SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Pan American Masters 2018 Swimming Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 405 Women 200 M Free

211 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
DAMM Bezan Petric, Ursa 2:12.05 28/4 NS
MALLO Ferris, Chloe 2:24.00 28/5 2:27.00 2
IAMA Bennett, Sara 2:24.26 28/3 2:25.35 1
ELMIL Cascante, Allison 2:44.97 28/6 2:41.99 3
IAMA Bennett, Alex 2:53.18 28/2 2:44.28 4
LEOMA Salazar Gudiño, Tessa 2:58.00 28/7 2:46.05 5
AWLM Reynolds, Edith 3:23.00 28/1 3:36.99 6
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
SBC Nakagaki, Jovana 2:12.00 27/4 2:13.69 1
SST Álvarez, Paulina 2:14.00 27/5 2:22.74 4
OKUDA Dortas, Rafaella 2:20.00 27/3 2:15.83 2
CNSA Rodriguez, Yanina 2:24.84 27/6 2:21.25 3
SST Covarrubias, Paula 2:30.00 27/2 2:40.08 8
FMAIA Mendonca, Marcella 2:30.15 27/7 2:37.53 7
SST Fragoso, María 2:35.00 27/1 2:33.04 5
SST Castillo, Emilia 2:40.00 24/3 2:37.12 6
ETAND Villalba Ulberich, Magdalens 2:40.00 27/8 2:41.26 9
GSMS McCumber, Veronica 2:45.00 24/4 3:11.14 10
ANV Cervantes Pita, Melissa 3:02.45 24/2 NS
DELV Erazo Aristizabal, Jessica 3:10.45 24/5 NS
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
TW Hale, Alicia 2:08.11 26/4 2:09.68 1
MMAC Harrigan, Kelly 2:11.37 26/5 2:12.86 2
SDSM Parker, Emily 2:13.05 26/3 2:13.71 3
SBC Nakagaki, Mariana 2:14.00 26/6 2:18.19 5
CROL Hidalgo, Mariangel 2:22.00 26/2 2:15.50 4
AJINC Piazera, Marina 2:28.10 26/7 2:25.31 6
GB Hermann, Talita 2:35.00 26/1 2:34.44 7
MAM Chinn, Sarah 2:38.47 26/8 2:35.00 8
NORT Flessert, Amy 2:40.00 25/4 2:40.35 10
CBLV Reyes Madriñan, Marlene 2:40.00 25/5 NS
SPMAS Abouchedid, Isabela 2:40.30 25/3 2:38.26 9
FMN Jimenez, Mahelet 2:48.74 25/6 2:41.20 11
CONN King, Rachel 2:48.81 25/2 2:46.34 12
MASTE Villalobos Molina, Tatiana 2:49.50 25/7 2:49.85 13
ACUCO Coronel David, Ana 2:50.00 25/1 NS
ANV Fluchaire Bernal, Ethel 2:50.00 25/8 NS
CONN Karas, Stefanie 3:02.26 24/6 2:51.02 14
MASPE Guzmán, Pamela 3:12.00 24/7 3:08.07 15
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
NASH Whitney, Ashley 2:12.50 23/4 NS
BUMS Schafer, Melissa 2:18.81 23/5 2:27.91 2
GNU Burin, Francieli 2:22.00 23/3 2:28.41 3
SKY Singleton, Natasha 2:25.11 23/6 NS
OKUDA Furtado Victor dos S, M 2:29.00 23/2 2:29.87 4
OKUDA Figueira, Nahone 2:30.00 23/7 2:24.85 1
PSCM Mullins, Elizabeth 2:30.00 23/1 2:43.20 7
TYM Ramírez Cavazos, Leticia 2:33.56 23/8 2:31.98 5
MCDP Camarena, Nahiely 2:36.00 22/4 2:32.71 6
ANV Rodriguez, Jessica 2:41.00 22/5 2:47.51 10
ELMIL Segnini, Natalia 2:49.50 22/3 2:45.92 9
LQBLO Flores, Gloria 2:50.33 22/6 2:44.92 8
OKUDA Gontijo, Anna Carolina 2:51.00 22/2 2:57.58 14
GRA Thomas, Hillary 2:54.36 22/7 2:55.01 13
EE de Pablo Travisany, Carolina 2:57.49 22/1 2:49.66 11
CPCE Ruiz, Natalia 3:05.30 22/8 2:54.44 12
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
STL D'Amboise, Marie-Eve 2:15.34 21/4 2:16.07 1
NCMS Uhl, Alicia 2:17.46 21/5 2:20.20 2
CDI Cohen, Cecy 2:19.00 21/3 2:22.54 3
WEST Woodworth, Sarah 2:21.80 21/6 2:29.43 6
PSM Ella, Ellen 2:22.30 21/2 2:24.01 4
PALM Bruce, Stacey 2:24.01 21/7 NS
SKY Della, Lindsay 2:26.00 21/1 2:24.02 5
MAM Maidenberg, Eve 2:26.73 21/8 NS
THOR Schwartz, Melissa 2:27.19 20/4 NS
EOC Rivadávia, Ana Lúcia 2:35.10 20/5 2:33.57 8
PEMA Montes, Isabel 2:43.00 20/3 2:32.96 7
GNU Cruz, Karine 2:49.00 20/6 2:48.45 9
SCARG Carné, Clara 3:10.02 20/2 3:00.81 10
GB Carvalho, Claudia 3:21.54 20/7 3:19.90 11
MR Sotomayor, Gisela 3:30.00 20/1 3:34.77 12
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
ELMIL Poll, Claudia 2:15.10 19/4 2:13.96 1
SKY Nieto, Alexandra 2:24.00 19/5 2:22.69 2
DN Severino, Ana 2:26.75 19/3 NS
AWJ Hankins, Malena 2:28.88 19/6 2:27.49 3
SPM LeClair, Dale 2:29.99 19/2 2:35.49 4
DAM Denison, Stephanie 2:34.62 19/7 NS
BRZA Gulfo Gonzalez, Paola 2:41.00 19/1 2:42.50 6
AQAMA Jimenez Villa, Victoria 2:50.00 19/8 3:14.66 12
PEMA Nakagawa, Angela 2:50.55 18/4 2:49.14 7
CROL Rojas, Jenny 2:51.91 18/5 2:39.14 5
SYSM Coley, Cheryl 2:55.00 18/3 3:05.19 11
L4S Walters, Suzanne 2:55.00 18/6 NS
ACUCO Rodriguez Aristizaba, Myria 2:56.89 18/2 2:50.10 8
GNU Gabriel, Sara 3:05.00 18/7 NS
UJS Oliveira, Jeanne 3:06.56 18/1 3:02.44 10
OPTA Aramburo, Eliana 3:10.00 18/8 NS
CONN Sega, Ally 3:21.26 11/3 3:22.25 13
NCMS Greene, Dana 3:31.14 11/4 3:27.75 14
LRC Urdapilleta, Karla 3:55.00 11/2 2:54.46 9
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
IM Dillmann, Liz 2:17.53 17/4 2:16.26 1
NTXL Stone, Stephanie 2:19.30 17/5 2:18.04 2
SDMDR Dalmasy-Laccetti, Ameriquin 2:20.00 17/3 NS
RIDG Campbell, Patricia 2:24.00 17/6 2:23.74 3
CVMM Godges, Arlette 2:27.99 17/2 2:29.70 7
PALM Elias-Williams, Maria 2:30.00 17/1 NS
UC15 Rietz, Heather 2:30.00 17/7 NS
NCMS Salazar, Lynn 2:31.00 17/8 2:30.28 8
INDY Garcia, Christi 2:31.76 16/4 3:44.91 24
SPM Petersen, Charlotte 2:32.00 16/5 2:24.64 4
IM Sands, Liz 2:32.39 16/3 2:28.13 5
GAJA Countryman, Marianne 2:32.56 16/6 2:29.17 6
OREG Adelman, Marcie 2:34.77 16/2 2:38.40 11
SYSM Goldschmidt, Claudia 2:36.66 16/7 2:46.04 14
MOST Elias, Tiitta 2:36.77 16/1 2:32.30 10
ESMS Grundhoefer, Marianne 2:38.37 16/8 NS
NCMS Vazquez, Maria 2:40.23 15/4 2:31.82 9
SPM Brandt, Tabitha 2:45.89 15/5 2:40.88 12
GSMS Fuss, Karen 2:49.00 15/3 2:49.97 16
SPORT Mendoza, Maria 2:50.00 15/6 2:41.18 13
SPM Kupan, Cheryl 2:50.00 15/2 2:48.24 15
ENDUR Bigoni, Vivian 2:54.00 15/7 3:01.93 17
OKUDA Ferreira, Branca 2:59.29 15/1 NS
GMAC Gieseking, Elizabeth 3:02.74 15/8 3:02.43 18
ETAND Chutrau, Paula 3:08.00 14/4 3:06.22 20
YCFM Zimmermann, Kathy 3:08.56 14/5 NS
GB Minozzo, Katia 3:23.50 14/3 3:22.31 22
GAJA Walleshauser, Penelope 3:30.59 14/6 3:11.22 21
TBAM Ness, Karen 3:30.77 14/2 3:23.32 23
SPM Schwartz, Jodi 3:43.13 14/7 3:05.76 19
GRA Fricaud, Christine 3:56.10 14/1 NS
SPM Bogue, Sherri 4:50.00 14/8 NS
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PBM Jones, Eney 2:22.39 13/4 NS
CVMM Cleavenger, Becky 2:23.61 13/5 2:25.94 1
CMS Najjar, Ellie 2:29.23 13/3 NS
PBM Irish Bostic, Linda 2:32.99 13/6 2:31.68 2
PSM Courtney, Zena 2:33.47 13/2 2:34.63 3
MOST Ingraham, Susan 2:34.65 13/7 2:39.68 4
UBC Krzic, Maja 2:39.80 13/1 2:42.92 6
TYSM Tokayer, Susan 2:40.01 13/8 2:42.23 5
ENDUR Milani, Mara 2:54.00 12/5 3:02.68 8
ELMIL Cabada, Maria 2:55.82 12/3 2:49.19 7
GAJA Hooe, Donna 3:00.00 12/6 3:19.63 9
CMS Eldridge, Audrey 3:03.10 12/2 NS
DELMA Clavijo, Teresa 3:55.00 12/1 4:11.13 12
DN Garcia, Astrid 4:01.26 12/8 3:47.02 10
ACUCO Collavini, Teresa 4:02.00 11/5 3:59.82 11
PIRAT Montero Calderon, Marta 4:48.50 11/6 4:55.74 13
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
WCM Bilich, Bonnie 2:26.69 10/4 NS
CSMT Ritter, Susan 2:28.08 10/5 2:30.03 1
NEM Grilli, Tracy 2:31.59 10/3 2:41.73 4
MARY Pfinsgraff, Joan 2:34.25 10/6 2:32.99 2
SKY Noyes, Penny 2:35.00 10/2 2:37.63 3
SDSM Neville, Cathy 2:42.26 10/7 2:51.48 7
NTXL Morrison, Lynn 2:48.25 10/1 NS
LVM Dolan LaMar, Diana 2:49.00 10/8 2:47.20 5
GSMS Gebhardt, Susan 2:50.59 9/4 2:50.17 6
MICH Szymczak, Wendy 2:52.43 9/5 2:51.65 8
CPCE Llorente, Yolanda 2:55.00 9/3 2:58.08 9
GNU Mariante, Rosane 3:00.00 9/6 2:59.58 10
GAJA Penn, Ginger 3:16.64 9/2 NS
CAE Barbosa, Mirta Susana 3:23.31 9/7 3:22.45 11
MOST Pederson, Deborah 3:28.09 9/1 3:23.00 12
ACUCO Restrepo, Maria 3:30.21 9/8 3:42.08 13
ANV Garcia Davila, Maria de Lour 3:47.00 8/4 NS
AST Romanos, Silvia 4:03.31 8/5 4:10.17 15
FACT Grossman, Gail 4:08.17 8/3 3:54.75 14
CCMA Bougaud, Claude 4:31.28 8/6 NS
ACUCO Rico, Olga 4:51.71 8/2 4:10.31 16
CAMO Cobetto, Louise 4:58.43 8/7 4:48.20 17
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
CFA Medina, Graciela 2:10.22 7/4 4:36.89 16
TAM Val, Laura 2:35.00 7/5 2:25.87 1
O*H* Spence, Diane 2:42.13 7/3 2:46.18 2
SNM Miller, Celeste 2:50.00 7/6 2:53.67 5
PBM Craffey, Joan 2:51.00 7/2 2:52.84 4
GSC Halfacre, Susan 2:56.75 7/7 2:52.19 3
IM Jones, Cynthia 3:08.70 7/1 3:10.23 6
MICH Zirger, Brigitte 3:08.94 7/8 3:15.62 8
ACUCO Quintero, Myriam 3:11.00 6/4 3:13.70 7
O*H* Smith, Melinda 3:30.00 6/3 3:29.49 9
FACT Tittle, Kathleen 3:30.00 6/5 3:55.19 15
BRMAS Baiocchi, Marise 3:30.51 6/6 3:30.86 11
CNSI Gonthier, Martine 3:32.02 6/2 3:29.52 10
FACT Evans, Merry 3:40.00 6/7 3:42.53 12
YCFM Dennis, Martha 3:40.70 6/1 3:45.11 13
DSTAK Magalhaes, Helane 3:45.00 6/8 3:49.84 14
CMS Yoder, Margie 4:00.00 4/8 NS
CAM Navaroli, Davenia 5:20.52 2/7 5:23.95 17
OKUDA Pinheiro, Maria Cristina 5:40.23 2/8 NS
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
GAJA Williamson, Francine 2:50.70 5/4 2:53.71 2
WMST Boak, Carolyn 2:53.28 5/5 2:50.21 1
PEMA Davis, Aida 2:57.00 5/3 2:58.78 3
SYSM Carson, June 3:01.00 5/6 3:04.03 4
IM McDaniel, Georgia 3:11.50 5/2 3:18.28 5
SPM Page, Anne 3:15.00 5/7 3:20.25 6
MOST Vitt, Ann 3:23.07 5/1 3:30.89 8
TAM Shoenberger, Linda 3:27.00 5/8 3:20.95 7
UNBM Prebble, Juanita 3:34.75 4/4 3:32.12 9
FACT Panker, Karen 3:46.06 4/3 3:48.23 11
FACT Ferber, Jane 3:54.08 4/6 3:44.36 10
FACT LaCoppola, Vicki 4:00.99 4/2 4:12.37 12
BRMAS Romero, Elaine 4:08.10 4/7 NS
YGF Thomas, Dodi 4:42.89 4/1 NS
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
UC31 Ackley, Ella 3:31.67 3/4 3:58.74 5
TAM Ridout, Nancy 3:38.50 3/5 3:43.74 2
WMST Leilich, Joann 3:45.00 3/3 3:47.25 3
AGUA Katz, Jane 3:48.50 3/6 NS
GAJA Stephens, Marylou 3:52.46 3/2 4:17.69 7
GRES Penna, Maria 3:55.00 3/7 3:31.54 1
FMN Ramirez Ramos, Felicitas 3:55.00 3/1 5:03.88 10
FACT Hackett, Jeanne 3:56.05 3/8 3:52.32 4
RMST Manheim, Lucy 4:21.84 2/4 4:15.11 6
FACT Bradley, Marianne 4:47.89 2/3 4:43.35 8
GAJA Ottosen, Sue 4:52.56 2/5 5:33.95 11
SYSM Miller, Jan 5:02.80 2/2 4:44.77 9
GAJA Haase, Judith 5:35.35 2/6 6:32.40 12
FMM Hutinger, Margie 6:22.80 2/1 NS
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
VMST Detrick, Johnnie 3:55.47 1/3 3:57.10 1
BSMT Hastings, Patricia 4:20.00 1/2 4:29.96 2
DAA Aenlle, Irma 4:30.05 1/4 4:30.59 3
CAM Vijil, Rosie 6:59.56 1/1 7:24.57 4
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
MOST Wheatley, Diane 4:38.75 1/6 4:44.03 1
FACT Campbell, Joan 4:57.26 1/7 5:15.05 2
BRMAS Ferreira da Silva, Terezinha 6:44.34 1/5 6:49.37 3
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home