SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 44 Men 100 Y Breast

66 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
L4S Fisher, Alex 1:02.68 9/6 59.31 1 9
ARMS Frederick, Aaron 1:04.44 8/5 1:05.17 3 6
1693 Greenhalgh, Andrew 1:05.00 8/6 1:04.49 2 7
UC10 Rinald, Kevin 1:16.38 5/1 1:13.55 4 5
FAC Shinaishin, Omar 1:19.14 4/2 1:22.74 5 4
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ALEX McHenry, Scott 57.97 9/4 59.75 1 9
GMUP Chestnut, Michael 58.00 9/5 NS 0
GMUP Wolfe, Ryan 59.67 9/3 1:01.15 2 7
UC10 Maguire, Andrew 1:05.00 8/3 1:03.79 4 5
1693 Fay, Christopher 1:05.21 8/7 1:01.74 3 6
GMUP Xu, Tim 1:11.03 6/1 1:08.12 5 4
MERR Connell, Allan 1:12.38 5/3 1:16.02 8 1
MERR VanRoden, Jack 1:12.48 5/6 1:10.08 6 3
TIDE Salazar, Lawrence 1:30.00 3/2 1:15.69 7 2
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC12 Laiti, Patrick 1:05.20 8/2 1:06.40 2 7
UC10 Tikhonoff, Jonathan 1:05.67 8/1 1:04.77 1 9
UC10 Keyes, Brett 1:07.17 7/3 NS 0
ARMS Summers, Dan 1:08.66 7/7 1:09.56 3 6
NAMI Folgar, Javier 1:25.00 3/5 1:22.69 4 5
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GMUP Williams, Stuart 1:06.00 8/8 1:05.22 1 9
CBFY Hegna, Ryan 1:10.55 6/2 1:10.11 2 7
RMST Hanford, Jeremy 1:12.27 5/5 1:10.42 3 6
MERR DeZago, Christopher 1:30.00 3/7 1:21.74 4 5
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Williams, Rich 1:03.59 9/8 1:04.58 1 9
SVY Houchins, Bradford 1:06.00 7/4 1:04.91 2 7
UC04 McNelis, Michael 1:09.11 7/8 1:07.35 4 5
L4S Bower, Matthew 1:09.25 6/4 1:07.10 3 6
ALEX Kidd, Michael 1:10.21 6/6 1:07.94 5 4
ALEX Bingaman, Cory 1:11.00 6/7 NS 0
DCAC Moon, WonKee 1:11.11 5/4 1:08.73 6 3
NAMI Casstevens, Wade 1:32.02 3/1 1:28.64 7 2
UC10 Vannier, David 1:40.00 2/2 NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UMAC Goodison, Michael 1:03.33 9/1 1:05.68 2 7
SVY Sangmeister, Gary 1:06.90 7/5 1:05.55 1 9
ALEX Murray, James 1:10.00 6/3 NS 0
CMYM Ruckdeschel, Jonathan 1:11.08 6/8 NS 0
CBFY Reynolds, Sean 1:16.63 5/8 1:20.83 4 5
CMYM Canaday, Brent 1:18.56 4/5 1:17.72 3 6
DCAC Amezcua, David 1:20.32 4/1 1:20.91 5 4
UC12 Coleman, Wisdom 1:41.36 2/7 1:41.15 6 3
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Harris, Gregory 1:02.71 9/2 1:02.93 2 7
DCAC Williams, Neill 1:02.82 9/7 1:02.07 1 9
DCAC Frentsos, Jerome 1:03.85 8/4 1:04.62 3 6
RMST Osinovsky, Alex 1:10.00 6/5 1:25.54 4 5
FAC Shinaishin, Ahmed 1:34.96 2/5 1:33.89 5 4
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DCAC Frentsos, Matthew 1:07.77 7/6 1:09.86 2 7
UC12 Hellmann, Ralph 1:08.25 7/2 1:08.53 1 9
MARY Collins, Michael 1:16.00 5/7 1:20.47 5 4
UMAC Shipp, Bill 1:19.00 4/6 1:19.43 4 5
VMST Chenault, Robert 1:20.00 4/7 1:11.17 3 6
UC12 McGowan, Thomas 1:33.00 2/4 1:31.63 6 3
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Keyser, Brian 1:09.04 7/1 1:09.83 1 9
1776 Hemmerle, Jamie 1:13.00 5/2 NS 0
ANCM Cheney, David 1:16.88 4/4 1:18.27 2 7
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ANCM Morrow, Dan 1:19.00 4/3 1:20.83 2 7
1776 Dougherty, Stephen 1:20.27 4/8 1:19.21 1 9
DCAC Haddan, Barry 1:26.00 3/3 1:31.46 3 6
UC08 Gondek, Paul 1:33.00 3/8 1:32.06 4 5
GERM Boyle, Michael 1:42.25 2/1 NS 0
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MARY Cole, Henry 1:23.55 3/4 NS 0
ANCM Leonard, Roger 1:26.36 3/6 1:25.96 1 9
1776 Kremzier, James 1:38.00 2/3 1:41.11 3 6
AGUA Bernstein, Rich 1:40.00 2/6 1:38.40 2 7
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Gaulrapp, Edward 1:50.00 1/4 1:45.48 1 9
HAYS Hendrick, John 2:29.00 1/5 2:20.76 2 7
NEM Hatchette, Michael 2:30.00 1/3 2:46.15 3 6
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home