 Rebekah Owen UC17 NT 37.59
        2 Sarah Sargent O*H* NT 30.98
        3 Judith Norton O*H* NT 32.51
        4 Elizabeth McCauley O*H* NT 31.94
        5 Rachael Toth O*H* NT 44.08
Event 8 Mixed 100 Free
        1 John Daily O*H* 1:58.00 2:07.86
        2 Kinsey Kolega CAQT 1:06.00 NT
        3 Cara Colker-Eybel O*H* 1:00.00 58.86
        4 Ashley Zoeller O*H* 1:02.00 59.63
        5 Robert McDonald O*H* 1:30.00 1:30.69
Event 9 Mixed 100 IM
    Heat 1 of 6 Event 9 Mixed 100 IM
        1 Nick Douglass O*H* 1:17.53 1:16.04
        2 Edward Borsuk O*H* 1:12.00 1:12.96
        3 Charles Comella O*H* 1:10.00 1:05.92
        4 Jason Campbell MSCS 1:10.00 1:09.44
        5 Stephanie Duda O*H* 1:15.00 1:11.16
    Heat 2 of 6 Event 9 Mixed 100 IM
        1 Daniel Smith PRTR 1:21.00 1:18.55
        3 Matt Freeman O*H* 1:18.00 1:23.44
        4 Briana Batesole PRTR 1:18.42 1:23.78
        5 Andrew Reid O*H* 1:20.01 1:08.00
    Heat 3 of 6 Event 9 Mixed 100 IM
        1 Andrew Powell UC18 1:30.00 1:30.12
        2 Lawrence Terkel O*H* 1:26.00 1:24.06
        3 Gregory Kappa O*H* 1:23.82 1:25.08
        4 Melani Sherman O*H* 1:25.24 1:26.50
        5 Thomas Motheral O*H* 1:28.00 1:31.51
    Heat 4 of 6 Event 9 Mixed 100 IM
        1 Kristine Urban PRTR 1:40.00 1:30.24
        2 Marilyn Douglass O*H* 1:34.31 1:33.61
        3 Tricia Louden UC17 1:30.10 1:26.11
        4 Chad Rohr MSCS 1:34.00 1:18.58
        5 Mark Schenk O*H* 1:35.00 1:32.33
    Heat 5 of 6 Event 9 Mixed 100 IM
        2 Ed March O*H* 2:15.00 2:08.69
        3 Joan Inderhees O*H* 1:40.00 1:37.05
        4 Anne Hegnauer O*H* 2:06.35 2:10.81
        5 Carl Meador O*H* 3:00.00 2:36.14
    Heat 6 of 6 Event 9 Mixed 100 IM
        1 Cara Colker-Eybel O*H* 1:20.00 1:08.70
        2 Sarah Sargent O*H* NT 1:21.71
        3 Judith Norton O*H* NT 1:22.97
        4 Elizabeth McCauley O*H* NT 1:20.74
Event 10 Mixed 200 IM
        3 Ashley Zoeller O*H* 2:40.00 2:40.46
        4 Kinsey Kolega CAQT 2:40.00 NT
Event 11 Mixed 200 Medley Relay
Event 12 Mixed 400 Medley Relay
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home