SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 322 Men 100 M Fly

47 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Warner, Shawn 56.31 6/4 59.47 1 20
HLJ Kraut, Brandon 1:05.00 5/6 NS 0
YCFM Harwood, Caleb 1:09.00 4/7 NS 0
NAUT Douglas, Opio 1:27.00 2/3 NS 0
NAUT Reisert, David 1:55.00 1/2 NS 0
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Litz, Jordan 1:00.00 6/5 1:02.05 1 20
NCMS Sauter, Trace 1:00.00 6/3 1:03.37 2 17
NAUT An, Peter 1:27.74 2/2 NS 0
NAUT Jones, Matt 1:38.94 1/4 NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SFTL Tomas, Matej 1:02.00 6/8 1:02.38 1 20
GOLD Miyares, Andres 1:32.11 2/7 1:32.44 2 17
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Kloppe, William 1:00.00 6/6 1:02.49 1 20
GOLD Shipp, Peter 1:08.00 4/3 1:12.71 3 16
PALM Malik, Michael 1:08.75 4/6 1:09.61 2 17
METR Simms, Carlington 1:27.65 2/6 1:22.11 4 15
DN Melo, Juan 1:40.11 1/5 1:39.64 5 14
NCMS Nguyen, Sonny 1:59.99 1/1 1:43.49 6 13
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Atwater, Jonathan 1:01.50 6/1 1:02.38 1 20
SFTL Streiner, Jarret 1:03.22 5/5 NS 0
SFTL Williams, Ryan 1:05.00 5/2 1:04.65 2 17
YCFM Hynes, Brodie 1:06.55 5/1 1:07.33 3 16
AZFL Itriago, Hilario 1:20.15 3/7 1:09.03 4 15
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Van Thielen, Mike 1:00.65 6/2 NS 0
GRAN Rutledge, Mike 1:05.00 5/7 1:04.22 1 20
SPM Herman, Eric 1:08.76 4/2 1:08.54 2 17
NCMS Rubacky, Mark 1:21.85 3/1 1:21.88 3 16
PBM Ames, Eddie 1:25.00 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Livingston, Terry 1:04.00 5/3 NS 0
SPM Robinson, Hank 1:07.83 4/4 1:08.53 1 20
SFTL Fischer, Andy 1:10.00 4/8 1:09.22 2 17
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Wood, Steve 1:00.86 6/7 NS 0
PBM LaMonica, Mike 1:02.60 5/4 1:04.31 1 20
TBAM Cue, Juan 1:12.00 3/5 1:13.10 2 17
TYSM Zentmeyer, Donald 1:12.00 3/3 1:20.20 3 16
ARIZ Vargas, Daniel 1:12.00 3/4 NS 0
SPM Lauwers, Gregory 1:25.00 2/5 NS 0
UTAH Treiman, Gerald 1:34.76 2/1 NS 0
LVM Mitchell, Robert 1:35.10 2/8 1:25.16 4 15
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Groselle, Jack 1:07.21 5/8 1:09.85 2 17
NCMS Klein, Jonathan 1:07.99 4/5 1:09.35 1 20
SPM Freeman, Stephan 1:20.00 3/2 1:20.24 3 16
CFMS Love, Donald 1:23.00 3/8 NS 0
NCMS Miller, Jamie 2:00.00 1/7 2:20.68 4 15
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM McCormack, Kevin 1:09.90 4/1 1:09.19 1 20
PBM Heacock, Robert 1:19.00 3/6 NS 0
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Zeigler, John 1:52.00 1/6 1:54.50 1 20
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Schenk, Martin 1:46.98 1/3 1:54.65 1 20
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home