SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Pan American Masters 2018 Swimming Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 803 Women 400 M Free

176 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
IAMA Bennett, Sara 5:01.99 20/2 5:13.53 2
MALLO Ferris, Chloe 5:05.00 20/8 5:10.36 1
LEOMA Salazar Gudiño, Tessa 6:00.00 12/4 5:54.66 3
PBM Morgan, Samantha 6:00.00 12/5 NS
AMAZ Garduño, Nancy Paola 7:57.30 4/5 6:47.99 4
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
SBC Nakagaki, Jovana 4:43.00 22/2 4:44.47 1
CRSC Stefandl, Michelle 4:45.00 22/7 4:50.61 2
OKUDA Dortas, Rafaella 4:48.00 21/4 4:54.86 4
DADS Kutac, Carleigh 4:52.12 21/3 4:53.92 3
SFTL Guerra, Mariela 5:15.00 19/2 5:25.86 6
TECH De Steur, Alienor 5:20.49 17/5 NS
PIRTM Coronado Robledo, Vanessa 5:27.50 16/3 NS
YCFM Kloppe, Kelly 5:32.92 15/4 NS
SST Fragoso, María 5:50.00 14/6 5:32.52 7
SST Castillo, Emilia 5:55.00 14/8 5:37.90 8
SVY Lampe, Corinne 6:00.00 13/7 5:17.22 5
GSMS Bartley, Sarah 6:20.58 10/7 NS
DELV Erazo Aristizabal, Jessica 7:03.38 7/2 NS
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
SPM Colwill, Chelsea 4:27.00 22/4 NS
SDSM Parker, Emily 4:39.38 22/3 4:38.06 1
SBC Nakagaki, Mariana 4:47.00 22/8 4:54.33 3
BRMAS Paz, Suzani 4:55.89 21/1 4:56.08 4
SWED Tonelli, Marlena 5:12.46 19/3 5:10.20 5
GSC Huber, Stacey 5:20.00 18/8 4:52.26 2
TOC McGraw, Kathleen 5:20.00 18/6 5:13.46 6
UC45 Campbell, Patricia 5:20.00 18/7 5:52.21 13
CBLV Reyes Madriñan, Marlene 5:20.00 18/2 NS
AGUA Young, Charley 5:20.99 17/3 5:20.08 8
UC02 Dixon, Jill 5:25.00 17/7 5:25.60 9
MAM Chinn, Sarah 5:35.00 15/3 5:18.50 7
NORT Flessert, Amy 5:40.00 15/2 5:35.69 10
SFTL Murphy, Siobhan 5:45.44 14/4 NS
SPM Hall, Johannah 6:04.00 11/5 6:03.01 15
FMN Jimenez, Mahelet 6:05.00 11/3 5:43.29 12
MASTE Villalobos Molina, Tatiana 6:05.10 11/6 NS
CONN Karas, Stefanie 6:11.34 10/4 5:59.13 14
DKTA Pederson, Erin 6:31.39 9/7 5:39.72 11
RMST Hillard, Karen 7:25.00 6/5 NS
MASJO Monge Quiros, Paola 8:15.00 4/8 7:23.90 16
MASJO Garro Cordero, Maria 8:30.01 3/6 7:37.09 17
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
NASH Whitney, Ashley 4:45.34 22/1 NS
OKUDA Figueira, Nahone 5:20.00 18/1 5:19.98 3
OKUDA Furtado Victor dos S, M 5:22.50 17/6 5:14.29 1
TYM Ramírez Cavazos, Leticia 5:27.11 16/5 5:19.66 2
MCDP Camarena, Nahiely 5:28.00 16/6 5:23.10 4
COLI Curiel, Vianney 5:30.00 16/1 5:34.68 5
NEM Stotts, Maria 6:00.00 13/1 7:25.29 9
OKUDA Gontijo, Anna Carolina 6:15.00 10/5 6:21.18 7
EE de Pablo Travisany, Carolina 6:19.75 10/6 6:05.42 6
ADMS Rose, Leanne 6:42.87 8/6 6:34.96 8
DN Amell, Ana 7:32.49 6/8 7:41.19 10
RMST Hoffman, Stephanie 7:45.00 5/3 NS
DN Haro, Susana 9:19.15 2/2 9:11.23 11
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
Bertelink, Cindy 4:35.00 22/5 4:38.42 1
CDI Cohen, Cecy 4:50.00 21/5 4:57.73 3
STL D'Amboise, Marie-Eve 4:52.95 21/6 4:51.40 2
PALM Bruce, Stacey 4:55.42 21/7 NS
SYSM Aten, Rebecca 4:56.38 21/8 NS
PSM Ella, Ellen 4:59.29 20/4 5:04.46 5
WEST Woodworth, Sarah 5:00.25 20/6 5:14.44 9
NEM Crusco, Kysa 5:02.03 20/7 5:07.84 7
SPM Valle, Valerie 5:04.83 20/1 5:14.23 8
MAM Maidenberg, Eve 5:08.40 19/5 5:05.68 6
STAN Keeler, Susan 5:17.16 19/1 5:03.54 4
THOR Schwartz, Melissa 5:19.19 18/3 NS
SCARG Carné, Clara 6:39.09 8/4 6:17.92 10
CAMEC Valle, Beatriz 7:48.61 5/2 NS
APANI Da Silva, Vaneide 8:45.00 3/1 NS
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
ELMIL Poll, Claudia 4:40.10 22/6 4:38.20 1
DN Duque Correa, Diana 5:00.00 20/5 5:03.20 2
SYSM Varlas, Melissa 5:06.15 19/4 5:55.70 7
SPM Texel, Paula 5:18.00 18/4 5:18.78 3
DAM Denison, Stephanie 5:18.42 18/5 NS
BRZA Gulfo Gonzalez, Paola 5:41.00 15/8 NS
ETOB de Laat, Marcela 5:45.68 14/5 5:39.12 6
UC14 Wreski, Julia 5:50.00 14/3 5:25.90 4
PEMA Nakagawa, Angela 5:57.37 13/5 5:55.95 8
CROL Rojas, Jenny 5:57.92 13/3 5:36.24 5
LRC Urdapilleta, Karla 6:00.00 12/3 6:01.29 10
ELMIL Monge, Marta 6:15.10 10/3 5:58.27 9
OPTA Aramburo, Eliana 6:23.98 9/4 NS
UJS Oliveira, Jeanne 6:25.44 9/3 6:21.84 11
SKY Holbrook, Dana 7:30.00 6/2 7:59.67 12
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
RIDG Campbell, Patricia 5:00.00 20/3 4:57.04 1
CAMO Chapdelaine, Josee 5:15.00 19/6 5:22.23 6
STL Venne, Chantal 5:17.80 19/8 5:13.32 3
CVMM Weiderman, Jennifer 5:25.30 17/1 5:30.20 7
SPM Petersen, Charlotte 5:30.00 16/2 5:01.46 2
NCMS Salazar, Lynn 5:30.00 16/7 5:14.41 4
CTM Simons, Linda 5:35.87 15/6 5:19.95 5
T2NM Morrisseau, AnnMarie 5:40.89 15/7 5:35.41 8
SPM Clark, Dawn 5:50.42 14/2 5:41.48 9
BRMAS Assis, Welma 6:00.00 13/8 7:24.83 18
SPORT Mendoza, Maria 6:02.00 11/4 5:57.23 10
ENDUR Bigoni, Vivian 6:20.00 10/2 6:28.37 13
PIRAT Hernandez, Rebeca 6:30.00 9/2 6:07.30 12
MLZ Ferrari, Andrea 6:36.90 9/8 6:31.07 14
ACUCO Escandon Guarnizo, Mariana 6:44.00 8/2 6:55.53 17
ETAND Chutrau, Paula 6:45.12 8/7 6:40.88 15
PBM Goodwin, Cathy 7:01.25 7/6 6:43.36 16
FACT Crook, Michelle 7:14.96 7/7 7:43.94 19
SPM Schwartz, Jodi 7:23.13 6/4 6:03.08 11
GAJA Walleshauser, Penelope 8:01.23 4/7 NS
FENA Sancan Quinde, Laura 8:30.18 3/2 NS
SPM Bogue, Sherri 9:10.00 2/5 NS
DDSA Samberg, Amy 9:17.60 2/6 9:04.67 20
APANI De Oliveira, Morgana 9:45.00 2/8 9:55.60 21
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PBM Jones, Eney 4:55.18 21/2 NS
PBM Irish Bostic, Linda 5:16.99 19/7 NS
ANV Castro Neri, Leticia 5:26.05 17/8 5:23.48 2
SKY Ciampa-Wise, Cindy 5:26.24 16/4 5:16.70 1
ENDUR Milani, Mara 5:58.00 13/6 6:25.13 6
MOST Cuda, Suzanne 6:00.00 12/6 5:59.67 5
QB Gallardo, Myriam 6:01.19 12/8 6:33.85 7
ELMIL Cabada, Maria 6:05.86 11/2 5:54.89 3
VMST Miller, Patricia 6:08.36 11/1 5:55.65 4
GAJA Hooe, Donna 6:30.00 9/6 6:55.43 8
DELMA Clavijo, Teresa 7:50.00 5/7 8:55.79 10
FACT Christensen, Rebecca 7:50.13 5/1 7:44.26 9
BRMAS Da Silva, Josiane 9:47.68 1/4 9:26.77 11
MASJO Molina Coto, Ana 12:00.10 1/7 10:34.06 12
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
GSCGB Iseppi, Esther 5:20.00 17/4 5:41.55 4
NEM Grilli, Tracy 5:23.59 17/2 NS
NEM Estel, Beth 5:31.00 16/8 5:35.06 2
GOLD Devanney, Celia 5:35.00 15/5 6:00.21 7
SPM Steinmann, Sharon 5:41.00 15/1 5:55.26 6
PBM LaFountain, Darcy 5:51.91 14/1 5:48.09 5
PBM Burton, Tamara 5:56.00 13/4 5:40.16 3
WMAC Alioto, Laurie 5:59.10 13/2 5:31.01 1
KONA Finch, Merry 6:00.59 12/7 6:12.29 9
FACT McNulty, Barbara 6:10.41 11/8 6:05.22 8
SPM Harrelson, Jo Ann 6:50.53 7/4 6:24.14 10
CMSP Gomes, Maria 7:00.00 7/3 NS
ACUCO Restrepo, Maria 7:21.90 7/8 7:40.08 12
MPROV Cordero, Maria Carmen 7:50.30 5/8 7:49.80 13
NTC Betts, Nancy 8:00.00 4/6 NS
FACT Grossman, Gail 8:01.23 4/2 8:01.39 14
UC14 Prezzano, Maryann 8:30.00 3/3 7:01.28 11
ACUCO Rico, Olga 8:33.35 3/7 8:26.82 15
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PBM Hare, Fran 5:51.78 14/7 5:52.74 1
GSC Halfacre, Susan 6:00.34 12/2 6:07.90 3
PBM Rust, Catherine 6:01.00 12/1 6:02.05 2
TERR Canaval, Ana 6:32.00 9/1 6:36.40 4
ACUCO Quintero, Myriam 6:40.00 8/5 NS
MICH Zirger, Brigitte 6:52.65 7/5 6:46.28 5
BRMAS Baiocchi, Marise 7:29.32 6/3 7:28.69 7
FACT Evans, Merry 7:30.00 6/7 7:23.69 6
AQAMA Barrios, Gloria 7:30.00 6/1 8:32.72 12
DSTAK Magalhaes, Helane 7:38.00 5/4 7:49.63 10
YCFM Dennis, Martha 7:55.07 4/4 7:37.01 8
NASH Kendrick, Anne 8:10.02 4/1 8:11.53 11
UC17 Wagner, June 8:50.00 3/8 7:47.38 9
OLD1 Sellers, Melanie 9:45.00 2/1 10:15.26 13
NASH Erickson, Martha 10:00.00 1/5 NS
CAM Navaroli, Davenia 10:43.91 1/6 11:05.23 14
MASJO Jinesta Arias, Marta 15:00.10 1/8 14:02.77 15
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
WMST Boak, Carolyn 6:06.39 11/7 6:06.16 1
GAJA Williamson, Francine 6:20.70 10/1 6:19.32 2
MMAC Menard, Joanne 6:21.63 10/8 6:44.88 3
SYSM Carson, June 6:25.33 9/5 NS
TAM Shoenberger, Linda 6:41.05 8/3 6:56.27 4
SFTL Ventura, Rosa 6:50.30 8/1 7:30.04 6
ARIZ Gillies, Judy 6:50.45 8/8 7:26.21 5
FACT Ferber, Jane 8:27.08 3/5 7:51.61 7
GNU Aguzzoli, Juliana 9:15.05 2/3 10:05.36 9
RMST Spaulding, Kathy 12:45.00 1/1 10:00.18 8
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
GBM Caron, Aagje 7:16.68 7/1 NS
BRMAS Freitas, Herilene 7:30.00 6/6 NS
TAM Ridout, Nancy 7:40.00 5/5 7:47.56 3
AGUA Katz, Jane 7:45.50 5/6 7:16.49 1
GRES Penna, Maria 8:00.00 4/3 7:22.15 2
GAJA Stephens, Marylou 8:16.51 3/4 NS
SYSM Miller, Jan 9:29.25 2/7 9:58.75 4
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
HAHAV Busch Herrera, Eliana 9:07.01 2/4 9:17.48 1
DAA Aenlle, Irma 10:17.03 1/3 9:32.04 2
VIC Varty, Eulah 11:30.40 1/2 10:07.79 3
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home