SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Colonies Zone SCY Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 22 Men 200 Y Breast

41 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Head, Carter 2:17.10 6/5 2:14.27 1 9
UC08 Guminski, Timothy 2:28.21 5/5 NS 0
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GMUP Wolfe, Ryan 2:09.53 6/4 2:11.30 1 9
CMYM Walker, Adam 2:19.71 6/3 2:18.08 2 7
1693 Fay, Christopher 2:30.00 5/6 NS 0
RMST Koons, Andrew 2:42.15 4/5 2:42.49 4 5
DCAC Fitts, Marcus 3:00.00 3/3 2:41.94 3 6
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAMI Folgar, Javier 3:05.00 3/6 3:03.14 1 9
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC09 Helfers, Edward 2:25.11 6/1 2:17.61 1 9
SVY Boris, Joseph 2:38.02 5/8 2:40.90 3 6
RMST Hanford, Jeremy 2:43.82 4/3 2:38.39 2 7
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Williams, Rich 2:23.41 6/7 2:26.84 1 9
ALEX Kidd, Michael 2:27.00 6/8 NS 0
UC04 McNelis, Michael 2:27.39 5/4 2:26.96 2 7
DCAC Moon, WonKee 2:31.00 5/2 2:29.78 3 6
SVY Houchins, Bradford 2:35.00 5/7 2:35.91 4 5
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UMAC Goodison, Michael 2:22.22 6/6 2:25.90 1 9
DCAC Amezcua, David 2:47.60 4/1 2:56.01 3 6
CMYM Canaday, Brent 2:50.00 4/8 2:55.84 2 7
CBFY Reynolds, Sean 2:59.14 3/5 2:56.18 4 5
RMST Wynes, Anthony 3:14.58 3/1 3:22.71 5 4
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Harris, Gregory 2:23.17 6/2 2:20.62 1 9
FAC Thompson, Jeffery 2:30.00 3/2 2:52.76 2 7
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MARY Collins, Michael 2:45.00 4/2 2:54.18 2 7
VMST Chenault, Robert 2:55.00 4/7 2:33.69 1 9
VMST Romo, Robert 3:09.00 3/7 3:10.74 3 6
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Keyser, Brian 2:36.77 5/1 2:38.75 1 9
1776 Hemmerle, Jamie 2:40.00 4/4 NS 0
FINS Kannegieser, Robert 2:45.00 4/6 2:38.93 2 7
GSM Van Horn, Larry 3:21.74 2/3 3:20.27 3 6
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Dougherty, Stephen 2:57.00 3/4 2:56.21 1 9
DCAC Haddan, Barry 3:19.00 3/8 3:29.55 4 5
UC08 Gondek, Paul 3:20.00 2/4 3:16.48 3 6
GERM Walters, Mark 3:27.10 2/6 3:14.67 2 7
GERM Boyle, Michael 3:44.08 2/7 4:27.41 5 4
RMST Paulson, Laurence 3:58.62 1/3 4:28.82 6 3
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MARY Cole, Henry 3:07.32 5/3 NS 0
AGUA Bernstein, Rich 3:20.00 2/5 3:20.87 1 9
GERM Greger, Ronald 3:40.00 2/2 3:37.82 2 7
1776 Kremzier, James 3:45.00 1/4 3:59.49 3 6
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Gaulrapp, Edward 3:50.00 1/5 3:45.81 1 9
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home