SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 21 Men 100 M Breast

91 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Havton, Alexander 1:04.01 12/3 1:08.89 1 9
ROSE AmiryinClipps, Jamaal 1:15.44 10/5 1:19.92 2 7
ROSE Fisher, Sean 1:47.00 3/5 1:20.62 3 6
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Colupaev, Dimitri 59.21 12/4 NS 0
LVM Meier, Brandon 1:05.00 12/7 1:00.65 1 9
GRA Duarte, Kenny 1:12.40 11/7 1:14.36 2 7
WH2O Stryker, Samuel 1:23.25 7/5 1:18.23 3 6
GRA Binkow, Samuel 1:25.00 7/7 DQ 0
ROSE Tom, Marc 2:01.26 2/1 1:57.08 4 5
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Alexandrov, Mike 59.81 NS NS 0
SCAQ McAteer, Brian 1:10.50 11/5 1:11.06 1 9
GRA Quinn, Stephen 1:13.82 11/1 1:18.39 3 6
OREG Cleary, Kevin 1:16.00 10/7 1:14.37 2 7
UC38 Law, David 1:22.04 8/7 1:19.20 4 5
MEMO Song, James 1:23.28 7/3 1:20.55 5 4
SNM Freeman, Michael 1:28.66 6/2 1:24.31 6 3
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Ecklund, Tait 1:09.31 12/2 1:12.00 4 5
ROSE Durieux, Chad 1:09.82 12/8 1:10.15 1 9
WH2O Schmidt, Matthew 1:10.00 12/1 1:10.75 2 7
GRA Marshall, Mario 1:10.22 11/4 1:11.80 3 6
GRA Corcho, Rodrigo 1:11.57 11/3 1:14.80 7 2
LVM Jackson, Randy 1:12.52 11/2 1:13.03 5 4
GRA Paggi, Gregory 1:16.31 10/2 1:14.65 6 3
GRA Pronin, Yan 1:25.00 NS NS 0
ROSE Burnett, Nicholas 1:30.00 6/1 1:30.06 8 1
WH2O Charmes, Roman 2:00.00 2/3 1:36.66 9 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DAM Muir, Scott 1:20.00 9/7 1:20.36 2 7
RAA Popko, David 1:20.67 9/1 1:16.89 1 9
LBG Liu, Jeff 1:21.00 8/5 1:26.99 5 4
TSTT Montanez, Robert 1:26.30 7/1 1:25.31 3 6
GRA Kim, Steve 1:27.95 6/7 1:26.14 4 5
ROSE Bostrom, Michael 1:40.58 4/1 1:42.30 6 3
GRA Mallen, Travis 1:50.00 3/3 2:00.16 7 2
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA West, Steve 1:02.53 12/5 1:03.13 1 9
LVM Boshoff, Nick 1:12.71 11/8 1:13.69 2 7
SDSM Geremia, Antonio 1:22.00 8/3 1:26.40 4 5
ROSE Paxton, Sean 1:25.25 7/2 1:23.74 3 6
GRA Heath, Lee 1:30.00 5/5 1:26.90 5 4
UC33 Yu, Charlie 1:32.50 5/1 NS 0
GRA Winslow, Scott 1:36.27 4/2 1:40.29 6 3
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Duplanty, Chris 1:10.84 NS NS 0
PSM Kays, David 1:12.79 NS NS 0
CVMM Koehler, Doug 1:14.20 10/4 1:13.98 2 7
GRA Helgason, Tryggvi 1:16.00 10/3 1:13.69 1 9
SDSM Strate, Brian 1:17.00 NS NS 0
DAM McAdam, Samuel 1:20.01 9/2 1:16.73 4 5
GRA Skelly, Drew 1:22.51 8/2 1:24.93 6 3
ROSE Beubis, Michael 1:23.00 8/8 1:16.67 3 6
ROSE Hixson, Peter 1:23.13 7/4 1:19.70 5 4
SCAQ Chang, Mike 1:30.00 5/3 1:33.37 8 1
WH2O Arorizo, Armando 1:30.29 5/8 1:27.14 7 2
GRA Kreger, Jeffrey 1:33.00 4/5 1:35.21 9 0
LVM Jauch, Peter 1:38.50 4/8 1:35.90 10 0
LBG Osmond, Scott 2:01.01 2/8 DQ 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Evans, Dave 1:17.55 10/1 1:18.54 2 7
CRUZ Smith, Donny 1:17.56 9/4 1:18.44 1 9
GRA Meaney, Pat 1:20.00 NS NS 0
ROSE Taylor, Thomas 1:21.58 8/4 1:19.03 3 6
GRA Burke, Tom 1:26.98 6/4 1:26.26 4 5
MYST Ramos, John 1:27.50 6/5 1:28.15 5 4
CVMM Robinson, Keith 1:31.45 NS NS 0
GRA Keating, David 1:45.00 3/4 NS 0
TSTT Georges, Chris 1:59.56 2/4 1:50.94 6 3
LVM Feldman, Michael 2:00.00 2/7 2:45.93 7 2
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Bordovsky, Mauro 1:16.60 10/8 1:23.59 3 6
LAPS Lindstedt, David 1:18.65 9/3 1:18.95 1 9
NOVA Sponagle, Stephen 1:20.47 9/8 1:25.02 4 5
ROSE Uchiyama, Winston 1:23.00 8/1 1:19.65 2 7
MELO Pinto, Harlan 1:27.58 6/3 1:28.94 6 3
SWM Edwards, Clive 1:29.12 6/8 1:25.65 5 4
LVM Wyson, Joseph 1:30.00 5/4 1:29.72 7 2
SBM Johannsen, David 1:30.18 5/2 1:31.97 8 1
LBG Butler, Bill 1:36.00 4/7 1:34.25 9 0
GRA Giacomazzi, Albert 1:57.53 3/1 DQ 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Stark, Allen 1:18.38 9/5 1:19.32 1 9
VCM Kerns, Hubie 1:26.00 7/8 1:22.99 2 7
SCAQ Bean, James 1:35.50 4/3 1:39.90 3 6
LVM Ghan, Jeff 1:51.00 3/2 1:44.07 4 5
WH2O Olson, Jay 1:52.00 3/8 1:54.57 5 4
LVM Cochran, Victor 2:00.00 2/2 2:17.87 6 3
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Andersen, Peter 1:32.80 4/4 1:30.51 1 9
GRA Gast, Monte 1:50.68 3/7 1:47.27 2 7
LBG Smith, Stan 2:30.00 1/7 2:17.91 3 6
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Freshley, Mike 1:30.00 5/7 1:29.81 1 9
SDSM Jones, Brian 2:18.00 1/3 2:30.14 3 6
LVM Stone, Robert 2:30.00 1/2 2:20.54 2 7
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Mitchell, Tom 2:13.58 1/4 2:13.03 1 9
SDSM Coles, Bill 2:15.58 1/5 2:20.70 2 7
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Best, Bob 2:00.00 2/5 1:54.53 1 9
ROSE Reuben, Richard 4:25.32 1/1 4:46.90 2 7
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Hubbard, Donald 3:33.00 1/8 3:23.81 1 9
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home