SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Men 200 M IM

64 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Havton, Alexander 2:07.57 8/5 2:16.46 1 9
ROSE AmiryinClipps, Jamaal 2:35.85 6/7 DQ 0
GRA Dickson, Keith 2:42.34 5/4 2:32.40 2 7
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Meier, Brandon 2:10.00 8/3 2:04.14 1 9
ROSE Castro, Daniel 2:27.75 7/2 2:27.52 2 7
ROSE Daltorio, Robert 2:45.51 5/6 2:32.30 3 6
ROSE Ladanyi, Jakob 2:51.41 4/4 2:50.87 4 5
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Burnett, Simon 2:06.80 8/4 2:02.09 1 9
SCAQ McAteer, Brian 2:20.80 8/7 2:21.93 2 7
MEMO Song, James 3:08.63 3/1 2:52.34 3 6
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Ecklund, Tait 2:22.36 8/8 2:21.14 1 9
ROSE Durieux, Chad 2:28.85 7/1 2:32.31 3 6
GRA Corcho, Rodrigo 2:30.00 6/5 2:38.33 5 4
GRA Paggi, Gregory 2:32.35 6/3 2:24.55 2 7
ROSE Godor, Frank 2:36.64 6/8 2:35.81 4 5
NOVA Bolcoa, Scott 2:45.48 5/3 2:47.02 6 3
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MVN Herlihy, Brendan 2:25.00 7/5 2:32.96 4 5
RAA Popko, David 2:27.27 7/6 2:24.55 2 7
OREG Miller, Matt 2:28.72 7/7 2:29.88 3 6
WH2O Sinel, Craig 2:29.60 7/8 2:23.04 1 9
ROSE Keim, John 2:46.00 5/2 2:40.41 6 3
GRA Reason, Matt 2:46.62 5/7 2:39.98 5 4
TSTT Montanez, Robert 2:52.09 4/5 2:51.94 7 2
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RAA Magee, Mark 2:16.66 8/2 2:19.58 1 9
MVN Gunnell, Steve 2:26.21 7/3 2:29.86 3 6
ROSE DeSouza, Jose 2:30.00 6/4 2:19.63 2 7
GRA Lucero, Michael 2:35.98 6/1 2:43.29 4 5
UC33 Yu, Charlie 2:55.26 4/2 2:55.10 5 4
RMDA Green, Michael 3:15.00 2/5 3:03.93 6 3
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Hamilton, Rick 2:21.74 8/1 2:21.67 1 9
PSM Kays, David 2:24.90 7/4 2:23.24 2 7
CVMM Koehler, Doug 2:33.75 6/6 2:28.43 3 6
DAM McAdam, Samuel 2:35.01 6/2 2:31.93 4 5
WH2O Arorizo, Armando 3:03.00 3/3 2:57.48 5 4
GRA Kreger, Jeffrey 3:15.00 2/3 3:23.66 6 3
LBG Werner, John 3:45.23 2/1 3:36.88 7 2
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
IM Sims, David 2:16.44 8/6 2:18.37 1 9
SCAQ Ireland, Bill 2:52.80 NS NS 0
MYST Holbeck, John 2:53.00 4/3 2:48.63 2 7
GRA Jensen, Dan 2:55.00 4/6 2:48.86 3 6
GRA Burke, Tom 2:55.76 4/7 2:53.98 5 4
UC33 Hopper, Tom 2:59.00 3/4 3:33.90 7 2
LVM Mitchell, Robert 3:04.48 3/6 2:50.21 4 5
GRA Gonzalez Hibner, Roger 3:11.82 3/8 3:06.76 6 3
ROSE Wicke, Bob 3:45.00 2/7 3:34.05 8 1
LBG Miranda, Mike 4:30.00 1/2 3:57.16 9 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Uchiyama, Winston 2:45.00 5/5 2:34.84 1 9
PSM Graham, Donald 2:59.00 4/8 2:44.76 2 7
PCCM Anderson, Robert 3:06.42 3/2 3:08.84 4 5
RAA Kennedy, William 3:13.53 2/4 3:11.20 5 4
MELO Pinto, Harlan 3:16.74 2/6 3:06.93 3 6
ROSE Tulin, Michael 4:28.75 1/3 4:44.20 6 3
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VCM Kerns, Hubie 2:50.00 5/8 2:41.49 1 9
TAM Bernard, Alan 2:55.99 4/1 2:55.40 3 6
SAWS Clemmons, Jim 2:59.50 3/5 2:45.30 2 7
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Burns, Richard 2:49.60 5/1 2:54.28 1 9
WH2O Figueiredo, Paulo 3:33.33 2/2 3:36.14 3 6
CMS Abrahams, Richard 4:00.00 2/8 3:23.48 2 7
LBG Smith, Stan 5:00.00 1/7 4:28.81 4 5
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Freshley, Mike 3:08.00 3/7 3:10.26 1 9
ROSE Bell, John 3:58.76 1/1 NS 0
LVM Stone, Robert 4:30.00 1/6 4:54.15 2 7
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Mitchell, Tom 4:28.53 1/5 4:32.15 1 9
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Best, Bob 4:00.00 1/4 3:56.64 1 9
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home