SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 38 Women 200 M Free

56 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Cienega, Melissa 2:08.50 6/5 2:11.03 1 9
TSTT Lara, Alyssa 2:30.00 4/4 DQ 0
SDSM Holay, Maya 2:34.26 4/3 2:37.54 3 6
GRA Simmons, Savannah 2:38.00 4/7 2:36.02 2 7
GRA Palmer, Alexandra 3:50.00 1/3 3:02.63 4 5
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Ibanez Lopez, Liliana 1:56.43 6/4 1:59.39 1 9
GRA Orozco, Felicia 2:10.74 6/6 2:30.93 7 2
GRA Aceino, Margo 2:15.47 6/7 2:16.96 2 7
ROSE Frendreis, Lauren 2:17.01 6/1 2:21.15 5 4
LVM Akenberger, Jamie 2:19.00 6/8 2:17.85 3 6
LVM Harris, MK 2:20.00 5/5 2:22.28 6 3
GRA Fernandez, Karen 2:35.26 4/6 2:38.90 8 1
ROSE Tsuchiya, Ann 2:40.00 4/8 2:20.80 4 5
GRA Young, Allyson 3:00.00 2/3 3:01.75 9 0
SCAQ Dalton, Sarah 3:00.00 NS NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Parker, Emily 2:11.16 6/2 2:11.92 1 9
CMS Holman, Sara 2:16.69 NS NS 0
CMS Holman, Mary 2:19.56 NS NS 0
T-26 James, Jessica 2:22.54 5/2 2:22.40 2 7
ROSE Odonnell, Meghan 2:50.13 3/7 2:50.99 3 6
ROSE Jensen, Amy 3:52.45 1/2 3:09.05 4 5
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Giovanni, Melissa 2:33.00 4/5 2:21.39 1 9
GRA Thomas, Hillary 3:01.16 2/6 2:49.82 2 7
SPP Garcia, Blanca 3:30.00 2/8 3:48.44 3 6
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OPA Glenn, Katie 2:10.00 6/3 2:09.87 1 9
MVN Walker, Heidi 2:20.00 5/4 2:17.44 2 7
SDSM Maroudis, Kristina 2:36.95 NS NS 0
SCAQ Pinto, Rachel 2:43.35 3/5 2:34.77 3 6
ROSE Parker, Amy 2:54.54 3/1 2:57.79 4 5
UC33 Chen, Jing 3:22.86 2/1 3:21.26 5 4
SPP Lara, Alexandra 3:51.00 1/6 4:09.11 6 3
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Leichter, Nancy 2:29.21 5/1 2:28.72 1 9
LVM Wegner, Karin 2:38.07 4/1 2:40.25 2 7
TSTT Torres, Carmen 3:16.61 2/7 3:17.61 3 6
SPP McPeak, Kristin 4:35.00 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
COOG Gellatly, Jill 2:21.00 5/3 2:16.65 1 9
CVMM Cleavenger, Becky 2:21.04 5/6 2:22.73 2 7
LVM Adams, Kari 2:29.51 5/8 2:22.76 3 6
ROSE Boysen, Cecilie 2:45.77 3/6 2:37.96 4 5
GRA Zderko, Carolyn 2:55.17 3/8 2:48.76 6 3
LVM Ashworth, Michelle 2:59.00 2/4 2:43.66 5 4
LVM Waymire, Gina 3:00.00 2/5 2:54.31 7 2
GRA Edge, Marci 3:10.00 NS NS 0
ROSE Walsh, Jane 3:45.00 NS NS 0
TSTT Alderman, Christine 4:12.96 1/1 4:14.32 8 1
LBG Jiang, Rachel 4:30.00 1/8 4:25.37 9 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MELO Matena, Jana 2:24.15 5/7 2:23.14 1 9
LVM Saul-Zachau, Joanne 2:42.83 3/4 2:44.40 2 7
GRA Hernandez, Jeannette 3:10.24 NS NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Neville, Cathy 2:37.85 4/2 2:39.67 2 7
LVM Dolan LaMar, Diana 2:45.00 3/3 2:44.27 3 6
GRA Ellington, Cheri 2:50.00 3/2 2:38.29 1 9
LVM Duggan, Terese 3:45.00 1/5 3:10.64 4 5
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MVN Dougherty, Mindy 3:10.00 2/2 3:06.36 1 9
LVM Canto, Susan 3:59.00 1/7 3:51.27 2 7
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Smith, Diane 3:39.29 1/4 3:38.62 1 9
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home