SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 33 Women 100 Y IM

66 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Schwartz, Laura 1:03.00 9/5 59.66 1 9
1693 Wujciak, Anna 1:05.89 9/1 1:05.37 4 5
GMUP Rosenburg, Kaleigh 1:06.99 8/5 1:00.76 2 7
UC10 Greene, Eva 1:10.00 7/4 1:04.77 3 6
GMUP Reiffenberger, Megan 1:11.00 7/7 1:11.55 6 3
RMST Romero, Sharon 1:21.67 4/3 1:18.03 7 2
ALEX Enright, Schuyler 1:22.42 4/7 NS 0
CBFY Halner, Kristina 1:30.00 3/6 1:09.18 5 4
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Mizerak, Gabrielle 59.49 9/4 1:01.22 1 9
UMAC Randolph, Courtney 1:03.07 9/6 1:01.69 2 7
1693 Shaner, Sara 1:03.40 9/2 1:02.11 3 6
1693 Maqueda, Victoria 1:08.39 8/7 1:05.87 4 5
ARMS Schwartz, Carleigh 1:10.47 7/3 1:09.61 5 4
BUMS Keesler, Missy 1:15.00 6/8 1:11.36 7 2
GMUP Barrett, Rachelle 1:18.00 5/6 1:09.74 6 3
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GMUP Geskos, Evangeline 1:06.24 8/4 1:06.43 1 9
FINS Chialastri, Kate 1:08.00 8/2 1:07.27 2 7
L4S Bofinger, Sarah 1:11.85 6/4 1:13.06 3 6
L4S Stranzl, Colleen 1:16.17 5/5 1:15.73 4 5
1776 Plimpton, Hannah 1:18.26 5/1 1:20.08 5 4
FAC DeVito, Christina 1:31.13 3/2 1:28.46 6 3
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ALEX Jakubchak, Lindsey 1:08.42 8/1 1:07.13 2 7
1693 Gass, Krista 1:09.02 8/8 1:05.48 1 9
SVY Boris, Stephanie 1:12.31 6/5 1:10.69 4 5
LASH Roberts, Cynthia 1:18.00 5/7 1:10.59 3 6
L4S Bozeman, Lesley 1:30.00 3/3 1:28.14 5 4
UMAC Fu, Angela 1:50.37 2/5 1:53.28 6 3
ALEX Jullien, Kate 2:40.00 1/5 DQ 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LASH Krause, Mary Kay 1:07.27 8/3 1:07.15 1 9
LASH Messenlehner, Carina 1:10.75 7/2 1:11.32 2 7
ARMS Swain, Jayme 1:11.05 7/8 NS 0
MASH Woodrick, Lynn 1:15.00 6/1 1:17.22 3 6
FAC Algera, Bonnie 1:18.27 5/8 1:17.35 4 5
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CBFY Booth, Gretchen 1:06.02 9/8 1:06.64 1 9
COLU Pellegrini, Traci 1:07.45 8/6 1:07.23 2 7
GSM Davidson, Michelle 1:10.59 7/6 1:09.77 3 6
ROCH Gianniny, Dana 1:11.04 7/1 1:11.48 4 5
RMST Sauvage, Marie 1:18.00 5/2 1:17.11 5 4
L4S Walters, Suzanne 1:22.33 4/6 1:24.23 6 3
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BCTM Willeboordse, Fall 1:03.00 9/3 NS 0
L4S Williams, Susan 1:04.00 9/7 1:04.28 1 9
RMST Groves, Lisa 1:10.44 7/5 1:12.08 2 7
1776 Uppstrom, Noreen 1:15.31 5/4 1:15.29 3 6
L4S Wetzel, Denise 1:22.38 4/2 1:16.39 4 5
RIPM Dewing, Maria 1:26.52 3/4 1:29.86 6 3
RMST McNamara, Beth 1:28.34 3/5 1:26.08 5 4
GERM Mallon, Barbara 1:31.31 3/7 1:31.15 7 2
RMST Greenfield Sheehe, Heather 1:52.00 2/3 NS 0
UC12 Houston, Cynthia 1:57.49 2/6 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RMST Brightwell, Kim 1:12.37 6/3 1:14.30 3 6
1776 Burke, Barbara 1:13.63 6/6 1:15.53 4 5
1693 Restrepo, Marie 1:13.77 6/2 1:12.50 2 7
1776 Swanson, Vibeke 1:14.14 6/7 1:10.80 1 9
VMST Miller, Patricia 1:19.59 4/4 1:18.46 5 4
MERR Brown, Ann 1:33.00 3/1 1:29.13 6 3
L4S Frost, Holly 1:43.94 2/4 1:39.61 7 2
RMST Kidd, Sally 2:39.00 1/4 2:05.72 8 1
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WFAC Adams, Blanca 1:26.00 4/8 1:32.36 1 9
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Wolff, Melinda 1:17.68 5/3 1:15.76 1 9
RMST Kirwan, Denise 1:20.00 4/5 1:20.48 2 7
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ANCM Pettijohn, Margot 1:25.91 4/1 1:25.11 1 9
L4S Johnston, Jennifer 3:49.72 1/3 3:50.90 2 7
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WMST Leilich, Joann 1:37.69 3/8 1:42.40 1 9
RMST Manheim, Lucy 2:25.00 2/7 DQ 0
L4S Hannam, Karen 2:27.98 2/1 2:53.35 2 7
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Walker, Laura 2:20.25 2/2 2:09.77 1 9
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home