SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 COMSA Masters Short Course Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 52 Men 50 Y Fly

108 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
DU Light, Ivan 23.83
CAC Garnier, Jeff 24.50
GATC Kahl, John 26.61
THOR Hoyt, Gunnar 33.00
THOR Hoyt, Gunnar 33.00
DU Korman, Jules 1:00.00
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
GATC Fronk, Spencer 24.00
DU Arnold, Max 26.00
FMST Ballard, Jeffrey 29.00
DU Jones, Kepha 37.02
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
PPMS Colvert, Brian 24.59
THOR Harper, Matt 26.01
THOR Harper, Matt 26.01
CAC Schneiter, Steve 26.19
UNAT Baier, Michael 27.00
24HF Christianson, Marcus 27.11
THOR Collins, Josiah 27.50
THOR Collins, Josiah 27.50
THOR Perrott, Bryan 27.82
THOR Perrott, Bryan 27.82
THOR Clark, Steve 28.61
THOR Clark, Steve 28.61
GATC Fahey, Sean 35.00
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
NMMS Oetzel, Stephen 26.40
THOR Simpson, Ian 26.83
THOR Simpson, Ian 26.83
DU Lang, Matthew 27.32
SHA Heath, James 28.75
DU Castor, Jimmy 28.96
THOR Bergford, Brian 29.00
THOR Bergford, Brian 29.00
BAM Centeno, Juan Pablo 29.77
UC32 Finnessy, Michael 30.33
DU Owens, Daniel 32.00
SOPR Linn, John 35.00
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
DU O'Sullivan, Chris 23.80
DU Addadi, Mehdi 24.16
PTT Robinson, Eric 25.36
CMS Edwards, Dan 25.81
BG Guthrie, Michael 26.00
FAST Zupancic, Joseph 26.00
DU Miall, Merlin 28.03
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HRMC Torres, Mark 25.86
BAM Tobey, John 26.83
SQD Radel, J Todd 27.05
GATC Brown, Brian 27.80
UC32 Gale, Aaron 29.00
CAC Hultgren, Edward 30.00
AM Pazmino, Jorge 30.00
CMS Martin, Troy 30.10
AM Gotto, Tony 30.77
SOPR Goddard, Seth 31.00
BG White, Brad 31.00
AM Holmes, Todd 32.00
HRMC Prutsman, Patrick 32.73
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
LMS Cochran, Neil 25.00
PPMS Webber, James 26.44
DU Barringer, Rob 27.50
FAST Evans, Dan 29.76
PPMS Maynard, Charles 30.20
DU Nielsen, Richard 30.89
LMS Brower, William 31.15
DU Bingham, Frank 32.32
THOR Hoyt, Brian 33.00
THOR Hoyt, Brian 33.00
AM Trieu, Terrance 33.66
DU Le Vasseur, Andrew 35.47
CMS Urbanowski, Alan 36.32
GATC Vitcenda, Eric 38.54
SS Bennett, Dean 40.46
UC32 Mintz, Robert 49.00
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
GATC Kahl, Steven 27.70
SSMS Cummins, Ron 28.00
FMST Bunevich, Steven 29.82
GATC Scott, Greg 30.00
DU Boileau, Mike 32.00
BG Reetz, Eric 34.65
UC32 Edgerton, Karl 35.00
BG Leo, Mark 35.01
BG Huggins, David 35.03
BG Ramirez, Alfonso 38.20
BG O'Keeffe, John 39.00
DAC Sullivan, Frank 1:10.00
BG Cattles, Steven 1:30.00
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
SSMS Weir, D. Scott 26.00
SSMS Henry, Shafer 27.00
BG Hess, Richard 28.90
CAC Nolte, Christopher 29.50
AM Petrie, Stephen 31.00
DU Krainik, Gregory 31.59
OPA Glenn, Tim 32.70
FMST David, Brad 35.00
UC32 Hice, Randy 38.00
CMS Morrison, Jeffrey 38.00
SOPR Heggy, Terry 38.28
CCA McDonough, Jim 43.03
FMST Ronat, Jon 45.00
GATC Miller, David 55.00
JAM Valvano, John 1:05.00
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
CCA Levy, Michael 53.00
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
CMS Abrahams, Richard 33.00
SOPR Ogilby, Chuck 35.50
DU Hultin, Walter 36.00
DU Vaughan, James 42.51
JAM McDanal, Steven 48.20
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
CMS Burgess, Thom 55.00
CCA Sherman, Lawrence 59.08
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
DU Plummer, Mark 1:09.10
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home