SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 43 Women 100 Y Breast

41 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Schwartz, Laura 1:08.00 6/5 1:07.05 1 9
GMUP Rosenburg, Kaleigh 1:12.99 6/7 1:07.36 2 7
UC10 Olbum, Orly 1:19.66 5/7 1:20.30 3 6
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Letendre, Denise 1:09.46 6/3 1:09.85 2 7
1693 Shaner, Sara 1:11.30 6/6 NS 0
1693 Maqueda, Victoria 1:13.13 6/1 1:09.27 1 9
1693 Minzenmayer, Ellen 1:13.76 6/8 1:11.47 3 6
GMUP Barrett, Rachelle 1:20.00 5/1 1:15.92 4 5
UC04 Talty, Leah 1:34.90 3/7 1:28.84 5 4
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC09 Dietrich, Mallory 1:05.50 6/4 NS 0
GMUP Geskos, Evangeline 1:12.53 6/2 1:13.03 1 9
FINS Chialastri, Kate 1:16.65 5/4 1:16.44 2 7
L4S Stranzl, Colleen 1:22.55 4/5 1:20.89 3 6
MERR Long, Uliana 1:25.25 4/7 1:24.80 4 5
FAC DeVito, Christina 1:50.00 2/6 1:39.18 5 4
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Gass, Krista 1:18.47 5/2 1:16.07 1 9
L4S Bozeman, Lesley 1:38.70 2/4 1:33.12 2 7
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARMS Swain, Jayme 1:17.91 5/3 NS 0
ETM Deaton, Rebecca 1:18.00 5/6 1:18.20 1 9
FAC Algera, Bonnie 1:26.46 4/8 1:26.92 3 6
LASH Lovett, Mandy 1:28.79 3/5 1:24.61 2 7
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WFAC Lehr, Sandra 1:45.00 2/3 1:40.20 1 9
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RMST Groves, Lisa 1:17.24 5/5 1:18.51 1 9
GSM Kalibat, Rebecca 1:21.90 4/4 1:21.17 2 7
L4S Wetzel, Denise 1:32.91 3/2 1:26.82 3 6
ALEX Bershok, Rhonda 1:38.50 3/8 1:34.59 4 5
FAC Cameron, Terri 1:50.96 2/2 1:45.99 5 4
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Miller, Patricia 1:21.46 5/8 1:21.37 2 7
1776 Swanson, Vibeke 1:24.43 4/6 1:20.51 1 9
1693 Restrepo, Marie 1:25.06 4/2 1:23.53 3 6
MARY Schaffer, Robyn 1:26.02 4/1 1:31.62 5 4
VMST Speer, Nancy 1:27.18 3/4 1:31.53 4 5
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WFAC Adams, Blanca 1:39.48 2/5 1:38.41 1 9
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Wolff, Melinda 1:23.94 4/3 1:23.04 1 9
RMST Kirwan, Denise 1:29.00 3/3 1:30.07 2 7
ETM Thackston, Patricia 2:30.00 1/4 DQ 0
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ANCM Pettijohn, Margot 1:29.44 3/6 1:31.27 1 9
L4S Johnston, Jennifer 4:04.90 1/3 4:07.87 2 7
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WMST Leilich, Joann 1:35.52 3/1 1:37.18 1 9
L4S Hannam, Karen 2:23.94 2/7 2:53.25 2 7
VMST Martin, Judy 2:30.00 1/5 NS 0
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home