SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Pan American Masters 2018 Swimming Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 302 Men 200 M Back

153 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PSCM Fujimori, Takeharu 2:16.18 22/4 2:03.82 1
CUICA Becker, Allan 2:26.00 22/5 2:32.29 2
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
DN Gomez, Jean Luis 2:09.67 21/4 2:13.53 1
TOC Offutt, Bryan 2:20.00 21/5 2:15.32 2
DELV Dominguez Gallego, Sebastian 2:22.11 21/3 2:37.85 7
BRMAS Spanhol, André 2:28.00 21/6 2:33.10 3
SPM Stiles, David 2:32.10 21/2 2:33.15 4
ACUCO Agudelo, Jorge 2:37.10 21/7 2:33.15 4
WEST Koss, Stephen 2:40.00 21/1 2:37.84 6
SST Canales, Diego 2:50.00 21/8 2:45.36 8
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
FREE Bezugliy, Alexander 2:14.85 20/4 2:14.94 1
NOVA Ryan, Keith 2:20.00 20/5 NS
MINN Hoffmann, Paul 2:28.00 20/3 2:38.06 4
ELMIL Garcia Lachner, Andres 2:31.59 20/6 2:39.54 5
EE Montero, Francisco 2:33.50 20/2 2:33.94 2
DN Diaz Bencosme, Ruben 2:35.24 20/7 2:40.29 6
BRMAS Ferreira, Marcus Augusto 2:37.27 20/1 2:36.92 3
SFTL Cuellar, Sebastian 2:45.00 20/8 NS
FENA Mancheno Saá, Marcelo 2:50.30 19/7 2:55.43 7
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
DAM Roper, Matt 2:25.11 19/4 2:27.88 1
MR Ledesma, Hugo 2:32.34 19/3 2:31.64 2
BRMAS Sanvicente, Lourenco 2:35.89 19/5 2:36.24 3
PBM Billingsley, Patrick 2:55.00 19/2 2:49.88 4
ETAND Zaccaro, Luciano 3:20.00 19/6 3:11.77 6
PCMV Pisso, Wilman 3:30.00 19/1 3:06.44 5
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
PAR Carrillo, Alfredo 2:19.96 18/4 2:20.65 1
AWJ Chia, Nei-Kuan 2:21.07 18/5 NS
AQRLS Fonseca Elze, Carlos 2:22.79 18/3 NS
IM Secor, Don 2:27.37 18/6 2:23.48 2
UBCAR Vidal, Mariano 2:27.67 18/2 2:31.94 5
CPM Morais, Hugo 2:30.00 18/7 2:30.25 4
SPMAS Junior, Wanderley 2:30.64 18/1 2:27.37 3
OREG Miller, Matt 2:33.27 18/8 2:37.30 8
UJS Tauil, Andre 2:35.00 17/4 2:34.29 6
CLS Garcia, Abdiel 2:39.87 17/5 2:36.14 7
SNM Hatch, Eric 2:40.74 17/3 2:38.09 9
CC Albino, Jorge 2:40.99 17/6 NS
RKF Genton, Eduardo 2:55.00 17/2 2:59.28 10
CAMEC Loor, Rodrigo 3:27.18 17/7 3:31.30 11
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
BRMAS Perricone, Fabrízio 2:20.00 16/4 2:34.68 6
DN Bisono Lopez, Tomas 2:21.31 16/5 2:19.95 1
MLAC Chiappetta, Michael 2:24.10 16/3 2:27.25 2
YCFM Farrell, Andrew 2:25.54 16/6 2:39.74 10
NST Lysenko, Andrii 2:26.75 16/2 2:31.40 4
ANV Partida, Juan 2:29.00 16/7 2:35.81 8
MUSK Rasmussen, Gregory 2:30.00 16/1 2:29.18 3
BRMAS Aragao, Antonio 2:35.50 16/8 2:33.52 5
AQRLS Collazos, Andres 2:36.22 15/4 2:35.67 7
EE Batlle, Juan 2:36.45 15/5 2:41.51 11
NAM Nance, Chad 2:37.48 15/3 2:36.63 9
BDO Campesino, Bernardo 2:45.00 15/6 2:46.28 12
PSG Dominguez Laiz, Alan 2:48.24 15/2 2:46.91 13
GNU Poitevin, Andre 2:54.06 15/7 2:56.63 14
AP Faria, Jr., Almir 2:59.99 15/1 3:12.49 17
GSMS Schmaltz, Joel 3:04.94 15/8 3:06.21 16
DN Ramos, Eric 3:09.44 13/7 3:00.80 15
ELMIL Brenes, Marco 3:09.75 13/8 3:12.52 18
ANV Leal, Marco 3:20.00 11/8 NS
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
NCMS Lee, Lawrence 2:23.11 14/4 2:22.11 1
CMS Jimenez, Ignacio 2:26.19 14/5 2:24.95 2
PRM Segarra, Rafael 2:28.12 14/3 2:27.93 3
SFTL Krishtal, Valeriy 2:29.31 14/6 2:31.15 5
SPM Smith, Joshua 2:31.00 14/2 2:39.18 8
SYSM Mench, Edward 2:34.00 14/7 2:28.84 4
NAM Morris, Richard 2:35.00 14/1 2:35.18 6
AQUAS Salguero, Salvador 2:35.97 14/8 NS
ROSE Borton, Dan 2:37.74 13/4 2:41.00 9
ATHL Goncalves, Silvio 2:41.33 13/3 2:51.77 11
SDCC Mejia, Juan 2:42.86 13/5 2:48.65 10
GSM Faria, Jose 2:46.50 13/2 2:35.67 7
UC14 Tisdale, David 2:59.00 13/6 2:56.52 12
MCHIH Venegas, Hugo 3:02.10 13/1 2:58.76 13
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
ANCM Britt, Clay 2:25.00 12/4 2:31.59 3
TOMS Gushe, Len 2:26.23 12/5 2:26.49 1
CMPR Perez, Arnaldo 2:28.34 12/3 2:27.57 2
SDMDR Vicioso, Danilo 2:35.00 12/6 2:36.32 4
SNM Brancamp, David 2:40.53 12/2 2:46.92 7
DSTAK De Souza Costa, Marco 2:41.06 12/7 2:37.72 5
EDELP Taboada, Sergio Marcelo 2:43.00 12/1 3:03.01 12
SPMAS Almeida, Marcio 2:44.82 12/8 2:42.02 6
CMPR Funicelli, Antonio 2:50.00 11/4 2:56.27 11
UTAH Treiman, Gerald 2:53.98 11/5 2:56.11 10
MOST Pegues, Lex 2:55.58 11/3 2:53.19 9
CVMM Stolshek, Bradley 2:59.80 11/6 2:52.25 8
DELV Valencia, Jose 3:08.12 11/2 3:13.99 14
NCMS Carlson, Eric 3:17.77 11/7 3:10.86 13
AMAZ Acosta, Jose De Jesus 5:10.10 11/1 5:20.08 15
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
DJAN Madruga, Djan 2:29.00 10/4 2:28.72 1
NCMS Klein, Jonathan 2:31.14 10/5 2:32.61 3
ROSE Stephenson, Dan 2:33.67 10/3 2:30.95 2
SPORT Sisniega, Ivar 2:42.00 10/6 2:40.93 4
FSN Montane, Leandro 2:43.32 10/2 2:45.31 6
SFTL Hendrick, Marty 2:44.55 10/7 2:45.76 7
MTC Borges, Victor 2:45.00 10/1 2:41.06 5
IM Black, Boyd 2:46.68 10/8 2:47.72 8
SPM Nixon, John 2:52.52 9/4 2:50.98 9
GSM Niemi, Ken 2:53.93 9/5 2:53.09 10
SFTL Voll, Robert 2:54.46 9/3 2:58.42 11
UC43 Vallejo, Sergio 2:58.00 9/6 3:03.11 12
ACUCO Ramirez Barcenas, Carlos 3:09.00 9/7 3:07.86 13
FACT Finley, Mark 3:09.00 9/2 3:23.69 15
PSM Fritschen, Tom 3:21.44 9/1 3:22.08 14
JERU Gutiérrez, Oscar 3:30.00 9/8 NS
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
TOC Ferroggiaro, Fred 2:36.00 8/4 2:39.44 1
WIN Voisard, Brian 2:51.90 8/5 2:53.82 4
WMST Tharp, Greg 2:53.42 8/3 2:57.01 6
GTX Courtney, Jack 2:53.50 8/6 2:51.33 2
NEM Bright, David 2:56.99 8/2 2:52.53 3
MOVY Glidden, Chip 3:03.35 8/7 3:17.41 8
TXLA Burns, Bill 3:03.71 8/1 3:38.94 11
WMAC Mykleby, Geoff 3:05.00 8/8 2:56.68 5
PSM Warner, Frank 3:08.52 7/4 3:21.47 9
MV Russian, Oscar 3:13.00 7/5 3:14.90 7
FACT Dickson, Todd 3:22.50 7/3 3:40.52 12
DELV Aguilera, Jorge 3:45.00 7/6 3:32.03 10
GAJA Delair, Stan 3:45.00 7/2 NS
VMST Miller, Jim 3:45.01 7/7 3:44.01 13
TERR Ramirez Perriggo, Reynaldo 3:51.20 7/1 3:56.96 14
MAIQQ Ortega, Luis 4:30.00 7/8 5:52.66 16
GERM Boyle, Michael 4:40.61 5/8 4:41.10 15
ACCV Roman Cabra, Francisco 4:45.36 4/7 NS
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
GAJA Reid, Joe 2:53.87 6/4 2:55.49 3
PSM Kirkland, Dan 2:54.11 6/5 2:47.91 2
NEM Schlicher, Fred 2:55.85 6/3 2:46.27 1
LRM Schwartz, Marvin 3:04.10 6/6 3:11.79 6
LMAO Wright, Gregg 3:06.60 6/2 3:13.18 7
RIPT Selna, Mike 3:07.00 6/7 3:08.34 5
PSM McColly, Michael 3:15.00 6/1 3:03.20 4
MICH Arneson, Gaard 3:20.50 6/8 3:19.39 8
PBM Parsons, Roger 3:24.80 5/4 3:25.02 10
AGUA Bernstein, Rich 3:35.00 5/5 NS
PSM Fogg, Stephen 3:40.47 5/3 3:21.20 9
SFTL Winokur, Eliot 3:43.31 5/6 3:34.84 11
SKY Johnston, Robert 3:55.00 5/2 4:14.75 12
FACT Hickey, Ken 3:58.56 1/4 4:49.44 13
BRMAS Meneses, Francisco 4:30.00 1/5 NS
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
TAM Burns, Richard 2:50.00 4/4 2:50.25 1
WMST Boak, Thomas 3:35.00 4/5 3:33.02 2
EMELE Agama Pesantes, Alejandro 3:55.00 4/3 5:01.65 5
SPM Betzer, Peter 3:59.60 4/6 3:47.16 3
FMT Bergstrom, Robert 4:39.54 4/2 4:14.93 4
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
SDSM Coles, Bill 4:14.12 3/4 NS
PMS Arguedas Falconi, Italo 6:11.94 3/5 NS
PRM Maldonado, Luis 6:15.00 3/3 5:50.19 1
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
TERR Alva, Julio 4:33.11 2/4 4:31.34 1
FACT Ralph, Gordon 4:52.93 2/5 4:55.79 3
FACT Coulter, Robert 4:55.10 2/3 4:40.25 2
SPM Beach, Robert 5:00.00 2/2 5:07.59 4
ETOB Monné, John 5:00.00 2/6 5:23.03 5
MOST Raiborn, Louis 5:44.72 2/7 5:42.59 6
ANV Rodriguez, Jorge 6:20.00 2/1 5:47.80 7
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
GNU Biedermann, Anton 4:45.00 2/8 4:57.47 1
Age Group 95-99
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl
OREG Lamb, Willard 4:38.00 1/3 4:34.73 1
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home