SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 30 Mixed 800 M Free

119 Swimmers

Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Mathias, Gwendolyn 11:30.00 8/2 10:27.67 1 9
SDSM Holay, Maya 11:30.00 8/1 11:16.03 3 6
GRA DeValk, Brittany 11:31.89 7/4 11:02.48 2 7
TSTT Lara, Alyssa 13:21.59 4/2 12:41.15 4 5
Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MVN Fidler, Tyler 9:08.76 13/2 8:55.32 1 9
GRA Acosta - Gomez, Misael 11:00.00 9/5 10:33.59 2 7
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O MacDonald, Keely 10:20.00 10/4 10:04.09 1 9
ROSE Tsuchiya, Ann 11:33.00 7/3 10:30.38 2 7
SCAQ Dalton, Sarah 13:30.00 NS NS 0
GRA Young, Allyson 20:00.00 2/6 13:40.59 3 6
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Stryker, Samuel 9:28.75 13/1 9:14.47 1 9
GRA Herrera, Carlos 10:12.00 NS NS 0
ROSE Daltorio, Robert 10:18.97 11/7 10:16.97 2 7
GRA Duarte, Kenny 10:57.17 10/8 10:53.02 3 6
SDSM Gehr, Gabriel 11:35.13 7/6 11:34.40 4 5
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Parker, Emily 9:23.04 13/7 9:26.16 1 9
CMS Holman, Sara 9:34.45 13/8 9:38.29 2 7
CMS Holman, Mary 9:38.26 12/5 9:55.25 3 6
ROSE Stengel, Julia 11:32.06 7/5 11:39.78 5 4
MVN Viers, Audrey 12:32.26 5/3 11:56.89 7 2
T-26 James, Jessica 12:41.38 5/2 10:47.09 4 5
ROSE Odonnell, Meghan 13:13.22 4/5 12:49.33 8 1
LVM Colavito, Violet 13:30.00 4/8 11:51.96 6 3
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Hochstrasser, James 9:55.68 12/7 9:48.34 1 9
UC38 Law, David 10:54.41 10/2 10:34.58 2 7
ROSE Hsu, Howard 11:02.52 9/7 NS 0
GRA Liebowitz, Daniel 11:18.51 8/5 11:12.66 4 5
MEMO Song, James 11:59.00 7/8 11:07.05 3 6
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LBG Pugh, Dana 21:00.00 2/1 20:11.77 1 9
LBG Cole, Jax 30:00.00 1/3 NS 0
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Wadley, Wadley 9:00.00 13/5 9:20.42 1 9
NOVA Bolcoa, Scott 10:51.44 10/6 10:55.08 2 7
GRA Pronin, Yan 11:00.00 NS NS 0
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 George, Heidi 8:57.60 13/4 8:55.95 1 9
MVN Walker, Heidi 11:00.00 9/4 10:18.05 2 7
SDSM Maroudis, Kristina 11:17.67 8/4 11:20.40 3 6
ROSE Parker, Amy 12:22.57 6/8 12:28.00 4 5
LVM Ziemba, Amy 14:36.00 3/3 13:11.76 5 4
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RAA Popko, David 9:49.60 4/7 9:30.62 1 9
ROSE Galluzzi, David 9:51.64 NS NS 0
UC38 Meyer, Brian 10:00.00 12/1 10:06.84 4 5
ROSE Passos, Andre 10:30.00 10/5 9:59.52 3 6
GRA Palmer, Kent 11:00.00 9/3 NS 0
LBG Kremers, Brian 11:01.01 9/6 10:49.29 5 4
ROSE Culver, Ian 11:11.11 9/8 10:54.49 6 3
LBG Liu, Jeff 12:35.00 5/6 12:11.71 7 2
GRA Stalker, Nathan 20:09.45 2/7 9:55.19 2 7
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Wegner, Karin 11:24.07 8/3 11:18.49 1 9
MEMO Shu, Vicki 12:30.00 5/5 11:46.76 2 7
GRA Sheaks, Heidi 12:50.83 5/7 12:44.67 3 6
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Lucero, Michael 10:12.62 11/5 9:59.05 1 9
ROSE Borton, Dan 10:18.25 11/2 10:11.91 2 7
SDSM Ascher, Nathan 10:20.00 11/1 10:17.27 3 6
GRA Heath, Lee 11:30.00 8/8 11:10.49 4 5
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
COOG Gellatly, Jill 9:55.00 12/2 9:51.08 1 9
LVM Adams, Kari 10:56.00 10/1 10:33.59 2 7
TCC Feld, Karen 11:56.10 NS NS 0
WH2O Karlin, Olivia 12:13.47 NS NS 0
GRA Edge, Marci 12:53.00 NS NS 0
LVM Waymire, Gina 13:00.00 4/4 12:19.06 3 6
ROSE Ekizian, Maria 14:00.00 NS NS 0
GRA MacLeod, Nancy 18:00.00 NS NS 0
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 Wells, Barton 9:02.46 13/3 8:54.56 1 9
GRA Dickson, Kurt 9:05.21 13/6 8:55.43 2 7
GRA Edge, Jonathan 9:36.09 12/4 10:00.00 3 6
ROSE Mc Ginley, Patrick 10:16.88 11/6 10:31.20 4 5
LBG Fowler, Chris 12:00.00 6/4 11:33.93 5 4
ROSE Hilger, Eric 12:00.00 6/3 12:24.07 6 3
WH2O Whitehead, Michael 13:21.24 4/6 12:47.78 7 2
LBG Werner, John 14:30.87 NS NS 0
GRA Montes, Bob 20:00.00 2/2 20:48.62 8 1
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MELO Matena, Jana 10:40.29 10/3 10:26.55 1 9
SWM Barrett, Dawn 11:28.22 NS NS 0
LVM Saul-Zachau, Joanne 11:37.46 7/2 11:43.88 2 7
SDSM Thayer, Marieke 12:23.59 5/4 12:18.06 4 5
ROSE Gold, Susan 12:54.29 NS NS 0
LVM Ivey, Pamela 13:00.00 5/8 12:08.38 3 6
TSTT Bove, Lisa 15:22.00 3/7 15:46.97 6 3
ROSE Cook, Sally 15:26.25 3/1 14:59.22 5 4
GRA Hernandez, Jeannette 15:30.24 NS NS 0
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Crosson, Jeffrey 10:00.67 12/8 10:09.78 2 7
OREG Hathaway, David 10:10.10 11/4 10:00.58 1 9
GRA Jensen, Dan 10:20.00 11/8 10:28.33 3 6
SDSM Hartloff, Paul 11:00.00 NS NS 0
SCAQ Ireland, Bill 11:02.08 9/2 NS 0
UC44 Jarvis, Scott 11:08.47 9/1 11:06.90 4 5
VCM Frank, Peter 11:30.00 NS NS 0
CVMM Aamoth, James 12:00.00 6/5 11:51.58 6 3
ROSE Christensen, Charlie 12:10.02 6/2 12:02.83 8 1
BAC Gustavson, Jeff 12:12.73 6/7 11:52.75 7 2
MVN Santy, James 12:15.60 6/1 11:48.77 5 4
GRA Wrabley, Matt 14:00.00 3/5 13:14.58 9 0
LBG Miranda, Mike 16:00.00 2/4 15:22.82 10 0
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Ellington, Cheri 11:30.00 8/7 11:25.28 1 9
CVMM Stokols, Niki 11:42.25 7/7 11:30.78 2 7
LVM Dolan LaMar, Diana 11:50.00 7/1 11:46.05 3 6
UCLA Ciraulo, Christie 12:44.11 NS NS 0
LVM Duggan, Terese 15:00.00 3/2 14:05.84 4 5
ROSE Bennett, Kristin 15:00.00 3/6 17:51.40 5 4
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SCAQ Thomas, Bruce 9:39.93 12/3 9:36.98 2 7
ROSE Stephenson, Dan 9:45.00 12/6 9:28.01 1 9
NOVA Sponagle, Stephen 10:13.41 11/3 10:32.59 4 5
ARIZ Modjeska, Mark 10:54.77 10/7 10:27.46 3 6
MELO Pinto, Harlan 12:05.99 6/6 11:42.30 5 4
LBG Parnes, Bart 16:00.00 3/8 16:29.16 7 2
WH2O Wilson, Thomas 26:00.00 1/5 13:29.72 6 3
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Canto, Susan 16:59.00 2/5 16:24.82 1 9
OREG Stark, Carol 22:45.19 2/8 20:12.21 2 7
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SAWS Clemmons, Jim 11:29.50 8/6 10:36.92 1 9
WH2O Larson, Charles 12:10.00 NS NS 0
VCM Foote, David 12:16.22 NS NS 0
SDSM Sicard, Federico 12:20.00 NS NS 0
CVMM Rosen, Robert 13:00.00 5/1 11:48.78 2 7
WH2O Olson, Jay 13:20.00 4/3 13:19.69 4 5
LVM Fulljames, Rick 13:30.00 4/1 12:50.80 3 6
LVM Ghan, Jeff 14:59.00 NS NS 0
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LBG Cole, Anita 23:49.25 1/4 23:50.06 1 9
Age Group 75-79 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC44 Carey, George 13:56.47 3/4 13:49.48 1 9
Age Group 80-84 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OJAI Glenn, Sylvia 19:45.48 2/3 22:43.72 1 9
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home