SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 34 Men 50 M Breast

101 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MVN Peralta, Daniel 36.00 8/7 35.68 1 9
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Pechmann, Luke 27.65 NS NS 0
LVM Meier, Brandon 30.00 11/2 28.63 1 9
GRA Odonnell, Patrick 30.00 11/6 35.25 5 4
GRA Aceino, Alexander 30.22 11/7 30.19 2 7
TSTT Rogers, James 31.52 11/1 32.72 3 6
GRA Duarte, Kenny 32.80 10/3 33.66 4 5
GRA Adajar, Jordan 35.00 9/1 35.45 6 3
GRA Binkow, Samuel 35.00 9/8 37.38 7 2
GRA Cook, Jacob 37.00 NS NS 0
LVM Anderson, Patrick 42.00 5/8 44.13 9 0
GRA Zambello, Luca 45.00 4/8 43.68 8 1
ROSE Tom, Marc 48.45 3/6 48.88 10 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Delic, Nikola 29.00 11/4 29.91 1 9
OREG Cleary, Kevin 35.00 9/7 DQ 0
ROSE Armour, Justin 35.23 8/5 35.36 3 6
GRA Burnett, Davey 36.15 8/1 DQ 0
UC38 Law, David 36.66 7/5 35.35 2 7
MEMO Song, James 38.12 7/7 37.27 4 5
SNM Freeman, Michael 39.00 6/3 37.56 5 4
WH2O Manning, James 39.99 NS NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Durieux, Chad 31.67 11/8 32.10 2 7
WH2O Schmidt, Matthew 31.99 10/4 31.87 1 9
ROSE Ecklund, Tait 32.35 10/5 33.28 3 6
GRA Corcho, Rodrigo 32.83 10/6 34.41 5 4
LVM Jackson, Randy 33.09 10/7 33.44 4 5
WH2O Charmes, Roman 50.00 3/2 46.69 6 3
CHEL Sabala, Michael NT NS NS 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MINN Jacobson, Brian 29.52 11/3 31.74 1 9
GRA Stalker, Nathan 33.86 10/1 33.18 2 7
GRA Wood, Andrew 34.99 9/2 35.14 3 6
DAM Muir, Scott 35.10 NS NS 0
MAX Zhou, John 38.00 7/2 36.30 4 5
TSTT Montanez, Robert 40.00 6/6 39.96 6 3
ROSE Culver, Ian 40.40 5/3 38.07 5 4
SDSM Monney, Pascal 44.19 4/7 43.19 7 2
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA West, Steve 29.07 11/5 28.95 1 9
LVM Boshoff, Nick 33.06 10/2 33.37 3 6
PSCM Dreitzler, Todd 34.25 9/3 31.82 2 7
UC38 Banbury, James 36.33 7/4 35.78 5 4
GRA Bever, Gregory 40.00 6/8 34.58 4 5
ROSE Bloss, Wolf-Rudiger 40.00 6/1 37.74 6 3
RMDA Green, Michael 40.00 6/2 39.00 7 2
SPP McPeak, Charles 41.18 5/6 41.79 8 1
GRA Winslow, Scott 42.03 4/5 42.81 10 0
GRA Brown, Matt 43.63 4/2 45.03 11 0
WH2O Liao, Seymour 45.00 4/1 42.01 9 0
WH2O Carameta, James 48.00 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Duplanty, Chris 31.84 NS NS 0
SDSM Strate, Brian 33.70 NS NS 0
GRA Helgason, Tryggvi 34.00 10/8 33.80 1 9
CVMM Koehler, Doug 34.20 9/4 33.97 2 7
DAM McAdam, Samuel 34.70 9/6 34.21 3 6
SDSM Jones, Kenton 35.78 8/2 35.85 4 5
ROSE Beubis, Michael 38.00 NS NS 0
SCAQ Chang, Mike 42.00 5/1 40.63 5 4
WH2O Ferguson, Daniel 42.00 NS NS 0
SDSM Harden, Jimmy 43.00 4/6 42.01 6 3
SDSM Eisenbraun, Michael 47.88 3/5 49.93 7 2
LBG Osmond, Scott 52.45 2/4 51.03 8 1
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Meaney, Pat 34.00 NS NS 0
ARIZ Evans, Dave 34.25 9/5 35.97 2 7
CRUZ Smith, Donny 35.65 8/6 35.51 1 9
GRA Burke, Tom 38.29 7/8 38.07 3 6
MYST Ramos, John 38.75 6/5 40.02 4 5
LBG Nelson, Jim 40.00 6/7 43.04 6 3
GRA Menefee, Bruce 40.07 5/4 NS 0
CVMM Robinson, Keith 40.43 NS NS 0
SCAQ Ireland, Bill 41.47 5/2 41.07 5 4
SDSM Benner, Tord 42.00 5/7 43.32 7 2
WH2O Bahamon, Luis 50.00 3/7 47.76 8 1
LBG Baron, Mike 1:00.00 2/8 50.68 9 0
LVM Feldman, Michael 1:00.00 2/1 1:11.77 10 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Von Hoffmann, Gerard 35.10 8/4 34.82 1 9
ROSE Uchiyama, Winston 37.00 7/3 35.77 2 7
SWM Edwards, Clive 38.12 7/1 36.82 3 6
MELO Pinto, Harlan 38.70 6/4 38.84 4 5
SBM Johannsen, David 41.11 NS NS 0
LBG Butler, Bill 42.00 4/4 42.36 5 4
CVMM Losinski, Mark 44.09 NS NS 0
GRA Giacomazzi, Albert 50.44 3/1 52.64 6 3
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Stark, Allen 35.35 8/3 35.96 1 9
MELO Whatley, Thomas 36.20 8/8 38.17 3 6
VCM Kerns, Hubie 37.60 7/6 37.52 2 7
SCAQ Bean, James 42.20 4/3 45.45 5 4
LVM Ghan, Jeff 52.00 3/8 44.67 4 5
WH2O Olson, Jay 52.00 NS NS 0
LVM Cochran, Victor 57.00 2/6 1:01.05 6 3
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Andersen, Peter 40.30 5/5 39.63 1 9
GRA Gast, Monte 48.36 3/3 48.05 2 7
LBG Smith, Stan 1:00.00 2/7 1:00.96 3 6
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Jones, Brian 55.00 2/3 59.55 1 9
ROSE Goode, Douglas 1:00.71 1/4 1:07.58 3 6
LVM Stone, Robert 1:15.00 1/5 1:00.48 2 7
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SBM Farrell, Jeff 45.00 3/4 43.82 1 9
SDSM Coles, Bill 58.53 2/2 59.55 2 7
GRA McMeekin, Robert 1:35.85 NS NS 0
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Best, Bob 55.00 2/5 48.94 1 9
LVM Butler, Walter 1:17.00 1/3 1:24.61 2 7
ROSE Reuben, Richard 1:52.27 1/2 1:43.51 3 6
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Hubbard, Donald 1:30.00 1/6 1:26.45 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home