SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 COMSA Masters Short Course Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 24 Men 50 Y Breast

108 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
CAC Garnier, Jeff 28.00
DU Light, Ivan 28.40
GATC Anderson, Tyler 33.00
THOR Hoyt, Gunnar 36.00
THOR Hoyt, Gunnar 36.00
GATC Kahl, John 36.10
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
DU Arnold, Max 28.63
GATC Fronk, Spencer 30.00
AM Fulcomer, Vance 35.00
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
24HF Christianson, Marcus 28.11
UC32 Greco, Andrew 32.00
THOR Collins, Josiah 33.00
THOR Collins, Josiah 33.00
THOR Clark, Steve 34.84
THOR Clark, Steve 34.84
CAC Schneiter, Steve 34.87
PTT Fahey, Brian 34.94
GATC Fahey, Sean 35.00
THOR Harper, Matt 35.01
THOR Harper, Matt 35.01
THOR Perrott, Bryan 37.99
THOR Perrott, Bryan 37.99
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
PPMS Trinidad, Reuben 26.81
DU Conyers, John 30.00
DU Lang, Matthew 30.32
UC32 Koob, David 32.00
UC32 Finnessy, Michael 33.15
THOR Simpson, Ian 33.86
THOR Simpson, Ian 33.86
DU Castor, Jimmy 34.31
THOR Bergford, Brian 35.00
THOR Bergford, Brian 35.00
SHA Heath, James 37.46
PTT Kollmeyer, Brian 42.54
AM Despain, Matthew 55.00
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
FAST Peterson, Eric 33.78
CMS Edwards, Dan 33.96
BG Guthrie, Michael 35.00
FAST Crosscup, Daniel 35.07
PTT Chester, Justin 37.00
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
SQD Radel, J Todd 29.03
HRMC Torres, Mark 30.85
GATC Garland, Robert 32.23
AM Holmes, Todd 34.00
AM Gotto, Tony 34.77
SOPR Goddard, Seth 35.00
CAC Hultgren, Edward 35.00
THOR Aten, Ken 37.00
THOR Aten, Ken 37.00
AM Pazmino, Jorge 37.00
BG White, Brad 37.35
CAC Cowan, Robert 40.00
PTT Matteucci, John 50.00
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
JAM Lawrence, Dietrich 30.76
DU Barringer, Rob 32.90
THOR Daughtrey, Clay 33.56
THOR Daughtrey, Clay 33.56
THOR Hoyt, Brian 36.00
THOR Hoyt, Brian 36.00
DU Nielsen, Richard 37.45
AM Trieu, Terrance 39.12
CMS Urbanowski, Alan 40.09
SS Bennett, Dean 40.82
CCA Nielson, Richard 43.00
DU Le Vasseur, Andrew 46.23
GATC Vitcenda, Eric 54.54
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
LMS Coveney, Christopher 27.89
GATC Scott, Greg 32.65
GATC Kahl, Steven 34.20
BG Huggins, David 34.70
SALT Olson, Robert 36.25
DU Boileau, Mike 38.00
BG O'Keeffe, John 39.00
BG Leo, Mark 39.89
UC32 Lee, Marshall 39.99
FMST Bunevich, Steven 40.80
BG Reetz, Eric 41.04
BG Ramirez, Alfonso 43.54
DAC Sullivan, Frank 1:10.00
BG Cattles, Steven 1:30.00
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
BAM Waterbury, Stuart 31.70
GATC Mann, Michael 32.00
SSMS Henry, Shafer 33.00
CSST Louie, Jamie 33.60
CAC Nolte, Christopher 34.90
BG Hess, Richard 35.00
DU Krainik, Gregory 37.44
FMST David, Brad 40.00
GATC Harper, Larry 40.00
CMS Morrison, Jeffrey 40.00
UC32 Hice, Randy 42.00
AM Petrie, Stephen 45.00
JAM Valvano, John 46.00
FMST Ronat, Jon 59.00
DU Skulstad, John 1:10.00
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
FAST MacDonald, Lee 36.00
DU Fischer, Chuck 42.33
FMST O'Donnell, Michael 45.00
CCA Levy, Michael 52.00
BG Linn, Michael 1:15.00
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
EVER Carney, Kent 36.76
SOPR Ogilby, Chuck 40.42
BAM Duignan, Mike 44.00
CCA Zaparanick, Robert 46.00
JAM McDanal, Steven 47.40
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
CMS Burgess, Thom 45.00
CCA Sherman, Lawrence 53.40
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
DU Plummer, Mark 1:01.56
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home