SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 52 Men 100 Y Fly

54 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 1693 Bureau, Lucas 18-24 50.50 7/4 47.41 1 9
2 RIPM Zenyuh, James 40-44 51.41 7/5 50.75 1 9
3 UC02 Guiffre, John 25-29 52.52 7/3 53.09 1 9
4 1693 Elsaesser, Evan 30-34 53.04 7/6 52.53 1 9
5 GMUP Chestnut, Eric 18-24 53.50 7/2 52.01 2 7
5 1693 Glass, Austin 18-24 53.50 7/7 NS 0
7 ANCM Roddin, Jeffrey 45-49 54.06 7/1 53.62 1 9
8 SVY Gross, Jeremy 45-49 54.44 7/8 55.11 2 7
9 UC10 Tikhonoff, Jonathan 30-34 54.94 6/4 55.71 2 7
10 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 55.50 6/5 55.81 1 9
11 DCAC Frentsos, Jerome 50-54 55.65 6/3 56.42 2 7
12 SVY Evans, Jeffrey 50-54 55.80 6/6 56.49 3 6
13 ARMS Bechtold, Leander 18-24 56.50 6/2 NS 0
14 GMUP Williams, Stuart 35-39 57.00 6/7 56.56 1 9
15 MACM Donohue, Matthew 30-34 58.00 6/8 56.52 3 6
15 ARMS Frederick, Aaron 18-24 58.00 6/1 NS 0
17 MESC O'Leary, Shawn 45-49 58.20 5/4 59.90 3 6
18 VMST Harris, Gregory 50-54 58.87 5/5 NS 0
19 L4S Wolfred, Drew 30-34 59.00 5/6 58.62 4 5
19 CBFY Gambale, Michael 45-49 59.00 5/3 1:01.53 6 3
21 SVY Dryburgh, Andrew 35-39 59.50 5/2 1:00.38 3 6
22 DCAC Dever, Frederick 50-54 59.74 5/7 NS 0
23 UMAC Strahota, Jeffrey 35-39 59.95 5/1 59.35 2 7
24 UMAC Laplante, Brett 25-29 1:00.00 5/8 1:00.28 3 6
24 ARMS Czerwinski, Michael 18-24 1:00.00 4/5 NS 0
24 MERR Kirby, Devin 30-34 1:00.00 4/4 NS 0
27 CRUZ Harbourt, Cliff 45-49 1:00.52 4/3 1:00.69 4 5
28 GMUP Xu, Tim 25-29 1:00.71 4/6 59.38 2 7
29 UC12 Hellmann, Ralph 55-59 1:01.00 4/2 NS 0
30 1693 Gass, Kraig 35-39 1:01.10 4/7 1:00.40 4 5
31 L4S Dean, Nathan 40-44 1:01.80 4/1 1:03.09 2 7
32 UC07 Kroberger, Christopher 45-49 1:02.00 4/8 NS 0
33 FINS Kannegieser, Robert 60-64 1:02.32 3/4 1:02.38 1 9
34 L4S Ellis, Brian 50-54 1:02.63 3/5 1:02.96 4 5
35 ANCM Cheney, David 60-64 1:04.00 3/6 1:03.44 2 7
35 UC10 Maguire, Andrew 25-29 1:04.00 3/3 NS 0
37 CMYM Ruckdeschel, Jonathan 45-49 1:04.20 3/2 1:01.47 5 4
38 DCAC Moon, WonKee 40-44 1:05.00 3/7 NS 0
39 ALEX Hastings, Corey 40-44 1:05.55 3/1 1:05.78 3 6
40 UC09 Magd, Basem 18-24 1:05.74 3/8 1:02.99 3 6
41 UC04 McNelis, Michael 40-44 1:06.47 2/4 1:05.82 4 5
42 GERM Golden, Scott 50-54 1:08.00 2/6 1:05.88 5 4
42 ARMS Hoang, Ryan 25-29 1:08.00 2/3 1:07.04 4 5
42 1776 Hemmerle, Jamie 60-64 1:08.00 2/5 NS 0
45 L4S Wells, Ernie 50-54 1:10.00 2/2 NS 0
46 MARY Collins, Michael 55-59 1:15.00 2/7 1:16.47 1 9
47 GERM Walters, Mark 65-69 1:16.05 2/8 1:16.14 1 9
48 DCAC Amezcua, David 45-49 1:18.91 2/1 1:25.98 7 2
49 MERR Mandour, Saleh 60-64 1:20.00 1/4 NS 0
50 RMST Paulson, Laurence 65-69 1:27.72 1/5 1:45.46 2 7
51 GMUP Junta, Donald 55-59 1:37.26 1/3 1:54.23 2 7
52 GOLD Hamada, Ahmed 75-79 1:39.54 1/6 1:37.42 1 9
53 VMST Gaulrapp, Edward 75-79 1:45.00 1/2 1:48.52 2 7
54 RMST Raful, Mitchell 55-59 2:00.11 1/7 NS 0
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home