SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Pan American Masters 2018 Swimming Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 404 Men 50 M Fly

294 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
AAAA Goeken, Philip 27.67 40/5 26.82 1
CASLA Gavegno, Matias 27.71 40/3 28.12 3
LEOMA Juarez Montes, Andres 28.00 40/6 29.72 7
SKY Kolb, William 28.51 40/2 28.64 4
AU Ascencio, Adrian 28.61 40/7 NS
SST Olave, Fabián 29.00 40/8 29.38 5
GNU Marques, Lucas 29.00 40/1 NS
RAC St. Vincent, Thomas 29.27 39/4 29.67 6
NST Krutoy, Kostyantyn 30.30 39/5 31.30 8
AAAA Ryherd, William Seth 30.74 39/3 28.05 2
SPORT Ramirez-Laureano, Emiliano 33.17 39/6 32.04 9
APANI Silva Alves, Bruno 35.74 39/2 36.80 11
AWLM Douglas, Opio 40.92 39/7 36.59 10
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
SPMAS Messias, Felipe 24.70 38/4 24.88 1
SPMAS Campos, João 24.99 38/5 25.71 2
BRZA Ramirez Sierra, Santiago 25.44 38/3 27.15 7
MV Marin, Eddy 25.71 38/6 26.14 3
BRMAS Spanhol, André 26.00 38/2 26.77 6
UC04 Wahl, Zachary 26.60 38/7 26.20 4
NCMS Fox, Will 26.65 38/1 NS
LV Avila, Luis 27.23 38/8 NS
ACJ Grenon, Augusto 27.98 37/4 27.32 8
ANV Zenteno Ramirez, Jorge 28.00 37/3 28.51 9
AQAMA Muñoz Rendon, Cristian 28.00 37/5 29.92 15
BRZA Sanchez Campos, Carlos 28.00 37/6 NS
SPORT Damm Gómez, Ricardo 28.25 37/2 29.98 16
STAN Van, Tommy 28.32 37/7 NS
MICH Ksebati, Fares 28.49 37/1 28.58 11
MEX Aguilera Solis, Diego 29.00 37/8 28.52 10
LUZUK Gonzalez Dominguez, Alejandr 29.00 36/4 29.01 13
CAA Tarnawski, Andrés 30.00 36/5 29.19 14
PSCM Barcinas, Ken 30.99 36/3 26.71 5
CANOB Oviedo, Matias 31.00 36/2 28.62 12
WEST Koss, Stephen 31.00 36/6 32.29 18
SIMAS Fregonara, Martino 32.09 36/7 31.94 17
IM Gorman, Jake 35.00 36/1 32.92 19
CCMA Holguin, Sebastian 38.04 36/8 38.20 20
BERK Dawson, Aundray 40.05 32/4 NS
AWLM Vila, Peter 44.43 32/5 40.26 21
MICH Allon, Michael 44.99 32/3 DQ
MASJO Angulo Gaucherand, Luis 46.10 32/6 42.17 22
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
CRC Ferreira, Bruno 25.00 35/4 26.12 2
AZFL Magevski Sickert, Thiago 25.20 35/5 25.24 1
AQAMA Zambrano, Sebastian 25.25 35/3 27.85 13
ACQUA Rojas, Christopher 26.25 35/6 27.09 9
DN Zancul, Filipe 26.30 35/2 26.61 4
SMS Rapp, Larry 26.31 35/7 27.17 10
AST Cambindo Romanos, Juan 26.50 35/1 27.01 7
UC14 Croft, Lance 26.95 35/8 26.98 6
OKUDA Frascino, Alexandre 26.96 34/4 27.27 11
BRZA Llamas, Alberto 27.00 34/5 26.37 3
FREE Shudrenko, Roman 27.00 34/3 27.04 8
GAJA Weyandt, Todd 27.21 34/6 26.85 5
SFTL Cuellar, Sebastian 27.33 34/2 NS
FENA Mancheno Saá, Marcelo 27.88 34/7 29.84 18
UAQ Zepeda, Fernando 27.93 34/1 27.48 12
EDELP Bin, Pedro Manuel 28.10 34/8 28.27 15
ANV Hernandez Garcia, Gustavo Al 29.00 33/4 29.34 16
AQAMA Martinez Velez, Camilo 29.00 33/5 NS
ELMIL Garcia Lachner, Andres 29.35 33/3 27.97 14
C4 Rodriguez Muraira, Jose Anto 29.50 33/6 29.72 17
SIMAS Roscini, Angelo Paolo 30.00 33/2 30.62 19
ANV Ramirez, Agustin 30.00 33/7 NS
ACJ Esposto, Adrian 31.50 33/1 31.59 20
DN Molina, Juan 33.65 33/8 32.30 21
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PBM Lotano, Daniel 25.34 31/4 25.96 4
PSCM De Paula, Bruno 25.40 31/5 25.42 2
PSCM Dos Santos, Felipe 25.70 31/3 25.85 3
PSCM Kawamoto, Kohei 26.18 31/6 24.67 1
OKUDA Faraon, Filipe 26.70 31/2 26.27 5
ISP Osorio, Joyce 26.77 31/7 26.61 6
LRM Sintjago, Rinaldo 26.82 31/1 27.25 7
BCLB Bohorquez, Luis 27.20 31/8 27.82 8
PIRAT Cardona Toro, Juan 27.45 30/4 28.05 9
UC50 Gould, Harold 28.50 30/5 NS
RBAY Russell, Darian 28.83 30/3 29.33 12
UJS Kotama, Mauricio 28.90 30/6 29.02 11
UC14 Nappi, Steve 29.16 30/2 28.62 10
SFTL Paredes, Oliver 29.50 30/7 30.01 16
UMAC Strahota, Jeffrey 29.92 30/1 29.86 13
OKUDA Cassiano, Rodolfo 30.00 30/8 29.95 15
PIRAT Sequeira, Pablo 30.13 29/4 29.87 14
WEST Hucker, Cameron 30.60 29/5 30.24 18
UC45 Cimbora, Brett 31.27 29/3 30.92 19
ACUCO Velez Johnson, Juan 31.50 29/6 31.36 20
SKY Nieto, Manuel 31.50 29/2 NS
DAA Ferraro, Fabian 31.85 29/7 30.22 17
UC14 Sundstrom, Matthew 32.00 29/1 34.27 26
ANV Beltran, Mauricio 32.09 29/8 32.42 21
ETAND Errobidart, Andres 33.00 28/3 33.23 23
SFTL Wenzel, Phil 33.00 28/4 33.73 25
PIRAT Garcia Jimenez, Fernando Jos 33.25 28/6 32.81 22
SDS Klose, Alexander 35.00 28/7 33.69 24
SDS Hoppock, Richard 35.00 28/2 NS
GOLD Miyares, Andres 37.01 28/1 NS
ELMIL Chumpitasi, Miguel 41.18 28/8 35.92 27
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
URIOS Urioste Denis, Luis 26.14 27/4 26.86 3
OKUDA Okuda, Leandro 26.30 27/5 26.81 2
NCMS Dallamura, Scott 26.78 27/3 27.11 4
TTC Rodrigues Pitta, Rodrigo 27.00 27/6 27.64 5
AWJ Chia, Nei-Kuan 27.26 27/2 NS
UJS Aquino, Rafael 27.27 27/7 26.67 1
PAR Cubero Torres, Rolando 27.50 27/1 28.04 6
BFR Nogueira, Breno 28.00 27/8 28.13 9
MBI Hurtado Bruckner, Fernando 28.10 26/4 NS
SPMAS Ivanyi, Johnny 28.30 26/5 29.97 14
RICE Mastracchio, Dominic 28.44 26/3 28.12 8
GNU Orlandini, Fabio 28.50 26/6 NS
DN Mieses, Franklin 28.69 26/2 28.51 11
AQRLS Leon, Jhonattan 29.02 26/7 28.55 12
GSC Faust, Raleigh 29.12 26/1 28.58 13
OKUDA Santos, Sandro 29.50 26/8 28.09 7
OLD1 Velez, Jasson 29.92 25/4 28.41 10
CSCH Lavagnino, Martin 30.00 25/5 33.66 23
IM Secor, Don 30.89 25/3 NS
YCFM Hynes, Brodie 31.17 25/6 31.35 15
PIRAT Fernandez, Alejandro 31.48 25/2 31.68 17
AST Gallego, Juan 31.82 25/7 31.60 16
MASPE Arriagada, Jose Fernando 32.00 25/1 32.09 19
TAM Shoenberger, Deacon 32.43 25/8 32.84 21
SPM Rager, Ryan 32.88 24/4 33.35 22
SDS Karamian, Raffi 33.00 24/5 32.31 20
CROL Sandi, Alejandro 34.81 24/3 35.71 24
TTO Harper, Curtis 35.00 24/6 31.70 18
ANV Oviedo, Juan 36.00 24/2 NS
AQAMA Ortiz, Juan 41.00 24/7 NS
PRM Nido, Evaldo 41.61 24/1 NS
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
YCFM Van Thielen, Mike 27.30 23/4 NS
YCFM Castagnos, Chip 27.44 23/5 28.29 4
PRM Vazquez, Jorge 27.67 23/3 28.25 3
MPNY Krasykov, Volodymyr 27.85 23/6 NS
CVMM Karren, Kelly 27.89 23/2 28.09 2
UMAC Doane, Michael 27.90 23/7 27.71 1
ACUCO Velasquez Serrano, Juan 28.00 23/8 28.97 6
GSC Fuller, David 28.00 23/1 29.68 10
BRMAS Oliveira Neto, Anastácio 28.05 22/4 30.46 12
ANV Partida, Juan 28.40 22/5 29.01 7
LIM Grotta, Warley 28.90 22/3 28.56 5
YCFM Kroupa, Andy 29.02 22/6 29.30 9
BRMAS Aragao, Antonio 29.30 22/2 29.28 8
SDCC Gomez, Ruben 29.43 22/7 NS
SPM Gerrard, Sean 29.60 22/1 NS
TTC Silva, Renato 29.90 21/4 30.10 11
NCMS Robling, Steve 29.99 21/5 31.18 14
NAM Nance, Chad 30.50 21/3 31.21 15
MV Indriago, Omar 30.53 21/6 31.54 17
PBM Gawriljuk, Douglas 30.81 21/2 NS
BDO Campesino, Bernardo 31.00 21/8 31.14 13
CDDQ Palacios, Henry 31.00 21/1 31.40 16
MV Acosta, Eduardo 31.00 21/7 32.58 20
AST Gallego Diaz, Jaime 32.10 20/4 33.20 22
DN Cano, Edward 32.50 20/5 NS
BRMAS Moraes, Marco Antonio 33.00 20/3 32.56 19
AWJ Lotan, Eran 33.05 20/6 32.50 18
ELMIL Brenes, Marco 33.39 20/2 32.92 21
GNU Júnior, Cyro 34.00 20/7 33.59 23
CROL Bonilla Obando, Luis 34.80 20/1 NS
UC45 Givehchi, Ali 35.22 20/8 NS
UC14 Koontz, Jackson 35.25 19/4 NS
CV Angeli, Roberto 36.00 19/5 38.05 26
ETAND Zaldivar, Luis 36.70 19/3 34.07 24
NN Jimenez Viquez, Horacio 38.05 19/6 36.81 25
DELV Calvo Zuñiga, Ruben 43.05 19/2 42.64 27
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
1776 Hiltabiddle, Steve 26.12 18/4 26.11 1
GOLD Pace, Todd 26.40 18/5 28.00 3
PALM Ekman, Evan 27.61 18/3 27.87 2
TTC Woldaynsky, Jefferson 27.85 18/6 28.99 8
CONN Sargent, Gregory 27.99 18/2 NS
MOST Nichols, Stephen 28.00 18/7 28.28 5
PSDN Igor, Mayorov 28.00 18/1 NS
NST Krot, Stanislav 28.00 18/8 NS
NCMS Moran, Marty 28.04 17/4 28.70 7
PSCM Schuster, Fred 28.52 17/5 28.01 4
IAMA Bennett, Dennis 28.54 17/3 28.54 6
CONN Wyckoff, Benjamin 29.00 17/6 29.75 11
PRM Santiago, Luis 29.50 17/2 29.62 10
CRL Belyi, Andrei 29.50 17/7 29.99 13
CFA Rossi, Luis 29.85 17/1 NS
CVMM Boosin, Michael 29.91 17/8 NS
SKY Luebbe, James 29.95 16/4 29.90 12
NAM Morris, Richard 30.00 16/5 30.24 14
OAK Velez, Mario 30.40 16/3 29.22 9
CAA Gómez, Marcelo 31.00 16/6 32.42 16
ANV Vargas, Adolfo 31.50 16/2 32.62 17
DN Aguilera, Alberto 31.67 16/7 31.97 15
OKUDA Schippers, Pierre 33.22 16/1 35.09 19
BDUC Grigalek, Gabor 33.80 16/8 35.74 20
CCMA Ortiz, German 34.62 15/4 NS
GSM Volker, Jens 34.67 15/5 36.50 21
SYSM Hillman III, Allen 35.61 15/3 34.07 18
ETAND Oviedo, Gonzalo 38.70 15/6 38.42 22
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
YCFM Beattie, John 27.87 14/4 28.43 2
NCMS Stewart, Henry 27.92 14/5 28.34 1
YCFM Gaines, Ambrose 27.99 14/3 29.73 4
OU Lutotovich, Claudio 28.10 14/6 28.51 3
MOVY Stephenson, Kyle 29.49 14/2 29.94 6
SYSM Saylor, Brian 30.00 14/7 30.49 8
BRMAS Camello, Francisco 30.02 14/1 NS
NAM Fisher, Dennis 30.20 14/8 30.65 9
EDELP Taboada, Sergio Marcelo 30.90 13/4 32.40 12
MOVY Goldbloom, Robert 31.00 13/3 29.75 5
YCFM Beattie, Jeff 31.00 13/5 30.27 7
DSTAK De Souza Costa, Marco 31.00 13/6 NS
WMST White, Steve 31.09 13/2 32.59 14
SCSC Clabaugh, Rene 31.14 13/7 31.45 11
ROSE Taylor, Thomas 31.78 13/1 30.66 10
UC03 Rogers, Bradley 32.55 13/8 33.68 16
UC43 Robinson, Clark 33.95 12/4 32.41 13
CB Garcia, Juan 34.00 12/5 35.35 20
EMELE Musso, Jorge 34.00 12/3 35.63 21
TTO Vieira, Raul 34.39 12/6 37.13 23
ACUCO Arguelles, Ramon 34.55 12/2 34.72 17
SPMAS Ayres Netto, Marcelo 34.60 12/7 34.96 18
ACUCO Gomez, Gabriel 34.65 12/1 32.68 15
DELV Gonzalez, Luis 36.00 12/8 36.93 22
MOST Pegues, Lex 36.58 11/4 35.31 19
CCMA Soto, Rafael 38.26 11/5 41.85 25
UC45 Toral, Miguel 38.81 11/3 53.43 27
ALBA Zenker Skop, Jorge 39.03 11/6 44.37 26
CDCA Paniagua Bedoya, Carlos 45.00 11/2 38.81 24
SYSM Miller, Jim 48.80 11/7 NS
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
RICE Fields, John 27.91 10/4 NS
RICE Kone, Bruce 28.22 10/5 NS
SFTL Steynberg, Andre 29.28 10/3 28.45 1
NCMS Klein, Jonathan 29.39 10/6 29.83 2
SYSM Kahn, Roger 30.00 10/2 30.50 5
TERR Rivera, Andrew 30.04 10/7 31.43 8
PALM Shake, Joe 30.68 10/1 DQ
MWA Parra, Francisco 30.87 10/8 30.21 3
FSN Montane, Leandro 31.40 9/4 31.02 6
NCMS Denison, Paul 31.96 9/5 30.36 4
MOVY Sherman, Bill 32.00 9/3 31.40 7
SPMAS Laffranchi, Jose Luiz 33.00 9/6 37.16 15
SFTL Puhse, Neil 33.50 9/2 31.92 10
LVM Mitchell, Robert 33.57 9/7 31.93 11
JERU Gutiérrez, Oscar 35.00 9/1 31.82 9
YCFM Fry, Thomas 35.11 9/8 33.03 12
LIM Bigeli, Walter 36.00 8/4 35.23 13
UC43 Vallejo, Sergio 37.00 8/5 36.96 14
YCFM Pontes, Jose Renato 39.00 8/3 37.16 15
BRZA Restrepo Botero, Oscar 40.00 8/6 41.85 20
LQBLO Bosshardt, Rolf 40.40 8/2 46.19 24
GNU Walter, Ricardo 41.00 8/7 41.57 19
BRMAS Campos, Manuel 41.50 8/1 40.28 17
UBCAR Rinaldini, Carlos 42.60 8/8 40.32 18
PEMA Saca, Jose 44.21 6/8 44.54 23
MOVY Recalde, Marco 45.11 3/5 43.88 22
CCMA Campo, Juan Fernando 47.52 3/6 41.94 21
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
LRM Martin, Doug 29.50 7/4 NS
YCFM Middleton, Marc 30.22 7/5 29.90 1
SYSM McCormack, Kevin 30.25 7/3 NS
LRM Gooding, Jack 30.72 7/6 31.12 4
RICE Williams, Bruce 31.75 7/2 30.31 2
APEA Rocha de Alencar, Francisco 32.47 7/7 33.66 6
CVMM Buckley, Mark 32.78 7/1 32.59 5
WMST Tharp, Greg 33.40 7/8 34.66 7
TXLA Burns, Bill 34.50 6/4 34.90 8
WMAC Mykleby, Geoff 35.00 6/5 30.49 3
AMPD Martins, Pedro 38.00 6/3 35.16 9
GAJA Woody, Leonard 40.07 6/6 42.19 10
GAJA Saltzman, Edward 42.00 6/2 NS
GNU Biedermann, Carlos 44.00 6/7 NS
SRQM Usher, Mark 59.88 6/1 NS
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PBM Childs, Lee 31.25 5/4 30.65 1
FACT Jarvis, David 34.00 5/5 36.29 2
FACT Ross, Mark 34.57 5/3 NS
1776 Amundsen, Joseph 35.00 5/6 47.26 6
TAM Meyerhoff, Rick 36.00 5/2 NS
SYSM Evans, Keith 36.50 5/7 42.28 5
SYSM Cornell, Tom 37.00 5/1 NS
GAJA Morrill, David 39.00 5/8 NS
CCMA Cruz, Octavio 40.00 3/3 41.39 3
PEMA Siles, Fernando 40.01 3/2 49.00 7
BRMAS Velloso, Rui 40.92 3/4 41.66 4
IM Krier, Ron 44.57 3/1 NS
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
TAM Burns, Richard 33.00 4/4 32.17 1
TOC Elder, James 34.00 4/5 33.97 2
PBM Lodwig, Keefe 35.00 4/3 40.55 5
NOR Straka, Peter 35.99 4/6 35.84 3
ANMBA Da Silva Céo Neto, Pompilio 37.08 4/2 38.40 4
FACT Schenk, Martin 42.58 4/7 45.24 6
SIMAS Bennewitz, Franz 43.50 4/1 46.04 8
FACT Miller, Andrew 46.40 4/8 45.64 7
NEM Tapia-Perez, Santiago 55.85 3/7 56.64 9
ARKM Gillanders, David 1:04.63 3/8 57.31 10
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
BRMAS Damasceno, Eros 46.00 2/4 42.22 1
SBM Farrell, Jeff 48.00 2/5 47.50 2
INDY Goldstein, Mel 52.00 2/3 53.64 4
OAK Liepner, Michael 1:07.13 2/6 52.02 3
PRM Maldonado, Luis 1:33.00 2/2 1:24.24 5
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
SFTL Sanguily, Manolo 50.98 1/4 NS
TERR Alva, Julio 59.01 1/5 DQ
SDSM Mitchell, Tom 1:07.00 1/3 1:18.74 1
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
FACT Corse, John 1:18.53 1/6 NS
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home