SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 316 Men 100 M Free

100 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Warner, Shawn 52.47 13/4 52.51 1 20
YCFM Harwood, Caleb 57.73 12/6 1:03.71 2 17
HLJ Kraut, Brandon 59.00 11/4 NS 0
NAUT Douglas, Opio 1:11.41 6/4 1:11.39 3 16
GOLD Vila, Peter 1:18.96 5/6 1:21.74 5 14
NAUT Soules, Ian 1:22.27 5/1 1:21.13 4 15
NAUT Mercado, Gianni 1:23.84 4/5 1:22.02 6 13
NAUT Reisert, David 1:44.00 2/4 1:53.00 7 12
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Pierre, Damian 58.10 12/7 57.52 1 20
AZFL Figari, Aurelio 1:01.50 11/8 59.44 2 17
GOLD Greve, Jesse 1:04.72 9/2 1:03.69 3 16
NAUT An, Peter 1:08.09 7/5 1:08.32 4 15
UC14 Mehta, Rian 1:13.00 6/3 1:21.63 5 14
GOLD Dager, Ricardo 2:10.12 2/8 1:50.70 6 13
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Jones, Brett 53.99 13/7 54.73 1 20
SFTL Tomas, Matej 57.50 12/5 57.20 2 17
PAQM Armpriester, Ryan 1:14.90 6/2 1:13.87 3 16
GOLD Miyares, Andres 1:27.11 4/1 1:26.27 4 15
GOLD Caro, Orlando 1:42.18 3/1 1:44.24 5 14
GOLD Montero, Ramon 1:59.27 2/6 2:01.32 6 13
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Lotano, Daniel 53.00 13/3 52.53 1 20
YCFM Kloppe, William 53.91 13/2 55.23 2 17
YCFM Dalke, Keith 59.50 11/6 59.51 3 16
DN Mendez, Angel 1:00.14 11/1 1:00.24 4 15
PALM Malik, Michael 1:02.79 10/6 1:02.21 5 14
DN Guerra, Efrain 1:03.53 10/7 1:03.39 6 13
METR Simms, Carlington 1:04.90 9/7 1:05.87 8 11
GOLD Shipp, Peter 1:05.58 8/5 1:05.26 7 12
AZFL Moran, Juan 1:11.00 7/8 1:14.96 10 7
DN Nuñez Jimenez, Andres 1:14.44 6/6 1:10.90 9 9
GOLD Perry, Nicholas 1:17.94 5/5 NS 0
DN Melo, Juan 1:18.75 5/3 1:18.53 11 6
YCFM Dionisi, Nicolas 2:06.00 2/2 2:17.46 12 5
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SFTL Williams, Ryan 53.80 13/6 55.52 2 17
BDO Christensen, Eric 55.55 13/1 54.19 1 20
YCFM Matthias, Andy 58.00 12/2 58.52 4 15
SFTL Streiner, Jarret 58.55 12/8 1:03.59 7 12
NCMS Atwater, Jonathan 59.50 11/3 57.75 3 16
DN Camejo, Julio 1:02.16 10/4 1:02.06 5 14
RMSC Palace, Mark 1:02.59 10/5 1:02.90 6 13
SPAW Baxter, Duane 1:05.00 8/4 NS 0
PBM Vogel, David 1:16.00 6/8 NS 0
YCFM Dorrego, Gabriel 1:21.08 5/7 1:26.36 8 11
DN Utate, Juan 1:33.18 3/2 1:36.41 9 9
DN Rodriguez, Jose 1:44.94 2/5 1:38.57 10 7
YCFM Deutch, Steven 2:11.63 2/1 2:07.58 11 6
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Van Thielen, Mike 52.94 13/5 53.08 1 20
GRAN Rutledge, Mike 1:00.00 11/7 58.23 2 17
SPM Herman, Eric 1:00.00 11/2 1:01.88 4 15
PBM Gawriljuk, Douglas 1:02.72 10/3 1:00.47 3 16
DN Canó, Edward 1:03.64 10/1 1:08.90 7 12
UC14 Cotter, Eric 1:05.00 9/8 NS 0
DN Defillo Fernandez, Christian 1:06.27 8/2 1:02.99 5 14
DN Aguilera, Alberto 1:07.18 8/8 1:07.01 6 13
YCFM Koontz, Jackson NT 8/7 1:15.09 8 11
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Mercer, Rich 58.50 12/1 NS 0
SFTL Fischer, Andy 1:04.00 9/4 1:01.54 1 20
PBM Jones, Thomas 1:04.00 9/6 1:11.85 2 17
COOG Keen, John 1:09.93 7/2 NS 0
DN Nouel, Ricardo 1:26.15 4/7 1:21.47 3 16
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Wood, Steve 56.00 13/8 56.85 1 20
YCFM Gaines, Ambrose 57.55 12/3 NS 0
SFTL Zubero, David 1:03.99 10/8 1:03.10 2 17
PBM Caudrillier, Francois 1:04.97 9/1 1:04.58 3 16
ARIZ Vargas, Daniel 1:06.00 8/6 NS 0
TYSM Zentmeyer, Donald 1:08.00 7/4 1:10.28 4 15
NCMS Carlson, Eric 1:09.00 7/6 1:10.56 6 13
SPM Lauwers, Gregory 1:13.00 6/5 NS 0
UC50 Eckart, Kim 1:23.00 5/8 1:10.35 5 14
HLJ Byron, John 1:30.00 3/4 1:26.30 7 12
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Groselle, Jack 56.51 12/4 57.62 1 20
NCMS Klein, Jonathan 59.40 11/5 1:00.27 2 17
AZFL Parra, Francisco 1:04.00 9/5 1:04.53 3 16
WMAC Mandel, Barry 1:06.00 8/3 NS 0
SFTL Dondi, Beda 1:06.55 NS NS 0
CFMS Love, Donald 1:07.00 8/1 1:09.90 5 14
RMSC Tanner, Chuck 1:10.00 7/7 1:09.78 4 15
YCFM Pontes, Jose Renato 1:15.15 6/7 NS 0
FACT Dickson, Todd 1:16.34 5/4 1:13.76 6 13
PBM Taber, Mike 1:24.99 4/6 NS 0
SCHH Bastian, Tom 1:30.00 3/3 1:51.59 8 11
NCMS Miller, Jamie 1:37.14 3/7 1:40.78 7 12
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Childs, Lee 1:03.50 10/2 1:04.97 1 20
CTM Shead, Tim 1:04.00 9/3 NS 0
PBM Heacock, Robert 1:08.50 7/3 1:12.15 2 17
UC14 Maughan, Craig 1:30.00 3/5 1:21.92 3 16
GAJA Delair, Stan 1:30.00 4/8 NS 0
DN Rodriguez, Gregorio 2:42.14 1/3 2:32.36 4 15
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Quiggin, David 1:10.00 7/1 1:06.42 1 20
FACT Ross, Mark 1:15.35 6/1 1:15.28 2 17
SCHH Bedient, Jim 1:24.90 4/3 1:27.81 3 16
PBM Lodwig, Keefe 1:25.00 4/2 NS 0
SCHH Gordon, Pete 1:32.00 3/6 1:39.44 4 15
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Cannan, Patrick 1:42.50 3/8 1:54.32 2 17
SYSM Browne, James 1:50.00 2/3 1:48.26 1 20
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Cavanaugh, Cav 1:20.00 5/2 1:23.84 1 20
GOLD Dykstra, Bill 1:30.00 1/6 NS 0
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Kutanovski, Milan 2:15.90 1/4 2:30.46 2 17
FACT Ralph, Gordon 2:30.00 1/5 2:23.20 1 20
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Cornell, John 2:08.00 2/7 2:19.62 1 20
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home