SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 SPMS Short Course Meters Championship

Psych Sheet

Next Event >>>

Event 1 Mixed 1500 M Free

110 Swimmers

Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
STAN Leake, Mackenzie 18:14.94 12/5 18:20.72 1 9
GRA DeValk, Brittany 22:06.89 8/7 20:52.73 2 7
GRA Mathias, Gwendolyn 23:00.00 6/3 21:02.54 3 6
TSTT Chimal, Andreina 26:28.44 4/2 24:24.75 4 5
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Espino, Veronica 19:00.00 6/5 19:52.63 2 7
WH2O MacDonald, Keely 20:00.00 10/4 19:15.39 1 9
ROSE Tsuchiya, Ann 22:50.00 7/2 20:21.02 3 6
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Herrera, Carlos 19:00.00 12/7 NS 0
GRA Duarte, Kenny 21:06.90 9/2 20:55.36 1 9
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Parker, Emily 18:03.92 13/1 17:52.58 1 9
CMS Holman, Sara 18:14.17 12/4 18:14.80 2 7
CMS Holman, Mary 18:27.04 12/2 18:49.78 3 6
T-26 James, Jessica 20:48.36 10/2 20:24.73 4 5
MVN Viers, Audrey 25:02.23 5/7 22:50.70 5 4
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Hochstrasser, James 19:20.39 11/5 19:02.10 2 7
UC38 Law, David 20:35.31 10/6 20:32.30 3 6
ROSE Mendoza, Jon 21:00.00 9/3 18:59.56 1 9
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LBG Cole, Jax 21:32.06 8/5 23:19.32 2 7
ROSE Chung, Kathy 22:48.20 7/6 20:54.41 1 9
LBG Pugh, Dana 45:00.00 NS NS 0
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Wadley, Wadley 17:00.00 13/5 17:41.04 1 9
GRA Marshall, Mario 18:15.10 12/3 20:06.94 3 6
GRA Paggi, Gregory 19:08.43 11/4 19:01.81 2 7
NOVA Bolcoa, Scott 20:32.02 10/3 20:24.38 4 5
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 George, Heidi 16:52.94 13/4 16:50.92 1 9
MVN Walker, Heidi 21:00.00 9/4 20:03.29 2 7
SDSM Maroudis, Kristina 21:20.06 9/7 21:41.11 3 6
GRA Horvath, Katherine 23:00.00 NS NS 0
HIMA Melrose, Heather 23:30.00 6/1 23:59.78 5 4
ROSE Parker, Amy 27:00.00 3/5 23:54.83 4 5
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Miller, Matt 18:05.00 13/8 17:59.34 1 9
LVM Marlow, Jarvis 18:20.12 12/6 18:22.38 2 7
UC38 Meyer, Brian 19:04.00 12/1 19:19.02 4 5
MVN Herlihy, Brendan 20:00.00 11/8 19:00.09 3 6
GRA Kim, Steve 21:24.74 9/1 20:58.68 9 0
GRA Reason, Matt 21:29.52 9/8 20:00.42 7 2
ROSE Passos, Andre 21:30.00 8/4 19:20.57 5 4
LBG Kremers, Brian 22:00.01 8/6 20:22.58 8 1
LBG Liu, Jeff 23:00.00 6/4 23:52.53 10 0
GRA Stalker, Nathan 26:40.00 4/1 19:53.15 6 3
GRA Torres, Jorge 38:09.10 2/7 27:39.72 11 0
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
JDAM Dussliere, Julie 20:59.89 10/8 20:24.18 1 9
CVMM Koehler, Deanna 21:30.11 NS NS 0
MEMO Shu, Vicki 23:45.00 5/5 22:19.23 2 7
GRA Sheaks, Heidi 24:39.26 5/6 24:03.62 3 6
MVN Zawistoski, Lisa 26:33.63 4/7 25:02.85 4 5
ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 27:00.00 5/3 25:41.01 5 4
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Lucero, Michael 19:42.73 11/6 19:29.49 1 9
SDSM Ascher, Nathan 20:10.00 10/5 19:34.38 2 7
ROSE Bloss, Wolf-Rudiger 23:00.00 7/8 20:38.11 3 6
SPP McPeak, Charles 24:00.00 3/4 NS 0
GRA Timman, Paul 26:00.00 4/5 26:20.18 4 5
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Adams, Kari 20:51.12 10/7 20:12.00 1 9
GRA Hammond, Christine 22:14.81 8/8 21:55.16 3 6
SRM Bulman, Robin 22:32.67 7/5 21:30.06 2 7
LVM Ashworth, Michelle 23:35.00 5/4 22:06.97 4 5
LVM Waymire, Gina 25:50.00 4/4 23:54.07 5 4
TSTT Toumayan, Colleen 29:15.37 3/6 30:23.84 6 3
GRA MacLeod, Nancy 34:00.00 2/3 32:08.75 7 2
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 Wells, Barton 17:13.99 13/3 17:11.44 1 9
GRA Dickson, Kurt 17:14.96 13/6 17:13.95 2 7
PSM Kays, David 17:41.22 13/2 17:47.33 4 5
VCM Shaffer, Mike 17:53.75 13/7 17:15.15 3 6
SDSM Johnston, Steven 21:07.00 NS NS 0
ROSE Frost, Ray 21:37.00 8/3 21:42.72 5 4
LBG Fowler, Chris 22:30.00 7/4 22:23.57 6 3
ROSE Hilger, Eric 23:00.00 7/7 24:20.74 10 0
GRA Kreger, Jeffrey 23:30.00 6/8 NS 0
SDSM Jones, Kenton 24:59.99 5/2 24:43.40 11 0
TSTT Mejia, Fernando 25:40.50 2/6 22:46.53 7 2
WH2O Whitehead, Michael 26:45.00 4/8 24:18.34 9 0
ROSE Williams, Scott 34:37.59 NS NS 0
GRA Montes, Bob 37:30.00 2/2 42:21.73 13 0
SPP Graham, Scott 40:00.00 1/4 38:04.84 12 0
WH2O Arorizo, Armando 48:49.45 1/2 23:02.55 8 1
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Thayer, Marieke 23:11.64 6/6 22:50.33 2 7
LVM Saul-Zachau, Joanne 23:12.10 6/2 22:42.99 1 9
TSTT Bove, Lisa 38:50.00 2/8 29:18.97 3 6
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Crosson, Jeffrey 19:04.00 12/8 18:40.60 1 9
GRA Jensen, Dan 19:45.00 11/2 19:50.44 3 6
OREG Hathaway, David 19:51.79 11/7 19:31.81 2 7
MYST Holbeck, John 19:59.50 11/1 19:54.81 4 5
SDSM Hartloff, Paul 21:00.00 9/6 20:23.61 5 4
BAC Gustavson, Jeff 23:27.88 6/7 22:47.76 6 3
TSTT Georges, Chris 25:42.73 5/8 NS 0
LBG Miranda, Mike 30:00.00 3/8 29:18.30 7 2
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Neville, Cathy 22:11.40 8/1 22:21.07 3 6
CVMM Stokols, Niki 22:45.58 7/3 21:37.81 1 9
LVM Dolan LaMar, Diana 23:00.00 7/1 22:13.76 2 7
UCLA Ciraulo, Christie 26:01.09 NS NS 0
ROSE Bennett, Kristin 30:00.00 3/7 33:48.13 5 4
UC33 Hobbs, Delrie 33:00.00 2/5 31:24.77 4 5
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Sponagle, Stephen 19:35.55 11/3 20:26.34 1 9
ARIZ Modjeska, Mark 20:52.00 10/1 20:49.57 2 7
LVM Wyson, Joseph 22:05.00 8/2 23:06.04 3 6
LBG Parnes, Bart 31:00.00 2/4 31:26.33 5 4
ROSE Tomikawa, Brian 32:28.29 1/1 31:59.48 6 3
WH2O Wilson, Thomas 45:00.00 1/6 26:44.63 4 5
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Neuman, Lynda 38:10.00 2/1 42:02.76 1 9
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VCM Kerns, Hubie 21:00.00 9/5 20:44.85 1 9
VCM Foote, David 23:23.40 NS NS 0
LVM Fulljames, Rick 26:00.00 4/3 24:01.85 3 6
WH2O Olson, Jay 30:00.00 3/1 25:55.62 4 5
WH2O Larson, Charles 50:00.00 1/7 23:27.01 2 7
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Shoenberger, Linda 25:29.31 5/1 26:08.86 2 7
MVN Montrella, Beverly 26:07.60 4/6 25:04.40 1 9
LBG Cole, Anita 41:49.51 1/3 46:11.00 3 6
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LBG Smith, Stan 29:38.47 3/2 31:07.98 1 9
Age Group 75-79 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FMT Bergstrom, Robert 27:42.63 3/3 27:56.34 1 9
Age Group 80-84 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OJAI Glenn, Sylvia 40:30.00 1/5 44:44.76 1 9
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home